صرافی گاندی صرافی نیاوران
● خانه ● تبادل نظر پرنیان ● سفارش آگهی ● تماس با ما ● فیلترشکن ● عضویت در سایت
مرمت آرامگاه یعقوب لیث صفاری با چوب صندوق میوه مرمت آرامگاه یعقوب لیث صفاری با چوب صندوق میوه

شنبه 26 فوریه 2011 - 7 اسفند 1389
آرامگاه یعقوب لیث صفاری که با شماره 2550 در فهرست آثار ملی به ثبت رسیده وضعیت مناسبی ندارد و در ضریح آهنی مقبره آن از چوب صندوق میوه برای اتصال بخشهای مختلف استفاده شده و روی آجرها و دیوار قدیمی آرامگاه نیز میخهایی زنگ زده و تارعنکبوت جلب توجه می کند.


● تاريخي فرهنگي و هنري


مرمت آرامگاه يعقوب ليث صفاري با چوب صندوق ميوه

آرامگاه يعقوب ليث صفاري كه با شماره 2550 در فهرست آثار ملي به ثبت رسيده وضعيت مناسبي ندارد و در ضريح آهني مقبره آن از چوب صندوق ميوه براي اتصال بخشهاي مختلف استفاده شده و روي آجرها و ديوار قديمي آرامگاه نيز ميخهايي زنگ زده و تارعنكبوت جلب توجه مي كند.

  

به گزارش خبرنگار مهر، آرامگاه يعقوب ليث صفاري كه با شماره 2550 در آثار ملي ايران به ثبت رسيده است در روستاي شاه‌آباد در ده كيلومتري دزفول، سمت راست جاده دزفول به شوشتر قرار دارد. كنار اين آرامگاه بازمانده‌هاي شهرجندي شاپور ديده مي‌شود. همچنين در بخش غربي شهر دزفول از مسير انديمشك به دزفول تنديس عظيم يعقوب ليث كه سوار بر اسب مي تازد نصب شده و اين مهر تائيد ديگري بر وجود آرامگاه يعقوب ليث است.

يعقوب ليث صفار نخستين كسي بود كه زبان پارسي را ۲۰۰ سال پس از ورود اسلام به ايران، به عنوان زبان رسمي ايران اعلام كرد و پس از آن ديگر كسي حق نداشت در دربار او به زباني غير از پارسي سخن بگويد. دكتر محسن ابوالقاسمي در كتاب "تاريخ زبان فارسي" آورده‌است: در سال ۲۵۴هجري، يعقوب ليث صفار، دولت مستقل ايران را در شهر زرنج سيستان تاسيس كرد و زبان فارسي دري را زبان رسمي كرد كه اين رسميت تا كنون ادامه دارد.

در اين رابطه مجتبي گهستوني سخنگوي انجمن دوستداران ميراث فرهنگي تاريانا خوزستان افزود: آرامگاه يعقوب ليث با گنبد بلند مضرس (دندانه دار) سفيد رنگ در قسمت شمال شرقي روستاي شاه‌آباد در 5 كيلومتري جاده دزفول – شوشتر، در ميان يكي از مهم ترين محوطه هاي تاريخي ايران يعني خرابه هاي شهر ساساني و دانشگاهي جندي شاپور قرار دارد. گنبد اين آرامگاه يعقوب ليث صفاري از بهترين نوع گنبد هاي مخروطي واقع در خوزستان است.

دبير انجمن دوستداران ميراث فرهنگي تاريانا خوزستان اظهار داشت: بناي آرامگاه از يك ورودي برخوردار است و سطح داخلي آرامگاه را از سطح بيروني آن جدا مي كند. سازه اصلي بنا خشت خام است و نقوش برجسته و ملات گچ و خاك دارد.

گهستوني يادآور شد: بنا به گفته هاي مردم محلي چون در حدود چند دهه پيش كتيبه اي بر روي ديوار گنبد قرار داشته كه به خط عربي نام يقعوب ليث سردار بزرگ و نخستين شهريار ايراني نوشته شده بود اين فرض كه مقبره يعقوب ليث در اين مكان قرار دارد را بسيار كرد. اما اكنون با اسپري مشكي نام يعقوب ليث را پاك كرده اند. تابلوي ميراث فرهنگي نيز با همان رنگ سياه مخدوش شده است.

