صرافی گاندی صرافی نیاوران
● خانه ● تبادل نظر پرنیان ● سفارش آگهی ● تماس با ما ● فیلترشکن ● عضویت در سایت
پرده بکارت پرده بکارت

جمعه 06 آوریل 2007 - 17 فروردین 1386
معمولا پس از پارگی پرده بکارت خونریزی کم و بیش شدیدی ایجاد می شود.لازم است این خون را از خون قاعدگی تمیز دهیم.خون قاعدگی دارای فیبرینوژن کمتر است، لذا دیرتر لخته شده و سلول های واژینال در آن بسیار زیاد است در حالی که خون حاصل از پرده بکارت سریعتر لخته شده


● دختران پسران و مسائل جنسي

خون پرده بكارت  

 

1) خون پرده بكارت چگونه است ؟

معمولا پس از پارگي پرده بكارت خونريزي كم و بيش شديدي ايجاد مي شود.لازم است اين خون را از خون قاعدگي تميز دهيم.خون قاعدگي داراي فيبرينوژن كمتر است، لذا ديرتر لخته شده و سلول هاي واژينال در آن بسيار زياد است در حالي كه خون حاصل از پرده بكارت سريعتر لخته شده و حاوي مقادير كمي سلول واژينال است.  لبه هاي پارگي جديد در پرده بكارت معمولا زخمي و قرمز رنگ بوده و آثار خون لخته شده در آن مشاهده مي شود.بعد از حدود يك هفته لبه هاي بريدگي از مخاطي مشابه مخاط پرده پوشيده شده و بعد از حدود دو هفته لبه هاي زخم نسبتا گرفته مي شوند. نكته مهم اين است كه لبه هاي پارگي چون آزاد هستند و به هم اتصال ندارند هيچ وقت به هم جوش نمي خورند و اگر دو تكه پارگي به هم دوخته شوند محل ترميم به صورت يك اسكار برجسته روشن مشخص خواهد شد.

 

2) آيافقط بايك بار مقاربت پرده بكارت ممكن است از بين برود؟

 بله ، از آنجا كه پرده بكارت دقيقا در مدخل ورودي واژن قرار دارد، معمولا طي اولين مقاربت از بين مي رود، حتي اگر مقاربت بطور كامل انجام نشده باشد. بافت لبان، مَلبان و كِلبان، معمولاً تا قبل از سن بلوغ بسيار نازك و لطيف است. بنابراين طبيعي است هرگونه كشش يا انبساطي كه به اين بافت وارد شود، به احتمال زياد موجب آن مي‌شود كه پرده بكارت را كش داده، آنرا نازك و نازكتر كند و يا اصلاً آنرا، آنهم در نقاطي از آن، پاره نمايد. از همين روست كه بسياري از دختران بالغ و نابالغ در اثر برخي حركات فيزيكي نظير ورزش، اسب سواري، دوچرخه سواري، استفاده از تامپون و يا استشها، پرده بكارت خود را يا بشدت نازك نموده و يا اصلاً به كلي از دست ميدهند. يك دختر ممكن است هرگز متوجه نشود كه كي، كجا و تحت چه شرايطي بكارت خود را از دست داده است؛ چرا كه ممكن است اين حادثه كاملاً بدون خونريزي و يا درد اتفاق افتاده باشد. گاه نيز چنين است كه «اِزاله بكارت» يك دختر در زماني حادث شود كه مطلقاً، به علّت جواني و ناآگاهي وي نسبت به كاركرد اندام جنسي خود، ولو با مختصر خون و درد هم كه باشد، توجهي از جانب او بدان حاصل نشده باشد.

