صرافی گاندی صرافی نیاوران
● خانه ● تبادل نظر پرنیان ● سفارش آگهی ● تماس با ما ● فیلترشکن ● عضویت در سایت
مروری بر فیلم مستند در بازار سکس مروری بر فیلم مستند در بازار سکس

پنج‌شنبه 28 جولای 2011 - 6 مرداد 1390
فیلم مستند "در بازار سکس"، با ندای اذان و نمایی در غروب شهری شلوغ آغاز می‌شود. در یکی از خیابان‌های این شهر، مردی هم‌زمان، تلفنی مشغول "قرار و مدار گذاشتن" با زنی است که "مهمون" دارد و از پذیرفتن او، خودداری می‌کند.


● دختران پسران و مسائل جنسي


مروري بر فيلم مستند در بازار سكس

دويچه وله : فيلم مستند "در بازار سكس"، با نداي اذان و نمايي در غروب شهري شلوغ آغاز مي‌شود. در يكي از خيابان‌هاي اين شهر، مردي هم‌زمان، تلفني مشغول "قرار و مدار گذاشتن" با زني است كه "مهمون" دارد و از پذيرفتن او، خودداري مي‌كند.

پوستر فيلم مستند "در بازار سكس"

"در بازار سكس"، عنوان فيلم مستندي از سودابه مرتضايي، كارگردان ايراني ـ اتريشي است كه رابطه‌ي جنسي بين زن و مرد را در چارچوب "عقد متعه"، موسوم به "ازدواج موقت" در ايران دستمايه قرار داده است. سودابه مرتضايي، در مستند خود به چند و چوني فرهنگي ـ نظري اين مسئله نمي‌پردازد، بلكه آن را به عنوان پديده‌اي كه از طريق قانون به نهادي اجتماعي بدل شده، به تصوير مي‌كشد.

مستند "در بازار سكس"، با نداي اذان و نمايي در غروب شهري شلوغ آغاز مي‌شود. نمايش متن ماده‌هاي قانوني ممنوعيت "نزديكي بين زن و مرد، خارج از چارچوب ازدواج" و مجازات‌هاي شلاق و سنگسار در صورت سرپيچي از آن‌‌ها، پيش‌زمينه‌ي دستمايه‌ي فيلم را ("عقد متعه") مشخص مي‌كند. مكالمه‌ي تلفني مردي مضطرب و با زني كه در صحنه غايب است، درجه‌ي اعتبار اجرايي اين قوانين و مقررات را به نمايش مي‌گذارد. زن مي‌گويد: «نه، نه امشب نيا"». مرد مي‌پرسد: «مهمون داري؟ ساعت ۱۲ هم نمي‌شه؟» زن سرانجام حرف آخر را مي‌زند: «آره، مهمون دارم. گفتم نه، فردا تلفن كن.»

"عقد متعه" حلال مشكلات جنسي

سودابه مرتضايي، در فيلم "در بازار سكس"، "عقد متعه" را به عنوان "در پشتي" ورود به منطقه‌ي ممنوعه‌ي برقراري رابطه‌ي جنسي بين زن و مرد در ايران معرفي مي‌كند. "حاج آقا"، آخوند عاقدي كه براي "حمايت از خانم‌هاي بي‌سرپرست و بدسرپرست" دفتري داير كرده، در اولين نماي فيلم اين مسئله را به روشني توضيح مي‌دهد. اين روحاني كه بار اصلي انتقال شناسه‌‌هاي "عقد متعه" را به بيننده‌ (به ويژه بيننده‌ي غربي) به عهده دارد، در نماهاي بعدي نشان مي‌دهد كه چگونه مي‌توان با "خرج پول"، جواز ورود از آن "در پشتي" را به "بهشت رابطه‌ها" به‌دست آورد.

كارگردان فيلم "در بازار سكس"، بدون تأويل و تفسير اين "حاج آقا" را، كوچه به كوچه و منزل به منزل دنبال مي‌كند: در مسجد، در خيابان، در راه قم، در صحن حرم "حضرت معصومه": «خانم، "عقد متعه" حلال مشكلات جنسي است...»

