صرافی گاندی صرافی نیاوران
● خانه ● تبادل نظر پرنیان ● سفارش آگهی ● تماس با ما ● فیلترشکن ● عضویت در سایت
جمهوری سکس، یا برده‌داری جنسی‌ قذافی جمهوری سکس، یا برده‌داری جنسی‌ قذافی

یکشنبه 21 اكتبر 2012 - 30 مهر 1391

● مقالات
+ 54
رای دهید
- 335

جمهوری سکس، یا برده‌داری جنسی‌ قذافی

نویسنده کتاب کلمه "حرمسرا" را برای توصیف اندرونی قذافی انتخاب کرده است

مصطفی خلجی

روزنامه‌نگار

به تازگی و در آستانه بیستم اکتبر، اولین سالگرد قتل معمر قذافی به دست انقلابی‌های این کشور، کتابی درباره روابط رهبر سابق لیبی با "برده‌های جنسی"اش در فرانسه منتشر شده است.

کتاب "طعمه‌ها؛ در حرمسرای قذافی" نوشته "آنیک کوژان"، با روایت زندگی یکی از دختران جوانی که قربانی هوسرانی‌های قذافی شده، سعی در بررسی "نظام برده‌داری، فساد، ارعاب، تجاوز و جنایت" در دوره پیشین لیبی دارد.

آنیک کوژان که یکی از روزنامه‌نگاران زن روزنامه لوموند است و پیش از این در سال ۲۰۱۰ بابت نگارش کتاب "عرصه‌ها" برنده جایزه "آلبر لوند" شده، کتاب جدیدش را بر اساس سفری که چند روز پس از مرگ معمر قذافی به لیبی کرده، نوشته است.

روزهای پس از ۲۰ اکتبر سال گذشته یعنی ۲۰۱۱، وقتی حکومت چهل و دو ساله قذافی با قتل او به پایان رسید، آنیک کوژان در طرابلس، پایتخت این کشور، همزمان با نوشتن گزارش‌هایی برای روزنامه لوموند، مشغول تهیه گزارشی درباره نقش زنان در انقلاب لیبی بود.

این روزنامه‌نگار قبل از این که برای اولین بار قدم به لیبی بگذارد، یک ویژگی انقلاب این کشور برایش عجیب بود: "غیبت زنان."

او که از طریق تصاویر و فیلم‌هایی که طی اعتراضات کشورهای عربی منتشر می‌شد، دیده بود که چگونه زنان مبارز تونسی و مصری در خیابان حیبب بورقیبه تونس و میدان تحریر قاهره، پا به پای مردان در انقلاب کشورهایشان شرکت دارند، دریافت که زنان لیبیایی به طرز مشکوکی از عرصه انقلاب دورند.

همکاران این روزنامه‌نگار نیز وقتی از سفر لیبی به پاریس باز می‌گشتند به او می‌گفتند که طی اقامتشان نزد شورشیان لیبی، هیچ زن مبارزی را نمی‌دیدند.

"چرا زنان لیبی خود را مخفی می‌کردند؟" یا به عبارت بهتر "چرا این زنان مخفی نگاه داشته می‌شدند؟"؛ در واقع این دو پرسش‌، انگیزه تحقیق و نوشتن کتاب "طعمه‌ها" شد.

همچنین ملاقات با یکی از فعالان زن مخالف لیبی که خارج از کشورش زندگی می‌کرد، به او موضوعی جزئی‌تر و در عین حال جالب‌تر برای تحقیق داد: "تجاوز". امری که هم در لیبی آن زمان موضوعیت دارد و هم در تمامی مغرب عربی، یک تابو است.

آن زن به کوژان گفته بود که همجنسانش در انقلاب لیبی به طور سیستماتیک مورد تجاوز قرار می‌گیرند و قذافی به نیروهایش دستور داده بود که به هر زن معترض، تجاوز کنند و سپس او را بکشند. در واقع تجاوز، حربه‌ای شده بود برای سرکوب زنان، یعنی نیمی از معترضان.

وقتی آنیک کوژان به لیبی رفت و خواست این موضوع را پیگیری کند، بیشتر فهمید که موضوع بسیار پیچیده و سختی را انتخاب کرده است، زیرا نه تنها پیدا کردن قربانیان تجاوز در لیبی چندان میسر نبود، بلکه حرف زدن درباره آن هم جزو محرّمات بود. اما تلاش‌های او بالاخره نتیجه داد و یکی از کسانی را که می‌خواست، یافت. اما دختری که کوژان او را پیدا کرده بود، قربانی تجاوزهای انقلاب نبود، بلکه به این دختر قبل از انقلاب تجاوز شده بود و توسط خود معمر قذافی. نام او "ثریا"ست.

سرنوشت غم‌انگیز ثریا

 
کتاب "طعمه‌ها؛ در حرمسرای قذافی"

کتاب "طعمه‌ها" از دو بخش کلی تشکیل شده است. در بخش اول، نویسنده به داستان زندگی ثریا، دختری که قذافی به او تجاوز می‌کرد، می‌پردازد و در بخش دوم، مسائلی درباره زنان و دیگر مواردی که آنیک کوژان در این زمینه در لیبی با آنان برخورد کرده بررسی می‌شود.