 بود و نبود يا صحيحتر بگيم زايل شدن نسبي يا كامل پرده بكارت به هيچ وجه دليل بر اين نمي‌شود كه به بابهشت او دخول (Intercourse) شده است و يا نه. هيچ فردي نمي‌تواند صرفاً با تست و مشاهده فيزيكي، دريابد كه آيا زن يا دختر با مردي يك نوع آميزش و همخوابگي منجر به دخول داشته است. تنها 50% از زنان و دختران جوان در اثر دخول دچار خونريزي (آنهم ناچيز و براي بار اوّل) مي‌شوند. بنابر اين ملافه سفيد آغشته به خون اصلاً هيچ ملاك قابل اعتمادي براي بكارت يك دختر يا زن جوان نمي‌باشد. شايان ذكر است كه پرده بكارت برخي ديگر از زنان آنچنان كشسان است كه حتي در صورت دخول آلت مرد به بابهشت آنها، آنهم به طور كامل و عميق، نيز گسسته نمي‌شود و آنچنان كش مي‌آيد كه گويي نقش يك كاندوم را ايفا مي‌نمايد! البته اين‌حالت اخير هنگامي رخ ميدهد كه زن يا دختر مذبور ساليان دراز قبل از امر دخول، بتدريج و با انگشت خود، آنهم با عمل استشها، پرده بكارت خود را نازك و كشسان كرده باشد.بكارت قبل از آنكه يك پديده ظاهري، گوشتي و خون آلود صرف و فيزيكي بوده باشد، اصولاً امري است مربوط به روانشناسي‌؛ و ارزشهاي شخصي و اخلاقي يك زن . اين نكته را هم بگويم كه پرده بكارت همينطوري به صرف داخل كردن/شدن چيزي در آن زايل نمي‌شود؛ بلكه درست به اندازه بزرگي همان شيء داخل شده، احياناً كش آمده نازك و يا زايل مي‌شود؛ همين ‌و بس. مثلاً اگر يك دختر تازه بالغ دو انگشتش را در بابهشت خود فرو برد، باز هم به احتمال زياد در هنگام اولين همخوابگي وآميزش بسادگي ممكن است دچاره زايل شدن هرچه بيشتر مابقي پرده بكارتش شده و چند قطره خوني از وي بچكد. برخي از زنان، آنهم پس از سالها همبستري با شوهرانشان و يا حتي مرداني چند، باز هم و در هر مورد به علت پايداري و ضخامت زياد پرده بكارتشان، پي‌در‌پي در هر مورد از دخول، چند قطره‌اي خون به خود مي‌بينند. بزرگي قطر و قامت آلت مردان به علاوه مكانيك آميزش آنها با زنان از يكديگر متفاوت است؛ بنابراين ممكن است زني در اثر دخول با يك مرد دچار خونريزي شود، اما با مردي ديگر نه. حتي حالاتيكه زن و مرد با يكديگر همخوابگي مي كنند، ممكن است در كش يافتن و يا ضايع شدن هر چه بيشتر پرده بكارت زن اثر داشته باشد. بطور كلي مي‌توان گفت كه اين پرده به نحوي نسبتاً كامل، آنهم صرفاً در اكثر موارد به طور آماري و نه قطعي، پس از آنكه زن صاحب نخستين فرزندش شد، زايل مي‌شود.

 


3)آياسقوط از ارتفاع مي تواند باعث پارگي پرده بكارت شود؟

خير، سقوط از ارتفاع، بلند كردن جسم سنگين، كوهنوردي،و موارد مشابه به هيچ عنوان نمي تواتنند باعث پارگي پرده بكارت شوند.البته ممكن است در اثر سقوط يا انجام كارهاي سنگين مقداري خونريزي از دستگاه تناسلي مشاهده شودكه در هيچكدام از مواردمربوط به پارگي پرده نيست فقط به خاطر فشار وارده بر رحم است مكانيسمي مشابه قاعدگي دارديعني فشار به رحم باعث خونريزي يا لكه بيني در فرد مي شود. تاكيد مي كنم پرده بكارت فقط و فقط در اثر ضربه مستقيم به آن يا مقاربت پارگي پيدا مي كندو جز ضربه مستقيم هيچ مورد ديگري باعث پارگي آن نمي شود


4) خونريزي ايجاد شده در اثر پارگي پرده بكارت چه مقدار است؟ و اصولا در چه حدي بايد باشد؟

حداقلي براي خونريزي در اين حالت نداريم ممكن است در حد يك يا دو قطره باشد و يا شايد هم بيشتر باشد ولي حداكثر به اندازه آغشته شدن يك عدد پوشك خواهد بود و چيزي كه مسلم است اينست كه اين خونريزي نبايد ادامه داشته باشد و معمولا در عرض يك يا دو دقيقه تمام مي شود اگر در مواردي خونريزي ادامه داشت احتمال پارگي هاي اطراف واژن مطرح مي گردد كه در اين صورت حتما بايد ترميم شود و اين بيشتر زماني اتفاق مي افتد كه مقاربت بدون رضايت زن و با مقاومت وي و اصرار طرف مقابل انجام شودكه در اين موارد بايد پارگي واژن ترميم شود.در پايان تاكيد مي كنم كه پرده بكارت ملاك مطمئني براي تشخيص سلامت جنسي دختران نيست و انواعي از پرده بكارت وجود دارد كه خونريزي ايجاد نخواهد شد و در اين موارد بهتر است حتما قبل از ازدواج به پزشك يا ماما مراجعه شده و برگه گواهي سلامت دريافت شود

 اگر خروج خون حيض از بابهشت دختر به بيرون از بدنش به راحتي صورت نگيرد، آنگاه دچار درد شديد و دلـمه،Cramping، شدن خون در نخستين موارد از پريد خود مي‌شود. 

 

 

5) اصطلاح "دختره باكره " به چه دختراني اطلاق مي شود ؟

مورد استفاده پزشكان :تعريف علمي دختر باكره : دختري است كه پرده بكارت آن سالم باشد . و در صورتي كه پرده بكارت دختر ( به هر علتي ) پاره شود ، دختر ديگر باكره نيست .

مورد استفاده مراجع محترم تقليد :تعريف فقهي دختر باكره : دختري است كه پرده بكارت آن سالم باشد . وقتي اولين نزديكي صورت گرفت دختر ديگر باكره محسوب نمي شود حتي اگر از ديد علمي باكره باقي مانده باشد .