آن روي سكه

اين صحنه‌ها با نماهايي كه زندگي روزمره‌ي "خانم‌هاي بي‌سرپرست يا بدسرپرست" را نشان مي‌دهند، تكميل مي‌شوند. دو خواهري كه در فيلم داستان زندگي خود را بازگو مي‌كنند، نمونه‌هاي بارز اين "خانم‌ها" هستند. سودابه مرتضايي، در مورد اين "زوج‌‌هاي موقتي" مي‌گويد: «معمولاً مردها كمي جاافتاده‌‌اند و مزدوج. ممكنست بچه‌ هم داشته باشند. اين‌ مردها اغلب در دوره‌ي بحران سني خود به دنبال گرفتن معشوقه يا داشتن رابطه‌هاي جنسي گذرا هستند. زن‌ها اغلب طلاق گرفته‌اند يا همسر خود را خيلي زود از دست داده‌اند. اينان معمولاً جوانند، مثلاً بيست و پنج سال و در خانواده‌هايي بزرگ شده‌اند كه در هفده ـ هجده سالگي ازدواج كرده‌اند. پژوهش‌هاي من نشان مي‌دهند كه همه تقريباً سرگذشت واحدي داشته‌اند؛ اين كه مرد معتاد بوده يا دست بزن داشته يا هر دو.» اين زن‌ها داستان زندگي خود را در برابر دوربين، وقت خريد، هنگام ديدار دوستان در سلماني محل، در دفتر "حاج‌ آقا"ي عاقد و در چارديواري امن خانه، در كنار فرزند و دوستان خود و بي‌ روسري بازگو مي‌كنند.

كام‌جويي آزاد و قانوني

سودابه مرتضايي، كارگردان ايراني ـ اتريشي فيلم "در بازار سكس"

 

سودابه مرتضايي، در مستند خود، "عقد متعه" را از زاويه‌ي ديد اين دو گروه باز مي‌نماياند و در پرداختش مثلاً به سراغ منتقدان از اين "نهاد حقوقي" نمي‌رود؛ كساني كه از جمله، حتي با اطلاق "ازدواج موقت" به "عقد متعه" به عنوان شكلي از ازدواج مخالفند. عقد، به ديد اين گروه، به معناي قرارداد و پيمان و متعه، به مفهوم "تمتع" و در اين چارچوب "كام‌جويي" است و با هدف ازدواج كه تشكيل خانواده است، مغايرت دارد. روحاني‌اي كه در فيلم به برقراري رابطه‌ي جنسي بين يك مرد و زن (شهرام و نسرين) جنبه‌ي قانوني مي‌بخشد، نيز در خطبه‌ي خود از "عقد متعه" ياد مي‌كند و نه "ازدواج موقت".
 
در مستند "در بازار سكس"، هم‌چنين ديدگاه گروهي كه اين نوع رابطه‌ي آزاد جنسي قانوني‌شده را مغاير با حقوق زنان و خانواده مي‌دانند و آن را با "روسپي‌گري" يك ‌سان مي‌خوانند، نيز غايب است. با اين‌حال مرتضايي، اين امكان را كه برخي از مردها و زن‌ها از "عقد متعه" براي رسميت بخشيدن به رابطه‌ي آزاد خود بهره بگيرند، منتفي نمي‌داند: «پيش مي‌آيد كه از عقد متعه در همه‌ي قشرها و سن‌هاي مختلف به عنوان وسيله‌اي براي قانوني‌كردن رابطه‌ي جنسي بين زن و مرد هم استفاده شود.»

"در بازار سكس"، دومين فيلم مستند سودابه مرتضايي است. اولين كار او با عنوان "بچه‌هاي پيامبر" نيز در ايران فيلم‌برداري شده است. "در بازار سكس"، كه تا كنون در بيش از ۱۰ جشنواره‌ي بين‌المللي فيلم به نمايش درآمده است، نامزد دريافت جايزه‌ي اول "آكادمي فيلم اتريش" در سال ۲۰۱۱ نيز شده است. اين فيلم از ۴ اوت در سينماهاي آلمان به نمايش در مي‌آيد.

آخوند عاقد فيلم "در بازار سكس" در ايران كه در مستند "حاج آقا" ناميده مي‌شود، در اين صحنه مشغول بحث با جواني است كه مسئول صفحه‌ي اينترنتي "همسريابي اسلامي" است. او خاطرات دوران دبيرستان خود را در اين زمينه با "حاج آقا" در ميان مي‌گذارد: «آقا تو مدرسه، پسرها همه‌جا، سر كلاس، تو زنگ تفريح، تو حياط، همه‌جا، فقط از سكس حرف مي‌زدند.»

شهرام، مرد متأهلي است كه به دفتر "حاج آقا" مراجعه كرده تا نسرين، "خانمي كه ديده و پسنديده" را به مدت يك سال با مهريه‌ي پنج سكه‌ي طلا به "عقد متعه" خود در آورد. اين روحاني پس از جاري كردن "صيغه‌ي عقد"، بين حاضران نقل و نبات و شيريني پخش مي‌كند.

حاج‌ آقاي عاقد "استخاره" هم مي‌كند. در اين نما او در صحن حرم "حضرت معصومه"، به دو زني كه "التماس دعا" دارند، مي‌گويد: «اگر نيتت خير باشد و به دستورات اسلام عزيز عمل كني، خوب است. درست مي‌شود.»