سخنگوي انجمن دوستداران ميراث فرهنگي تاريانا خوزستان با بيان اينكه در محوطه 9 هكتاري و فنس كشي شده آرامگاه، قبرستاني بزرگ مشاهده مي شود كه سنگ قبرهاي قديمي آن به قديمي بودن اين بنا گواهي دارد افزود: ضريح آرامگاه به هيچ وجه در حد مقام هر شخصيتي كه زير اين خاك خفته باشد نيست چه آن شخص يعقوب ليث باشد و چه شاه ابوالقاسم.

 در بخشهاي مختلف ضريح آهني اين مقبره، از چوب صندوق ميوه براي اتصال بخش هاي مختلف ضريح استفاده كرده اند و روي آجرها و ديوار قديمي آرامگاه ميخ هايي زنگ زده، سيم هاي كج و مهوج، تارعنكبوت هاي با گستره زياد، موكت هاي رنگ و رو رفته، درب ورودي بسيار مواقع قفل زده شده، محوطه سازي نامناسب و... به نحو نازيبايي جلب توجه مي كند.

اين آرامگاه با محوطه 9 هكتاري اش دو چشمه سرويس بهداشتي دارد كه مدت هاست نه آب دارد و نه دربشان باز است. حتي از تجهيز ساختماني با دو اتاق كه از قبل در محوطه ساخته شده بود و براي راه اندازي پايگاه جندي شاپور در نظر گرفته شده خبري نيست. راه اندازي اين پايگاه در دور اول سفر هيات دولت مصوب شد اما تا كنون نسبت به راه اندازي آن اقدامي صورت نگرفته است.

sam-antwerpen - بلژيك - انتورپن
اي تف بروي بيشرف احمقي نژاد.
شنبه 7 اسفند 1389

shaki59 - ایران - ملاط اباد
فعلا هنرمندان ما مشغول مرمت بناهای واجبتر هستند.مرمت و طلا کاری حرمین شریفین در عراق وچند هزار امامزاده های موجود در سوریه و فلسطین و لبنان ارجحیت دارد به بناهای تاریخی ایران خودمان.مگر نمیدونید این مردم کشته مرده اماماشونن؟برای روشن نگه داشتن چراغ راه انها هرنوع تظاهری میکنند حال دریغ از انکه ذره ای راه و سیرت انها را در پیش گیرند.فقط شعار....
شنبه 7 اسفند 1389

saitama - ژاپن - توكيو
اگر عرب بود الان گنبد طلائي داشت روحت شاد ليث صفاري
شنبه 7 اسفند 1389

ARTEMIS-SW - .فرانسه - پاريس
طلا براي كورو كچلهاي قاتل دزد شهوتران تازي..تخته پاره براي ايراني//كثافتها مرگ بر شما و هزاران ننگ به طرفداران اشغالگران تازي
شنبه 7 اسفند 1389

h.k - دانمارك - اودا
دركشوري كه مشاهيرراايچنين وامام زاده هاراانچنان ارزش دهند.ايااين ملت چه ارزشي دارد??همه گناهان رانبايدپاي دولت بست.فرهنگ اين ملت رازيرسوال بايد برد.ساكنان محل بايدبه مسولان,,حفظ اثارباستاني,گوشزدكنند.كه اين بخشي ازهويت ملي است.
شنبه 7 اسفند 1389

ذوب در ولایت - ایران - مشهد
این بیچاره اگه بجای زبان پارسی زبان عربی رو گسترش میداد حالا به این وضع نمی‌افتاد چون هرچی باشه فعلا حکومت ایران در دست یک عده عرب‌زاده به ظاهر ایرانی است!!!شاهد این مدعا نامگذاری طرحها و برنامه‌های مختلف است مثل تاکسی نسوان بجای تاکسی زنان! طرح سباح بجای طرح شنا و موشکهای رعد و زلزال و....در ضمن تا وقتی قبه مبارکه آقا در بهشت زهرا هست خرج کردن برای امامزاده و. معنی نداره؟؟؟؟
شنبه 7 اسفند 1389