مورد استفاده قضات و وكلا :تعريف حقوقي دختر باكره : دختري است كه سابقه ازدواج ثبت شده نداشته باشد . به محض اينكه اولين ازدواج دختر از لحاظ قانوني ثبت شود ، دختر ديگر باكره نيست ، حتي اگر از ديد علم باكره باشد . و قبل از ثبت ازدواج قانوني ، دختر باكره محسوب مي شود ، حتي اگر باكره نباشدپرده بكارت يك چين غشايي نامنظم است كه از اپيتليوم شاخي تشكيل شده است درست در مدخل ورودي واژن قرار داردو در واقع به منزله درب ورودي واژن است و اولين بار با مقاربت، معاينه خشن، ضربه، جراحي دچار پارگي مي شود.معمولا پرده بكارت داراي يك يا چند سوراخ كوچك است كه براي خروج خونريزي قاعدگي تعبيه شده است و در صورتيكه پرده بكارت اصلا سوراخ نداشته باشد و بطور كامل واژن را بسته باشد، خون قاعدگي در پشت پرده تجمع مي يابدو آشكار نمي شودو در رحم انباشته مي شودو در اثر پس زده شدن به داخل حفره صفاقي مي تواند سبب بيماري اندومتريوز و نازايي شود كه اين مورد بسيار نادر است.در مورد پرده بكارت سوالات زيادي در بخش نظرات مطرح شد كه در زير چند نمونه از اين سوالات را مطرح نموده و به جواب اين سوالات مي پردازم:


6) آيا دليلي بيولوژيكي براي وجود پرده بكارت وجود دارد؟

اندام تناسلي و ادراري زن طي دوران فرگشتي / تكاملي خود در رحم مادر، ابتدا از يك لوله مشترك به نام (Müllerian Duct) شروع به رشد كرده و سپس بتدريج به قسمتهاي داخلي و خارجي اين دو عضو، من جمله مثانه، مجاري ادرار، لوله هاي فالوپ، رحم، واژن، لبان بزرگ و كوچك (ملبان و كلبان) و كليتوريس (چچوله) تغيير شكل مي يابنددر واقع مي توان گفت كه سكس ابزار و دستگاه ادراري نخست داراي يك مركز ادغام بوده اند كه پس از تكميل و جداشدن اين دو از هم، باقي مانده آن به صورت قشري گوشتي كه متشكل از بافتي الاستيكي و رشته هايي ارتجاعي است، بابهشت / دهانه واژن را مي پوشاند. شبيه اين جريان را مي توان در سير تكاملي دهان نيز مشاهده نمود. تا قبل از تكامل نهايي دهان، لايه اي به نام «ديسك دهاني،Oral Plate» وجود دارد كه طي جريان رشد و تكامل اندام، بتدريج از هم  گسسته شده و سپس زايل مي شود.

تا كنون هيچگونه رابطه مستقيمي بين وجود پرده بكارت و هدف تطبيقي اش، آنهم به نفع موجودات من جمله انسان كشف نشده است. گفتني است كه وجود اين لايه گوشتي در دهانه اندام تناسلي منحصر به انسان نيست و مي توان آنرا در دسته اي از جانداران كيسه دار و پستاندار مانند اسب، وال و كفتار و غيره نيز مشاهده نمود. هيپوتزهاي بسياري راجع به اين پرده وجود دارد. به عقيده برخي پژوهشگران وجود آن در دوره جنيني او را از عفونت هاي مكرر در اندام تناسلي اش محفوظ نگه مي دارد. برخي اين لايه را همانند اندامهاي ديگري چون آپانديس و انگشت كوچك پا (؟) مي دانند كه بتدريج به تحليل مي روند. گروهي نيز كاركرد چنين عضوي در واژن سگ و الاغ را اينطور تعبير مي كنند كه پرده  به مثابه قفلي است كه پس از جفت گيري درب آنرا مي بندد و از خروج مني از آن جلوگيري مي كند. به عقيده تكامل شناسان اين پديده به نفع بقا و تكثر موجود زنده است. اما چرا شكل آن در گونه هاي تكامل يافته تري مانند انسان و ميمون به صورت امروزي در آمده، سوالي است  هنوز بي پاسخ! 

 

 

  

7) آيا امكان ترميم ، شبيه سازي پرده بكارت وجود دراد ؟

 هايمنورافي (Hymenorraphy)   هايمنوپلاستي (  Hymenoplasty) يا بازسازي پرده بكارت با عمل جراحي، جرياني است كه طي آن بقاياي اين پرده كه بر اثر آميزش و يا هر دليل ديگري از بين رفته، با قرار دادن كپسولي ژلاتيني كه حاوي ماده اي شبيه خون است، به هم دوخته مي شود. اما بدليل فقدان رگهاي خوني در اين ناحيه اين اتصال موقت بوده و براي نتيجه مطلوب بهتر است تا يك هفته قبل از شب زفاف انجام گيرد. گاهي اوقات نيز كه اثري از اين بقايا برجاي نمانده، بخشهايي از دهاته واژن به هم دوخته مي شود تا نقش پرده را بازي كند. اين عمل در ايران و برخي ديگر از كشورهاي عربي غير قانوني است و تنها در صورتي انجام مي گردد كه پزشكي قانوني حكم آن را، مثلاً بنا برا اينكه ايزال پرده طي حادثه رانندگي باشد، تاييد كند.