حاج‌ آقاي عاقد، خود "براي فيض بردن از محضر امام جمعه‌ي محل، گاهي به حضور او" مي‌رسد. امام جمعه در اين نماي فيلم درباره‌ي فوايد "عقد متعه" و "تعدد زوجات" داد سخن مي‌دهد: «چهار همسري چرا بد است؟ خيلي هم براي مرد خوب است. اگر مثلاً يكي از زن‌ها مريض بشود، آن سه تاي ديگر او را به دكتر مي‌برند. ديگر مرد راحت است. نبايد كار و زندگيش را ول كند و زن را ببرد دكتر.»

اين دو خواهر براي "صيغه شدن" به دفتر حاج آقا مراجعه و ثبت نام كرده‌اند، تا "مرد مناسبي" پيدا شود و آن‌ها به "عقد متعه"‌ي او در بيايند. اين دو كه زماني در يك بيمارستان به عنوان "كمك پرستار" كار مي‌كردند، در فيلم داستان غم‌انگيز زندگي خود را براي كارگردان بازگو مي‌كنند. همسران هر دو خواهر، معتاد بودند و اغلب "با شلاق" به سراغ آن‌ها مي‌رفتند.

يكي از اين خواهرها: «پيش از كار، دستي به سر و رويم مي‌كشم.»

اين زن تازه از دفتر "حاج‌ آقا"ي عاقد بازگشته است و در چارديواري امن خانه، در كنار فرزندش، از "بدبختي"هاي زندگي خود صحبت مي‌كند: «براي تأمين زندگي خود و پسرم، مجبور به اين كار شدم.»

تريلر فيلم مستند در بازار سكس


جهت نمايش ويدئو در يوتوب اينجا كليك كنيد.

جهت دانلود ويدئو اينجا كليك كنيد.

http://www.youtube.com/watch?v=4N2gDynhIx0

لينك دانلود مديافاير

zartusht67 - المان - فرانكفورت
زن در اسلام يعني هيچ فقط براي خوشگذراني مرد
پنج‌شنبه 6 مرداد 1390

massoudoslo - نروژ - اسلو
جهل تاریخی و ملی شد ، فقر در پسش مرز و بوم مان را ویرانه کرد و جنگ شد نعمت . آخوند و دین، دوای درد فحاشان و هرزها شد . زنانگی استعمال و زن استثمارشد ! جوانانش هم فراری شد و هم بلاتکلیف ! اقلیتی هم در این میان دکتر مهندس میشوند که برای بیگانگان کار خواهند کرد و افتخارشان به زندگی نکردن در خانه پدری است! عجب ایرانی درست کرده ایم ما ایرانیان ! اما به لطف خدا همه چیز درست میشود و ۴ تا صفر از پول ایرانی حذف خاهد شد و امام زمان ۳۰۹ سال و علی ۴۴۰۰۰ سال حکومت خاهند کرد .
پنج‌شنبه 6 مرداد 1390

mehrdad.n.l - هلند - امستردام
براي اسلام بايد گريست كه چه ذليل ديني است .سراسرش انحراف و سواري گرفتن عده ايي از عده ي ديگر است . سكس عادي ترين نياز بشر است ولي درد انجاست كه بخاطر امرار معاش بايد سكس كرد . واي بر چنين نظامي كه در عصر اتم انسان را به خود فروشي وا مي دارد حال انكه همه بايد يك زندگي معمولي داشته و تامین باشند . خسرو نوشيروان كجاست تا از اين سفره عدالت اسلامي لفمه ای بردارد و از ريسمان عدالتش شرمنده شود ..... متاسفم براي حاكمان جهل و بي خردي ايران امروز
پنج‌شنبه 6 مرداد 1390

Rahiyane noor - ایران - تهران
یک مشت زن خوشگذران و هر جایی که الگوی زندگی فاسد غربی را کورکورانه دنبال میکنن و باعث اسیب زدن به نسل جوان میشود. البته دین مبین اسلام برای هر گره کوری یک راهی برای نجات انسان گمراه دارد.
پنج‌شنبه 6 مرداد 1390

shiraz-iran - امريكا - تكساس
مرگ بر اخوندا
پنج‌شنبه 6 مرداد 1390

titan780 - كانادا - ادمونتن
..ن پ فك كردي سكس فقط تو اسلامه
پنج‌شنبه 6 مرداد 1390

amir223 - ایران - تهران
کسایی که میگن همش تقصیر اسلامه یعنی در بقیه کشورهای دنیا روسپی گری وجود نداره؟ تا اونجایی که من میدونم تو بعضی کشورها مثل بلژیک قاچاق زن ها قانونیه
جمعه 7 مرداد 1390

