صرافی گاندی صرافی نیاوران
● خانه ● تبادل نظر پرنیان ● سفارش آگهی ● تماس با ما ● فیلترشکن ● عضویت در سایت
سکس پنهان و دیگر زوایای سانسور در سینمای ایران سکس پنهان و دیگر زوایای سانسور در سینمای ایران

‌پنجشنبه 10 نوامبر 2011 - 19 آبان 1390

● اخبار سینما و موسیقی
+ 428
رای دهید
- 220

سکس پنهان و دیگر زوایای سانسور در سینمای ایران

سکس پنهان و دیگر زوایای سانسور در سینمای ایران

حکایت ممیزی و سانسور فیلم در جمهوری اسلامی، مانند بسیاری دیگر ازحوزه‌های فرهنگی حکایت کهنه و تلخ فیلم هایی است که با هزاران امید وآرزو برای  بررسی نظارتی در وزارت ارشاد  زیر و زبر می شوند و بی پروا درباره شان حکم رانده می شود. این سانسور سال‌هاست که در حوزه های فرهنگی چنبره زده و با برخورد‌های سلیقه‌ای و قلع و قمع آنها ثمره ای جز رشد نشرها، ترانه ها و فیلم های زیر زمینی در پی نداشته است. تولد ژانر سینمای زیرزمینی در ایران پاسخی طبیعی به سانسور و روند ممیزی در سینما است. از دیگر تبعات این قیچی بران فرهنگی باید به سینماگرانی اشاره کرد که به دلیل ساخت فیلم بدون مجوز مجبور به ترک ایران شده و کار خود را در خارج از کشورادامه دادند.

 یک کارشناس با کارنامه 10ساله در حوزه ویدئو رسانه و تدوینگری فیلم که نخواست نامش فاش شود، مساله سانسور را تنها محدود به فیلم های خارجی نمی داند.

وی  اضافه می کند: " چه فیلم های سینمایی و چه تله فیلمهای90 دقیقه ای ازلبه تیغه سانسور مصون نیستند. به ترتیب میزان سانسور، سینما کمترین میزان سانسورسپس ویدیو رسانه و در پایان تلویزیون بیشترین میزان سانسور را به خود اختصاص می دهند که این میزان سانسور رابطه مستقیمی با میزان بیننده دارد، هر قدر طیف مخاطب وسیعتر باشد میزان سانسور نیز بیشتر است. "

هزینه های کلان  سانسورفیلم

  کوشش های بسیار اتاق سانسور وزارت ارشاد برای ابداع شیوه ها و روش های جدید سانسور فیلمها ناشی از ناکامی فرهنگ تک صدائی در حذف تنوع  اندیشه وهنر است. این کارشناس ویدئو رسانه، سانسور را شامل چند قسمت توصیف می کند و می افزاید:" خارج کردن یک پلان یا یک سکانس از تصویر به معنای سانسور نیست. در طول سالهای دهه 60 و 70 با توجه به نبود دانش و نرم افزار مخصوص سانسور یا افراد متخصص، تصاویر، شطرنجی می شدند. اگر صحنه مهمی در فیلم نبود به جای شطرنجی کردن ترجیح می دادند آن را حذف و قیچی کنند چون به هر حال بیننده متوجه شطرنجی شدن صحنه فیلم می شد. در سالهای بعد بر روی یک سری تصاویر زوم می کردند تا به نوعی پوشش انجام دهند. در حال  حاضر کمتر، صحنه های یک فیلم قیچی می شوند اما به جای شطرنجی کردن، به صورت پوششی عمل می کنند، برای نمونه  یقه های باز را می پوشانند یا بازیگر بدون لباس را به نوعی پوشش می دهند.این کار حتی برای انیمیشن نیز انجام می شود. "

