صرافی گاندی صرافی نیاوران
● خانه ● تبادل نظر پرنیان ● سفارش آگهی ● تماس با ما ● فیلترشکن ● عضویت در سایت
تجربه بهترین کیفیت زندگی تجربه بهترین کیفیت زندگی

یکشنبه 11 دسامبر 2011 - 20 آذر 1390

● رنگارنگ
+ 256
رای دهید
- 37

تجربه بهترین کیفیت زندگی

پول‌نیوز، مازیار دانیالی - به اعتقاد بسیاری این تصور که بزرگترین و مهم ترین شهرهای جهان بهترین مکان برای زندگی هم هستند، درست نیست. سطح بالای جرم و جنایت، تراکم ترافیک و رفت و آمدهای طولانی از جمله عواملی هستند که می توانند کیفیت زندگی در یک شهر را کاهش دهند.

اما در ادامه و با استناد به بررسی "کیفیت زندگی شرکت مشاوره منابع انسانی مرسر" در سال 2011، بهترین شهرهای جهان از نظر کیفیت زندگی را معرفی خواهیم کرد. در این بررسی سالیانه، شرایط زندگی در 221 شهر جهان مورد ارزیابی قرار گرفته و آنها را با مبنا قرار دادن شهر نیویورک در 10 بخش مختلف از قبیل اقتصادی، اجتماعی- فرهنگی، محیط زیست، سیاست، آموزش و خدمات سلامت رتبه بندی کرده اند.

بررسی امسال نیز به شناسایی شهرهایی با بالاترین امنیت شخصی بر اساس سطوح جرم و جنایت، اجرای قانون، روابط بین الملل و ثبات پرداخته است. این در حالیست که برخی از اقتصادهای بزرگ مانند آمریکا، ژاپن و انگلیس از جایگاهی در میان بهترین شهرهای جهان برای زندگی برخوردار نبوده اند.

 
10. کپنهاگ، دانمارک

کپنهاگ طی پنج سال گذشته در لیست بهترین شهرهای مرسر قرار داشته است. طی سال 2010، کپنهاگ دومین شهر برتر اروپا از نظر امکانات و مکان های سازگار با محیط زیست در جهان بوده است. با توجه به 218 مایل مسیر مخصوص دوچرخه سواری و استفاده 36 درصد از جمعیت این شهر از این وسیله به صورت روزانه، کپنهاگ شهر دوچرخه سواران نیز شناخته می شود. سلامت و رفاه بخش بزرگی از زندگی دانمارکی ها را تشکیل داده و 15 درصد از جمعیتش را افراد بالای 65 سال تشکیل داده اند. آگاهی هرچه بیشتر نسبت به امور سلامت، دانمارک را به یکی از بزرگترین تولیدکنندگان و مصرف کنندگان غذاهای ارگانیک در اروپا مبدل کرده است. در حدود 75 درصد از غذای مصرفی کپنهاگ را نیز غذاهای ارگانیک تشکیل می دهند.

 
9. برن، سوئیس

برن پایتخت کشور سوئیس بوده و چهارمین سال متوالیست که در میان 10 شهر برتر جهان از نظر کیفیت زندگی قرار می گیرد. مرکز این شهر که به نام شهر قدیمی برن شناخته می شود در سال 1983 جزء میراث جهانی یونسکو به ثبت رسیده است. برن بسیاری از ویژگی های تاریخی خود مانند برج ها، خیابان های تنگ و فرعی و نماهای سنگ ماسه ای را حفظ کرده است. این شهر اغلب در میان گران ترین شهرهای جهان نیز قرار گرفته و مرکز مهندسی و تولید سوئیس از نظر پزشکی، فن آوری اطلاعات، خودرو و محصولات لوکس مانند ساعت های گران قیمت است. طی سال جاری میلادی برن پس از لوگزامبورگ عنوان امن ترین شهر جهان را به خود اختصاص داده است. بی طرفی سوئیس و شهرت آن به عنوان محل امن بانکداری، آن را به کشوری مطلوب برای مهاجرت مبدل کرده است. خارجی ها 22 درصد از جمعیت 7.9 میلیون نفری سوئیس را تشکیل داده و به عنوان عامل افزایش اجاره بها و شلوغی بخش حمل و نقل عمومی شناخته می شوند.

 
8. ژنو، سوئیس

ژنو دومین شهر پر جمعیت سوئیس بوده و دفتر 20 سازمان بین المللی شامل سازمان ملل، سازمان تجارت جهانی و صلیب سرخ در آن واقع شده است. بیش از 44 درصد جمعیت این شهر را خارجی ها تشکیل می دهند. با توجه به قرارگیری در دامنه رشته کوه آلپ و سواحل دریاچه ژنو، محیط طبیعی این شهر، آن را به یکی از سبزترین مکان های اروپا مبدل کرده است. حدود 20 درصد از ژنو را فضای سبز پوشانده و از این رو به نام شهر پارک ها نیز شناخته می شود. برخورداری از قوانین سخت گیرانه در رابطه با آلودگی هوا و دیگر قوانین زیست محیطی، ژنو را به مرکز بسیاری از گروه های محیط زیست جهان نیز مبدل کرده است. هزینه های زندگی در این شهر بسیار بالا بوده و بر اساس اعلام مرکز مرسر پنجمین شهر گران جهان است. ژنو مرکز برخی از مراکز آموزشی خصوصی بسیار گران قیمت جهان بوده و یکی از بهترین نظام های آموزشی جهان را نیز به خود اختصاص داده است.

