صرافی گاندی صرافی نیاوران
● خانه ● تبادل نظر پرنیان ● سفارش آگهی ● تماس با ما ● فیلترشکن ● عضویت در سایت
رازهای آرم جمهوری اسلامی رازهای آرم جمهوری اسلامی

جمعه 01 آوریل 2011 - 12 فروردین 1390
یک مشتِ گره کرده با چندستاره، آرم تصویب شده برای جمهوری اسلامی بود.


● علمي و دانستنيها

رازهاي آرم جمهوري اسلامييك مشتِ گره كرده با چندستاره، آرم تصويب شده براي جمهوري اسلامي بود. حتي اسكناس هايش هم چاپ شده بود كه ناگهان آيت الله هاشمي رفسنجاني از قم زنگ مي زند و دستورجمع آوري آنها را مي دهد. با مخالفت آقاي هاشمي، امام نيز قانع شده و آرم ارسال شده به دفتر قم را تنفيذ مي كند.

او كه فروردين 58 طرح آرم خود را به دفتر امام در قم فرستاد و اتود ارسالي اش، پس از تاييد و تماس تلفني آيت الله هاشمي رفسنجاني، آرم پرچم جمهوري اسلامي شد، هنرمند تهراني الاصلي است با چهره اي جدي كه ديگرحاضر نيست دراين باره سخني بگويد. او سي سال است كه ديگر هيج جا و در هيچ رسانه اي حرفي از اين كارش نزده است.

دكتر"حميد نديمي" امروز استاد درس نظريه و روش‌هاي طراحي در رشته معماري دانشگاه شهيد بهشتي است. دوباره با او تماس گرفتم. اگرچه مي دانستم سه دهه است كه سكوت كرده و با هيچ رسانه اي گفت وگو نمي كند. گفت كه به هيچ وجه حاضر به گفت وگو نيست. اگر در سرچ گوگل، نام او را جست وجو كنيد، تنها يك عكس يافت مي شود. آن نيز عكسي است كه در سايت دانشگاه شهيد بهشتي وجود دارد. يك بار پيش از اين وقتي از او خواستم تا دليل اين پنهان شدنش را بگويد، خنديد و تنها يك جمله كوتاه گفت: "نيازي نيست." اصرار كه كردم، گفت: " قصد لوس كردن خودم را كه ندارم. بفهميد كه چرا نمي‌خواهم نامي يا عكسي از من منتشر شود. متوجه مي‌شويد؟"

خيلي اصرار داشتم تا بدانم چه دليلي دارد استاد معماري اي كه خودش اهل هنر است، حاضر نباشد عكسي از او منتشر شود؟ باري يك پاسخ كوتاه ديگر شنيدم:" چه لزومي دارد مردم چهره مرا بشناسند؟» . پيش از اين نيز گفته بود: " اكراه دارم خودم را به اين مسايل سنجاق كنم. مردم چهره مرا نبينند، خيلي بهتر است. اگر فردا ضد انقلاب شدم چه؟ پس كاري به من نداشته باشيد."حميد نديمي - طراح آرم پرچم جمهوري اسلامي ايران

نخستين گفت وگوي او سال 1359 در روزنامه جمهوري اسلامي منتشر شد. فرداي روزي بودكه آرم جمهوري اسلامي به تنفيذ امام خميني رسيد. دومين و آخرين گفت وگوي او نيز در مجله پاسدار اسلام در سال 1362 چاپ شد؛ و پس از آن ديگر هيچ.
او خودش را ازمعرفي شدن در رسانه ها پنهان مي كند و دليل اين پنهان شدنش، رازي است براي انها كه خواسته اند به هر نحوي به او نزديك شوند.

ماجراي طراحي آرم از جايي آغاز شد كه پس از رفراندوم جمهوري اسلامي و به دستور امام تصميم گرفته مي شود تا نمادهاي طاغوتي برچيده شده و نمادهاي اسلامي جايگزين آن شود.
در نخستين اقدام تغيير نشان "شير و خورشيد" و پرچم ايران مطرح مي شود. نشاني كه سابقه اش به علائم پرچم هاي ايرانيان در دوره باستان برمي گشت و پس از ورود اسلام به ايران، به دليل دوري از اتهام آتش‌پرستي و خورشيدپرستي اين نشاني از پرچم ايراني پاك شده بود.تصويري كه به سده‌ي چهارم پيش از ميلاد بر مي گردد و در موزه آرميتاژ روسيه نگهداري مي شود.