به گزارش مجله پزشكي بريتانيا، با رايج شدن عمل جراحي و بازسازي پرده بكارت آمار قتل هاي ناموسي زنان به خاطر ثيوبت / عدم باكره گي شان در مصر طي چند سال اخير به ميزان 80 درصد كاهش يافته است. مطمئناً زنان بسياري براي نجات آبرو و حيثيت خود و پاكدامن جلوه دادن خويش در مقابل شريك آينده شان و همينطور براي فرار از قضاوات نابجا و سزاهاي وحشتناك دست به اين عمل جراحي مي زنند. ظاهراً چنين رايج است، كه غالباً 99.9% مردم به غلط گمان دارندكه انگاري «پرده بكارت» عضو يا سازه «بابهشت» زن است. اين در حاليست كه با يك مشاهده ساده اما دقيق بخوبي مي‌توان در‌‌يافت كه پرده بكارت جزو مَلبان ، آلت تناسلي آنهاست و بنابراين اندامي كه كاملاً خارج از اندام بابهشت قرار گرفته است. اين پرده داراي بافتي گوشتي نسبتاً كشسان است كه آنهم به شكلي ناقص و الاستيك جلوي «سوراخ بابهشت» برخي از دختران و زنان را، مثل تار عنكبوت كه دهانه غاري را به ظاهر مسدود ميكند، مي‌پوشاند. در برخي از فرهنگ ها آنرا ”گيلاس دختر“ نيز ناميده اند، كما‌ اينكه ما و البتّه بسياري از ملل ديگر به آن عنوان «پرده بكارت» داده‌ايـم؛ يك اسم كاملاً بي مسمّاــ البّته.

در مراحل آغاز رشد جنيني، اصلاً بابهشت طفل سوراخي ندارد. باري، آن لايه از بافتي كه در اين مرحله كاملاً راه بابهشت را مسدود كرده، تقريباً كمي قبل از تولّد دختر بطور ناقصي تقسيم شده، پيوستگي و يكپارچگي خود را از دست مي‌دهد. اندازه و شكلِ گسست و پارگي پرده بكارت در هر دختري نسبت به ديگري فرق ميكند. دختراني هستند كه حتي در بطن مادر خود، بطوركلي اين بافت را از دست ميدهند، آنهم به اين علت ساده كه «لبان» سكس-ابزار آنها اعمّ از كوچك و بزرگ؛ همچون گلي، كاملاً از همديگر شكفته شده و رشد يافته و البته به نحوي متقارن و زيبا شكافته شده است. گاه در مورد برخي از دختران بدشانس چنان است كه پرده بكارت آنها همچنان پس از تولّد نيز جلوي ورودي بابهشت آنها را سد كرده است، كه در اين صورت مي‌بايست توسط پزشك مربوطه و والدين دختر چك شده و در صورت لزوم اين مسدوديت را اگر نه به طوركامل، بلكه به شكلي ناقص از ميان بردارند. چرا كه بعدها و در سنّ بلوغ خونروش ماهانه او به علّت همين مسدوديت مختل خواهد شد و باكتريهاي مضّر در خون حيض ممكن است فرد را به شوك مرگ دچار كند.

 

اهميت پرده بكارت و انواع آن با اشكال شماتيك تشريحي و آناتوميك  

اهميت پرده بكارت و انواع آن با اشكال شماتيك تشريحي و آناتوميك

The Female Hymen and its Significance

اين مقوله به اهميت پرده بكارت در زنان و نيز انواع آن با تصاوير تشريحي و نيز مباحث فرهنگي و احتماعي پرده بكارت پرداخته است ادامه مطلب را بنگريد :

 

پارگي پرده بكارت چگونه اتفاق مي افتد؟

پارگي پرده بكارت چگونه اتفاق مي افتد؟


پارگي پرده بكارت هيچ گونه قاعده و قانوني ندارد و ممكن است به هر شكل و اندازه و در هر جهتي از پرده بكارت ايجاد شود. در پرده بكارت نوع حلقوي معمولا 4 تا 5 پارگي شعاعي شكل بوجود مي آيد و انواع هلالي دو پارگي در طرفين پيدا مي كنند.پارگي ها معمولا از كناره آزاد پرده بكارت شروع شده و تا جدار واژن كشيده مي شوند. در مواردي كه سن دختر كم بوده و دستگاه تناسلي زنانه رشد كافي نداشته باشد ممكن است پارگي در واژن و ساير نواحي تناسلي نيز ايجاد شود.معمولا پس از پارگي پرده بكارت خونريزي كم و بيش شديدي ايجاد مي شود.لازم است اين خون را از خون قاعدگي تميز دهيم.خون قاعدگي داراي فيبرينوژن كمتر است، لذا ديرترلخته شده و سلول هاي واژينال در آن بسيار زياد است در حالي كه خون حاصل از پرده بكارت سريعتر لخته شده و حاوي مقادير كمي سلول واژينال است.لبه هاي پارگي جديد در پرده بكارت معمولا زخمي و قرمز رنگ بوده و آثار خون لخته شده در آن مشاهده مي شود.بعد از حدود يك هفته لبه هاي بريدگي از مخاطي مشابه مخاط پرده پوشيده شده و بعد از حدود دو هفته لبه هاي زخم نسبتا گرفته مي شوند. نكته مهم اين است كه لبه هاي پارگي چون آزاد هستند و به هم اتصال ندارند هيچ وقت به هم جوش نمي خورند و  اگر دو تكه پارگي به هم دوخته شوند محل ترميم به صورت يك اسكار برجسته روشن مشخص خواهد شد.