وی ادامه می دهد" چنانچه سکانسی مانند دویدن در جنگل مانند سریال " لاست " داشته باشیم کارپوشش بسیار دشوارتر است چون باید حرکت ماسک را با حرکت ابجکت هم زمان کنیم وهمچنین دوربین مجازی با دوربین رئال را باید هماهنگ کنیم که کاری بسیار دشوار است که این کار بصورت فریم به فریم انجام می شود که هر فریم یک بیست و پنجم ثانیه است. اگر پلانی داشته باشیم در 10ثانیه باید 10 تا 25 صدم ثانیه را هماهنگ کنیم زیرا به هر حال خطا رخ می دهد و گاهی اوقات ممکن است ماسک مورد نظر لو برود. البته در حال حاضر نرم افزارهایی به بازار سانسور ایران وارد شده که به تصویر،آبجکت اضافه می کند برای نمونه از یک درخت می توان یک جنگل ساخت البته تمامی مشخصات آبجکت مثل نور، سایه و..... با توجه به محل قرار گرفتنش در تصویر باید تنظیم شوند که کاری بسیار زمان بر، پر هزینه و برای اپراتورنیز بسیار خسته کننده است البته این نرم افزاربرای کاربرد های دیگر مثل خلق فضا برای انیمیشن ساخته شده اما در ایران برای این منظور استفاده می شود. ویدئو رسانه ها به عنوان بخش خصوصی با سرمایه گذاری خود چاره ای ندارند که برای حفظ مشتریان خود بهترین تصویر با بهترین کیفیت را ارائه کنند تا کمتر چشم بیینده را آزار دهد.".هزینه کاربرد این نوع نرم افزار نیز از دقیقه ای 100 هزار تومان برآورد شده است.  "

وی می افزاید:"  بخشی از سانسور نیز در بخش حذف یا تغییر دیالوگ هاست یعنی یک سری دیالوگ ها به طور کلی تغییر و گاه داستان فیلم کاملا تغییرمی کند در برخی موارد نیز شخصیت های داستان فیلم با یکدیگر جابه جا می شوند. برای نمونه " " ساخته جان دال اشاره کنیم. داستان The Great Raid     فیلم هایی که داستان فیلم کاملاً عوض شده میتوان به فیلم داستان این فیلم مربوط به شرایط بسیاردشوار  5000 سربازامریکایی  در اردوگاه های ژاپن پس ازجنگ جهانی دوم بود که متاسفانه داستان این فیلم به نوعی پس ازترجمه و سانسور کاملا تغییر کرد تا بیننده به هیچ عنوان تحت تاثیر سختی ها و مشکلات شرایط سربازان امریکایی قرار نگیرد. حتی به بیننده این طور القا شد که  دولت امریکا  مصوب و مقصر اصلی این اتفاقات است.مدتی پس ازپخش این فیلم در ایران، شرکت فروشنده این فیلم نسبت به این موضوع اعتراض کرد که البته انعکاس اعتراض این کمپانی به جایی نرسید. این فیلم در سال های 84 و 85 شمسی از طریق شبکه خانگی به بازار پخش شد.

سکس پنهان و دیگر زوایای سانسور در سینمای ایران

فیلم های خارجی در صف مقدم سانسور :

به باور کارشناسان اتاق فکر سانسور در ایران ، هالیوود با تغییر روش به دنبال اهداف سودجویانه،خود را مروج معنویت، صلح و آزادی بیان می کند. به زعم آنها طبیعت‌گرایی و محیط زیست هم یکی از دستاویزهای محکم هالیوود برای رسیدن به این اهداف است آنها اوج این مفاهیم را درفیلم "آواتار"می‌بینند چراکه بر این باورند این فیلم سیاست جدیدی برای تسخیر دنیا پیشنهاد کرده است...

 با این وجود آنها معتقدند این سیاست نیز با شکست روبرو خواهد شد، چرا که معنویت شبه عرفانی صهیونیستی هیچگاه نمی‌تواند با اسلام مقابله کند به همین دلیل بود  که اجازه ندادند آواتار در ایران به نمایش گذاشته شود.

این کارشناس در توضیح این مطلب می گوید:"اگر چه چندی پیش این فیلم دوبله و آماده پخش شد اما وزارت ارشاد این فیلم را از دسته فیلم های غیر قابل پخش اعلام کرد. البته فیلم دیگری به نام " ملکه (کوئین) "نیز از دیدگاه وزارت ارشاد برای پخش در هیچ یک از رسانه های تصویری اعم از تلوزیون، سینما و ویدئورسانه مجاز شناخته نشد. دلیل این موضوع را انحراف و وارونه جلوه دادن واقعیت اعلام کردند اما به نظر می رسد آنها داستان این فیلم را با جو سیاسی جامعه ایران نزدیک می دیدند. همچنین برای انیمیشن پرسپولیس نیز به همین ترتیب اجازه پخش صادر نکردند به طوری که مسوولان سفارت ایران در ترکیه چندی پیش از دست اندرکاران برگزاری جشنواره ای که اخیرا در کشور ترکیه برگزار شده بود خواستند  این انیمیشن از فهرست فیلم های  این جشنواره خارج شود."