اما در زمان صفويان، شاه اسماعيل كه نسل خود را از يك سو به شاهان ساساني و از سوي ديگر به امام كاظم(ع) مي‌رساند، دستور داد تا نشان "شيروخورشيد" به طور رسمي بر پرچم ايرانيان باز‌گردد. در زمان ناصرالدين شاه قاجار نيز شمشيري به دست اين شير داده شد. احمد كسروي درباره‌ تاريخ نشان شيروخورشيد كتابي ۳۴ صفحه‌اي نوشته است كه كتابي ناياب است .پرچم ايران تا پيش از انقلاب اسلامي

امام خميني در 10 اسفند سال 57 خواستار تغيير نشان "شير و خورشيد" شد واعلام كرد: "ما يك مملكت محمدي ايجاد مي‌كنيم. بيرق ايران نبايد بيرق شاهنشاهي باشد، آرم‌هاي ايران نبايد آرم‌هاي شاهنشاهي باشد، بايد آرم‌هاي اسلامي باشد. از همه وزارتخانه‌ها، از همه ادارات، بايد اين شير و خورشيد منحوس قطع بشود، علم اسلام بايد باشد. آثار طاغوت بايد برود. اينها آثار طاغوت است؛ اين تاج، آثار طاغوت است؛ آثار اسلام بايد باشد." (صحيفه امام، ج 6، ص 275)

پس از آن با فراخوان سراسري دولت موقت، طراحي نشان جديد آغاز و طرح‌هاي بسياري به دفتر نخست‌وزيري ارسال مي شود و در ابتدا، طرح نديمي مورد قبول واقع نمي شود.

در مسابقه‌اي كه براي طرح آرم جمهوري اسلامي برگزار شد، ابتدا آرم ديگري كه در آن يك مشت گره‌كرده به همراه چند ستاره ديده مي‌شد، به تصويب مي رسد و در نهايت بر روي اسكناس‌هاي آن دوران چاپ مي شود.

نديمي طرح آماده شده خود را به دفتر امام در قم ارسال مي‌كند. وقتي آيت الله هاشمي رفسنجاني طرح آرم را مي بيند، خدمت امام نشان مي دهد و درخواست مي كند كه آرم تغييركند. با تاييد امام، هاشمي رفسنجاني فوري دستور مي دهد تا آرم هاي منتشر شده جمع آوري شوند. همان شب آيت الله هاشمي رفسنجاني با نديمي تماس مي‌گيرد و خبر از تنفيذ آرم توسط امام در 19 ارديبهشت 1359 مي‌دهد و از او مي‌خواهد تا روي طرح پرچم نيز كار بكند. (به نقل از گفته هاي دكتر نديمي)اتود آرم ارسال شده توسط نديمي در سال 58

در آن سال ها پس از تصويب طرح، شايعه مي شود كه اين طرح، آرم گروه سيك ها در هندوستان است و سپس انتقادهايي به شكل 22 الله اكبر روي پرچم مي شود كه مي گفتند در الله‌اكبر عبارت (USA) ديده مي‌شود. البته نديمي علي رغم ميل باطني اش، طرح الله اكبرها را تغيير مي دهد و پس از ان در گفت وگو با روزنامه جمهوري اسلامي به تببين طرح خود مي پردازد.آيا اين آرم برگرفته از آرم گروه سيك هاي هندوستان است؟

پاسخ دكتر نديمي در سال 59 در روزنامه جمهوري و كيهان:

" هلال‌هاي تعبيه‌شده در اين آرم از نقش مباركي ريشه مي‌گيرد كه حضرت رسول (ص) بارها با شمشير مباركشان به عنوان امضا بر روي شن‌ها ترسيم كرده‌اند. اين طرح پنج بخش دارد كه نشان‌دهندهء پنج اصل دين است. اصل توحيد را در حكم عمود دو ساقهء اصلي در ميان خود دارد. علاوه بر كلمهء الله كه در تركيب اصلي آن ديده مي‌شود، لااله‌الاالله نيز در آن مستتر است. جزء قائم مياني در تركيب با شكل تشديد ( ّ ) كه در خط فارسي و عربي نشانهء شدت است، شمشير را تداعي مي‌كند؛ اين همان تعبير كلمهء «حديد» است. تقارن‌هاي اين آرم هم نشانهء تعادل و توازن است؛ اين همان ميزان است. بزرگ‌ترين و اصلي‌ترين ويژگي اين آرم همان بيان كلمهء الله است كه قالب و محتوا را در خود جاي داده است. آرم به صورت كروي طراحي شد تا نشان‌دهندهء پيام جهاني آن باشد. "

توضيحات  نديمي در سال 62 در مجله پاسدار اسلام:

نديمي در سال 1362 براي دومين بار و آخرين بار در گفت وگويش با مجله پاسدار اسلام درباره تبيين مفاهيم اثرش مي‌گويد: " علاقه داشتم براي جهان اسلام يك نشان درست كنم. وقتي حضرت امام فرمودند كه نشان شير و خورشيد بايد عوض شود و كشور به نشان جديدي نيازمند است، به صورت جدي ايده‌ام را پي‌گيري كردم و به مرور سياه‌مشق‌هاي قبلي پرداختم. در اين نماد سه ركن اساسي حكومت اسلامي از ديدگاه قرآن وجود دارد يعني كتاب، ترازو و آهن و يا به عبارت قرآني كتاب، ميزان و حديد. جزء قائم مياني، در تركيب با شكل تشديد كه در خط فارسي و عربي نشنه شدت است شمشير را تداعي مي‌كند، قائم و ايستاده كه خود نماد و قدرت و استحكام و ايستادگي است و اين برداشت تعبيري از كلمه حديد است در كتاب الله (... انزلنا الحديد فيه باس شديد) و تركيب كاملا متقارن شكل بياني از حالت تعادل و توازن كه اين نيز برداشتي تعبيري است از كلمه ميزان در كتاب خدا. والسماء رفعها و وضع الميزان.

پنج جزء تشكيل‌دهنده علامت كه اگر به پنج اصل پايه دين برگردد اصل توحيد را در حكم عمود و ساقه اصلي در ميان دارند، گذشته از آنكه در تركيب كلي خويش كلمه الله را بيان مي‌كنند و عصاره‌اي از كلمه توحيد يعني لا اله الا الله را نيز در دستور خود مستتر دارند. خطوط هلالي‌هاي طرح كه در يك دايره محاط است با تداعي نصف‌النهارهاي كره جهاني بودن دعوت اسلام را تجسم مي‌بخشند. كلمه الله به صورت كروي طراحي شده تا نشان‌دهنده پيام جهاني آن باشد. هلالي‌هاي تعبيه شده در اين آرم از نقش مباركي ريشه مي‌گيرد كه حضرت رسول (ص) بارها با شمشير مبارك‌شان به عنوان امضا بر روي شن‌ها ترسيم كرده‌اند اما پس از آن وي پرچم را نيز طراحي نمود. "

او در توضيح طرحش ادامه مي دهد: " اين پرچم به اميد دادن به دست حكومت امام زمان (عج) طراحي شد. رنگ‌هاي سبز و سفيد و سرخ، علامت مخصوص جمهوري اسلامي و شعار الله اكبر همگي از اركاني هستند كه در قانون اساسي براي پرچم ايران در نظر گرفته شده‌اند."

دكتر نديمي از شعار بودن الله اكبر، تكرار را اقتباس مي‌كند: " اين شعار يازده بار در رنگ سرخ و يازده بار در رنگ سبز يعني بيست و دو بار تكرار مي‌شود و اين اشاره‌اي است به بيست و دوم بهمن 57. قالب راست گوشه خط نوشته الله اكبر يادي است از كوبندگي اين شعار و اين همان خطي است (خط بنايي) كه شعار الله اكبر را بر بلنداي اذان و بر گنبدها و مناره‌هاي الله اكبر در مساجد اسلامي نقش مي‌كرده و اكنون بر بلنداي پرچم ايران نشسته است. كلمه قرمز الله منقوش بر پرچم جمهوري اسلامي بيانگر مبدأ و منت‌هاي آفرينش است الي الله المصير و هدف و غايت حكومت اسلامي را نشان مي‌دهد."

يك اظهارنظر در ديدارخصوصي:


او در سال هاي اخير در يك ديدار خصوصي اظهار داشت: " «من كه اصلاً اين‌كاره نبودم. اين طرح را بايد گرافيست‌هاي بزرگ مي‌كشيدند. كارِ من نيست. اين كاري خدايي است، به من ربطي ندارد. اين است كه دوست ندارم خودم را سنجاق كنم. افراد فاني را به مسايل باقي متصل نكنيد.»

behnam2009 - انگلستان - لندن
حالا افتادند به توجیه اینکه این علامت خمینی هندی نیست.
جمعه 12 فروردين 1390

khosh bavar - ايران - يزد
شبيه مارهاي ضحاك ماربدوش ميماند ! شاد و شيروخورشيد باشيم .
جمعه 12 فروردين 1390

nader46 - انگليس - لندن
بايدپرچم سياه دزدان دريايي را انتخاب ميكردند . سراسكلت كه نشان خميني و دو تا استخوان Xهم نشان اسلام ازنوع ناب محمدي و مرده پرستي
جمعه 12 فروردين 1390

zartusht67 - المان - فرانكفورت
اين اقاي دكتر حميد نديمي دستمال وطن فروش را بايد مورد سئوال قرار داد كه ايا وجدانش از اين كار كثيف و توهين به تاريخ مردم ايران ناراحت است يا نه واقعا تا كي چوب انسانهاي خيانت كار را بخوريم در ضمن تاريخ شير و خورشيد بالاي سه هزار سال است
جمعه 12 فروردين 1390

mohareb - ايران - مشهد
همون شير و خورشيد خودمون از همه اين ها بهتره
جمعه 12 فروردين 1390