روایتی که نویسنده در فصل اول به دست می‌دهد، داستانی، پرکشش و در عین حال مستند است. این بخش صد و چهل صفحه‌ای که با "روایت اول شخص" نوشته شده و راوی نیز خود ثریا است، از کودکی این دختر آغاز می‌شود تا زمان مرگ قذافی و زندگی تازه این دختر در دوران پس از قذافی.

همه چیز از یک روز بهاری، اما شوم شروع شد: "یکی از صبح‌های آوریل سال ۲۰۰۴ بود. تازه پانزده سالم شده بود. مدیر دبیرستان از همه ما خواست که در حیاط مدرسه به صف شویم. چه خبر خوبی! رهبر به ما افتخار بزرگی داده بود و قرار بود فردایش از مدرسه ما بازدید کند. خیلی جالب بود از نزدیک دیدن کسی که عکس‌هایش همه جا وجود داشت؛ روی دیوارهای شهر، در ادارات، تمام سالن‌های اجتماعات، مغازه‌ها، تی‌شرت‌ها، کتاب‌ها و دفترها، و حتی روی پول‌هایمان."

این خوشحالی ثریا، فردا با انتخاب او برای خوش‌آمدگویی ویژه به معمر قذافی یا "پدر معمر" دو چندان می‌شود. مدیر دبیرستان، دستور می‌دهد ثریا لباس مخصوص محلی بپوشد و دسته‌گلی در بدو ورود قذافی به دبیرستان‌شان به او اهدا کند.

اما هدیه همین دسته گل، سرنوشت این دختر نوجوان را دگرگون می‌کند. "همه چیز خیلی زود گذشت، وقتی گل را به او هدیه کردم، دستم را گرفت،بعد شانه‌هایم را فشار داد و در آخر دستی روی سر و موهایم کشید. بعدها فهمیدم که حرکت آخرش چه معنایی دارد."

قذافی روی سر هر دختری دست نمی‌کشید، اما وقتی این کار را می‌کرد به این معنی بود که: "من این را می‌خواهم."

فردای آن روز چهار زن از "شیر زنان قذافی" یا همان محافظان معروفش، به سراغ ثریا می‌آیند و این دختر نوجوان را که هنوز در خوشی‌ها و رؤیاهای دیدار با "پدر معمر" سیر می‌کرد، سوار بر اتوموبیل مخصوصی می‌کنند و به "باب العزیز" می‌برند.

وقتی ثریا را به اقامتگاه قذافی می‌برند و رهبر سابق لیبی او را دوباره می‌بیند، به همان زنان محافظ دستور می‌دهد تا ثریا را برای اولین همخوابگی آماده‌اش کنند. مبروکه، یکی از همین زنان محافظ به ثریا می‌گوید: "از این به بعد تو باید در خدمت "پدر معمر" باشی وگرنه برایت گران تمام خواهد شد."

مبروکه سپس ثریا را به حمام می‌برد و لختش می‌کند و تنش را آن طور که قذافی می‌پسندد آماده می‌کند و در نهایت این دختر نوجوان را به اتاق رهبر لیبی می‌برد.

اما ثریا تا زمانی که قذافی را در این اتاق ندیده بود، هنوز نمی‌دانست که چه اتفاقی قرار است برایش بیفتد. "قذافی لخت روی تخت دراز کشیده بود، هیچ لباسی به تن نداشت. به من دستور داد وارد شوم. به من حمله کرد و با دستانش به زور مرا کنارش روی تخت نشاند. می‌ترسیدم نگاهش کنم. به ناگاه شنیدم: برگرد فاحشه."

قبل از این که قذافی به این دختر نوجوان تجاوز کند، همین کلمه، دخترانگی و معصومیت را از ثریا ربوده بود.

حکومت‌داری با سکس

 
نگاه جنسی قذافی به زنان، در نوع حکومت‌داری او بسیار تأثیرگذار بود

اما ثریا که به مدت سال‌ها مورد تجاوز، تحقیر و شکنجه قذافی قرار گرفت، فقط نمونه‌ای است از دختران، زنان و حتی پسران بسیاری که حتی دیگر نزد خانواده‌هایشان جایی ندارند. مردان خانواده بر این باورند که برای اعاده حیثیت خانواده‌شان باید از شر این زنان و دختران خلاص شد. "یک زن تجاوز شده، آبروی تمام خانواده را می‌برد."

آنیک کوژان در فصل دوم کتاب به موارد دیگر مشابه با ثریا اشاره می‌کند: هدی، خدیجه، زن و دختر یکی از فرماند‌هان لیبی و ...

به گفته نویسنده این کتاب، تعداد برده‌های جنسی قذافی شاید به هزاران نفر برسد، به همین دلیل است که آنیک کوژان کلمه "حرمسرا" را برای توصیف اندرونی قذافی انتخاب کرده است.