بی خیال - ایران - کرمان
یکی از دوست داشتنی ترین های تاریخ ایرانه. یعقوب لیث کسی است که برای نابودی دولت عباسی و بازگشت اقتدار ایران تا مرزهای عراق رفت اما در جنگ شکست خورد و به واسطه جراحاتش از دنیا رفت. روحش شاد
شنبه 7 اسفند 1389

busyman - كويت - كويت
ريزش ديوار قلعه شوش خوزستان اخر سر هم مسولين كفتن كه بعلت جنگ ايران و عراق بوده دليلش اينه اي تف به گورت خميني . هر سه شنبه تظاهرات جنبش اميد سبز به دوستان خود بگوييد
شنبه 7 اسفند 1389

saeed1 - کانادا - تورونتو
شایسته است عده ای از مردمان فرهنگ دوست کشور گرد هم آمده و اقدام به تعمیر اساسی این آرامگاه کنند. این هم برای مردم بومی منطقه خوب خواهد بود هم برای کل کشور.
شنبه 7 اسفند 1389

aziz iran - دانمارک - کپنهاک
اعلام کنید یعقوب لیث صفاری امامزاده بوده انوقت ببینید این اراذل واوباش احمق آخوند چه در و دیوار طلائی برایش میآورند. اخه هر چی باشه انوقت براشون میشه نوندونی / یه عده خر و گاو خر مذهبی میرن لااقل بهش دخیل ببندند و توش پولی بیاندازند الی آخر حتی ازش مراد و شفا هم میگیرند...
شنبه 7 اسفند 1389

sourena.de - آلمان - اشتوتگارت
همینکه تا حالا با بلدزر خرابش نکردند باید خوشحال باشیم. بقیه اش مهم نیست. ولی وقیح و مزدورهاش که از میراث فرهنگی و آثار ملی چیزی سرشون نمیشه. شکم و زیر شکم شون برقرار باشه براشون کافیه. بقول معروف: خر چه داند قیمت نقل و نبات.. مرگ بر خامنه ای و اراذل و اوباشش
شنبه 7 اسفند 1389

MNS - امریکا - مورگن هیل
پولی برای اینها نمی مونه وقتی پولها را میفرستن لبنان ولبیی و غزه و فلسطین
شنبه 7 اسفند 1389

farhadfb - ایران - تهران
وای بر ملتی که نسبت به سرداران و میهن پرستان خود بیگانه و نسبت به غارتگران ومتجاوز گران کثیف اعراب دلشیفته اند.***تا چند زنم به روی دریا ها خشت/ بیزار شدم ز بت پرستان کنشت / درود بر کوروش کبیر و خاندان راستین او /لعنت و نفرین بر اعراب و اجداد حیوان صفشان
شنبه 7 اسفند 1389

farhad_molki - بلژيک - انتر
ان وقت کی بره هرم حسين و حسن.....رو نو سازی کنه.اثار باستانی که مربوط به دولت نميشه. اصلا ايران و ايرانی که ربطی به اين اقايان مسلمان ندره،توقع بيشتر نميشه داشت. بعد از اينا خواندن تاريخ ايران چقدر غم انگيزه!!!. تازه ان وقت معلوم ميشه اينا چه بلايی سره اين مردم و کشور آوردن!!!!!!.
شنبه 7 اسفند 1389

sarehaal - ایران - ناکجااباد
واقعا ما داریم تو ایران زندگی میکنیم!؟ نکنه عربیمو خودمون خبر ندرایم فلان شخصیتای عربی تو کشور ما حکم خدارو دارن اما این عزیزا دارن فراموش میشن اگه اینطوری پیش بره ایران میمیره خیلی متاسفم و شرمنده ام از ایندگان که یک لیث نیستم به امید روزی که بابکهاو حلاجهاو لیثها دوباره جلوی این سرنوشت شومو بگیرن
شنبه 7 اسفند 1389

khosh bavar - ايران - يزد
ادم زنده اش در ايران فاقد ابرو و احترام است تا برسه به يعقوب ليث كه مرده ?!
شنبه 7 اسفند 1389

bita tehrani - كانادا - ويكتوريا
وقتي نام كوروش را از مقبره دانيال به ان بزرگي در شوش پاك ميكنند چه توقعي است.ننگ بر حكومت اشغالگر اخوندي/سپاهي و شرم بر ما اگر قهرمانان تاريخمان را نشناسيم و به فرزندانمان معرفي نكنيم.
شنبه 7 اسفند 1389

mehr47 - ايران - تهران
ضريح ليث تو قلب ماست بذار اينا با همون امامزاده هاشون حال كنن.
شنبه 7 اسفند 1389

داراب-داراب - ایران - فارس
سلام من عضو جدید هستم. به امید ازادی ایران
شنبه 7 اسفند 1389