بیداد - ایران - اصفهان
این ندیمی ،بی شرف پست فطرتی هست که با استفاده از رابطه قوم و خویشی با خامنه ای سی ساله ریاست دانشگاه شهید بهشتی رو تصاحب کرده و تا اونجا که در توانش بود بودجه دانشگاه رو چپاول کرد .. دانشجوهای بدبخت آواره کوچه خیابونای تهران بودن و شبها تو پارک می خوابیدن تا این آقا خابگاه های دانشگاه رو بده اجاره و کرایه شو بگیره....هیچ رقم هم حاضر نبود کنار بره
جمعه 12 فروردين 1390

benjamin86 - انگلیس - اکسفورد
خوشحالم که مسلمانم ولی در پرچم ملتم نشانی بس بزرگ است و بس , ان هم نشان خورشید نماد ماد بودنم و با 21 خط تابناک خورشید به نشان 21.3 اولین روز نوروز .
جمعه 12 فروردين 1390

YAS ABI - بلژ - برسل
ارم قشنگي است ساده و پر معنا. شباهت به ارم هندوها و نيز مارك يك شركت گرامافون و مانند ان درست است ولي طراح از انها الهام نگرفته واين خلوص انرا نشان ميدهد.
جمعه 12 فروردين 1390

ehsan_2nd_time - یوکی - لندن
حمید ندیمی باید هم خودش رو پنهان کنه. من تا الان هم نمیدونستم که یه ایرانی خائن ، آرم اسلام و نابودی همه ارزشهای ملی رو برای خمینی کشیده. انگار که یه یهودی برداره برای هیتلر آرم نازی ها رو بسازه. بقول خوش باور بیشتر تداعی کننده مارهای دوش ضحاکه. هرچند که بین اون مارها و الله فرق چندانی نیست. اون مار دوتادوتا جون می گرفت، الله به همه لقب فاحشه میده و فله ای می بلعه. به امید پاکسازی وطنمون توسط آتش پاک ایرانی
جمعه 12 فروردين 1390

shahab46 - المان - هانوفر
تو روح پدر اورنده اين مارك ديكتاتوري وتوروح پدر طرفدارنش سگ.....
جمعه 12 فروردين 1390

kian ahvaz - ایران - اهواز
zartusht67 - المان - فرانكفورت ::به نظر من فرار از مطبوعات نشان از پشیمانی و ندامت استاد ندیمی دارد و با توجه به حضورش در دانشگاه احتمال میرود که از همکارانش به علت پیشینه اش خجالت بکشد ویا از دانشجویانش با وضییعت پیش امده انقلاب که شعارش غیر این بود احساس شرمساری بکند و دچار عذاب وجدان شود.........خود کرده را تدبیر نیست.
جمعه 12 فروردين 1390

ghom.666 - ایران - قم
كثيف ترين ارمي است كه تو دنيا وجود داره اين ارم پرچم جمهوري اسهالي ايران
جمعه 12 فروردين 1390

saeed1 - کانادا - تورونتو
zartusht67 - المان - فرانكفورت. تاریخ شیر و خورشید قدیمی تر از دوران نادر شاه نیست! در تمام مدت دو سه قرن اخیر که ایران ذلیل ترین کشورهای دنیا بوده مخصوصا در دوران قاجار که بیش تر از نصف خاکش را از دست داده و در دوران پهلوی که بحرین و حاشیه جنوبی خلیج فارس و نیمی از نام خلیج فارس و همچنین قسمتی از هویتش را (توسط رضاشاه که اسم مملکت و لباس ملی را عوض کرد ) از دست داده این نشان پاگانی برروی پرچم ایران بوده است!. معنی این نشان هم اینست که زور شیر در جنگل زیاد است پس زور ما هم زیاد است! برروی تن لش لاتها در همه کشورهای دنیا میتوانید نشان شیر و پلنگ و عقاب و این جور چیزها ببینید. این نشان زیبنده کشوری به قدمت و فرهنگ ایران نبوده است! نام خداوند بهترین نشان برای کشوری است که سرچشمه یکتاپرستی در دنیا بوده است. درود بر آقای دکتر ندیمی.
جمعه 12 فروردين 1390

shemiranian - ايران - تهران
كشور ما تنها كشور جهان است كه روي پرچم آن به زبان بيگانگان نوشته اند.
جمعه 12 فروردين 1390