نویسنده همچنین در بخشی از کتاب به زندگی "مبروکه" همان زن محافظ قذافی می‌پردازد که کارش این بود زنان و دختران جوان را برای رهبر لیبی فراهم کند.

جالب این جاست که علی‌رغم وجود این برده‌های جنسی، قذافی مدام در سخنرانی‌های مختلف خود از برابری زن و مرد در حکومتش سخن می‌گفت.

نویسنده در ابتدای کتاب خود، قبل از این که حتی مقدمه را شروع کند، بخشی از اظهارات قذافی را که سال‌ها پیش در ستایش مقام زن بیان کرده بود، نقل می‌کند: "ما در جمهوری و انقلاب کبیرمان، به زنان احترام می‌گذاریم و آنان را آزاد می‌کنیم تا برای سرنوشت خودشان تصمیم‌گیری کنند."

"نویسنده در ابتدای کتاب خود، بخشی از اظهارات قذافی را که سال‌ها پیش در ستایش مقام زن بیان کرده بود، نقل می‌کند: "ما در جمهوری و انقلاب کبیرمان، به زنان احترام می‌گذاریم و آنان را آزاد می‌کنیم تا برای سرنوشت خودشان تصمیم‌گیری کنند.""

این در حالی است که قذافی فقط به آزادی زنان در لیبی راضی نبود و به گفته خود می‌خواست تمامی زنان عرب را آزاد کند؛ اما "آزادی زنان" برای قذافی، معنی دیگری داشت.

نگاه جنسی قذافی به زنان، در نوع حکومت‌داری او بسیار تأثیرگذار بود. تشکیل یک گارد و ارتش ویژه از زنان، ناشی از همین نگاه جنسی است. "او با سکس حکومت‌داری می‌کرد. موضوعی که به تمامی در لیبی ممنوع است. اما قذافی حتی توانسته بود زنان و دختران وزرا و دیپلمات‌هایش و نیز هر زنی را که به نوعی به دولتش مربوط می‌شد در اختیار بگیرد."

در واقع قذافی بخش مهمی از قدرت مطلق خود را به صورت تجاوز به زنان، به کسانی که می‌خواست مطیعش باشند، نمایش می‌داد.

آنیک کوژان در یکی از گفت‌وگوهایی که درباره این کتاب انجام داده می‌گوید: "امیدوارم این کتاب مسائل جدیدی را در لیبی امروز به ویژه در مجلس این کشور مطرح کند. مشکلات زنانی که هنوز از آزارهای جنسی در لیبی رنج می‌برند. امیدوارم این کتاب، زبان این زنان را به گفتن حرف‌هایشان باز کند و دولت هم دیگر موضوع خشونت‌های جنسی در دوران قذافی را مخفی نگاه ندارد."

قابل توجه کاربران محترم:

توجه کنید که درج رای مثبت به مطالب، به معنی تایید مطلب و یا علاقه به محتوای خبر نیست و طبعا درج رای منفی نیز به معنی عدم علاقه به محتوای خبر نخواهد بود. سیستم شمارش آرا کمک میکند تا مطالب مهمتر، به انتخاب کاربران سایت، از دیگر مطالب مجزا شده و در بخش مطالب داغ ظاهر گردند. ممکن است یک خبر ناگوار از ارزش خبری بالایی برخوردار بوده و صحیح تر آن است که کاربران به این خبر رای مثبت داده تا در بخش خبرهای داغ سایت در معرض دید بینندگان بیشتری قرار گیرد. بنابراین درج رای مثبت و یا منفی به معنای مهم بودن خبر و یا بی اهمیت بودن آن است.
+ 54
- 335
به جمع دنبال کنندگان وب سایت خبری سرگرمی رایان در فیس بوک بپیوندید:
feminism - لندن - انگلستان
ایشون فقط از سنت پیامبرش پیروی میکرده و بس !!! در حدیثی آمده : از محمد ( رسول اللهِ مدینه ) منقول است که فرمود از دنیاى شما اختیار کرده ام " زنان وبوى خوش را ". حلیة المتقین باب 4 مجامعت و معاشرت با زنان.
یکشنبه 30 مهر 1391 - 13:17
morid - بوشهر - ایران
اینکه قذافی کثیف و دیکتاتور بود شکی نیست،ولی سئوال اساسی اینه که چرا و چگونه 42 سال مورد حمایت ملکه بریتانیا و گاهی مهمان ویژه اش بود.سارکوزی دوست جون جونیش بود و هیلاری و دیوید کامرون و نخست وزیر زنباره ایتالیا یاران غار قذافی!!! مگه اونها روسای دمکراتیکترین کشورهای دنیا و طرفدار پر و پا قرص آزادی زنان نبودند.تا کی دم خروس ببینیم و قسم ابول فضل دیکتاتور پروران غربی را باور کنیم.حالا هم به این نویسنده اجازه دادند تا گزارشها و اطلاعات 42 ساله اشان در باره ی سرهنگ نگونبخت را منتشر کند.!!!!!؟؟؟؟کی بود،کی بود،من نبودم!!!
یکشنبه 30 مهر 1391 - 13:38
زاگرس - اسلو - نروژ
باید اسم این درنده و ناپاک را چه گذاشت ؟
یکشنبه 30 مهر 1391 - 13:42
sourena.de - اشتوتگارت - آلمان
این خانم باید بعد از سرنگونی نظام مقدس ولی وقیح سری به ایران بزنه و چندین کتاب راجع به برده داری آخوندی هم بنویسه.
یکشنبه 30 مهر 1391 - 14:11
emad12 - ونکوور - کانادا
اینا مورد حمایت امریکا و اسراییل جنایتکار بودند خود شماها هم همینطور . اگه مردین و راست میگین و تحمل مخالفرو دارین منتشرش کنید
یکشنبه 30 مهر 1391 - 14:43
baran mariwan - سلیمانیه - عراق
اینهم سیاست آمریکا و غرب و اخوان المسلمینه میخان بعد از مرکش میخان رسواش کنند
یکشنبه 30 مهر 1391 - 14:44
نقی‌ الله - سیدنی - استرالیا
در این بخش "در واقع قذافی بخش مهمی از قدرت مطلق خود را به صورت تجاوز به زنان، به کسانی که می‌خواست مطیعش باشند، نمایش می‌داد." آدم به یاد سیاست‌های رسول خدا میفته که میگفت حمله کنید بکشید، زناشون برای خودتون. یا اینکه برای اینکه قدرت خودش رو به اطرافینش نشون بده تک تک دختراشون رو صیغه کرده بود. مثل دختر ۶ سالهٔ ابوبکر، دختر عثمان، دختر عمر و غیره. در واقع‌ ایشون هم داشت قدرت خودش رو به کسانی‌ که می‌خواست مطیعش باشند نشون میداد! قذافی هم نمونه برداری میکرد دیگه از پیامبرش! و معتقد بود به اسلام و به قول خودش آنقدر جنگید تا شهید شد!
یکشنبه 30 مهر 1391 - 14:47
نقی‌ الله - سیدنی - استرالیا
feminism - لندن - انگلستان ..بسیار زیبا، مختصر، کوتاه و پر محتوا بیان کردی..درود بر تو
یکشنبه 30 مهر 1391 - 15:51
m.noor - شارجه - امارات
با درود. در ایران هم حرمسرای ولایت کماکان بر قرار است و ساعتی‌ ۷۰۰۰ تومنیها محصول همان حرمسرا هستند.م.ن