رضا ایرانی - آمریکا - لس انجلس
Rahiyane noor - ایران - تهران. اولا كه سكس گره كور نيست كه فقط راه حلش به دست دين مبين باشه. دوم اينكه اين فقري (هم فکری هم مادی) كه دين مبين براي يك ميليارد بوجود آورده باعث اين فلاكت ميشه . سوم اگر به عكس اخر دقت كني ميبيني اين خانم گردنبند صليب داره اين یعني دين مبين به هيچ كار اين خانم نمياد، الا درست كردن كلاه شرعی براي امرار معاش. چهارم اينکه اين فكر دگم وبسته پرورده گان دين مبين باعث اين توهم ميشه كه دين مبين به همه مسائل از زير لحاف تا تئوري Big Bang و M-Theory جوابش ۱۴۰۰ سال پيش داده شده، اگر واقعا حقيقت نگر باشيم كل معارف اسلامي مسيحي ویهودي رو جمع كنيم يه آسپرين نمیتونه بسازه
جمعه 7 مرداد 1390

mashkok - تهران - ايران
همه جاي دنيا از اين مسائل وجود داره حالا كم يازياد الكي به اسلام ربطش نديم
جمعه 7 مرداد 1390

ParsaUK - انگلستان - منچستر
اگه مرد هيز و هوسباز ميگه مسلمانم, خوب ميگي اسلام طرفدارشه! ولي براي من نامفهومه كه زن بگه مسلمانم!!!????
جمعه 7 مرداد 1390

حخا - استراليا - سيدنئ
mehrdad.n.l - هلند - امستردام .تو خارج از ايران كساني كه توي شو گرلها)استرپ( كار ميكنند مسلمانند? . همه جا برخي زنها از زن بودنش استفاد ميكنند. باز خوبه تو اسلام يكقانوني وجود داره تا لااقل مردها همين حداقل پول رو تعهد ميكنند كه به پردازند وگرنه كه همين چند سكه را هم نمئ دادند
جمعه 7 مرداد 1390

ali bidin - ایران - تهران
Rahiyane noor - ایران - تهران: الگوی زندگی غربی کجا بود برادر چرا مطلب را کامل نمی خوانی؟ آن مادر معصوم گفته برای امرار معاش و تامین قوت لایموت خود و فرزندش صیغه می شود. صیغه شدن با یک پیر مرد مردنی چه لذتی برای یک زن می تواند داشته باشد؟ آدمی را که خواب است می توان بیدار کرد اما امان از وقتی که کسی خود را به خواب بزند! واقعیات جامعه را نمی بینید؟ آیا نباید برای رفع مشکلات اقتصادی و فرهنگی فکری کنیم یا اینکه بهتر است صورت مساله را پاک کنیم؟
جمعه 7 مرداد 1390

*پسر شجاع* - ایران - تهران
mehrdad.n.l - هلند - امستردام. برای خودت الکی نشستی داستان بافتی؟!..تا اونجایی که ما میدونیم سکس بخاطر پول بیشتر در غرب وجود داره ..زنان روسپی خیلی آزاد دارند فعالیت میکنند و به عنوان یک شغل آبرومند!! از طرف دولتها پذیرفته شده..هر چند که ازدواج دایم خیلی بهتر هست..ولی عده ای در هر جامعه ای خواهان ازدواج دایم نیستند .اگر قرار باشه بین ازدواج موقت و روسپیگری یکی را انتخاب کرد مطمنا ازدواج موقت خیلی بهتر از روسپیگری به شیوه غربی هست ..چون اولا بصورت گروهی به زن تجاوز نمیشه .دوما اگر زن بچه دار شد حداقل پدرش معلومه که کی هست..
جمعه 7 مرداد 1390

keyvan_1 - سوئد - مالمو
ما همانطورگه مي خواهيم زندگي مادي شما مرفه باشدمي خواهيم زندگي معنوي شما هم مرفه باشد""شعاري كه نه تنها به واقيعت امروز ايران نزديك نيست بلكه تمام معيارهاي انساني جامعه را تحت الشعاع قرار داد.اگر اسلام براي هر گره كوري راهي داشت امروزه روز بعد از30 سال جامعه مثل گلاف سر در گم نبود.اساسا مستند بر اساس مشكلات ساخته مي شود.وقتي فيلمي مستند در ارتباط با مسائل سكسي ساخته مي شود يعني در اين مورد مشكل وجود دارد.از قتل و اسيد پاشي گرفته تا تجاوز گروهي و سكس با خانواده درجه اول. حالا سوال اينجاست كه اين مسائل را اسلام مي تواند حل كند يا خود اسلام باعث اين مشكلات است.م
جمعه 7 مرداد 1390