 
7. فرانکفورت، آلمان

فرانکفورت پنجمین شهر بزرگ آلمان بوده و بزرگترین مرکز مالی اروپا نیز شناخته می شود. این شهر مقر موسسات بسیار مهمی مانند بانک مرکزی اروپا و بازار بورس فرانکفورت است. فرانکفورت با توجه به زیرساخت های پیشرفته مانند شبکه خطوط ریلی پرسرعت و فرودگاه بین المللی یکی از مراکز اصلی حمل و نقل اروپای مرکزی است. سالانه در حدود 114 میلیون نفر از سیستم مترو این شهر استفاده می کنند. از سوی دیگر سالانه 50 میلیون مسافر از فرودگاه بین المللی فرانکفروت استفاده می کنند که از نظر حجم نهمین فرودگاه جهان محسوب می شود. بر اساس سطح جرم و جنایت و اثربخشی اجرای قانون، فرانکفورت یازدهمین شهر امن جهان است.


6. ونکوور، کانادا

ونکوور تنها شهر کانادا و آمریکای شمالی است که در جمع 10 شهر برتر قرار دارد. این شهر طی یک دهه گذشته همواره در این لیست قرار داشته و به رغم مقام ششمی امسال، طی پنج سال گذشته همواره در میان پنج شهر اول قرار داشته است. ونکوور یکی از سبزترین شهرهای کانادا بوده و از آب و هوایی معتدل برخوردار است. این شهر در میان آب و کوه های برفی احاطه شده و از این رو مقام های محلی به ترویج ساخت ساختمان های سبز و فن آوری های دوستدار محیط زیست با هدف مبدل شدن به سبزترین شهر جهان تا سال 2020 می پردازند. به رغم اینکه ونکوور همانند برخی دیگر از شهرهای کانادا مانند تورنتو، کالگاری، مونترئال و اتاوا در میان 17 شهر اول امن جهان قرار دارد اما طی سال گذشته شاهد آشوب های خشونت باری بوده است.


5. دوسلدورف، آلمان

دوسلدورف نیز طی پنج سال گذشته در میان 10 شهر برتر این لیست قرار داشته است. این شهر که در کنار رودخانه راین قرار گرفته، هفتمین شهر پرجمعیت آلمان محسوب می شود و از تاسیسات زیربنایی بسیار پیشرفته ای برخوردار است. به خاطر حضور شرکت های فعال در زمینه تجارت و مد، دوسلدورف یکی از شهرهای برتر در زمینه مراکز ارتباطی آلمان محسوب می شود. دفتر شرکت هایی مانند اچ پی و نوکیا- زیمنس در این شهر واقع شده است. با توجه به حضور بیش از 100 گالری در این شهر، دوسلدورف پایتخت و شهری پیشرو در زمینه هنر معاصر و مدرن شناخته می شود.


4. مونیخ، آلمان

مونیخ سومین شهر بزرگ و یکی از مراکز مهم اقتصادی آلمان محسوب می شود. این شهر مقر شرکت های آلمانی مشهوری مانند زیمنس و بیمه آلیانز بوده و در حدود 30 درصد از تولید ناخالص داخلی ایالت باواریا را تولید می کند. سرانه قدرت خرید این شهر در سال 2009 بیش از 33 هزار و 700 دلار بوده که بیشترین میزان در میان شهرهای آلمان و 32 درصد بالاتر از میانگین جهانی بوده است. با توجه به جذب مهاجران در بخش های صنعتی، 40 درصد جمعیت مونیخ را خارجی ها تشکیل داده اند.

 
3. اوکلند، نیوزیلند

اوکلند از بهترین کیفیت زندگی در منطقه آسیا پاسفیک برخوردار است. این شهر طی پنج سال گذشته همواره در میان پنج شهر برتر جهان از این نظر قرار داشته است. به عنوان بزرگترین شهر نیوزیلند، اوکلند جمعیتی 1.35 میلیون نفری دارد که بیش از 30 درصد از جمعیت این کشور را تشکیل می دهد. 63 درصد ساکنان این شهر را اروپایی تبارها و 24 درصد از آن را موریس ها( بومی های نیوزیلند ) و افرادی از تبار جزایر اقیانوس آرام تشکیل داده اند. اوکلند دومین شهر امن در منطقه آسیا پس از سنگاپور است.


2. زوریخ، سوئیس

زوریخ بزرگترین شهر سوئیس است و قبلا عنوان بهترین شهر جهان از نظر کیفیت زندگی را در اختیار داشته است. از هر نه فرصت شغلی سوئیس یکی از آنها در زوریخ بوده و از این رو به عنوان موتور اقتصادی این کشور شناخته می شود. نرخ پایین مالیات، شرکت های خارجی را ترغیب کرده تا دفاتر مرکزی خود را در این شهر مستقر کنند. این در حالیست که 82 بانک در این شهر بیش از 85 درصد از مجموع ارزش دارایی های سوئیس را در اختیار دارند. زوریخ بزرگترین مقصد گردشگری سوئیس محسوب شده و به دلیل سواحل دریاچه ای و تپه هایی که از شمال به جنوب امتداد دارند، بسیار مشهور است. بر اساس بررسی مرکز مرسر، زوریخ سومین شهر گران اروپا بوده و بخش مالی آن یک سوم از ثروت و در حدود یک چهارم مشاغل شهر را تامین می کند.

 
1. وین، اتریش

وین از سال 2009 تاکنون مقام اول بهترین شهر جهان از نظر کیفیت زندگی را به خود اختصاص داده است. وین پرجمعیت ترین شهر اتریش بوده و مرکز فرهنگی، اقتصادی و سیاسی این کشور نیز محسوب می شود. توانایی وین در تبدیل زیرساخت های قدیمی به پیشرفته، جایزه برنامه ریزی شهری سازمان ملل در سال 2010 را برای این شهر به ارمغان آورده است. بر اساس برنامه های چند میلیون دلاری، پنج هزار ساختمان و در حدود 250 هزار آپارتمان در این شهر مرمت شده اند. وین بزرگترین مقصد برگزاری کنفرانس ها بوده و سالانه 5 میلیون گردشگر دارد.