ARTEMIS-SW - فرانسه - پاريس
خاك صد عالم به سرتان كه ارم دستور دهنده ي قتل عام ميليونها ايراني بعنوان مجوس را بجاي شير خورشيد گذاشتيد و راه قادسيه ي شماره ي 2 را هموار كرديد.
جمعه 12 فروردين 1390

ss19862000 - كوردستان عراق - هولير
benjamin86 - انگلیس - اکسفورد.... تاييد ...قشنگ گفتي
جمعه 12 فروردين 1390

mash_rajab - ایران - تهران
saeed1 - کانادا - تورونتو. در مورد سواد و آگاهی های تاریخیتون اصلا شک و شبه ایی ندارم .اما در مورد آرم من درآوردی "الله" که به آن اشاره کردید باید با کمال تاسف به آگاهیتون برسونم که بعد از آنکه ملت ایران زیر سایه ی این آرم با عناوین و جرم های مختلف قتل عام شدند و می شوند ، سالهاست که متکایی مزین به این آرم را مورد استفاده قرار میدهم تا ساعاتی که روی صندلی جلوی رایانه نشسته ام ماتحت ظریفم آسیبی نبیند ..
جمعه 12 فروردين 1390

iranazadiran - ایران - تهران
ای خائن دزد اجنبی جاسوس. کاش دستات قلم میشد و این طرح چندش آور را نمی کشیدی که در خارج از ایران به ایرانیها بگویند شما سیک هستید چون پرچمتان آرم سیکهاست. ننگ بر همه تان عقب ماندگان بی وطن رذل.
جمعه 12 فروردين 1390

iranazadiran - ایران - تهران
روز ننگین انتخاب حکومت مافیایی و متحجر ضد جمهوری ضد اسلامی ضد ایرانی بر همه ی ایرانیان تسلیت باد. سیاه ترین روز تاریخ ایران روزی که با فریب و خدعه و اتفاق جمعی بیگانه و خودی به اسم دمکراسی و یا ایرانی و یا دین بیشترین و بزگترین خیانت را به این کشور و مردم آن انجام دادند. گروهی که طمع و حرصشان چنان بود که از همان لحظات اول همه چیز را فراموش و راه سعایت درنده خویی کفران و حق کشی و اختناق را در پیش گرفتند و هر روز بر این ستم و ظلم افزوده و از هیچ پلیدی در این راه فرو گذار نکردند. به امید از بین رفتن این طاعون سیاه هر چه زودتر.
جمعه 12 فروردين 1390

ARIA_JAPAN - ژإپن - توکیو
nader46 - انگليس - لندن .گل گفتي دوست عزيز كلي خنديدم.پرچم دزدان دريايي بهتر بود براي اين رژيم
جمعه 12 فروردين 1390

ehsan_2nd_time - یوکی - لندن
shemiranian - ايران - تهران - اونهم خوب نکته ایه. نشون میده چه آدم های باعرضه ای هستیم. البته از نژادی که میشه با چندتا ساندیس مردمش رو به وطنفروشی واداشت دیگه چه انتظاری میشه داشت. پرچم عربی ، الفبا عربی ، زبان پر از عربی ، بهشتش عربی ، خوبه جهنمش اقلا فارسیه
جمعه 12 فروردين 1390

mashady - انگليس - منچستر
هر چنـــد نبیــــنی تو ولـــــــی ملــــــــت ایران/. شیریست که بر پرچم خورشید نشــان است/
جمعه 12 فروردين 1390

سید جواد - ارمنستان - ایروان
من اقای ندیمی میشناسم .بسیار آدم متواضع و خوبی هستن پس لطفا در مورد چیزی که اطلاع ندارید نظر ندید .
شنبه 13 فروردين 1390

omid31 - استراليا - سيدني
ايا ما از نسل اريايهاي گذشته ايم يا عربيم كه اجازه بديم .......واقعا كه هر ي معنا و مفهوم بود در نماد شير و خورشيد اخرت معناست. سيدني
شنبه 13 فروردين 1390

zartusht67 - المان - فرانكفورت
saeed 1 كانادا -تورونتو ببخشيد دوست عزيز ان سنگ نوشته شير و خورشيد هويج است كه در موزه روسيه نگهداري ميشود
شنبه 13 فروردين 1390

ARTEMIS-SW - فرانسه - .پاريس
saeed1 - کانادا - تورونتو . كثافتكاريهاي رژيمت را پنهان نكن مزدورمدافع خميني اسلام و ملا. باز براي توجيه جنايات اربابان ملايت پاچه ي پهلويها را گرفتي مرگ بر دينت خدايت.
شنبه 13 فروردين 1390