به گفته کارشناسان، شرایط سانسوردر زمان ریاست جمهوری احمدی‌نژاد بسیارسخت ترشده است .در طول این سالها بیشتر فیلمهای به نمایش در آمده در زمان دولت خاتمی بازنگری  و برخی هرگز پخش نشدند.

این کارشناس ویدئو رسانه  مراحل سانسور فیلم های خارجی را این گونه توصیف می کند" پس از خرید فیلم توسط ویدئو رسانه از کمپانی تولید، یک سری تصاویر، صحنه ها و پلان های واضح بدون نیاز به وجود ممیز توسط تدوین گر ویدئو رسانه حذف می شوند مانند لمس کردن دستان دو بازیگر در نقش پدر ومادر، پدر و دختر و غیره البته موارد حذف فیلم در مورد هر نوع فیلم توسط کادر ممیزی وزارت ارشاد به صورت یک فرم تکثیر و به همه ویدئو رسانه ها توزیع شده است.پس از آماده شدن فیلم، یک کپی از آن به شورای بررسی فیلم وزارت ارشاد فرستاده می شود. این شورا پس از بررسی فیلم می تواند فیلم را قبول یا رد کند و یا خواستار تغییراتی درآن شود. البته پیش از نمایش فیلم های ویدئو خانگی در تلویزیون نیز یک سری ممیزی و بازبینی سخت تر توسط کادر ممیزی صدا و سیما اعمال می شود چرا که طیف مخاطبان تلوزیون بسیاروسیع تر از ویدئو خانگی است . از نمونه های اولیه و بارز سانسور در تلوزیون ایران می توان به سریال "سالهای دور از خانه " اشاره کرد که بخش اعظمی از داستان فیلم تغییر کرد. به گفته یکی از ممیزان این سریال در سالهای بعد ژاپنی ها همان نسخه تغییر داده شده  را از ایران خریداری کردند.

جا به جا شدن نسبت افراد در فیلم نوع دیگری از سانسور است که  در بسیاری از فیلم های خارجی به چشم می خورد .

 ساخته مارک فورستر  “Finding Neverland که برای نمونه می توان به فیلم و  با بازی جانی دپ و کیت وینزلت اشاره کرد  که  در نسخه دوبله فارسی این فیلم نسبت جانی دپ و همسرش به خواهر و برادر تبدیل شد. نکته جالبتر در مورد این فیلم، نام فیلم بود که ابتدا به نام"سرزمین آرزوها " ترجمه شد که در اصلاحیه وزارت ارشاد آمده بود: نام فیلم عوض شود زیرا به تعبیر آقایان، سرزمین آرزوها آمریکا است. این در حالی  است که پیام فیلم به مخاطب از سرزمین آرزوها بهشت بوده است."

 

خلاصه کلام این که شاید تعداد سانسورچی های اتاق سانسور وزارت ارشاد و صدا و سیما از تعداد انگشتان دست بیشتر نباشد اما شمار فیلمهایی که هیچگاه نمایش داده نشدند یا پاره پاره از این اتاق خارج شدند بسیارند.

 به گفته این کارشناس:"برخی از فیلمها با مضامین اجتماعی منطبق با شرایط روز جامعه ایران و نیز برخی موضوعات اعتقادی در ایران حق دوبله و پخش ندارند برای نمونه می توان به فیلم جن گیر اشاره کرد چرا که این فیلم تا سالهای آینده  هیچ گاه در تلوزیون ایران پخش نخواهد شد. همچنین فیلمهایی با موضوع تناسخ ارواح در بدن انسان به دلیل تضاد مفهومی با دین اسلام از دایره پخش درسینما، تلوزیون و ویدئو خانگی خارج اعلام شده اند.

این در حالی است که متاسفانه سیاست کنونی صدا و سیما در حوزه پخش سریال ها خرید  سریال های ارزان قیمت کره ای است ."