معاينه پرده بكارت: خانمها به دليل خصوصيات رواني مايل نيستند براي معاينه ي پرده خود به پزشك مراجعه كنند و اين در بسياري از موارد موجب افسردگي و ناراحتي هاي روحي در آنها مي گردد.پرده ي بكارت به شكلي است كه خود شخص به تنهايي قادر به معاينه نيست و در مواردي كه ناشيانه اين عمل انجام گيرد موجب صدمه زدن به پرده خواهد شد.توصيه مي شود كه براي معاينه ي پرده بكارت خود به ماما و پزشك زنان مراجعه نماييد .18 سالگي سني است كه دختر جوان اولين چك آپ خودش را بايد پيش يك پزشك يا ماما انجام بدهد.براي معاينه پرده بكارت بايد لب هاي خارجي فرج را كاملا با انگشت شست و اشاره باز كنيد و با استفاده از آينه پرده را معاينه كنيد.اگر دوست يا آشنايي باشد راحتتر مي شود پرده را معاينه كرد بدين ترتيب كه شما با استفاده از انگشت هاي مياني و اشاره يك دست و انگشت شست و اشاره دست ديگرتان دو لب فرج را كاملا باز مي كنيد و دوست شما با استفاده از يك چراغ قوه نور را به آينه مي تاباند تا نور به داخل مهبل منعكس شود.(عواقب ناشي از اين معاينه شخصي توسط خود افراد متوجه ما نخواهد بود)

 

پرده بكارت 85/02/01

پرده بكارت

ترجمه: پريسا كاكائي  ( Parisak1356@yahoo.com  )

برگرفته از: womeniniran

Hymen يا همان پرده بكارت غشايي ا ست كه تمام يا قسمتي ازدهانه واژن را مي پوشاند. Hymen لغتي يوناني ست به معناي پوست يا پرده كه از نام الهه ازدواج و عروسي يونانيان God Hymen وام گرفته شده. يونانيان باستان از اين لغت براي انواع پرده ها از جمله پرده اي كه قلب را احاطه مي كند(پريكارد)، استفاده مي كردند، اما با گذشت زمان، كاربرد آن به پرده بكارت محدود شد.در طول نخستين مراحل رشد جنيني، به طور كلي هيچ بخش ورودي به واژن وجود ندارد. لايه باريك بافتي كه در اين مرحله واژن را مي پوشاند، قبل از تولد به طور ناقص تقسيم مي شود، اين لايه بعدها پرده بكارت را به وجود مي آورد. در صورتيكه در مرحله قبل از تولد، تقسيم لايه به طور كامل صورت گيرد، موجب مي شود بعضي زنان به طور مادرزاد، پرده بكارت نداشته باشند.بسياري تصور مي كنند كه پرده بكارت، داخل واژن قرار دارد. در صورتيكه اينطور نيست. پرده بكارت، بخش خارجي اندام جنسي است و دقيقا در ورودي دهانه واژن قرار دارد. رشته هاي عصبي در پرده كم هستند و به همين دليل در صورت آرامش جسمي و رواني، پارگي آن معمولا بدون درد است.عمل دخول و پاره شدن پرده بهتر است در زماني كه بدن آرام است و هيچ اضطراب و خستگي وجود ندارد انجام شود. بنابراين نزديكي در اولين شب ازدواج و پس از مراسم طولاني عروسي توصيه نمي شود. زنان بهتر است قبل از نزديكي، نه به منظور گرفتن گواهي سلامت پرده بكارت بلكه به دليل آگاهي از نوع پرده به پزشك متخصص زنان مراجعه كرده و توضيحات لازم را درخواست كنند. زيرا در موارد نادري كه پرده از نوع ضخيم است، احتياج به عمل جراحي دارد. در صورت تنگي دهانه واژن، بهتر است از كرم و ژلهاي تسهيل كننده يا اسپري بي حس كننده استفاده كرد. ضمن اينكه تحريك زن وخروج ترشحات از دهانه واژن موجب روان شدن دهانه واژن و سهولت ارتباط جنسي مي شود.گاهي پرده بكارت با يك يا دو بار نزديكي كاملا پاره نمي شود وهر دفعه قسمتي از آن پاره شده و كمي خونريزي مي كند. بدون پارگي پرده، مايع اسپرم ريخته شده بر روي آن مي تواند موجب حاملگي شود، زيرا اسپرماتوزوئيد موجود در اسپرم مي تواند از سوراخ پرده حركت كرده و به طرف تخمك زن برود و حاملكي ايجاد گردد. در اين موارد زن با پرده سالم حامله مي شود.ورزشهايي مانند سواركاري، دو، پرش، شنا، رقص، باله، هرگز باعث پاره شدن پرده دختر نمي شوند مگر اينكه وي طي حادثه اي و در هنگام بازي، سقوط كرده و در همان زمان جسمي نوك تيز به پرده اصابت كند و موجب پارگي آن شود.