قابل توجه کاربران محترم:

توجه کنید که درج رای مثبت به مطالب، به معنی تایید مطلب و یا علاقه به محتوای خبر نیست و طبعا درج رای منفی نیز به معنی عدم علاقه به محتوای خبر نخواهد بود. سیستم شمارش آرا کمک میکند تا مطالب مهمتر، به انتخاب کاربران سایت، از دیگر مطالب مجزا شده و در بخش مطالب داغ ظاهر گردند. ممکن است یک خبر ناگوار از ارزش خبری بالایی برخوردار بوده و صحیح تر آن است که کاربران به این خبر رای مثبت داده تا در بخش خبرهای داغ سایت در معرض دید بینندگان بیشتری قرار گیرد. بنابراین درج رای مثبت و یا منفی به معنای مهم بودن خبر و یا بی اهمیت بودن آن است.
+ 256
- 37
به جمع دنبال کنندگان وب سایت خبری سرگرمی رایان در فیس بوک بپیوندید:
Nur_ir - هامبورگ - المان
چه جالب فقط سه شهر از یک کشور انهم المان درامده. مونیخ . دوسلدورف و. فرانکفورت . اگر عکسها مال جدید باشد باید برلین و هامبورگ بخاطر هافن معروف و دریاچه الستر هم باشد . شاید بعدا دربیاد .
یکشنبه 20 آذر 1390 - 20:53
Benika - برن - سوئیس
و سه‌ شهر از سوئیس.واقعا برن شهر زیبا و دوست داشتنی هست
یکشنبه 20 آذر 1390 - 21:03
farhad_swiss_zurich - زوريخ - سوئيس
نور_ایر - هامبورگ - المان _ سه شهر خوب دنیا توی آلمان و سوئیس هست این خیلی‌ جالبه !
یکشنبه 20 آذر 1390 - 21:07
bardiya na - فرانکفورت - آلمان
فرانکفورت رو عشق است ، پس دیگه نگردم
یکشنبه 20 آذر 1390 - 21:22
yadegar - لیدز - انگلیس
با سلام خدمت شما عزیزان،من عضو جدید هستم
یکشنبه 20 آذر 1390 - 21:33
pull.over - دوحه - قطر
اَی روزگار. چقدر چیزای خوب دلم خواست و به خاطر نداشتن پول و .. مجبورم بگم قسمت نیست،خدا نمیخواد،به نَفعمه حتما و هزار و یک نوع توجیه دیگه! آدم خوبی ام نیستم که بگم خو حالا ندارم که ندارم، اشکال نداره، میمیرم، میرم اون دنیا و هر چی خواستم خدا دو دوستی تقدیمم میکنه،خیلی حال گیریه ها نه این دنیا رو دارم نه اون دنیا رو!! اَی روزگار تف بهت!
یکشنبه 20 آذر 1390 - 21:27
IRAN+ISRAEL+USA 4EVER - مونیخ - آلمان
پول.اور - دوحه - قطر ۱ خانم مسنّ که چند تا چاه نفت داره باهاش آشنا شو ، عقدش کن، شب عروسی‌ متکا بذار روی صورتش ۲۰ دقیقه بشین روش! پول داشتن راحته ، فقط باید خلاق باشی‌. لول
یکشنبه 20 آذر 1390 - 22:27
ali1111 - تهران - ایران
ز لحاظ استاندارد زندگی‌ درست است ولی‌ مسائل دیگرهم باید در نظر گرفت برای غیر بومیها..مانند:زبان، کار، سرمایه‌گذاری، تلرنس خارجیها، و خیلی‌ چیزها که در معیار انتخاب یک شهر از سو‌ی این نهادها قرار نمی‌گیره...اگر ایران هم در نظر بگیریم،مشخصاً تهران از همه نظر آخرین امتیاز را میاورد ولی‌ از نظر اکثریت ما با همه بدی که دارد، از همه جا بهتر است و از همهٔ شهر‌ها شلوغتر شده بخاطر امکاناتش...حاضر نیستیم بریم شهرستان! خیلی‌ از شهرهایی که در اینجا انتخاب شده اند مانند ده‌‌‌ می‌مانند در کنار شهر‌های اصلی‌ دنیا مثل: لندن، نیویورک، پاریس، توکیو..به خصوص اگر خارجی باشید.
یکشنبه 20 آذر 1390 - 22:44
zoroye iran - وين - اتريش
چه عکس زرشتی از وین گذاشتن هورا وین اولین شهر جهان شد خدایش هیچ جا اتریش نمیشه و هیچ جا وین نمیشه همه اروپا رو گشتم و بعضی شهرهای امریکا رو ولی هیچ جا وین نمیشه از هر لحاظ یکه هورا .
یکشنبه 20 آذر 1390 - 23:17
zoroye iran - وين - اتريش
pull.over - دوحه - قطر. دوست من قصه نخور داشتن و نداشتن پول وغیره مهم نیست داشتن سلامتی مهمترین نعمته امیدوارم همیشه شاد و سلامت باشی در ضمن آسمان همه جا آبیه و از الان سعی کن با دید مثبت و چیزهایی که داری حال کن خیلیها میلیونر هستند ولی لذت دنیا رو ندارن من کوچکتر از آنی هستم که نصیحت کنم ولی بعنوان یک هم وطن بشما میگم از هر جا شروع کنی دیر نیست دلشاد و سلامت باشی
یکشنبه 20 آذر 1390 - 23:25
ghafas - مشهد - ایران
با چه درآمدی میشه یه زندگی متوسط در اروپا داشت ؟ کدوم کشور بهتر و راحتتره ؟ وسع من در حدود 4 هزارتاست در ماه دلار دیگه البته ..کسی کمکی میکنه ؟
یکشنبه 20 آذر 1390 - 23:48
windup - لوس انجلس - آمریکا
من عاشق شهر وین هستم ۶ سالها آنجا بودم هنوز هم یادآوری اون زمان منو هم خوشحال هم غمگین می‌کنه،یادش بخیر..
دوشنبه 21 آذر 1390 - 00:21
vandad niavarani - اسلو - نروژ
همشون درست اما مونیخ‌رو دیگه قبول ندارم
دوشنبه 21 آذر 1390 - 00:34
محمداصلی - تهران - ایران