keyvan_1 - سوئد - مالمو
خيلي شرم اور و پرروئي است::كلمه صيغه ومتعه 2كلمه قديمي وعربي است.معادل فارسي و جديد اين كلمات دختر بازي است.::نفس عمل يكي است::2انسان عاقل و بالغ مي خواهند با هم باشند.:من راضي تو راضي گوره پدر ناراضي.حالا چرا با دختر بازي مخالفت ميشود و صيغه را ازاد ميگزارند:چون صيغه ثبت قانوني ميشود و در اضاي ان پول گرفته ميشود.حالا معلوم شد گره كور چطوري باز مي شود::با پول
جمعه 7 مرداد 1390

keyvan_1 - سوئد - مالمو
Rahiyane noor - ایران - تهران :::الان سانديس تو تهران كيلو چنده?
جمعه 7 مرداد 1390

مستانه شرق - المان - هایدلبرگ
چه بخت بدی در انتظار فرزندان چنین روابطی خواهد بود. قربانیان دین فحشا پرور.....
جمعه 7 مرداد 1390

مبحوت - فنلاند - هلسینکی
صیغه یک راه حل مذهبی نیست بلکه یک راه حل منطقی و اصولی برای سازماندهی اجتماعی رابطه زن و مرد است. سه ستون ساختار انسانی جامعه توسط سیستم صیغه حفظ و تقویت میشوند:. ِِ تعهد انسان در قبال انسان (زن و مرد). ِِ رابطه عاطفی و افتخار آمیز فرزند با پدر و مادر خود. _ حق انتخاب و آزادی جنسی زن و مرد. به امید اینکه آخوندها، منفعت طلبانه این راه حل منطقی را به کثافت نکشند
جمعه 7 مرداد 1390

مبحوت - فنلاند - هلسینکی
اگر میتوانیم فکر کنیم که قرآن کتاب خدا نیست و محمد یا مثلا" سلمان فارسی آنرا نوشته، چرا نتوانیم سیستم صیغه را جدا از اینکه چه کسی آنرا پیشنهاد کرده بررسی کنیم؟ رعایت نکردن چراغ راهنمایی در وجه فردی آن ایرادی ندارد اما سیستم اجتماعی (ترافیک) را مختل میکند. آزادی زمانی میتواند حفظ شود که قانونمند باشد. صیغه میتواند یک فرمول ریاضی وار برای حفظ آزادی جنسی باشد.
جمعه 7 مرداد 1390

ezatdf - ایران - تهران
zartusht67 - المان - فرانكفورت - از شما چه بنهون توی طبیعت هم اوضاع بهتر نیست یه نگاهی به زندگی آقا شیره و آقا خروسه بیاندازید
جمعه 7 مرداد 1390

Saeed.Star - ایران - مشهد
amir223 - ایران - تهران و mashkok - تهران - ايران . موافقم .
جمعه 7 مرداد 1390

arashbehdin - امریکا - اتلانتا
روشن نیست چرا برای ملاهای پوسیده ایرانی سکس اینقدر موضوع پیچیده و مهمی است که سی و اندی سال است تنها به این کار پرداخته اند و جامعه را تنها از دید سکس و رابطه زن و مرد میبینند. اگر از سی سال پیش نگاه کنیم، همه نگرانی شان آمیختگی زن و مرد، سکس، حجاب و چندهمسری است. همه روزنامه ها، اخبار، برنامه های تلویزیون، نوحه ها و سینه زنی هایشان پیرامون سکس میچرخد. شهرهای مذهبی شده جای خوشگذرانی و ملاها بنگاه شادمانی براه انداخته و روسپیگری اسلامی را گسترش میدهند. دیگر اینکه این زن در این فیلم خیلی بیجا کرده است صلیب به گردنش انداخته در حالیکه دنبال ملاهای اسلامی براه افتاده تا برایش صیغه جور کنند.
جمعه 7 مرداد 1390

zartusht67 - المان - فرانكفورت
ezatdf -ايران - تهران - درست است ولي در مورد حيوانات
جمعه 7 مرداد 1390

alireza.ch - سوییس - نوشاتل
amir223 - ایران - تهران . به کسی که دروغ به این بزرگی را به شما گفت از طرف من یک پس گردنی بزن. خودت هم اینقدر ساده لوح نباش هر اراجیفی را باور نکن. مرد حسابی اصلا کشوری که در آن قاچاق انسان قانونی باشد در همه دنیا پیدا می شود که در اروپا پیدا شود؟ اصلا چنین کشوری اجازه ورود به اتحادیه اروپا را دارد؟ متعجبم چطور ملت مسخ شده ای در ایران زندگی می کنند که همه رقم چرندیات را به این سادگی باور می کنند؟!!!
جمعه 7 مرداد 1390