مباحث فرهنگي پرده بكارت:

داشتن پرده بكارت در دختران در هنگام  ازدواج در ايران و خيلي از كشورها مسئله مهم و نشانه عفت اخلاقي است . ، پرده بدين معني ست كه وي قبل از ازدواج ارتباط جنسي نداشته است. هر چند كه، پرده بكارت نشانه ضيعفي براي بكارت واقعي است، چون بيشتر زنان، اين پرده را قبل از داشتن ارتباط جنسي بر اثر خودارضائي، استفاده از تامپكس (نوعي نوار بهداشتي)، يا فعاليتهاي غير جنسي (مثل برخي حوادث ) از دست مي دهند.اما سوال اينجاست كه حتي با وجود پرده بكارت چه كسي مي تواند نعيين كند كه آيا دختر قبل از ازدواج رابطه جنسي داشته است يا خير؟ غالبا خونريزي در شب عروسي مي تواند دليلي بر باكره بودن فرد باشد در صورتيكه اين نظريه توسط اطلاعات پزشكي رد شده زيرا همانطور كه گفته شد يا به دليل آرامش زن، يا عدم وجود پرده بكارت به طور مادرزاد، اين خونريزي مي تواند وجود نداشته باشد.علاوه بر اين، راههاي برقراري ارتباط جنسي فقط دخول نيست، دختر مي تواند با حفظ پرده بكارت از راههاي مختلف ارتباط جنسي داشته باشد و يا حتي با وجود پاره شدن پرده بكارت براي تظاهر به باكره بودن، با عمل جراحي ، آن را دوباره به حالت اول برگرداند. به همين دليل وجود يا عدم وجود پرده بكارت، هميشه نمي تواند مدرك معتبري براي تعيين باكرگي شخص باشد. البته، اينكه نگرش باكره پسند مردان به خصوص در ايران، در حاليكه غالبا خود، پيش از اردواج، ارتباط جنسي دارند، اساسا درست است يا ناشي از نظامي مردسالارانه، بحثي ديگر است كه در اين مقاله نمي گنجد.

انواع پرده بكارت :

 در نظر داشته باشيد كه هيچ واژني دقيقا شبيه آن ديگري نيست.اندازه و شكل اين سوراخ از فردي به فرد ديگر بسيار متفاوت است. انواع رايج پرده بكارت عبارتند از:

پرده بكارت حلقوي: در اين نوع، پرده به صورت حلقه اي دور ورودي واژن را مي پوشانپرده بكارت ارتجاعي: پرده اي كه به اندازه كافي انعطاف پذير و قابل ارتجاع ا ست و به هنگام ورود آلت تناسلي مرد، پاره نمي شود يا به طور جزئي پاره مي شود و هيچ خونريزي ندارد.

پرده بكارت دو سوراخي يا تيغه اي: پرده اي كه يك تيغه ممتد در طول ورودي واژن دارد.


پرده بكارت غربالي (سوراخ سوراخ): اين پرده به طور كامل در عرض مهبل كشيده شده اما سطح آن سوراخ سوراخ است.

 

بعضي ها مادرزاد پرده بكارت ندارند، بعضي ديگر پرده بكارتشان بدون سوراخ است، درحاليكه برخي ديگر پرده هاي بسيار ضخيمي دارند كه ممكن است براي پاره كردن آن، كمك پزشك مورد نياز باشد تا از بروز درد در هنگام ارتباط جنسي جلوگيري شود، اين شيوه را بريدن پرده مي نامند.طي اولين دخول، پرده بكارت در چند جا پاره شده و به چند قطعه تقسيم مي شود، غالبا تا زماني كه زن، نوزادي به دنيا بياورد باقيمانده پرده در دهانه واژن وجود خواهد داشت.