به نظر من سطح و کیفیت زندگی در کشورهای غربی در مقایسه با کشورهای اسلامی نشانه کارآمدی , عقلانیت و درستی مدیریت و تفکر علمی در مقابل روش های اسلامی است . چگونه میتوان به مسلمانان حالی کرد که اداره امور کشور نیاز به عقل و منطق و تخصص و استفاده از دستاوردهای علمی جامعه بشری دارد و با پیروی کردن از آخوندهای عقب مانده و خرافاتی اوضاع روز بروز بدتر از پیش می شود و نتیجه بلافصل آن شیوع انواع نا بسامانی در تمامی زمینه ها از بهداشت روانی و اعتیاد و طلاق گرفته تا اقتصاد و سیاست می باشد . بعنوان نمونه مرگ و میر ناشی از آلودگی هوای تهران که ناشی از مدیریت آخوندی است بر پایه آمار شهرداری از گورستان تهران و تحقیقات انجام گرفته از ابتدای سال جاری بالغ بر بیست و چهار هزار نفر بوده است !
دوشنبه 21 آذر 1390 - 05:41
demokrasi-solh - صحنه - ایران
عوضش دوده غلیظه کشور ما و آبه پر از نیتراتش ،دموکراسیش ، گرانیش بیکاریش ،بی قانونیش ،هر کی به هرکی بودنش ،بیمارستانهای بی مسئولیتش و .. رو هیچ کجای دنیا نداره دلتون بسوزه خدا رو شکر ما یک ولایته مطلقه فقیه داریم که به آن مینازیم هیچکدام از شما ها نداریدش کجای دنیا انقدر آخوند داره شما اینها رو هم باید در محاسباتتان بگنجانید اینها حسنه، دیدید چقدر در بعضی زمینه ها از ما عقبترید حالا دلتون کلی بسوزه :)))))) همه چی آرومه من چقد خوشحالم پیشم هستی حالا ....
دوشنبه 21 آذر 1390 - 07:06
mortimer - اصفهان - ایران
به قول هنگامه هرجا که دل خوشه بهشتم اونجاست.
دوشنبه 21 آذر 1390 - 08:42
mahboob09 - منچستر - انگلستان
.. باز ته دلمون میگیم هیچ جا ایران نمیشه ..
دوشنبه 21 آذر 1390 - 09:41
Rahsaba - کلاگنفورت - اتریش
بابا وین دوزار نمی ارزه.. من عمری اونجا زندگی کردم!
دوشنبه 21 آذر 1390 - 11:04
ofoghe baz - وشترزباخ - آلمان
پول.اور- دوحه- قطر، دوست عزیز توی این دنیای وانفسا که موش پنیر فروش شده و گربه قصابی باز کرده! به قول دوستمون( زوروی ایران ) چرا خودتو ناراحت میکنی‌ مگه آدم چند بار بدنیا میاد که بخواد خودشو عذاب بده و دچار افسردگی بشه . حدود ۷ میلیارد نفر جمعیت این دنیاست که اگر بیشترشون قصّهٔ زندگیشونو برات بگن شاید زار زار گریه کنی‌ (که حتما میکنی‌ ) پس امید را از دست نده. چون شجاعت تو از صداقت گفتارت پیداست و آدم خوبی هستی‌ ، همیشه سبز باشی‌ ...
دوشنبه 21 آذر 1390 - 14:17
nada21 - تهران - ایران
تا زمانی که جسم به روح و وجدان تسلط دارد انسان به ارامش نمیرسد.
دوشنبه 21 آذر 1390 - 14:56
nada21 - تهران - ایران
زمانی که روح به جسم تسلط یافت انسان به ارامش میرسد
دوشنبه 21 آذر 1390 - 14:59
nada21 - تهران - ایران
زمانی که روح لذت میبرد.بهترین کیفیت زندگی است
دوشنبه 21 آذر 1390 - 15:07
nada21 - تهران - ایران
خوبی کن تا روحت لذت ببردو خاطرات خوبت لذتی باشد. برای روحت
دوشنبه 21 آذر 1390 - 16:00
nada21 - تهران - ایران
عشق غذا خوردن یک گرسنه بهترین کیفیت زندگی
دوشنبه 21 آذر 1390 - 16:09
pull.over - دوحه - قطر
ofoghe baz - وشترزباخ - آلمان/zoroye iran - وین - اتریش/RAN+ISRAEL+USA 4EVER - مونیخ - آلمان...هموطنای گلم ممنون از توجهتون. حق با شماست. من امید دارم .اگه نداشتم که حالا هفت کفن پوسونده بودم..امیدوارم بتونم از پس مشکلاتی که دارم بر بیام.ضمنا زورو جان شما سرور مایی. قبولت دارم در حد تیم ملی. قوربون همگیتون.
دوشنبه 21 آذر 1390 - 17:08
FreddieMercury - وین - اتریش
من عضو تازه هستم. مقالهای این سایتو زیاد میخونم. تازه عضو شدم تا جواب علی‌۱۱۱۱ رو بدم! گًل گفتی‌ آقای علی‌۱۱۱۱. واقعا اینطوریه. برای بومیها این صدق می‌کنه نه برای یه ایرانی‌ که اونجا خارجیه. اونهم با این وضع کنونی که ایرانی‌ رو با افغانی ، پاکستانی‌، عراقی‌، یمنی و این کشورأ درب‌و داغون یکی‌ می‌دونن. من خودم اینجا اینچیزهارو حس می‌کنم. حتا اگر اینجا بدنیا اومده باشی‌ ولی‌ اسمت آلمانی‌ یا اتریشی‌ نباشه و موهات سیاه باشه هیچوقت مثل خودشون حسابت نمی‌کنن. همیشه شهروند درجه ۲ هستی‌ (شایدم درجه ۳، چون شهروند درجه ۲ خارجیهای هستن که از اروپا میان یا مسیحی‌ هستن. ماها ایرانیا که درجه آخرم حساب نمی‌کنن. خلاصه آقا علی‌۱۱۱۱ من فقط عضو شدم که به شما بگم که تمام موقعیتو شما با ۴ تا جمله کامل جمعبندی کردی! معلومه که خودتم اینجا بودی میدونی‌.
دوشنبه 21 آذر 1390 - 18:35
avasar - وین - اتریش
دنیا وویـــــــــــــــــــــــــــــــن
دوشنبه 21 آذر 1390 - 18:07
bita tehrani - ويكتوريا - كانادا
mahboob09 - منچستر - انگلستان/چه خوب گفتی‌ عزیزم،مرسییییییییی