antihabit - ایران - بابل
دوستی که گفت:. zartusht67 - المان - فرانكفورت. زن در اسلام يعني هيچ فقط براي خوشگذراني مرد. آخه چه جوری میشه این حرف رو زد در حالی که وقتی اسلام اومد از اولین کارهایی که در قوانینش بود زنده به گور نکردن دختران نازنین بود. محمد این قدر به زن هایی که داشت (به دلایل فرهنگی و اجتماعی و زمانی بود که چند زن داشت) شخصیت می داد که خلیفه ی دوم عمر از پیامبر شاکی میشه میگه که قبل این که تو بیای زن ها راحت حرف ما رو گوش میدادن ولی از وقتی تو اومدی تا چیزی میشه میگن برو به رفتار پیامبر با زنانش نگاه کن. کسانی پس از 1400 سال یه کارایی می کنن چه ربطی به پیامبر اسلام داره
جمعه 7 مرداد 1390

sourena.de - آلمان - اشتوتگارت
اسلام(ولی وقیح) بخطر نیافته بقیه اش مهم نیست!!!
جمعه 7 مرداد 1390

Shomali - ایران - لاهیجان
رضا ایرانی - آمریکا - لس انجلس. گل گفتی!
جمعه 7 مرداد 1390

man-malaysia - مالزی - كوالالامپور
اولا صيغه ربطي به اسلام نداره و زايده فكري وانحراف ديني گروه خاصی است. دوما چیزی که ما داریم از فرهنگ غرب و غربزدگان می بینیم جز این نیست, مگر با شعار مساوات و ازادگی, خانم ها رو براي رونق اقتصادي و درامد زايي استفاده كنند.
جمعه 7 مرداد 1390

Artosh - ایران - تهران
مایهء شرمساری همهء ایرانیان با غیرت است.
جمعه 7 مرداد 1390

feminism - انگلستان - لندن
تمام فلسفه اسلام روی نجاسات بنا شده اگر پائین تنه را ا آن حدف کنیم اسلام روی هم میغلتد و دیگر مفهومی ندارد. این مذهب برای یک وجب پائین تنه از عقب و جلو ساخته و پرداخته شده. انگار که پیش از ظهور اسلام نه کسی تولید مثل میکرد و نه سر قدم میرفت، خدا آخرین فرستاده خود را مامور اصلاح این امور کرده ! ( زنده یاد صادق هدایت ).
جمعه 7 مرداد 1390

poriyaye_vali - قطر - دوحه
. keyvan_1 - سوئد - مالمو...باحال بود..دمت گرم
شنبه 8 مرداد 1390

feminism - انگلستان - لندن
(با پوزش از دوستان بواسطۀ اشتباهات تایپی در کامنت قبلی ام ) تمام فلسفۀ اسلام روی نجاسات بنا شده اگر پائین تنه را از آن حذف کنیم اسلام روی هم میغلتد و دیگر مفهومی ندارد. این مذهب برای یک وجب پائین تنه از عقب و جلو ساخته و پرداخته شده . انگار که پیش از ظهور اسلام نه کسی تولید مثل میکرد و نه سر قدم میرفت، خدا آخرین فرستاده خود را مامور اصلاح این امور کرده ! ( زنده یاد صادق هدایت ).
شنبه 8 مرداد 1390

رضا ایرانی - آمریکا - لس انجلس
Shomali - ایران - لاهیجان. يه چايي ديشلمه لاهيجان طلبت!!!!!
شنبه 8 مرداد 1390

h.k - دانمارك - اودا
هموطنان.مسئله,متعه,درزمان پيامبر هم بوده.وروحانيان اهل,سنت وشيعه,هردوگروه دراينموردمتفق القول هستند.امابعدا خليفه دوم مسلمانان انرا كنسل كرد.درهرحال بهتراز روسبيگري ازادكه دراروپاميبينيم است.اگرمسله مالي خانم مشكل نداشته باشد.مسئله ,سكس,نوعي بايدحل شود.بنابراين ناراحت نباشيد.
شنبه 8 مرداد 1390

h.k - دانمارك - اودا
نودو پنج درصدكامنتهابي مطالعه واحمقانه است.وتنها,پسر شجاع,اشارات درستي كرده.متاسفم براي اينهمه ناداني وبي اطلاعي.دراروپاهم زندگي ميكنيد!!!درروسبي خانه توهنوزكارت تمام نشده ديگري عجله ورود دارد.يعني خيلي بهتره.درمتعه لااقل خيلي مسائل مراعات ميشود.مگراروپانيست.كه چندنفر يك روسپي رابراي يكجلسه دعوت ميكنند?درست فكركنيد لطفا.
شنبه 8 مرداد 1390