سکس پنهان و دیگر زوایای سانسور در سینمای ایران

 سکس پنهان و سانسور فیلم های ایرانی:

پس از انقلاب دو فیلم مخملباف به نامهای "نوبت عاشقی " و " شب های زاینده رود" جزو نخستین فیلمهای ایرانی قربانی سانسور بودند. نخستین فیلم های مسعود کیمیائی، بهرام بیضائی، داریوش مهرجوئی و شماری دیگر از فیلمسازان، همزمان یا بلافاصله پس از انقلاب یا هرگز به نمایش درنیامدند یا سال ها در توقیف ماندند  و یا با جرح و تعدیل بسیار نشان داده شدند.  چندی پیش موارد تازه ای به فهرست ممیزی های فیلم های ایرانی  مانند نشان دادن نمای درشت شده از آرایش، صحنه های دویدن زنان که باعث نشان دادن برجستگی های بدن آنان می شود و نیز نامیدن اسامی اسلامی مانند محمد، علی ، حسن و حسین برروی شخصیت های منفی فیلم ها اضافه شد. این در حالی است که سریال ها و فیلم هایی با موضوع دینی و انقلابی از سانسور کمتری برخوردارند و تهیه کنندگان ویژه این آثار از مزایا و مواهبی چون وامهای سخاوتمدانه دولتی برخوردار می شوند.

این کارشناس در مورد سانسور فیلمهای ایرانی می گوید:" پیش از صدور مجوزاکران در سینما در وزارت ارشاد ممکن است برخی از پلان ها و صحنه های یک فیلم  حذف شود. برای نمایش همان فیلم در ویدئو خانگی نیز بنا به تصمیم شورای دیگری برخی از پلان ها و صحنه ها و حتی دیالوگ هایی که در پرده سینما بوده اند حذف می شوند برای نمونه می توان به فیلم " بی پولی" با بازی لیلا حاتمی و بهرام رادان اشاره کرد که صحنه پایین دامن لیلا حاتمی هنگام راه رفتن درنسخه ویدئو خانگی حذف شد."

این تدیوینگر ادامه می دهد:"از حدود  دو سال پیش تا کنون، در گروه ممیزی وزارت ارشاد موضوعی با عنوان " سکس پنهان"  عنوان شده است د.اگر چه این بحث درمورد فیلمهای خارجی نیز مطرح شده اما در فیلمهای  ایرانی نمود و عینیت بیشتری دارد.از دیدگاه کارشناسان شورای ممیزی برخی از حرکات و رفتارهای بازیگران ایرانی به عنوان سکس پنهان اعلام می شود در حالی که عوامل تولید فیلم به منظور تلطیف و واقعی نمایش دادن روابط افراد با یکدیگر چاره ای جزنمایش برحی حرکات و مکالمات ندارند.از این رو بسیاری از صحنه ها و تصاویردر فیلم های ایرانی به دلیل وجود همین بحث " سکس پنهان" حذف می شوند.البته عموماً ممیزان وزارت ارشاد  تعریف جامعی برای سکس پنهان ارائه نکرده اند این موضوع بیشتر در مورد هر فیلم بصورت موردی مطرح می شود. برای نمونه اعلام می کنند: از تایم. یک دقیقه و پانزده ثانیه  تا تایم دو دقیقه  ویا جمله  ای مثل منتظرم شب دیر نکنی، من اینجا منتظرت می مونم تا بیای و.......  به علت سکس پنهان حذف شود. البته این مسئله کاملاً سلیقه ای و بستگی به  شخص ممیزی دارد که فیلم را بازبینی می کند. اما به طور کلی سکس پنهان شامل سکس پنهان کلامی شامل گفتگوی روزمره بین یک زن و شوهر است که در بالا قید شد.البته از نگاه بازبین، لحن گفتار، نوع نگاه بازیگر، حرکات و نگاه مرد و زن به یکدیگر هنگام گفتگو با هم در تشخیص سکس پنهان بسیار موثر است.. برای مثال می توان به پلانی دیگر از فیلم "بی پولی" اشاره کرد که در این پلان زن به شوهرش در پشت آیفون تصویری می گوید: زود بیا منتظرتم. که این دیالوگ در نسخه ویدئو رسانه حذف شد.

همچنین در تله فیلم به"دنبال خوشبختی" با بازی پوریا پورسرخ ولیلا اوتادی سکانس ملاقات دو نامزد با یکدیگر در آستانه در و پشت پنجره  و تلاقی نگاه آنها با یکدیگر در نسخه تلوزیونی به طور کامل حذف شد."