‌سه شنبه 22 آذر 1390 - 03:06
zoroye iran - وين - اتريش
FreddieMercury - وین - اتریش. آقای محترم این نظر شماست و اصلا درست نیست یا شما تازه اومدی یا موفق نیستی عزیز من اینجا اینقدر ادمهای خوبی هستند و اصلا به این حرفهایی که میزنی اهمیت نمیدن اینقدر ایرانیهای موفق در اروپا و اتریش و مخصوصا وین هست که همه راحت زندگی میکنند لطفا دروغ به مردم اطلاع نده اینجا وقتی انسان تحصیل کرده و یا باشخصیتی باشی فوق العاده احترام میزارن ولی اگه آویزون دولت باشی و پول سوسیال بگیری و کار نکنی و راست بچرخی بهت احترام نمیزارن و میگن آویزونه اینها پول مفت ندارن به کسی بدن اینقدر خارجیها گند زدن دزدی میکنند قانون رو رعایت نمیکنند همه راهای در رو رو یاد گرفتن معلومه که بی احترامی نیبینند چون گند زدن ولی ایرانیهای موفق فراونند و مورد احترام
‌سه شنبه 22 آذر 1390 - 16:35
NedayeAzadi - تهران - ایران
FreddieMercury - وین - اتریش------ عزیزم وقتی خودت دید نژادپرستانه داری دیگه چرا مینالی؟ اگر تو خودتو بهتر از افغانی، پاکستانی، عراقی، یمنی و غیره میدونی، حتما اون اروپایی هم خودشو از تو بهتر میدونه. و طبق یک ضرب المثل مهمون از مهمون بدش میاد و صاحب خونه از هر دوشون.
‌سه شنبه 22 آذر 1390 - 16:48
hooman 021 - کیف - اوکراین
خوش به‌حال همتون من که تو اوکراین پدرمون در اومده ،با این فشیستا ،نه امنیت داریم نه حقو حقوقی چیزی ،واستون آرزوی موفقیت دارم هموطن .
‌چهارشنبه 23 آذر 1390 - 04:35
FreddieMercury - وین - اتریش
من تازه اینجا نیومدم. من بالای ۳۵ سال دارم و از ۱۳ سالگی اینجا هستم و مدرک فوق لیسانس دارم و تو یه شرکت اتریشی‌ کارمیکنم. ولی‌ باور که این‌چیزا نیست. اینجا خیلی‌ مهم هست که اتریشی‌، اروپا هستی‌ یا نه. من از اتریشیا خیلی‌ شنیدم که میگن اگر خارجی‌ تو کشور خودش زندگی‌ خوبی‌ داشت و پول در میاورد و در سطح خوبی‌ بود نمیومد اینجا.(alles in einen Topf werfen) یعنی‌ کلا اینطور فک می‌کنن و تفاوت بین آدمهارو نمیدونن. هرچی‌ تو تلویزیون راجع به ایران می‌بینن فک می‌کنن همه اونترین. فک می‌کنن به لطف کشور اینها به اینجا رسیدی، مهندس شودی ... شاید شما از این دست باشید ولی‌ من که در ایران زندگی‌ خوبی‌ داشتم و هنوز هم خانوادم زندگی‌ خوبی‌ دارم برام تحمل‌ای حرفا سخته. اگر الان می‌خواهید بگید پس چرا اینجا موندم باید بگم که من تا وقت دیگه از اینجا میرم چون راسیست هستند اینجا.ALI1111 راست میگه چون کلا شهرای بزرگ دنیا مثل لندن، پاریس، نیو یورک یه چیز دیگست. اینجا دهته!
‌چهارشنبه 23 آذر 1390 - 16:35
FreddieMercury - وین - اتریش
NedayeAzadi-حق با شماست. من شاید منظورمو خوب ننوشتم. ولی‌ منظورم این بود که اینجا تفاوت کشورهای همسایه ایران با ایران نمیدونن.۹۹% مردم اینجا فک می‌کنن که ایران یه کشور عربی و زبانش عربی.و حتا کسایی‌ که پارسی‌ را زبان ایران می‌دونن فکر میکنن همون عربی‌ هست.و ایرانیهارو درجه ۳ می‌دونن چون کشور اسلامیه و اینجا اسم اسلام که میاد فقط فکر‌ تروریست می‌کنن و خطر که اومدی فرهنگ کشورشونو عوض کنی‌ (حالا چه مسلمون باش چه نباش، چه مذهبی‌ باش چه نباش، فقط کافی‌ اسم کشور اسلامی بیاد). اکثر خارجیهای اتریش از ترکیه یا ex یوگسلاوی هستن و از قشر کارگری و ایرانیهارو هم به علت شباهت چهره به همان چشم نگاه می‌کنن. مگر اینکه بشناسنت و یا دوستات وگرنه کسی‌ نشناستت فک می‌کنه که تو هم بقول آقای zoroye iran از سوسیال پول میگیری و آویزونی.
‌چهارشنبه 23 آذر 1390 - 16:53
zoroye iran - وين - اتريش
FreddieMercury - وین - اتریش. دوست عزیز مگه ایران با اون کشورهایی که نام بردی فرق میکنه پدر من یک فرد تحصیل کرده و موقعیت شغلی و مالی عالی داشت ولی حاضر نبود در کشور اسلامی و ناامن زندگی کنیم و سالیان زیادی در اتریش زندگی میکنیم و اصلا این چیزهایی رو که میگی قبول ندارم همه وضعیت ایران رو میدونند و میدونند خفقان و نبود آزادی و مسائل سیاسی باعث مهاجرت ایرانیها ثروتمندشده و کسی که فرق ایران و کشورهای عربی رو ندونه از قشر بیسواد و ساندلا هستش در ضمن مگر دروغ میگن اگه کشورمون خوب بود این همه ایرانی در سراسر دنیا نداشتیم چرا فکر میکنی با بقیه ملیتها تفاوت داریم همه جا خوب و بد هست مگه ایران همه باسواد و پولدار و آدم حسابی هستند ظاهرا هنوز تو خواب بچگیت موندی با اون آدمها و آخوندها نمیشه زندگی کرد اگه رفتی ایران و بیشتر از ۲ ماه دوام آوردی بعد بیا کامنت بزار هوای آلوده آب آلوده خفقان نا امنی فساد فحشا مواد مخدر حکومت اسلامی اعدام سنگسار شلاق گرانی کلا همه چی در حد فاجعس امیدوارم هرچه زودتر به دامان اسلام و حکومت فاشیستی و رعب و وحشت برگردی.