یکشنبه 30 مهر 1391 - 16:01
agha_ehsan - تهران - ایران
عربستان سعودی بالاترین آمار تجاوز رو تو دنیا داره ولی امریکا دوست جون جونیشه و همه جای عربستان پایگاههای نظامی گذاشته. اسلام میگه تجاوز بکن ولی بروز نده که مبادا آبرومون بره. همه چی تو خفا باشه. خود کروبی مگه مسله تجاوز تو زندانها رو مطرح نکرد که حبس خانگی شد
یکشنبه 30 مهر 1391 - 15:37
نقی‌ الله - سیدنی - استرالیا
جالبه دوستانی که اسم تک تک کشورهایی که با قذافی دوست بودند رو میارند غیر از ایران! حالا خوبه ۵۰ تا عکس هست از دیدار قذافی و رهبران جمهوری اسلامی. در همون در گیری‌ها هم که جمهوری اسلامی مخالف گروه‌هایی‌ بود که می‌خواستند قذافی رو عوض کنند! حالا که رسوا شده شد رفیق غرب!؟دین قذافی گفته به زن مردم تجاوز کنید ثواب داره، دین غربی‌ها که نگفته!
یکشنبه 30 مهر 1391 - 15:56
alavi2000ca - استکهلم - سوئد
انگار بیشتر دوستان اطلاع ندارند که قذافی حامی‌ اصلی‌ آخوندها پیش از انقلاب سیاه ۵۷ و تا چند سال بعد از آن بود. قذافی پول، اسلحه و آموزش نظامی به اینها میداد!
یکشنبه 30 مهر 1391 - 16:54
a.yar - لندن - انگلستان
. از اینکه هنوز هم این مسائل در دنیا وبسیار از کشور ها وجود داره باید تاسف خورد.اگر افرادی نباشند جسارت نوشتن این گونه کتاب ها رو نداشته باشندویا مثل کتاب گل صحرا هیچگاه مردم از مشکلاتی که در بسیاری از کشورها هست مطلع نمیشوند
یکشنبه 30 مهر 1391 - 17:17
ARTEMIS-SW - .پاريس - فرانسه
یک سادیست جنسی‌ دقیقا چون رهبران دینش!!
یکشنبه 30 مهر 1391 - 17:27
xagan1001 - سوئد - سوئد
به این خاطر موقع دستگیری که از داخل فاضلاب بیرون کشیدند ، باتوم مصرف کردند.
یکشنبه 30 مهر 1391 - 18:59
prince of darkness - دبی - امارات
نقی الله-سیدنی....تو چرا هر چی بدی هست رو به دین اسلام و رسولش نسبت میدی؟چرا احساسات ما رو جریحه دار میکنی؟؟؟من پیامبرم رو از پدر و مادرم بیشتر دوست دارم...نه تنها من بلکه هر کسی که اسلام واقعی محمد رو شناخته باشه...محمد(ص)کی دختر مردم رو بزور مورد ازار قرار داده ؟تو اگر به دین اعتقادی نداری حق توهین هم نداری..دین زرتشت هم میگه پندار نیک...این کامنتهایی که شما میذارین با هیچ دین و آیینی همخوانی نداره...ببخشید ولی خیلی ناراحت شدم ..خواهش میکمنم که به دین وپیامبر ما توهین نکنین....مرسی
یکشنبه 30 مهر 1391 - 18:09
ali1111 - تهران - ایران
ابله‌ترین ادامها را تو این سایت باهاشون آشنا شدم!! بطور مثال: چون در یک کشور آمار تجاوز بالا است مثلا فلان کشور نباید پایگاه نظامی بزند!!! یا ملکهٔ‌ انگلیس از فلان دیکتاتور حمایت می‌کند!! و اراجیف‌هایی‌ که فقط خود می‌فهمند و به آن باور دارند!!!! حیف اون بود گندو احمقی نژاد که رئیس دولتتون است...
یکشنبه 30 مهر 1391 - 20:15
feminism - لندن - انگلستان
نقی الله / و هزاران دورد بر شما که اینگونه می اندیشید. زنده یاد صادق هدایت گفت : " تمام فلسفه اسلام روی نجاسات بنا شده و اگر پائین تنه را ا آن حدف کنیم اسلام روی هم میغلتد و دیگر مفهومی ندارد" . و براستی که چنین است. شاد زی.
یکشنبه 30 مهر 1391 - 20:44
poriyaye_vali - دوحه - قطر
prince of darkness - دبی - امارات..ناراحت نشو دوست عزیز ..اینا یه عده خود باخته هستند که به محض خروج از ایران "روشنفکر"میشن وخیلی زود همه اعتقاداتشونو زیر پا "له" میکنند..ایشون هنوز نمیدونه که نه او ونه هزاران هزار ادم مثه او نمیتونند به اندازه سر سوزنی کرامت وشرافت نبی مکرم اسلام رو زیر سوال ببرند..