وکیل دادگستری معلق سیاسی - انگلستان - لندن
بر روی پرچم ایران 22 بار کلمه الله اکبر که کلمه ای عربی است نوشته شده ,این پرچم تنها پرچم در دنیاست که کلمه ای خارجی بر روی آن نوشته شده است !
شنبه 13 فروردين 1390

Hoja Verde - ونزوئلا - کاراکاس
شیر و خورشید نشان تاریخی ایران است و روزی دوباره در پرچم ایران خواهد درخشید.
شنبه 13 فروردين 1390

Royan - المان - المان
مرتیکه فریبکار انگار بغل دست محمد نشسته بوده " هلال‌هاي تعبيه‌شده در اين آرم از نقش مباركي ريشه مي‌گيرد كه حضرت رسول (ص) بارها با شمشير مباركشان به عنوان امضا بر روي شن‌ها ترسيم كرده‌اند. تو دیگه کی بودی که با این اراجیف نظر خمینی را عوض کردی قایم شدنت هم بخاطر اینکه محافظه کاری و نمیخواستی سر زبانها بیافتی که بتونی 30 سا ل اسه بیا اسه برو پست ومقام خود را حفظ کنی
شنبه 13 فروردين 1390

mardin delfani - انگلیس - برادفورد
نشان شیر به زمان مادها بر میگردد و نمونۀ آن وجود شیر سنگی مادها در همدان است و حتی میبینم که در مناطقی از ایلام و لرستان و بختیاری تا چند دهه پیش هنوز طبق سنتهای دیرینه که به زمان مادها برمیگردد سر قبر بزرگان شیر سنگی میگذاشتند ولی دریغ که اسلام جز فرهنگ زدایی چیزی برای ایران و دیگر ملتهای متمدن منطقه با خود نیاورد
شنبه 13 فروردين 1390

l3e4uty9irl - امريكا - بربنك
واضحتر از اين نميشه دو تا داس يك دشنه و طناب دار. به جنايتهاي اين چند سالشون مياد
شنبه 13 فروردين 1390

benjamin86 - انگلیس - اکسفورد
ss19862000 - كوردستان عراق - هولير. فدات عزیز , هر چی نباشه غیرت کورد بودن رو داریم هموطن :)
شنبه 13 فروردين 1390

سید جواد - ارمنستان - ایروان
من با اقاي نديمي اشنا هستم اين اقا اصلا دنبال سياست ومقام و....كه يكسري از دوستان بي اطلاع صحبت ميكنن نيستن .حتئ ايشون تمام وقتش صرف كمك به ديگران است.
شنبه 13 فروردين 1390

benjamin86 - انگلیس - اکسفورد
mardin delfani - انگلیس - برادفورد. پرچم ماد هنوز زنده است ماردین جان :-) ما مسلمانیم اما کورد تاریخ ماد بودن رو هنوز داره حتی توی پرچم :-)
شنبه 13 فروردين 1390

sir.amir - انگلستان - منچستر
بوسه ميزنم بر چرچم شير خورشيد نشانم وقتي ايرانمان را پس بگيريم از دست تازيان اين پرچم را كه با كلمات نجس تازي نوشته شده را به زباله دان خواهيم فرستاد ننگ بر تازي پرستان
شنبه 13 فروردين 1390

khosh bavar - ايران - يزد
saeed1 - کانادا - تورونتو : دوست گرامي, چند ماه قبل به كاربران هم توضيح دادم, كه اينطور تاريخ را " قضاوت " كردن غلط ميباشد كه بحرين ما ! از ما ربوده شد ! يك نگاه به نقشه تاريخي الاسكا و فلوريدا و New Mexico بكن, كه usa اينها را با مبلغ بسيار كمي از اسپانيا و شوروي " خريده " و يا گرفته ! از تغيير و تحولات نقشه هاي جغرافيايي اروپا بگذريم كه بخاطر جنگ جهاني اول و دوم تغييرات انچناني كرد ! اگر شاه شاهان, بحرين را نميبخشيد, ان انگلاب 57 در ان زمان به نام " ديگري " اتفاق ميافتد و اين چشم ابي ها, شاه ايران را سر به نيست ميكردند, همانطوريكه اين روانشاد با گران كردن قيمت نفت باعث " قوي " كردن دشمن جهان اول كه همان شوروي سابق بود شده بود ! شاد و پيش خود حساب باشيم .
يكشنبه 14 فروردين 1390

saeed1 - کانادا - تورونتو
khosh bavar - ايران - يزد. دوست عزیز. با نظر شما موافق نیستم. چراکه پذیرش جداکردن قسمتی از یک کشور توسط شاه آن کشور انهم بدون هیچ جنگی بزرگترین خفت است و قابل قبول نیست. این مغایر با مفهوم پادشاه بودن است! نتیجه آنهم امروز کاملا عیان است. بحرین از بزرگترین دشمنان ایران است! چراکه وجود و قوی شدن ایران مغایر با موجودیت بحرین است! لطفا در مفهوم خیانت بیشتر دقت کنید!
دوشنبه 15 فروردين 1390

danial nabi - سوئد - استكهلم
زيباترين براززنده و خار چشم دشمنان ايران اسلام و خداي رحمن.
دوشنبه 15 فروردين 1390