*پسر شجاع* - ایران - تهران
صادق هدایت کسی بود که خودکشی کرد ..بیچاره به خاطر افکار تاریک و منفی که داشت بدجور بهم ریخته بود ..
شنبه 8 مرداد 1390

اميراردلان - ايران - تهران
درود دوستان ايران بدترين كشور در دنيا براي مردان و بهترين كشور براي زنان ميباشد چرا ؟. 1- در ايران مكان قانوني وجود ندارد براي تخليه مردها مثل اروپا و آمريكاو... 2- ايران به مانند عربستان وكشورهاي حاشيه خليج فارس نمي شود خيلي راحت چند زن گرفت . 3- در ايران بايد پولدار و ماشين خوبي داشته باشي تا با عرض پوزش از خانمها (باشما خيلي سريع ارتباط برقرارميشود)
يكشنبه 9 مرداد 1390

Facebook Twitter Contact us RSS
www.IranianUK.com
دویچه وله
تحصیل در انگلستان - آمریکا

جدیدترین مطالب سایت
دیدنی ها و شنیدنی های روز
داغ ترین و پربیننده ترین مطالب
اخبار ایران و جهان
اخبار ورزشی
اخبار سینما و موسیقی
اخبار ایرانیان خارج از کشور
حوادث
عکسهای دیدنی
ویدیو کلیپ
دانلود فیلم
دانلود موزیک
فیلم ایرانی
دختران پسران و مسائل جنسی
پزشکی و سلامتی
علمی و دانستنیها
مقالات
داستان
روانشناسی
خانواده و زندگی زناشویی
تاریخی فرهنگی و هنری
زنان
مد آرایش و زییایی
تغذیه رژیم و گیاهان داروئی
آشپزی
مذهب و عرفان
طنز و جوک
کتاب و شعر فارسی
ایران سرای من
انواع فال طالع بینی و تعبیر خواب
روزنامه ها و مجلات
کامپیوتر و دانلود نرم افزار
رنگارنگ
راهنمای زندگی در خارج از کشور
تحصیل در خارج از کشور
مهاجرت
کودکان
امکانات
خانه
تبادل نظر پرنیان
سفارش آگهی
تماس با ما
فیلترشکن
عضویت در سایت
RSS
آگهی های متنی
عکس - ویدیو - سرگرمی
تحصيل در آمريكا
ادامه تحصیل در انگلستان
کالج های زبان در انگلستان
طراحی حرفه ای وب سایت
کنترل پنل کاربران
عضویت در سایت
تغییر کلمه عبور
تغییر دیگر مشخصات
جستجو در ایرانیان انگلستان
عضویت در خبرنامه
ایمیل :
دوره های تضمینی آموزش زبان انگلیسی
صرافی سمیانی
صرافی کاسپین
رایان یوکی
صرافی اطلس
صرافی موج
صرافی پرآرا
صرافی سیمرغ
دویچه وله فارسی
ادامه تحصیل در انگلستان
طراح وب سایت
راهنمای مشاغل ایرانیان
کتاب فروشی نما
صرافی گاندی
فیسبوک رایان یوکی
رایان یوکی
اين سايت هيچ گونه مسئوليتي را در قبال آگهي ها نمي پذيرد
جدیدترین مطالب سایت
هاشمی رفسنجانی: در سال ۸۴ می‌دانستم که اوضاع خراب می‌شود
اداره امنیت ملی افغانستان نوجوان انتحاری سیزده ساله را بازداشت کرد
"برنامه هسته‌ای؛ چاهی که آب ندارد اما برای خیلی‌ها نان دارد".
حضور اتباع افغان در استان مازندران «ممنوع» اعلام شد
پوتین: به توافق هسته‌ای با ایران خیلی نزدیکیم
دادگاه اتحادیه اروپا حماس را از فهرست گروه‌های تروریستی خارج کرد.
وضعیت روحی سهیلا جورکش بعد از انجام ۲۲ عمل جراحی نامناسب است
عضو مجلس: در جمهوری اسلامی فساد و رشوه و اختلاس به نوعی هنجار تبدیل شده است
مخالفت صریح با برنامه اتمی ایران در همایش هسته‌ای دانشگاه تهران
"دانشگاه ایرانیان" با وجود لغو مجوز آغاز به‌کار می‌کند.
دو عضو دولت روحانی از افشای «مصوبات به کلی سری» ایران خبر دادند
گفت‌وگوی منتشر نشده با آیت‌الله منتظری؛ 'رئیس ساواک برای آیت‌الله خمینی پیغام داده بود'+ ویدیو