یکشنبه 30 مهر 1391 - 21:53
نقی‌ الله - سیدنی - استرالیا
poriyaye _ vali - دوحه - قطر . شرافت و کرامت نبی؟ کدوم شرافت و کرامت؟ نبی شما شرافتش با زور شمشیر حفظ شده ۱۴۰۰ سال! اگر نه اجازه میدادید مردم انتقاد کنند! این چه شرافت و کرامتی داره که اگه راجعبش انتقاد کنی‌ میکشنت! اگه عکسش‌ رو بکشی میکشنت! اگه کارتون بسازی میکشنت! اگه زندگی‌ نامش رو ببری زیره سوال میکشنت! اینم شد حفظ کرامت نبی شما!به زوره شمشیر، قتل و آدم کشی‌ می‌خواهید شرافتش رو حفظ کنید! شرافتی نداره ایشون!پات رو از اون قطر و ایران و ۴ تا کشور عربی‌ بذار بیرون ببین چجوری به ریش نبی میخندند بخاطر شهوت رانی‌، دروغ گویی، زنبازی، آدم کشی‌ و کارهای دیگرش!
یکشنبه 30 مهر 1391 - 23:58
ARTEMIS-SW - .پاريس - فرانسه
این سا یت‌ آزاد است افلیج‌های اسلامی که میخواهند اینجا حسینیه ی ارشاد برپا کنند!!!! کور خوانده اند بروید به سایت‌های رژیم و اسلامی!!!! تا دلتان می‌خواهد از رهبران قاتل بیمار جنسی‌ دینتان تعریف و تمجید کنید و جایزه بگیرید!!!
دوشنبه 1 آبان 1391 - 00:12
نقی‌ الله - سیدنی - استرالیا
prince of darkness - دبی - امارات . شما آدم محترمی به نظر میرسی‌ بر خلاف محمد ، و اما جواب شما: اولا که شما به من بگو چرا هرچی‌ بدی در دنیا هست توسط مسلمانان انجام میشه؟چرا ۹۰% حکومت‌های دیکتاتوری ممالک اسلامی هست؟ چرا همه تروریست‌ها مسلمون هستند؟چرا هرجا اسلام هست حقوق زنها پایه ماله؟ در مورد احساساته شما: اولا که من زرتشتی نیستم عزیزم. دوما هم که باید به هر کس مثل خودش رفتار کرد. در همون دبی مگه چند سال پیش ۲ تا همجنس باز رو اعدام نکردند؟ پس اسلام به اعتقاداتشون احترام نذاشت، درسته؟ اسلام در سوره بقره به یهودیها میگه "بوضینه" پس احترام نمی‌ذاره بهشون! مسیحی‌‌ها بار‌ها و بارها مشرک و ستمکار نام برده شده‌اند در قران، پس احترام بهشون نداشت! یچیز دیگه اصلا، آقا شما فرض کن الان ماه رمضان هست و من دوست ندارم روزه بگیرم، آیا در ممالک اسلامی به من احترام میزارند!؟ نه خیر، پلیس دستگیرم میکنند، پس به من احترام نمیذارند. اگر زنها دوست نداشته باشند حجاب بزارند، آیا دین شما بهشون احترام میگذارد؟
دوشنبه 1 آبان 1391 - 00:13
نقی‌ الله - سیدنی - استرالیا
prince of darkness - دبی - امارات . و از همه مهم تر، این همه آدم‌هایی‌ که پیامبر شما کشت بخاطر منافق،کافر و مشرک بودن آیا احترام بود؟ آیا ۷۰۰ نفر قوم بنی قریضه که یهودی بودند و کلا سر بریده شدند توسطه پیامبر مورد احترام قرار گرفتند؟ و آن همه انسان‌هایی‌ که پیامبر کشت برای اینکه نمی‌خواستند پول زکات بدهند، آیا مورد احترام قرار گرفتند؟پس دوست عزیز خودت رو به موش مردگی نزن، شما اگه دستت به من می‌رسید، یه "الله اکبر" میگفتی‌ و سرم رو از تنم جدا میکردی! حالا که میبینی‌ دستت بهم نمیرسه داری با احترام صحبت میکنی‌ و از احترام حرف میزنی‌ ! اسلام به هیچ احد و ناسی احترام نمی‌ذاره به غیر از مسلمانان که زکات میدهند و جهاد میکردند براش!
دوشنبه 1 آبان 1391 - 00:14
prince of darkness - دبی - امارات