‌پنجشنبه 24 آذر 1390 - 00:25
zoroye iran - وين - اتريش
FreddieMercury - وین - اتریش. در ضمن من هر سال اورلاب( مسافرت) یه کشوری میرم و اون شهرهایی رو که نام بردی خندم گرفت چون من رفتم و دیدم لندن کثیف و نمناک و خانه های نمورو داغون و بیکیفیت پاریس بدتر نیویورک اصلا فاجعس باید تو جیبت پر دلار باشه غروب اگه رد بشی باید هر چند قدم پول زور بدی و شهر نا امن کثیف بهترین جا همین اتریشه و کشورهای دیچ زبون بهرحال هر جا باشی برات بهترینها رو آرزومندم
‌پنجشنبه 24 آذر 1390 - 00:26
ali1111 - تهران - ایران
فرددیمرکوری - وین - اتریش. سلام و ولکام تو سایت ایرانیان یو کی‌. دوست عزیز من فقط تجربیات ۳۰ سال زندگی‌ در خارج از کشور را گفتم و چون بیشتر عمرم را اینور بودم لذا با اطمینان صحبت می‌کنم واگر نه‌ با مسافرت چند روز که انسان چیزی دستگیرش نمیشه(تو اینترنت سرچ کنی‌ بیشتر اطلاعات میگیری). حالا یک عده تازه آمدند و یک نظرهای عجیب و غریبی میدهند که خود نشان دهندهٔ وضعیت اجتماعی آنها در دیار غربت است.
‌پنجشنبه 24 آذر 1390 - 10:16
ali1111 - تهران - ایران
زوروی ایران - وین - اتریش. شما کجای شهرتون را میتونی‌ با میدان پیکادلی، آکسفورد استریت، کنری ورف، تایمز اسکئور، فیفت اونیو مقایسه کنی‌؟!!!همون ٔپل بروکلین می‌ارزه به صد شهر درجه ۲ ارروپا. جهت اطلاع بودجهٔ لندن از کلّ کشور سوئیس بیشتره و جمعیت نیویورک از کل کشورهای اسکاندیناوی بیشتره...همان زبان انگلیسی‌ با لهجه مادری می‌ارزه به کلّ اتریش..اصلا اتریش شکل این حرفها نیست در مقیس با بریتانیا و آمریکا.
‌پنجشنبه 24 آذر 1390 - 11:11
ali1111 - تهران - ایران
زوروی ایران - وین - اتریش. من نمی‌خوام باهات بحث کنم ولی‌ بگو نظر شخصی‌‌ام است تا به شکل فکت می‌نویسی. اولا من نمیدونم تو کجای لندن بودی که خانه نمور دیدی لطفا اسم محله را قید کن چون قیمت مسکن در لندن قابل قیاس با هیچ جای دیگهٔ دنیا نیست و نیویورک هم من بعد از ۱۲ سال زندگی‌ همچین چیزی احساس نکردم؟!!
‌پنجشنبه 24 آذر 1390 - 10:59
ali1111 - تهران - ایران
ببخشید از دوستان من اهل اینگونه ادبیات نیستم ولی‌ فقط یکبار خواستم به اون عده که همیشه خود را محق می‌دانند و اینگونه می‌نویسند بگم اینگونه نیست.
‌پنجشنبه 24 آذر 1390 - 11:14
FreddieMercury - وین - اتریش
zoroye iran - وین - اتریش. از نظر کیفیت زندگی‌ این مسئله‌رو مطرح نکردم. از نظر کیفیت زندگی حق با شماست. ایران یا بهتر بگیم تهران دود داره...etc . من از نظر کیفیت اجتماعی گفتم. در هر حال مرسی‌ از ارزوهأ زیبایی‌ که برای من کردید. یک هموطن که آرزوهای چنین زیبایی‌ برای هموطنش بکنه دیگر از خارجیها انتظاری نباید داشت!
‌پنجشنبه 24 آذر 1390 - 16:05
FreddieMercury - وین - اتریش
ALI111-من مدرسه اتریش رفتم و بد برای دانشگاه رفتم لندن و بد از دانشگاه چند سال لندن کار کردم بد برگشتم اتریش و باید بگم که الان پشیمونم که اومدم اتریش و تا چند وقت دیگه بر می‌گردم لندن. لندن با کم تر جایی‌ تو دنیا می‌شه از نظر class مقایسه کرد.از نظر اجتماعی مخصوصاً. حالا خوب یا بد United Kingdom of Great Britain یه کشوری بوده که زمان قدیم تمام دنیارو داشته برای همین یه دفعه به انگلیسی‌ میگه از هند میم یا از ایران شوک نمی‌شه چون یه جوری حالا یا خوب یا بد با تاریخ کشورش درگیر بوده و خونده راجبش مخصوصاً اگه تحصیلکرده باشه. اما اتریشی‌ که در بزرگترین زمانش که امپرتوریهÖsterreich-Ungarnبوده یه مجارستان داشته و یک مقداری از الان بزرگتر بوده. و جنگ جهانی‌. همکارهای من که تحصیل کرده هم هستن نمیدونن ایران زبانش چی‌ هست و ... لندن میریCamden Market نصف دنیارو میبینی‌. میریWestfield تمام مغازه دنیا اونجاس. میریKnigsbridge بهترین بوتیک های دنیا اونجاس. لهجهenglish میشنوی حل میکنی‌ بد اتریشیرو باید ببینی‌ چطوری آلمانی‌ صحبت می‌کنه.داهاتی کامل!
‌پنجشنبه 24 آذر 1390 - 16:19
ali1111 - تهران - ایران
فرددیمرکوری - وین - اتریش. موفق باشی‌ دوست عزیز، کاری از دست من اینجا بر میاد در خدمتت هستم. حالا تو کامنت گزاریهای بعدی در تماس هستیم.
‌پنجشنبه 24 آذر 1390 - 19:25
Facebook Twitter Contact us RSS
www.IranianUK.com
دویچه وله
تحصیل در انگلستان - آمریکا