1k adame sadegh - كانادا - تورنتو
روحت شاد ابر مرد تاريخ ايران باستان يعقوب ليث صفاري
يكشنبه 8 اسفند 1389

raha1984 - المان - هامبورگ
خاك بر سرشون !بعد ميرن طلاها و پولها رو خرج گنبد يك مشت عرب تازي خونخوار در عراق و اين ور واون ور ميكنند !
يكشنبه 8 اسفند 1389

saman911 - ايران - تهران
آقایان و خانمهای وطن دوست اگر واقعا راست میگوید!!!همگی‌ شما‌ها که در خارج هستید با کمک هم ۴ یا ۵ هزار دلار جم کنید و یک نفر به نمایندگی شما با این پول وارد ایران شود و این آرامگاه را مرمت کنداز روز اولش هم بهتر ميشود.مطمئن باشید کسی‌ جلوی ساخت آرامگاه را نمیگیره، در غیر این صورت شماها فقط حرف مفت میزنید ،۵ هزار دلار هم حقوق یک ماه یک ایرانی‌ در خارج هست,ولي من اكثر شما جماعت خارج نشين خوب ميشناسم!!!???اگر اين كار كوچيك صورت گرفت مشخص ميشه كي راست ميگه???
يكشنبه 8 اسفند 1389

bawafa1385 - المان - هامبورگ
يعقوب ليث صفار . رويگر زاده اي که مردانه زيست . مردانه جنگيد . و مردانه بديار باقي شتافت . يعقوب ليث صفار . رويگر زاده بلند همت . مسلم است که نياز بارمگاه پر از تجملات ندارد و يعقوب ليث صفار نياز به حمايت دون صفتان و گدا صفتان که اجداد شان با زور گوئي تحاوز .قتل غارت جزيه زندگي کردند قادر نخواهند بود گنبد و بارگاه براي يعقوب درست کنند . يعقوب ليث صفار نياز به کنبد و بارگاه ندارد .ارامگاه يعقوب تاريخ ايران است . يعقوب ليث صفار تمام عمر خود را در جنگ با حيله تزوير گذراند . يعقوب نياز به حمايت يک مشت رانده شده از تاريخ ندارد . مقبره بزرگ يعقوب قلب هاي مردم وطن پرست است بزرگ مردي بنام يعقوب و رويگر زادهاي بنام يعقوب ليث صفار
يكشنبه 8 اسفند 1389

h.k - دانمارك - اودا
saman 911 ايران تهران.قربون درك درستت.به خداانجابودم.دهانت راميبوسيدم.چرا ممكنه 1 درصد پيدابشه.درست ميشناسي!!!!منهم جزئشانم.ولي.حال كردم.
يكشنبه 8 اسفند 1389

mehraeen - ايران - تهران
گرامي باد ياد شهيد يعقوب ليث و نابود باد آخوند و فرهنگ آخوندي. اگر آرامگاه وي در تركيه بود الان به عنوان بزرگترين مفاخر تركيه و يكي از مهمترين آثار گردشگري تركيه شناخته ميشد. تف بر آخوندهاي عرب پرست و بيگانه پرست
يكشنبه 8 اسفند 1389

mehraeen - ايران - تهران
روزي سوار اتوبوس بودم . پيرمردي بسيار فرتوت با ريشي بلند و عصايي در دست هنگام سوار شدن به اتوبوس ، در حاليكه با دستش ميله اتوبوس را گرفته بود كه سوار شود بلند گفت : يا يعقوب ليث !!! . بسيار شگفت زده و در عين حال خوشحال شدم . به او گفتم . بابا برام جالبه كه به جاي يا علي ميگيد يا يعقوب ليث !؟ گفت اصلا ميدوني يعقوب كي بود؟ يك سرباز جواني كه كنار من بود گفت : بله پدر ! يعقوب پيامبر پدر حضرت يوسف !!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!. اين است حكايت ما ايرانيان! :(
يكشنبه 8 اسفند 1389

farhadfb - ایران - تهران
saman911عزیز فکر میکنی اینها با هر سازندگی و ارزشی موافق اند ،اگر اینطور فکر میکنی سخت در اشتباهی و میتونم این رو بهت ثابت کنم .شما برو کاشان -خیابان فین و بپرس مقبره یکی از بزرگ مر دان ایران *پیروز پدر مروارید*که عرب های کثیف بنام فیروز ابو لو لو میشناسن و عمر اون عرب رو با دشنه تکه تکه کرد و انتقام زنها ،بچه ها ،و تمام مردان و آزادگان ایرانی را که اون عرب کثیف به خاک و خون کشیده بود گرفت و آرامگاه این بزرگ مرد را این رژیم عرب صفت به دستور و نفوذکشور های عربی قفل و زنجیر کردند تا من و تو نتونیم به آرامگاه این مبارز بزرگ برویم و فکر میکنی اگر خودمان با هزینه کردن بتوانیم این کار را بکنیم سخت در اشتباهی چون این آخوند ها از این میتر سن که این مکتب کثیف چه بلاهایی به سر این مملکت آوردند.***درود بر کوروش کبیر و خاندان او***نفرین بر اعراب واجداد کثیفشان**** .
يكشنبه 8 اسفند 1389