Facebook Twitter Contact us RSS
www.IranianUK.com
دویچه وله
تحصیل در انگلستان - آمریکا

جدیدترین مطالب سایت
دیدنی ها و شنیدنی های روز
داغ ترین و پربیننده ترین مطالب
اخبار ایران و جهان
اخبار ورزشی
اخبار سینما و موسیقی
اخبار ایرانیان خارج از کشور
حوادث
عکسهای دیدنی
ویدیو کلیپ
دانلود فیلم
دانلود موزیک
فیلم ایرانی
دختران پسران و مسائل جنسی
پزشکی و سلامتی
علمی و دانستنیها
مقالات
داستان
روانشناسی
خانواده و زندگی زناشویی
تاریخی فرهنگی و هنری
زنان
مد آرایش و زییایی
تغذیه رژیم و گیاهان داروئی
آشپزی
مذهب و عرفان
طنز و جوک
کتاب و شعر فارسی
ایران سرای من
انواع فال طالع بینی و تعبیر خواب
روزنامه ها و مجلات
کامپیوتر و دانلود نرم افزار
رنگارنگ
راهنمای زندگی در خارج از کشور
تحصیل در خارج از کشور
مهاجرت
کودکان
امکانات
خانه
تبادل نظر پرنیان
سفارش آگهی
تماس با ما
فیلترشکن
عضویت در سایت
RSS
آگهی های متنی
عکس - ویدیو - سرگرمی
تحصيل در آمريكا
ادامه تحصیل در انگلستان
کالج های زبان در انگلستان
طراحی حرفه ای وب سایت
کنترل پنل کاربران
عضویت در سایت
تغییر کلمه عبور
تغییر دیگر مشخصات
جستجو در ایرانیان انگلستان
عضویت در خبرنامه
ایمیل :
دوره های تضمینی آموزش زبان انگلیسی
صرافی سمیانی
صرافی کاسپین
رایان یوکی
صرافی اطلس
صرافی موج
صرافی پرآرا
صرافی سیمرغ
دویچه وله فارسی
ادامه تحصیل در انگلستان
طراح وب سایت
راهنمای مشاغل ایرانیان
کتاب فروشی نما
صرافی گاندی
فیسبوک رایان یوکی
رایان یوکی
اين سايت هيچ گونه مسئوليتي را در قبال آگهي ها نمي پذيرد
جدیدترین مطالب سایت
شیرجه مرد نروژی به داخل دریاچه یخ‌زده برای نجات اردک نیمه‌‌جان - عکس
اوباما: تصمیم سونی برای عدم نمایش 'مصاحبه' اشتباه بود
یک پناهجوی ایرانی در استرالیا خواست در صورت اغما به هوش نیاید
شهریه دانش‌آموزان افغان به جای حذف سه برابر شد.
با خواندن دعای «اللهم کن لولیک» در سازمان ملل، شوق دیدار ولیعصر ایجاد نمی‌شود
وزیر دفاع دولت روحانی، رفسنجانی را به «بداخلاقی» متهم کرد
پاسخ پرویز پرستویی به حرف‌های شریفی‌نیا / جایی که ایشان باشد، پا نمی‌گذارم
عکس روز : پیام سفارت استرالیا به مهاجران غیرقانونی
خاتمی: قدرت بی‌مهار نقد نشود به دیکتاتوری می‌انجامد.
مجمع عمومی سازمان ملل «نقض حقوق بشر» در ایران را محکوم کرد
«هیات مذاکره‌کننده ایرانی می‌داند آمریکا دشمن شماره یک ما است»
معاون رئیس جمهوری ایران: نرخ ارز در بازار آزاد باید کاهش یابد
تعویق در انتشار اسناد کودتای ۲۸ مرداد از بیم تاثیر بر مذاکرات اتمی.
فیاض زاهد : از انقلاب ۵۷ خاطره خوبی نداریم که دوباره انقلاب کنیم
استیلی: با اصرار بازیکنان به عنوان سرمربی به کارم ادامه می‌دهم/ راه‌آهنی‌ها نمی‌توانند جدا شوند
جسد هشت کودک در خانه‌ای در استرالیا پیدا شد
رده بندی تیم های آسیایی/ استقلال ششم است، پرسپولیس سی و سوم!
تلفن همراه، جایگاه سوخت را به آتش کشید
نماینده مجلس، اینستاگرام و کارلوس کی‌روش
"دانشگاه ایرانیان" با وجود لغو مجوز آغاز به‌کار می‌کند.