نقی الله -سیدنی....با سلام ...شما فقط تیتر مطالب رو خوندین ولی معلومه که از اصل ماجراهایی که گفتی بیخبری...پیامبر اسلام در طول حیاتش فقط یک نفر رو در جنگ کشته...دیگه هم در اسلام ما انسان فقط جوابگوی کارهای خودش هست..هیچ وقت از شما نمیپرسن که چرا فلان دیکتاتور فلان کار رو کرد...من حرفم اینه که شما همه نمونه تهمت به پیامبر اسلام میزنی..هر جای دنیا هر مشکلی رو مسلمانی بوجود بیاره میگی تقصیر دین و پیامبرش هست...اگه مسیحی و یهودی هم اشتباه بکنن تقصیر دینشون هست؟ پس اگه اینجوریه کلا اگه نعوذ بالله خدا و دین وپیامبران نبودن هیچ مشکلی تو دنیا نبود...اره؟؟..شما تو زندگیت اشتباه میکنی؟؟تقصیر کیه؟تو که به هیچ دین و مذهبی اعتقاد نداری..به خدا اعتقاد داری؟ اصلا خدایی هست؟ اخرتی هست؟ حساب و کتابی هست؟؟وقتی که شما میفرمایید همه بلاها و مصیبتها تقصیر محمد(ص) هستش اون وقت دیگه حساب و کتاب معنی نمیده...برای یهودیها هم حتما تقصیر موسی (ع)و مسیحیها هم حتما تقصیر عیسی (ع) هستش...پس همه بیخیال بزنیم بکشیم ...یه کم فکر کن بعد جواب بده...شما ومن مسؤل رفتار خودمون هستیم..حالا از هر کیش و ایینی که باشیم
دوشنبه 1 آبان 1391 - 19:43
نقی‌ الله - سیدنی - استرالیا
prince of darkness - دبی - امارات.. اولا که همه کسانی‌ که کشته شدند به دستوره پیامبر بود، و شخص ایشون. حتا گفته بعد از اینکه من مردم هم هرکسی به من بی‌ احترامی کرد باید به ‌قتل برسه! این تقصیره کیه؟ الله در کتابش گفته به زن مردم تجاوز کنید، در تورات و انجیل که نگفته! الله در کتابش گفته هرکس به الله ایمان نداره باید به ‌قتل برسه! زندگی‌ قذافی، بن لادن، حسن نصرالله و غیره مو به مو الگو برداری شده از زندگی‌ پیامبر! این تقصیره کیه؟ راستی‌ پیامبر فقط ۱ نفر کشته؟؟ آخی بمیرم الهی که چقدر مظلوم بودند ایشون. پس اون ۷۰۰ نفر قوم بنی قریزرو نکشت با دستهای خودش!؟؟ برو یکم پیامبرت و قران رو بیشتر بشناس بعدش بیا بحث کن.
دوشنبه 1 آبان 1391 - 21:55
prince of darkness - دبی - امارات
poryaye vali....دوحه...سلام دوستم...حرف شما کاملا درسته...این اقا تهمت میزنه ولی هیچ مدرکی نداره...همش توهین توهین...با ما چه که قذافی یا بن لادن چه کردن...از حمایتت ممنونم دوستم...موفق باشی
‌سه شنبه 2 آبان 1391 - 11:31
prince of darkness - دبی - امارات
نقی الله..سیدنی..با سلام...شما جواب سؤال منو ندادی..اشتباهات شما در زندگیتون تقصیر کیه؟تقصیر خودت یا دین ومذهبت؟؟لطفا وقتی اتهامی میزنی با ذکر سند و مدرک بگو...الله گفته به زنها تجاوز کنید و محمد(ص)هم ٧٠٠ تا یهودی رو با دستهای خودش کشته..لطفا سندهای مربوطه رو هم ارایه کنید ممنون میشم...اگر یک سند از هر جا که دلت میخواد تونستی ارایه کنی که این حرفها رو ثابت کنه من حرفهای شما رو قبول میکنم و از اسلام دست میکشم...همینجوری یه حرفی میزنی دو تا ادم ساده لوح هم باورت میکنن فکر میکنی کارشناس شدی؟؟بعدش هم من به شما میگم شما جوابگوی اعمال دیگران نخواهی بود...لا تزر وازرة وزر اخری...این هم دلیل.....میگی بن لادن و نصرالله و قذافی...ما که جوابگوی کارهای اونا نخواهیم شد...به من چه که چیکار کردن...امریکا هم بمب اتم انداخت رو ژاپن...تقصیر مسیحیت بود؟؟طفره نرو عزیزم جواب بده با سند و مدرک...ایت الله قزوینی لا اقل چندتا سند دروغ واسه حرفاش میاره..شما اونم نیاوردی..چون مطالعه نداری..الله هدایتت کنه..
‌سه شنبه 2 آبان 1391 - 11:20
prince of darkness - دبی - امارات
نقی الله...سیدنی....کجایی جناب ؟؟؟من منتظر دلایل شما واسه حرفاتون هستم....
‌چهارشنبه 3 آبان 1391 - 13:05
Facebook Twitter Contact us RSS
www.IranianUK.com
دویچه وله
تحصیل در انگلستان - آمریکا