h.k - دانمارك - اودا
ملت ايران سي سال نفرين كردند.اماسي سال نفرين به اندازه نصف روز 25 بهمن تاثيرگذارنشد.التماس ونفرين ودعاكارانسان هاي ناتوان وترسوست.هموطن.بادشمن بايدمبارزه كرد.بايداستين بالازدكمربندرامحكم بست.وباعزم واراده استواروبراي مبارزه ازكنج خانه بيرون امد.تامنهم كمكت بكنم.ياكمكم كني.باخانه نشيني به خودت خيانت نكن.ومرادلسرد.ورژيم راگستاخ.من ازحمايت دختران ايراني لذت بردم.واقعابعضيهامردانه حمله ميكردند.باوركردم كه مردم همگي به اگاهي رسيدن.مردم 5سال پيش نيستد. به اميدپيروزي ومبارزه قاطعانه.10اسفند
يكشنبه 8 اسفند 1389

karaji - سوئد - گتنبرگ
مطمئننا زمان اعلام بودجه اختصاصي از طرف مجري مرمت سازي بجاي چوب صندوق ميوه چوب منبت كاري شده اعلا و طلاكاري اعلام شده....
يكشنبه 8 اسفند 1389

ARTEMIS-SW - فرانسه - پاريس
saman911 - ايران - تهران . تو اگر ايراني هستي به ملايان كه عاشقشان هستي بگو///..... تا مزار ايراني هست كيلو كيلو طلا صرف گور امامان در ايران و عراق و سوريه مي كنيد....خودتي اي كيو.
يكشنبه 8 اسفند 1389

کورش پارسی - امریکا - سانتاباربارا
saman911 - ايران - تهران : با درود، هموطن گرامی، بدان قلب ایرانیان خارج از کشور لحظه به لحظه و دم به دم برای ایران می تپد، اینگونه فکر نکن که هر ایرانی به هر دلیلی از ایران رفته و در جای دیگر سکنا گزیده در ناز و نعمت و خوشی و مستی است و وطن و مامن خود را به دست فراموشی سپرده است، دوست عزیزم مشکل با چند هزار دلار حل نمی شود وگرنه بنده خودم این پول را به شما یا کسانی که خود را دلسوز ایران می پندارند پرداخت می کردم، ولی بقیه ویرانی ها را چه کسی اباد خواهد ساخت؟
يكشنبه 8 اسفند 1389

saman911 - ایران - تهران
h.k - دانمارك - اودا :سلام و درود بر شما.بله قطعا درصد کمی‌ پیدا میشود،ولی‌ متاسفانه اکثریت اینطور نیست!؟.
يكشنبه 8 اسفند 1389

saman911 - ايران - تهران
ARTEMIS-SW - فرانسه - پاريس:هست،اعتقاد بدون عمل ارزشی نداره ما (شیعیان) معتقدیم هزینه می‌کنیم تا هرچه در توان داریم،و اگر همین الان هم اعلام کنند شیعیان برای بهتر شدن حرم کمک میکنند تا کور شود هرکس که نمی‌تواند ببیند.بودن همین حرم آقا امام رضا(ع) به زندگی‌ مردم مشهد رونق داده وگرنه هیچ کس حاضر نبود پاشو اونجا بذاره. تو و امسال تو چرا برای اعتقادادتون هزینه نمیکنید خارج نشینها ثروت زیادی دارند،۴ هزار دلار حاضر نیستید هزینه کنید برای باور هاتون،آنوقت پاچهٔ شیعیان را میگیرید!!
دوشنبه 9 اسفند 1389