نقشه شوم خواستگار قلابی با حلوای مسموم
«من همراه تو خواهم بود»؛ هشتگ هم‌بستگی استرالیایی‌ها با مسلمانان.
حریف پرسپولیس می‌خواهد با مهاجم تاتنهام به تهران بیاید/ لخویا قطر آده‌بایور را می‌خواهد
تلاش ناکام دو مردجوان برای اسیدپاشی به صورت دخترجوانی که مدیر اجرایی شرکت شان بود
وزارت ورزش و آخرین گزینه موجود / هدایتی در یک قدمی بازگشت به پرسپولیس
کیف‌قاپی‌های 4 دانش‌آموز سوار بر یک موتور
گلر پرسپولیس به دنبال رضایتنامه از پرسپولیس / نیلسون با گسترش فولاد تمام کرد
بشقاب میگو و لوبیا
این گیاه تلخ، شفابخش است
هر صبح؛ یک فنجان چای آویشن
«سالمونلا» چیست؟
علائم کمبود آهن در زنان
آیا کورتون داروی بدی است؟
فال روز پنجشنبه 18 دسامبر - 27 آذر
شیخ حسین انصاریان:خیلی از زنان بدکاره را خودم شوهر دادم
علم الهدی: فسق‌ و فجورهایی در فرودگاه مشهد می‌بینیم
مشاهدات جالب روان‌پزشک سوئیسی از کنگره روان‌پزشکی در ایران.
برگزاری تور شب یلدا ممنوع شد
ادامه ...
دیدنی ها و شنیدنی های روز
سخنانی تکان دهنده از فقر در خوزستان در برنامه صندلی داغ صدا و سیما
نوازندگی با گیلاس های شراب در خیابان
یک درس به یاد ماندنی برای راننده
برج Dom در هلند
حال و روز کتاب در آمریکای امروز.
نفرین های زن جوان بر اثر ترس در پارک بازی
میهمانان مادام توسو، از کیم کارداشیان تا مسود اوزیل.
زندگی ایرانی در کشاکش سنت و مدرنیته.
کارشناس مذهبی، داستانی از چشم‌چرانی با ذکر خدا تعریف می‌کند
تصادف دوچرخه سوار با یک آهو در جاده
چشم چرانی مرد , او را از روی تردمیل بر روی زمین انداخت
ساخت پروتز سه بعدی برای سگ معلول و تجربه اولین دویدن با آن
ویدیوی نگاهی به سال 2014 - تهیه شده توسط گوگل
صحنه هو کردن حسین شریعتمداری در دانشگاه تهران - 24 آذر
عنکبوت بزرگ یک مارمولک را زنده زنده خورد
ادامه ...
داغ ترین و پربیننده ترین مطالب
صحنه هو کردن حسین شریعتمداری در دانشگاه تهران - 24 آذر (223+)
چشم چرانی مرد , او را از روی تردمیل بر روی زمین انداخت (127+)
ساخت پروتز سه بعدی برای سگ معلول و تجربه اولین دویدن با آن (98+)
حضور بی‌روبنده‌ی همسر شیخ سعودی در تلویزیون جنجال برانگیخت. (88+)
تنبیه عجیب دانش آموزان یک مدرسه (84+)
وضعیت روحی سهیلا جورکش بعد از انجام ۲۲ عمل جراحی نامناسب است (83+)
پاسخ رفسنجانی به مصاحبه محمد خامنه‌ای: «سخنان سخیف» (77+)
مرگ قهرمان وزنه‌برداری جام باشگاه های آسیا / میثم محبی دچار گازگرفتی شد (70+)
جشن تولد کوچکترین قربانی اسیدپاشی (70+)
جنایت فجیع پایان رابطه پنهانی (70+)
گفت‌وگوی منتشر نشده با آیت‌الله منتظری؛ 'رئیس ساواک برای آیت‌الله خمینی پیغام داده بود'+ ویدیو (67+)
«من همراه تو خواهم بود»؛ هشتگ هم‌بستگی استرالیایی‌ها با مسلمانان. (63+)
مخالفت صریح با برنامه اتمی ایران در همایش هسته‌ای دانشگاه تهران (62+)
سخنانی تکان دهنده از فقر در خوزستان در برنامه صندلی داغ صدا و سیما (51+)
عضو مجلس: در جمهوری اسلامی فساد و رشوه و اختلاس به نوعی هنجار تبدیل شده است (43+)
ادامه ...
● خانه ● تبادل نظر پرنیان ● سفارش آگهی ● تماس با ما ● فیلترشکن ● عضویت در سایت
Copyright 2004 - 2014 © IranianUK.com , All rights reserved.