جدیدترین مطالب سایت
دیدنی ها و شنیدنی های روز
داغ ترین و پربیننده ترین مطالب
اخبار ایران و جهان
اخبار ورزشی
اخبار سینما و موسیقی
اخبار ایرانیان خارج از کشور
حوادث
عکسهای دیدنی
ویدیو کلیپ
دانلود فیلم
دانلود موزیک
فیلم ایرانی
دختران پسران و مسائل جنسی
پزشکی و سلامتی
علمی و دانستنیها
مقالات
داستان
روانشناسی
خانواده و زندگی زناشویی
تاریخی فرهنگی و هنری
زنان
مد آرایش و زییایی
تغذیه رژیم و گیاهان داروئی
آشپزی
مذهب و عرفان
طنز و جوک
کتاب و شعر فارسی
ایران سرای من
انواع فال طالع بینی و تعبیر خواب
روزنامه ها و مجلات
کامپیوتر و دانلود نرم افزار
رنگارنگ
راهنمای زندگی در خارج از کشور
تحصیل در خارج از کشور
مهاجرت
کودکان
امکانات
خانه
تبادل نظر پرنیان
سفارش آگهی
تماس با ما
فیلترشکن
عضویت در سایت
RSS
آگهی های متنی
عکس - ویدیو - سرگرمی
تحصيل در آمريكا
ادامه تحصیل در انگلستان
کالج های زبان در انگلستان
طراحی حرفه ای وب سایت
کنترل پنل کاربران
عضویت در سایت
تغییر کلمه عبور
تغییر دیگر مشخصات
جستجو در ایرانیان انگلستان
عضویت در خبرنامه
ایمیل :
دوره های تضمینی آموزش زبان انگلیسی
صرافی سمیانی
صرافی کاسپین
رایان یوکی
صرافی اطلس
صرافی موج
صرافی پرآرا
صرافی سیمرغ
دویچه وله فارسی
ادامه تحصیل در انگلستان
طراح وب سایت
راهنمای مشاغل ایرانیان
کتاب فروشی نما
صرافی گاندی
فیسبوک رایان یوکی
رایان یوکی
اين سايت هيچ گونه مسئوليتي را در قبال آگهي ها نمي پذيرد
جدیدترین مطالب سایت
اتاق فکر آمریکا تصمیم گرفت پیتزا را جایگزین آبگوشت کند
عکس جالب یلدایی بازیگر زن
کشف شکاف‌های امنیتی عمیق در فرودگاه فرانکفورت آلمان.
حمله یک مهاجم با شعار الله اکبر به سه مأمور پلیس فرانسه
التون جان با دوست پسرش ازدواج کرد
حق "پس دادن" عروس، امتیازی برای دامادهای مراکشی.
گزارش تصویری عکاس ایتالیایی از فرهنگ مصرفی در حال رشد ایران
پیشروی پیشمرگ‌های کرد عراق به سوی مرکز شهر سنجار
سخنان دادکان درباره فساد در مجلس و دولت: بابک زنجانی از آستین مسئولین مملکت بیرون آمد+ ویدیو
تصاویری از بهترین آسمانخراش 2014 با 800 درخت و 14 هزار گلدان در میلان
تولد دوقلوی به هم چسبیده در شیراز + عکس
بازخوانی یک گفت و گوی شیرین فوتبالی با مرحوم مرتضی احمدی:چه کتکی زدم به خسروانی تاجی!
"دولت اسلامی" ۱۰۰ عضو خارجی فراری را اعدام کرد.
استفاده از گنجشک‌های مُرده برای جلب محبت شوهر
کشته شدن یک مظنون به عملیات تروریستی در فرانسه.
برانکو در یک قدمی نیمکت پرسپولیس/ بازگشتم به ایران، بستگی به پیشنهاد نهایی پرسپولیس دارد
مرتضی احمدی درگذشت
هواپیماهای کارکرده افغانی در ایرلاین ایرانی+اسناد
استقبال آمریکا از تلاش سونی برای نمایش احتمالی «مصاحبه»
مردی مسلح در نیویورک دو مامور پلیس را کشت
عکس روز :"عکس سلفی " اختراع ایرانی هاست + سند
درسی که مسافران پرواز بغداد - تهران به ما دادند
آیا واگذاری مناطق حفاظت شده قانونی است؟
چای آری؛ چای قند پهلو نه!
هند بزرگترین موشک خود را به فضا پرتاب کرد
قانون های ساده برای پشت میزنشین ها
سرگذشت منتظری، آئینه‌ی قانون‌گریزی در جمهوری اسلامی.
پرندگانی که با 'شنیدن توفان' آشیانه خود را ترک کردند
لازانیای بادنجان
فال روز یکشنبه 21 دسامبر - 30 آذر
ادامه ...
دیدنی ها و شنیدنی های روز
وقتی سوال یک خبرنگار،پوتین را به خنده واداشت
زن راننده کامیون: من عاشق کارهای مردانه ام!
سوتی دادن پیرمرد در مصاحبه با صدا سیما در رابطه با کاشت تریاک
خروسی که به جای قوقولی قوقو , می خندد
مسابقه اسپاگتی خوری بین دو سگ خانگی
گزارش تکان‌دهنده از تولید "خمیر مرغ" در ایران.
از نزدیکی آمریکا و کوبا تا هشتگ همبستگی استرالیایی‌ها با مسلمانان.
قلعه‌های پر رمز و راز اروپا از دریچه دوربین یک ایرانی.
تصحیح پارک اشتباه خودرو در یک ثانیه
استعفا و عذرخواهی عمومی مدیر "هواپیمایی کره" به دلیل تأخیر 20 دقیقه ای + ویدیو
مستند آبادانی ها و عینک ری بن
مهمانی یک گربه برای 13 سگ
تیم بدن‌سازی ایران قهرمان جهان در سال ۲۰۱۴ شد
دوربین مداربسته: چطور دزدها چمدان‌ها را می‌دزدند
کمک یک لاک پشت برای برگردان یک لاک پشت دیگر تا بتواند روی پاهایش بایستد
ادامه ...
داغ ترین و پربیننده ترین مطالب
تیم بدن‌سازی ایران قهرمان جهان در سال ۲۰۱۴ شد (247+)
مرتضی احمدی درگذشت (220+)
گلوى پاره شده بزکوهى، توسط محیط بانان بخیه شد تا حیوان زنده بماند + عکس (195+)
مستند آبادانی ها و عینک ری بن (117+)
سخنان دادکان درباره فساد در مجلس و دولت: بابک زنجانی از آستین مسئولین مملکت بیرون آمد+ ویدیو (108+)
۴۲ ماه حبس برای شکار پلنگ ایرانی (102+)
پیشروی پیشمرگ‌های کرد عراق به سوی مرکز شهر سنجار (92+)
وقتی سوال یک خبرنگار،پوتین را به خنده واداشت (83+)
استعفا و عذرخواهی عمومی مدیر "هواپیمایی کره" به دلیل تأخیر 20 دقیقه ای + ویدیو (80+)
سوتی دادن پیرمرد در مصاحبه با صدا سیما در رابطه با کاشت تریاک (77+)
شب یلدای۹۳؛ به رنگ انار - عکس (75+)
رقصنده مشهور ایرانی پس از ۴۰ سال به صحنه بازگشت. (72+)
"دولت اسلامی" ۱۰۰ عضو خارجی فراری را اعدام کرد. (72+)
زن راننده کامیون: من عاشق کارهای مردانه ام! (72+)
هواپیماهای کارکرده افغانی در ایرلاین ایرانی+اسناد (67+)
ادامه ...
● خانه ● تبادل نظر پرنیان ● سفارش آگهی ● تماس با ما ● فیلترشکن ● عضویت در سایت
Copyright 2004 - 2014 © IranianUK.com , All rights reserved.