این کارشناس، دلیل انتظار برخی از فیلمها ی ایرانی برای دریافت مجوز را وجود ممیزی  نمی داند  و می افزاید:" گاه وزارت ارشاد با تهیه کننده، کارگردان و یا بازیگر فیلم دچار مشکل می شود برای نمونه می توان به فیلم "درباره الی" اشاره کرد که به خاطر بازی گلشیفته فراهانی مدتها برای دریافت مجوز پخش در نوبت انتظار ایستاد.

قابل توجه کاربران محترم:

توجه کنید که درج رای مثبت به مطالب، به معنی تایید مطلب و یا علاقه به محتوای خبر نیست و طبعا درج رای منفی نیز به معنی عدم علاقه به محتوای خبر نخواهد بود. سیستم شمارش آرا کمک میکند تا مطالب مهمتر، به انتخاب کاربران سایت، از دیگر مطالب مجزا شده و در بخش مطالب داغ ظاهر گردند. ممکن است یک خبر ناگوار از ارزش خبری بالایی برخوردار بوده و صحیح تر آن است که کاربران به این خبر رای مثبت داده تا در بخش خبرهای داغ سایت در معرض دید بینندگان بیشتری قرار گیرد. بنابراین درج رای مثبت و یا منفی به معنای مهم بودن خبر و یا بی اهمیت بودن آن است.
+ 428
- 220
به جمع دنبال کنندگان وب سایت خبری سرگرمی رایان در فیس بوک بپیوندید:
greentree - تهران - ایران
سکس پنهان رو برید در خانه‌های آقازادهها و آخوندهای درباری پیدا کنید که هم میلیارد‌ها دلار پنهان دارند هم سکس پنهان با ۱۰‌ها نفر ،این نتیجه انقلاب ۱۳۵۷ هست دیگه
‌پنجشنبه 19 آبان 1390 - 09:25
RAHA-karaj - کرج - ایران
حقیقت محض
‌پنجشنبه 19 آبان 1390 - 09:49
آبی ترین - تهران - ایران
در زمان انقلاب 57 یادمه که ما مردم در تظاهرات و راهپیمایی ها میگفتیم: مشکل کشور فقط شاه ملعون و اطرافیانشه و درصورت سرنگونی او ما خودمون میتونیم گلیممون رو از آب بیرون بکشیم و حتی ماهها روزه و سختی خواهیم کشید (چه برسه به سانسور فیلم)تا کشورمون رو آباد کنیم!!! ولی ولی ولی در عمل چی شد.همه یا بخاطر فشارها و کمبودهای موجود به اونور آب رفتیم یا در داخل به زندگی روزمره مشغول شدیم. هدف من اصلاً طرفداری از شخص ،حزب یا باند خاصی نیست.فقط میخواستم بگم ما مردم خوب و بجا تصمیم نمیگیریم.در پایان میخواستم بگم به نظر اینجانب در سده اخیر هر گونه تغییر سیاسی در کشورها به نفع مردم اون کشورها نبوده و فقط منافع قدرتهای شرق و غرب تامین شده است.
‌پنجشنبه 19 آبان 1390 - 11:38
Royan - بوخوم - آلمان
تقصیر فیلم سازهاست که خودشون از همون اول داستان و فیلمنامه را سانسور میکنند و نوبت ممیزی و سانسورچی که میشه میبینه چیزی برای سانسور نیست . و اسه همین گیر میده که" زود بیا منتظرم" را سانسور کنید چون مفهوم سکسی ازش تراوش میشه , خوب بابا یکی دوتا صحنه را برای سانسورتهیه بکنید.( وقتی من فروشگاه لباس خرید میکنم , لباسی که بیفته و یا از چوب لباسی جدا بشه خلاصه ریخت پاش بشه جمع نمی کنم و توجه نمی کنم شوهرم میگه یک کم دقت کن میگم چرا ؟برای اینکه چند نفر را بیکار کنم که از راه جمع و جور کردن اینها نان میخورند به نفع صاحب فروشگاه ) حالا حکایت این سانسورچی هاست که اگر چیزی برای سانسور نداشته باشند بیکار میشوند.
‌پنجشنبه 19 آبان 1390 - 23:22
mo1365n - کاشان - ایران
ای کاش مشکلات اساسی مردم مثل فقر، بیکاری و اعتیاد به اندازه روابط طبیعی بین زن و مرد براشون اهمیت داشت.
‌سه شنبه 24 آبان 1390 - 23:27
Facebook Twitter Contact us RSS
www.IranianUK.com
دویچه وله
تحصیل در انگلستان - آمریکا