برنامه چمدان: 'پدرم مادرم را به حد مرگ زد'
"برنامه هسته‌ای؛ چاهی که آب ندارد اما برای خیلی‌ها نان دارد".
سونا و فوائد آن
دست مصنوعی که از مغز فرمان می‌گیرد
افزایش های ناگهانی متان در مریخ؛ گازی که می تواند منشاء زیستی داشته باشد
فال روز جمعه 19 دسامبر - 28 آذر
اعتراض مسافران یک پرواز به تاخیرها جواب داد؛ بسط نشستند تا خسارت گرفتند
دختر جوان سناریوی اسید پاشی بر روی خودش را طراحی کرد
قوانین صدور ویزای انگلیس ، غیرقانونی اعلام شد
هاشمی رفسنجانی: در سال ۸۴ می‌دانستم که اوضاع خراب می‌شود
ادامه ...
دیدنی ها و شنیدنی های روز
روش ابتکاری مرد جوان برای خواستگاری از دوست دخترش
مرد عربستانی در رقص تفنگ , ناخواسته به خودش شلیک کرد
رائفی‌پور و تفسیر تابلوی شام آخر داوینچی!
مادربزرگ 72 ساله ورزشکار
از پژواک شعار "بازجو برو گمشو" تا آتش‌سوزی در عسلویه.
10 صحنه از شکار گراز وحشی که نزدیک بود جای شکار و شکارچی عوض شود
در بازار داغ کریسمس چه هدیه‌هایی بیشتر رد و بدل می‌شود؟.
شنا با میلیون ها عروس دریایی در دریاچه ای در پالائو
میهمانان مادام توسو، از کیم کارداشیان تا مسود اوزیل.
اسب پس از سوار شدن عروس خانم , رم کرد و او را پائین انداخت
مجموعه ویدیوهای کوتاه از حرکات فوق العاده دیدنی که در سال 2014 ثبت شده اند
تحلیل دکتر یوسف اباذری، جامعه شناس و استاد دانشگاه، از موسیقی مرتضی پاشایی و رفتار مردم با آن
سخنانی تکان دهنده از فقر در خوزستان در برنامه صندلی داغ صدا و سیما
نوازندگی با گیلاس های شراب در خیابان
یک درس به یاد ماندنی برای راننده
ادامه ...
داغ ترین و پربیننده ترین مطالب
سخنانی تکان دهنده از فقر در خوزستان در برنامه صندلی داغ صدا و سیما (234+)
پاسخ پرویز پرستویی به حرف‌های شریفی‌نیا / جایی که ایشان باشد، پا نمی‌گذارم (188+)
اعتراض مسافران یک پرواز به تاخیرها جواب داد؛ بسط نشستند تا خسارت گرفتند (152+)
وضعیت روحی سهیلا جورکش بعد از انجام ۲۲ عمل جراحی نامناسب است (135+)
گفت‌وگوی منتشر نشده با آیت‌الله منتظری؛ 'رئیس ساواک برای آیت‌الله خمینی پیغام داده بود'+ ویدیو (109+)
برنامه چمدان: 'پدرم مادرم را به حد مرگ زد' (103+)
مخالفت صریح با برنامه اتمی ایران در همایش هسته‌ای دانشگاه تهران (94+)
تحلیل دکتر یوسف اباذری، جامعه شناس و استاد دانشگاه، از موسیقی مرتضی پاشایی و رفتار مردم با آن (76+)
عکس روز : پیام سفارت استرالیا به مهاجران غیرقانونی (76+)
حضور اتباع افغان در استان مازندران «ممنوع» اعلام شد (75+)
عضو مجلس: در جمهوری اسلامی فساد و رشوه و اختلاس به نوعی هنجار تبدیل شده است (74+)
"برنامه هسته‌ای؛ چاهی که آب ندارد اما برای خیلی‌ها نان دارد". (56+)
قوانین صدور ویزای انگلیس ، غیرقانونی اعلام شد (51+)
دختر جوان سناریوی اسید پاشی بر روی خودش را طراحی کرد (51+)
میهمانان مادام توسو، از کیم کارداشیان تا مسود اوزیل. (49+)
ادامه ...
● خانه ● تبادل نظر پرنیان ● سفارش آگهی ● تماس با ما ● فیلترشکن ● عضویت در سایت
Copyright 2004 - 2014 © IranianUK.com , All rights reserved.