جدیدترین مطالب سایت
دیدنی ها و شنیدنی های روز
داغ ترین و پربیننده ترین مطالب
اخبار ایران و جهان
اخبار ورزشی
اخبار سینما و موسیقی
اخبار ایرانیان خارج از کشور
حوادث
عکسهای دیدنی
ویدیو کلیپ
دانلود فیلم
دانلود موزیک
فیلم ایرانی
دختران پسران و مسائل جنسی
پزشکی و سلامتی
علمی و دانستنیها
مقالات
داستان
روانشناسی
خانواده و زندگی زناشویی
تاریخی فرهنگی و هنری
زنان
مد آرایش و زییایی
تغذیه رژیم و گیاهان داروئی
آشپزی
مذهب و عرفان
طنز و جوک
کتاب و شعر فارسی
ایران سرای من
انواع فال طالع بینی و تعبیر خواب
روزنامه ها و مجلات
کامپیوتر و دانلود نرم افزار
رنگارنگ
راهنمای زندگی در خارج از کشور
تحصیل در خارج از کشور
مهاجرت
کودکان
امکانات
خانه
تبادل نظر پرنیان
سفارش آگهی
تماس با ما
فیلترشکن
عضویت در سایت
RSS
آگهی های متنی
عکس - ویدیو - سرگرمی
تحصيل در آمريكا
ادامه تحصیل در انگلستان
کالج های زبان در انگلستان
طراحی حرفه ای وب سایت
کنترل پنل کاربران
عضویت در سایت
تغییر کلمه عبور
تغییر دیگر مشخصات
جستجو در ایرانیان انگلستان
عضویت در خبرنامه
ایمیل :
دوره های تضمینی آموزش زبان انگلیسی
صرافی سمیانی
صرافی کاسپین
رایان یوکی
صرافی اطلس
صرافی موج
صرافی پرآرا
صرافی سیمرغ
دویچه وله فارسی
ادامه تحصیل در انگلستان
طراح وب سایت
راهنمای مشاغل ایرانیان
کتاب فروشی نما
صرافی گاندی
فیسبوک رایان یوکی
رایان یوکی
اين سايت هيچ گونه مسئوليتي را در قبال آگهي ها نمي پذيرد
جدیدترین مطالب سایت
تعویق در انتشار اسناد کودتای ۲۸ مرداد از بیم تاثیر بر مذاکرات اتمی.
فیاض زاهد : از انقلاب ۵۷ خاطره خوبی نداریم که دوباره انقلاب کنیم
استیلی: با اصرار بازیکنان به عنوان سرمربی به کارم ادامه می‌دهم/ راه‌آهنی‌ها نمی‌توانند جدا شوند
جسد هشت کودک در خانه‌ای در استرالیا پیدا شد
رده بندی تیم های آسیایی/ استقلال ششم است، پرسپولیس سی و سوم!
تلفن همراه، جایگاه سوخت را به آتش کشید
نماینده مجلس، اینستاگرام و کارلوس کی‌روش
"دانشگاه ایرانیان" با وجود لغو مجوز آغاز به‌کار می‌کند.
برنامه چمدان: 'پدرم مادرم را به حد مرگ زد'
"برنامه هسته‌ای؛ چاهی که آب ندارد اما برای خیلی‌ها نان دارد".
سونا و فوائد آن
دست مصنوعی که از مغز فرمان می‌گیرد
افزایش های ناگهانی متان در مریخ؛ گازی که می تواند منشاء زیستی داشته باشد
فال روز جمعه 19 دسامبر - 28 آذر
اعتراض مسافران یک پرواز به تاخیرها جواب داد؛ بسط نشستند تا خسارت گرفتند
دختر جوان سناریوی اسید پاشی بر روی خودش را طراحی کرد
قوانین صدور ویزای انگلیس ، غیرقانونی اعلام شد
هاشمی رفسنجانی: در سال ۸۴ می‌دانستم که اوضاع خراب می‌شود
اداره امنیت ملی افغانستان نوجوان انتحاری سیزده ساله را بازداشت کرد
دادگاه اتحادیه اروپا حماس را از فهرست گروه‌های تروریستی خارج کرد.
حضور اتباع افغان در استان مازندران «ممنوع» اعلام شد
پوتین: به توافق هسته‌ای با ایران خیلی نزدیکیم
وضعیت روحی سهیلا جورکش بعد از انجام ۲۲ عمل جراحی نامناسب است