جدیدترین مطالب سایت
دیدنی ها و شنیدنی های روز
داغ ترین و پربیننده ترین مطالب
اخبار ایران و جهان
اخبار ورزشی
اخبار سینما و موسیقی
اخبار ایرانیان خارج از کشور
حوادث
عکسهای دیدنی
ویدیو کلیپ
دانلود فیلم
دانلود موزیک
فیلم ایرانی
دختران پسران و مسائل جنسی
پزشکی و سلامتی
علمی و دانستنیها
مقالات
داستان
روانشناسی
خانواده و زندگی زناشویی
تاریخی فرهنگی و هنری
زنان
مد آرایش و زییایی
تغذیه رژیم و گیاهان داروئی
آشپزی
مذهب و عرفان
طنز و جوک
کتاب و شعر فارسی
ایران سرای من
انواع فال طالع بینی و تعبیر خواب
روزنامه ها و مجلات
کامپیوتر و دانلود نرم افزار
رنگارنگ
راهنمای زندگی در خارج از کشور
تحصیل در خارج از کشور
مهاجرت
کودکان
امکانات
خانه
تبادل نظر پرنیان
سفارش آگهی
تماس با ما
فیلترشکن
عضویت در سایت
RSS
آگهی های متنی
عکس - ویدیو - سرگرمی
تحصيل در آمريكا
ادامه تحصیل در انگلستان
کالج های زبان در انگلستان
طراحی حرفه ای وب سایت
کنترل پنل کاربران
عضویت در سایت
تغییر کلمه عبور
تغییر دیگر مشخصات
جستجو در ایرانیان انگلستان
عضویت در خبرنامه
ایمیل :
تلفن ارزان - کیفیت برتر
صرافی سمیانی
صرافی کاسپین
رایان یوکی
صرافی اطلس
صرافی موج
صرافی پرآرا
صرافی سیمرغ
دویچه وله فارسی
ادامه تحصیل در انگلستان
طراح وب سایت
راهنمای مشاغل ایرانیان
کتاب فروشی نما
صرافی گاندی
فیسبوک رایان یوکی
رایان یوکی
اين سايت هيچ گونه مسئوليتي را در قبال آگهي ها نمي پذيرد
جدیدترین مطالب سایت
کمک‌های نظامی جدید ایران به ارتش لبنان.
توافق مهم سران خزر در پایان نشست سران ۵ کشور ساحل خزر در آستاراخان
معاون سپاه: مهدی هاشمی از رئوس اعتراضات ۸۸ بود
روحانی: اظهارات کامرون نادرست و غیرقابل قبول بود
کاسبی مراکز مذهبی با "خرید و فروش نماز و روزه میت".
پا‌روی‌پا انداختن زشت‌تر است یا دمپایی پوشیدن!
ضارب پرونده «امر به معروف» به قصاص نفس محکوم شد
فرد متجاوز به کاخ سفید، 'وارد بخش‌های داخلی هم شده بود'
مادر ریحانه جباری: برای نجات دخترم دست به دامن رهبری می‌شوم.
بررسی روزنامه های صبح تهران؛ سه شنبه هشتم مهر
عاقبت زندگی زن جوانی که در آشنایی اینترنتی به مدت5سال همسر موقت پسری کوچکتر از خود شد
اخلاقی و علیاری فینالیست شد/ عبدولی یک تنه برابر نامردی داوران/جوانمردی را ذبح کردند!
ایثار افسر نیروی هوایی،زندگی مهندس چادرنشین و همسر و فرزندخردسالش را شیرین کرد
اسامی بازیکنان تیم ملی فوتبال از سوی کی‌روش اعلام شد؛ رحمتی برگشت
فراری‌های فیس‌بوک به "الو" پناهنده می‌شوند
چرا نمی‌توان نگاه به جنس مخالف را متوقف کرد؟
'سقوط' جمعیت حیات وحش جهان
فال روز سه شنبه 30 سپتامبر - 8 مهر
برخورد مرگبار یک پیکان با دانش آموزان دبستان پروین اعتصامی بیرجند
صعود ایران به رتبه پنجم؛ طوفان کشتی آزاد ایران در بازی‌های آسیایی
بیش از ٧٠ نفر از شهروندان عرب ایرانی 'از شرکت آزادگان جنوبی اخراج شده‌اند'
تهدید “نماینده چالوس”: جاده کندوان را به روی غیربومی‌ها می‌بندیم