saman911 - ايران - تهران
farhadfb - ایران - تهران :سلام :تو رو چه حسابی‌ به خودت جرأت میدی به عقاید دیگران توهین کنی‌!؟؟این نشان دهند چی‌ هست ؟؟فهم بالای شما!!و شخصیت شما!!بجایی اینکه جوگیر بشی‌ و تحت تاثیر سخنان یک سری انسان بیسواد قرار بگیری برو تاریخ را بخوان،اکثر مردم ایران مسلمان هستند تمام پادشاهان،فیلسوفان،شاعران، ایرانی‌ بعد از اسلام هم مسلمان بودند و افتخار میکردنند به مسلمانی خود.درمورد مقبره فیروزان بخاطر اینکه جلوگیری بشه از بروز اختلاف بین شیعه و سنی چون ممکن دیگران برای دامن زدن به اختلاف تلاش کنند.اگر دنبال حقیقت باشی‌ سخنان آقای بازرگان میتواند کمکتان کند.موضوع:ايــران و پذيــرش اســلام,اثرات متقابل ايران و اسلام.هویت ایرانى و اسلامى پاسخ به پرسشها(به صورت تصوير)http://www.bazargan.com/Abdolali/main1.html.
دوشنبه 9 اسفند 1389

sarehaal - ایران - ناکجاباد
saman911-عزیزم به قول معروف اینقدر نگو که دیگران چه کردن بگو من چه کردم تا زمانی که مسئولیت کارارو به گردن اینو اون بندازیم کاری انجام نمیشه هممون کوتاهی میکنیم و قبول کن که تا عرضمون همینقدره وضعمون همینه لطفا گناهی که به گردن هممونه به گردن عده خاصی ننداز که این خانه از پای بست ویران است به امید روزی که اینقدر حرص نخوریم
دوشنبه 9 اسفند 1389

bita tehrani - كانادا - ويكتوريا
سفسطه سفسطه ...بس كنيد اين بچه بازيها را.ما با حكومتي طرفيم كه نان از گلوي مردمش ميدزدد و خرج حرم اين و ان ميكند و حالا اين Mr.smartipants چه شلوغش كرده...در مورد توهين به عقايد "ديگران" هم منظورش عقيده خودشه ...چه باهوش...چه دموكرات!!!!
دوشنبه 9 اسفند 1389

saman911 - ایران - تهران
کورش پارسی - امریکا - سانتاباربارا :با سلام و درود بر شما:منظور من اینه اگر ما ایرانیها واژه(( به من چه ))را کنار بگذاریم و با هم متحد باشیم فارغ از هر باور دینی،یعنی اگر هرکسی سعی‌ کند گلی‌ باشد برای کشور, ایران‌ گلستان میشود،ولی‌ ما اندر خم یک کوچه‌ایم؟؟چون هنوز نمیتوانیم به عقاید هم احترام بگذاریم چه برسد متحد باشیم.قطعاً اکثر کسانی‌ که از ایران رفته اند در سالهای اول مشکلات زیادی را تحمل کردند،خیلی‌‌هاشون هم سرمایه داران بزرگی‌ شدند.وقتی‌ ما در قبال کشورمان احساس مسئولیت کنیم از همین چیز‌های کوچک کارهای بزرگ شروع میشود،قطعاً دولتها خیلی‌ کارها رو انجام نمیدهند ولی‌ ما نباید دست رو دست بگذاریم،این سخن همیشه یکی‌ از با ارزش‌ترین آموزها برام بود و هست.((بجائ انتقاد از جامعه برای کمک به جامعه به پا خیزید))
دوشنبه 9 اسفند 1389

saman911 - ایران - تهران
sarehaal - ایران - ناکجاباد :با سلام و درود بر شما:منظور من دقیقا همین کلام شماست منتها چون اکثر ایرانیهای خارج فقط انتقاد میکنند،و از دور نظاره‌گر هستنند مثال زدم،اگر ما واژه به من چه را کنار بگذاریم خیلی‌ چیز‌ها درست میشود, ولی‌ ما فقط نگاه می‌کنیم و فلسفه میبافیم!!!.
دوشنبه 9 اسفند 1389

farhadfb - ايران - تهران
saman911تو وامثال كوته فكراني مثل بازرگانان با خيانتشان به اين مردم و كشور و عرب پرستي به اين روزگار افتادين و نه اينكه تو و امثال مثل تو به عقايد ديگران احترام قايليد .دو تا كتاب از همين خاينين به اصطلاح روشنفكر خوندي فكر ميكني علامه دهر شدي .برو تاريخ طبري ،بيست و سه سال ،دو قرن سكوت ،علي نماد شيعگري و......بخون تا ببيني اين مكتبهاي كثيف با تو وامثال تو كه سواري ميگيرن چه كار كردن و ميكنند.***درود بر كوروش كبير و خاندان او ***نفرين بر اعراب و عرب پرستان كثيف
دوشنبه 9 اسفند 1389