انواع ديگر پرده بكارت:

عدم خونريزي برخي از زنان در اولين رابطه جنسي :

علاوه بر فقدان مادرزادي پرده بكارت در بعضي زنان، در حالتيكه زن در هنگام سكس، آرام و بدون تنش بوده ، زمان كافي براي عشق ورزي داشته باشد، با طرف مقابل خود احساس راحتي كند و دهانه واژنش به اندازه كافي مرطوب باشد، آلت تناسلي مرد به نرمي وارد واژن او مي شود و به اين ترتيب در اولين ارتباط خونريزي نخواهد داشت. اما اگر زن مضطرب باشد يا بترسد و پاهايش را جمع كند دهانه واژن تنگ خواهد شد و هنگام دخول خونريزي و درد خواهد داشت.بعضي مردها ادعا مي كنند كه مي توانند در حين سكس تشخيص بدهند زن قبلا سكس داشته يا نه، چنين نيست. تنها چيزي كه مردان مي توانند حس كنند، مضطرب و نگران بودن زن است كه به همين دليل خودشان را منقبض كرده و دهانه واژن به نظر تنگ تر مي آيد. از آنجائيكه در نظر مردم پرده بكارت، پرده اي بسيار سفت و محكم است كه تنها با فشار پاره مي شود، برخي مردها در هنگام سكس فشار زيادي به دهانه واژن آورده و موجب پارگي دهانه واژن، درد و خونريزي مي شوند. در صورتيكه، اگر زن هنگام سكس آمادگي كافي داشته و به دور از احساس اضطراب باشد هيچ نيازي به فشار از جانب مرد نيست.

منابع:دانستني هاي پزشكي بانوان- دكتر محمد محتسبي - نشر كلمه - 1382
Facts and Fiction about the Hymen- Rutgers Nisso Groep - expert centre on sexuality Aly-abbara.com Wikipedia, the free encyclopediacoolnurse.com

 

پرده بدون سوراخ يا بسته :پرده اي كه تنها با خروج نوزاد پاره مي شود، اما به صورت خطوط نامنظم گوشتي پيرامون ورودي واژن باقي مي ماند. در دختراني كه به سن بلوغ مي رسند، در صورتيكه داراي پرده بسته باشند، خون قاعدگي پشت آن جمع شده و نمي تواند خارج شود در نتيجه باعث بروز درد مي شود، اينگونه افراد بايد به دكتر مراجعه كرده تا طي عمل جراحي و ايجاد برشي در سطح پرده، خون قاعدگي از آن خارج شود.
Facebook Twitter Contact us RSS
www.IranianUK.com
دویچه وله
تحصیل در انگلستان - آمریکا