نیروهای "دولت اسلامی" به نزدیکی شهر مرزی سوریه و ترکیه رسیدند.
روحانی: نیروی نظامی هیچ کشور خارجی نباید در دریای خزر قدم بگذارد
نتانیاهو: ایران از گروه دولت اسلامی خطرناک‌تر است
دیلی تلگراف: امارات به دنبال از رونق انداختن تنگه هرمز/ نفتکش ها از همین الان در ساحل امارات صف بسته اند!
بورسیه ۴۸۰ نفر از مربیان دانشگاه ایران "مشکل‌دار" است.
ریحانه جباری برای اجرای حکم اعدام به زندان رجایی‌شهر منتقل شد.
خمیر مرغ در کباب و حلیم هم استفاده می‌شود
بابک زنجانی «اختلاس‌های خود را از زندان ادامه می‌دهد»
ادامه ...
دیدنی ها و شنیدنی های روز
تصاویر جالب بدون شرح - 20
پارتی خیابانی سرنشینان اتوموبیل های گرفتار در ترافیک در بزرگراهی در پنسیلوانیا
مرگ ۳ تن زیر چرخ های وانت غول پیکر در هلند
منقل کباب مخصوص افراد تنبلی که حوصله زیر و رو کردن سیخ کباب را ندارند
امتحان میله های بازدارنده در مقابل سفارت آمریکا برای جلوگیری از برخورد احتمالی کامیون های حاوی مواد منفجره
دوربین مخفی - پلیس دیوانه!
دوربین مخفی : " غذا خوردن پرسرو صدا در کتابخانه دانشگاه "
پنجاه سالگی مونیکا بلوچی، زیباروی سینمای ایتالیا.
ادغام جاز غربی و نواهای شرقی در موسیقی سیمین تندر.
زندگی روزمره مردم در "پایتخت دولت اسلامی" در سوریه.
اجرای رقص "آناکوندا" توسط یک استاد رقص و شاگرد 11 ساله اش
خوش شانسی و سرعت عمل به موقع رانندگان کامیون و اتوموبیل سواری , جانشان را نجات داد
سگ کوچولو فکر میکرد در شیشه ای بسته است
دوربین مخفی - سکته کردن پیرمرد چشم چران
هنر تصویر سازی با پنکیک
ادامه ...
داغ ترین و پربیننده ترین مطالب
ایثار افسر نیروی هوایی،زندگی مهندس چادرنشین و همسر و فرزندخردسالش را شیرین کرد (109+)
ریحانه جباری برای اجرای حکم اعدام به زندان رجایی‌شهر منتقل شد. (108+)
مرد افغان زن 50 ساله ایرانی را به راحتی کشت چون برادر 18 ساله اش عاشق او شده بود (88+)
دوربین مخفی - سکته کردن پیرمرد چشم چران (71+)
صعود ایران به رتبه پنجم؛ طوفان کشتی آزاد ایران در بازی‌های آسیایی (69+)
رحیم‌پور ازغدی : شهید مطهری می گوید مردم شیعه جزء قالتاق ترین مردم دنیا هستند (66+)
سگ کوچولو فکر میکرد در شیشه ای بسته است (65+)
بابک زنجانی «اختلاس‌های خود را از زندان ادامه می‌دهد» (65+)
دیلی تلگراف: امارات به دنبال از رونق انداختن تنگه هرمز/ نفتکش ها از همین الان در ساحل امارات صف بسته اند! (65+)
نتانیاهو: ایران از گروه دولت اسلامی خطرناک‌تر است (65+)
تهدید “نماینده چالوس”: جاده کندوان را به روی غیربومی‌ها می‌بندیم (64+)
سکس در فضاهای دانشگاهی کالیفرنیا قانونمند می‌شود (57+)
برخورد مرگبار یک پیکان با دانش آموزان دبستان پروین اعتصامی بیرجند (56+)
«تجمع آرام» دراویش گنابادی در مقابل وزارت دادگستری در تهران (52+)
زن خدمتکار، دزد ۵میلیاردی خانه اعیانی (51+)
ادامه ...
● خانه ● تبادل نظر پرنیان ● سفارش آگهی ● تماس با ما ● فیلترشکن ● عضویت در سایت
Copyright 2004 - 2014 © IranianUK.com , All rights reserved.