عضو مجلس: در جمهوری اسلامی فساد و رشوه و اختلاس به نوعی هنجار تبدیل شده است
مخالفت صریح با برنامه اتمی ایران در همایش هسته‌ای دانشگاه تهران
دو عضو دولت روحانی از افشای «مصوبات به کلی سری» ایران خبر دادند
گفت‌وگوی منتشر نشده با آیت‌الله منتظری؛ 'رئیس ساواک برای آیت‌الله خمینی پیغام داده بود'+ ویدیو
مرور روزنامه‌های صبح تهران؛ پنجشنبه ۲۷ آذر
نقشه شوم خواستگار قلابی با حلوای مسموم
«من همراه تو خواهم بود»؛ هشتگ هم‌بستگی استرالیایی‌ها با مسلمانان.
ادامه ...
دیدنی ها و شنیدنی های روز
رائفی‌پور و تفسیر تابلوی شام آخر داوینچی!
مادربزرگ 72 ساله ورزشکار
10 صحنه از شکار گراز وحشی که نزدیک بود جای شکار و شکارچی عوض شود
شنا با میلیون ها عروس دریایی در دریاچه ای در پالائو
اسب پس از سوار شدن عروس خانم , رم کرد و او را پائین انداخت
مجموعه ویدیوهای کوتاه از حرکات فوق العاده دیدنی که در سال 2014 ثبت شده اند
تحلیل دکتر یوسف اباذری، جامعه شناس و استاد دانشگاه، از موسیقی مرتضی پاشایی و رفتار مردم با آن
میهمانان مادام توسو، از کیم کارداشیان تا مسود اوزیل.
حال و روز کتاب در آمریکای امروز.
ده‌ها سال کشمکش آمریکا و کوبا به پایان می‌رسد.
سخنانی تکان دهنده از فقر در خوزستان در برنامه صندلی داغ صدا و سیما
نوازندگی با گیلاس های شراب در خیابان
یک درس به یاد ماندنی برای راننده
برج Dom در هلند
نفرین های زن جوان بر اثر ترس در پارک بازی
ادامه ...
داغ ترین و پربیننده ترین مطالب
سخنانی تکان دهنده از فقر در خوزستان در برنامه صندلی داغ صدا و سیما (179+)
اعتراض مسافران یک پرواز به تاخیرها جواب داد؛ بسط نشستند تا خسارت گرفتند (141+)
چشم چرانی مرد , او را از روی تردمیل بر روی زمین انداخت (137+)
وضعیت روحی سهیلا جورکش بعد از انجام ۲۲ عمل جراحی نامناسب است (126+)
ساخت پروتز سه بعدی برای سگ معلول و تجربه اولین دویدن با آن (106+)
گفت‌وگوی منتشر نشده با آیت‌الله منتظری؛ 'رئیس ساواک برای آیت‌الله خمینی پیغام داده بود'+ ویدیو (106+)
حضور بی‌روبنده‌ی همسر شیخ سعودی در تلویزیون جنجال برانگیخت. (91+)
مخالفت صریح با برنامه اتمی ایران در همایش هسته‌ای دانشگاه تهران (90+)
پاسخ رفسنجانی به مصاحبه محمد خامنه‌ای: «سخنان سخیف» (83+)
«من همراه تو خواهم بود»؛ هشتگ هم‌بستگی استرالیایی‌ها با مسلمانان. (74+)
حضور اتباع افغان در استان مازندران «ممنوع» اعلام شد (68+)
عضو مجلس: در جمهوری اسلامی فساد و رشوه و اختلاس به نوعی هنجار تبدیل شده است (67+)
تحلیل دکتر یوسف اباذری، جامعه شناس و استاد دانشگاه، از موسیقی مرتضی پاشایی و رفتار مردم با آن (60+)
"برنامه هسته‌ای؛ چاهی که آب ندارد اما برای خیلی‌ها نان دارد". (49+)
تلاش ناکام دو مردجوان برای اسیدپاشی به صورت دخترجوانی که مدیر اجرایی شرکت شان بود (48+)
ادامه ...
● خانه ● تبادل نظر پرنیان ● سفارش آگهی ● تماس با ما ● فیلترشکن ● عضویت در سایت
Copyright 2004 - 2014 © IranianUK.com , All rights reserved.