جدیدترین مطالب سایت
دیدنی ها و شنیدنی های روز
داغ ترین و پربیننده ترین مطالب
اخبار ایران و جهان
اخبار ورزشی
اخبار سینما و موسیقی
اخبار ایرانیان خارج از کشور
حوادث
عکسهای دیدنی
ویدیو کلیپ
دانلود فیلم
دانلود موزیک
فیلم ایرانی
دختران پسران و مسائل جنسی
پزشکی و سلامتی
علمی و دانستنیها
مقالات
داستان
روانشناسی
خانواده و زندگی زناشویی
تاریخی فرهنگی و هنری
زنان
مد آرایش و زییایی
تغذیه رژیم و گیاهان داروئی
آشپزی
مذهب و عرفان
طنز و جوک
کتاب و شعر فارسی
ایران سرای من
انواع فال طالع بینی و تعبیر خواب
روزنامه ها و مجلات
کامپیوتر و دانلود نرم افزار
رنگارنگ
راهنمای زندگی در خارج از کشور
تحصیل در خارج از کشور
مهاجرت
کودکان
امکانات
خانه
تبادل نظر پرنیان
سفارش آگهی
تماس با ما
فیلترشکن
عضویت در سایت
RSS
آگهی های متنی
عکس - ویدیو - سرگرمی
تحصيل در آمريكا
ادامه تحصیل در انگلستان
کالج های زبان در انگلستان
طراحی حرفه ای وب سایت
کنترل پنل کاربران
عضویت در سایت
تغییر کلمه عبور
تغییر دیگر مشخصات
جستجو در ایرانیان انگلستان
عضویت در خبرنامه
ایمیل :
دوره های تضمینی آموزش زبان انگلیسی
صرافی سمیانی
صرافی کاسپین
رایان یوکی
صرافی اطلس
صرافی موج
صرافی پرآرا
صرافی سیمرغ
دویچه وله فارسی
ادامه تحصیل در انگلستان
طراح وب سایت
راهنمای مشاغل ایرانیان
کتاب فروشی نما
صرافی گاندی
فیسبوک رایان یوکی
رایان یوکی
اين سايت هيچ گونه مسئوليتي را در قبال آگهي ها نمي پذيرد
جدیدترین مطالب سایت
فال روز دوشنبه 22 دسامبر - 1 دی
دستگیری صد معلم معترض به اسلامی شدن نظام آموزشی در آنکارا.
راننده ای در فرانسه اتومبیلش را به رهگذران کوبید
اتاق فکر آمریکا تصمیم گرفت پیتزا را جایگزین آبگوشت کند
عکس جالب یلدایی بازیگر زن
کشف شکاف‌های امنیتی عمیق در فرودگاه فرانکفورت آلمان.
حمله یک مهاجم با شعار الله اکبر به سه مأمور پلیس فرانسه
التون جان با دوست پسرش ازدواج کرد
حق "پس دادن" عروس، امتیازی برای دامادهای مراکشی.
گزارش تصویری عکاس ایتالیایی از فرهنگ مصرفی در حال رشد ایران
پیشروی پیشمرگ‌های کرد عراق به سوی مرکز شهر سنجار
سخنان دادکان درباره فساد در مجلس و دولت: بابک زنجانی از آستین مسئولین مملکت بیرون آمد+ ویدیو
تصاویری از بهترین آسمانخراش 2014 با 800 درخت و 14 هزار گلدان در میلان
تولد دوقلوی به هم چسبیده در شیراز + عکس
بازخوانی یک گفت و گوی شیرین فوتبالی با مرحوم مرتضی احمدی:چه کتکی زدم به خسروانی تاجی!
"دولت اسلامی" ۱۰۰ عضو خارجی فراری را اعدام کرد.
استفاده از گنجشک‌های مُرده برای جلب محبت شوهر
کشته شدن یک مظنون به عملیات تروریستی در فرانسه.
برانکو در یک قدمی نیمکت پرسپولیس/ بازگشتم به ایران، بستگی به پیشنهاد نهایی پرسپولیس دارد
مرتضی احمدی درگذشت
هواپیماهای کارکرده افغانی در ایرلاین ایرانی+اسناد
استقبال آمریکا از تلاش سونی برای نمایش احتمالی «مصاحبه»
مردی مسلح در نیویورک دو مامور پلیس را کشت
عکس روز :"عکس سلفی " اختراع ایرانی هاست + سند
درسی که مسافران پرواز بغداد - تهران به ما دادند
آیا واگذاری مناطق حفاظت شده قانونی است؟
چای آری؛ چای قند پهلو نه!
هند بزرگترین موشک خود را به فضا پرتاب کرد
قانون های ساده برای پشت میزنشین ها
سرگذشت منتظری، آئینه‌ی قانون‌گریزی در جمهوری اسلامی.
ادامه ...
دیدنی ها و شنیدنی های روز
وقتی سوال یک خبرنگار،پوتین را به خنده واداشت
زن راننده کامیون: من عاشق کارهای مردانه ام!
سوتی دادن پیرمرد در مصاحبه با صدا سیما در رابطه با کاشت تریاک
خروسی که به جای قوقولی قوقو , می خندد
مسابقه اسپاگتی خوری بین دو سگ خانگی
گزارش تکان‌دهنده از تولید "خمیر مرغ" در ایران.
از نزدیکی آمریکا و کوبا تا هشتگ همبستگی استرالیایی‌ها با مسلمانان.
قلعه‌های پر رمز و راز اروپا از دریچه دوربین یک ایرانی.
تصحیح پارک اشتباه خودرو در یک ثانیه
استعفا و عذرخواهی عمومی مدیر "هواپیمایی کره" به دلیل تأخیر 20 دقیقه ای + ویدیو
مستند آبادانی ها و عینک ری بن
مهمانی یک گربه برای 13 سگ
تیم بدن‌سازی ایران قهرمان جهان در سال ۲۰۱۴ شد
دوربین مداربسته: چطور دزدها چمدان‌ها را می‌دزدند
کمک یک لاک پشت برای برگردان یک لاک پشت دیگر تا بتواند روی پاهایش بایستد
ادامه ...
داغ ترین و پربیننده ترین مطالب
تیم بدن‌سازی ایران قهرمان جهان در سال ۲۰۱۴ شد (254+)
مرتضی احمدی درگذشت (230+)
گلوى پاره شده بزکوهى، توسط محیط بانان بخیه شد تا حیوان زنده بماند + عکس (195+)
مستند آبادانی ها و عینک ری بن (119+)
سخنان دادکان درباره فساد در مجلس و دولت: بابک زنجانی از آستین مسئولین مملکت بیرون آمد+ ویدیو (118+)
۴۲ ماه حبس برای شکار پلنگ ایرانی (102+)
پیشروی پیشمرگ‌های کرد عراق به سوی مرکز شهر سنجار (97+)
وقتی سوال یک خبرنگار،پوتین را به خنده واداشت (93+)
سوتی دادن پیرمرد در مصاحبه با صدا سیما در رابطه با کاشت تریاک (88+)
استعفا و عذرخواهی عمومی مدیر "هواپیمایی کره" به دلیل تأخیر 20 دقیقه ای + ویدیو (82+)
زن راننده کامیون: من عاشق کارهای مردانه ام! (78+)
شب یلدای۹۳؛ به رنگ انار - عکس (76+)
"دولت اسلامی" ۱۰۰ عضو خارجی فراری را اعدام کرد. (76+)
رقصنده مشهور ایرانی پس از ۴۰ سال به صحنه بازگشت. (72+)
هواپیماهای کارکرده افغانی در ایرلاین ایرانی+اسناد (70+)
ادامه ...
● خانه ● تبادل نظر پرنیان ● سفارش آگهی ● تماس با ما ● فیلترشکن ● عضویت در سایت
Copyright 2004 - 2014 © IranianUK.com , All rights reserved.