saman911 - ايران - تهران
farhadfb - ايران - تهران :تاريخ طبري جز دروغ چيز ديگري نداره,سني ها براي اينكه حمله وكشورگشايي هاي عمر را توجيح كنند اين چرنديات را نوشتند,در صورتي كه در زمان پيامبر (ص)تمام جنگهاشون دفاعي بود نه تهاجمي,طبري هم از دشمنان درجه يك خاندان پيامبر بود.در ضمن به من بگو كشور مالزي كه60درصدش مسلمان انها چگونه مسلمان شدند?? به ان كشور حتي يك حمله هم در ان زمان از طرف مسلمانان نشده پس اينها چگونه مسلمان شدند!!??مطلب اخر در نزد خداوند همه انسانها يكي هستند مگر در تقوا او نژاد پرست نيست تا يك قومي را كثيف بپندارد,??!تو فكر ميكني خداوند يك اروپايي مو بلوند چشم سبز مدرن امروزي را به يك سياه پوست كشورهاي افريقايي ترجيح ميده !!!. سخت در اشتباهي,بني ادم اعضاي يك ديگرند#كه در افرينش زه يك گوهرند. نبين كي ميگه ببين چي ميگه?? راستي تو به خداوند معتقدي!!!!! با گفتن واژه كثيف به ديگران به خود انسان بر ميگرده نه به كسي,#ان 1 انگشتي را كه بسوي ديگران نشانه رفتي بدان كه 3انگشت پائيني به سمت خود توست?????????
دوشنبه 9 اسفند 1389

bita tehrani - كانادا - ويكتوريا
جنگ با ايران هم دفاعي بوده ديگه????خب يك كم ديگه بگو بخنديم!
سه‌شنبه 10 اسفند 1389

MNS - آمریکا - مورگن هیل
saman911 - ايران - تهران کسی از مردم ایران نخواست که پول بدن و انجا درستت کنند فقط وظایف دولت بیعرضه و وطن فروش یادآواری شده دولت هم غیر از دزدی وظائف دیگری هم داره هر چیزی هم که از سرمایه های ملی برای وطن خرج بشه در واقع ملت پرداخت کردن شما فکر کردین که خامنه ای و بقیه پولهاشون و از سر قبر باباشون آواردن و ارثیه پدری شون بوده شما هم وکیل مدافع آنها هستین . تازه مگر ایرانیها تو خارج پول درو میکنن اینجا هم سختیها و مشکلات خودشو داره همه هم صبح تا شب دارن کار میکنن پول مفت به کسی نمیدن.
سه‌شنبه 10 اسفند 1389

farhadfb - ايران - تهران
saman911بچه آخوند تو معلوم نيست هدف و عقيده ات چيه از اونور ميگي بين شيعه و سني اختلاف نيفته از اين ور كتاب سني ها رو قبول نداري و تو و امثال تو به چه حقي در رابطه با ديگران تصميم ميگيري و حرف ميزني اگه تو شعور داشته باشي عرب ها به كساني گفته ميشه كه از بطن عربستان و از قوم وحشي اونها باشند كه الان هم اين قوانين حيواني در آنجا اجرا ميشه و نه مردمي كه با زبان عربي حرف ميزنند ،كه در كشور خودمون هم مردم عرب زبان خيلي داريم و اصلا به اسلام و قوانين حيواني آن پشيزي ارزش قايل نيستند . همين رباعيات خيام كه علم و دانش اون الان در تمام دانشگاه هاي دنيا تدريس ميشه .برو تاريخ نادر شاه افشار رو بخوان كه كاسه و كوزه صوفي گري و لاابالي مسلمانها رو جمع كرد ،برو تاريخ امير كبير رو بخون ،برو كتاب هاي بزرگ مرد رشنفكري *احمد كسروي *رو بخون . .از كسي نترس كه كتابخانه دارد و كتاب ميخواند از كسي بترس كه يك كتاب دارد و آن را مقدس ميداند .***درود بر كوروش كبير و خاندان او **لعنت و نفرين بر اعراب بدوي واجدادشان و تمام آخونهاي كثيف**
سه‌شنبه 10 اسفند 1389

farhadfb - ايران - تهران
saman911l... اول مسيله تفرقه بين شيعه و سني رو ميگي و حالا ميگي كه تاريخ طبري مال سني هست و اگر نميدوني برو مطلعه كن در زبان عربي غزوات يعني راهزني و محمد با راهزني و خفت گيري به قدرت ميرسه و بعد كساني كه به او پناه داده بودند (يهوديها )خيانت ميكنه و آيات كشتار شروع ميشه .***درود بر كوروش كبير و خاندان او**.****نفرين بر اعراب بدوي و اجدادش و آخونهاي كثيف***
سه‌شنبه 10 اسفند 1389

farhadfb - ايران - تهران
MNS-گرامي و عزيز اين (saman911)از اون سانديس خورا و حرفاي چرتي مثل تموم آخونها و رهبر گريانش ميزنه و اين ..ها از اينكه افكار مردم دنيا اينقدر پيشرفت كرده كه به چرنديات كتاب هاي تازي پشيزي ارزش قايل نيستند.
سه‌شنبه 10 اسفند 1389

saman911 - ايران - تهران
farhadfb - ايران - تهران :خوشحال شدم که کامنت آخریت نوشتی‌ چون هرکس که کمی‌ تاریخ خونده باشه به راحتی‌ متوجه سطح معلومات تو می‌شه،من مطمئن شدم تو حرفهای یک سری مجری بیسواد را طوطی وار تکرار میکنی‌ و از آن آدمهای هستی‌ که بیشتر احساست کار می‌کنه نه عقلت !!??در ضمن تو شدیدا آدم بی‌تربیت و بی‌ ادبی هستی‌ و این نشان دهند خیلی‌ چیز هاست ??که گفتنش هم چیزی رو عوض نمی‌کنه!!!؟؟؟لطفا برای بنده کامنت نگذارید!!؟؟موفق, ولی‌بد دهن نباشید،خرد نگهدارتان!!!!!
سه‌شنبه 10 اسفند 1389

Facebook Twitter Contact us RSS
www.IranianUK.com
دویچه وله
تحصیل در انگلستان - آمریکا

جدیدترین مطالب سایت
دیدنی ها و شنیدنی های روز
داغ ترین و پربیننده ترین مطالب
اخبار ایران و جهان
اخبار ورزشی
اخبار سینما و موسیقی
اخبار ایرانیان خارج از کشور
حوادث
عکسهای دیدنی
ویدیو کلیپ
دانلود فیلم
دانلود موزیک
فیلم ایرانی
دختران پسران و مسائل جنسی
پزشکی و سلامتی
علمی و دانستنیها
مقالات
داستان
روانشناسی
خانواده و زندگی زناشویی
تاریخی فرهنگی و هنری
زنان
مد آرایش و زییایی
تغذیه رژیم و گیاهان داروئی
آشپزی
مذهب و عرفان
طنز و جوک
کتاب و شعر فارسی
ایران سرای من
انواع فال طالع بینی و تعبیر خواب
روزنامه ها و مجلات
کامپیوتر و دانلود نرم افزار
رنگارنگ
راهنمای زندگی در خارج از کشور
تحصیل در خارج از کشور
مهاجرت
کودکان
امکانات
خانه
تبادل نظر پرنیان
سفارش آگهی
تماس با ما
فیلترشکن
عضویت در سایت
RSS
آگهی های متنی
عکس - ویدیو - سرگرمی
تحصيل در آمريكا
ادامه تحصیل در انگلستان
کالج های زبان در انگلستان
طراحی حرفه ای وب سایت
کنترل پنل کاربران
عضویت در سایت
تغییر کلمه عبور
تغییر دیگر مشخصات
جستجو در ایرانیان انگلستان
عضویت در خبرنامه
ایمیل :
دوره های تضمینی آموزش زبان انگلیسی
صرافی سمیانی
صرافی کاسپین
رایان یوکی
صرافی اطلس
صرافی موج
صرافی پرآرا
صرافی سیمرغ
دویچه وله فارسی
ادامه تحصیل در انگلستان
طراح وب سایت
راهنمای مشاغل ایرانیان
کتاب فروشی نما
صرافی گاندی
فیسبوک رایان یوکی
رایان یوکی
اين سايت هيچ گونه مسئوليتي را در قبال آگهي ها نمي پذيرد
جدیدترین مطالب سایت
حضور اتباع افغان در استان مازندران «ممنوع» اعلام شد
پوتین: به توافق هسته‌ای با ایران خیلی نزدیکیم
دادگاه اتحادیه اروپا حماس را از فهرست گروه‌های تروریستی خارج کرد.
وضعیت روحی سهیلا جورکش بعد از انجام ۲۲ عمل جراحی نامناسب است
عضو مجلس: در جمهوری اسلامی فساد و رشوه و اختلاس به نوعی هنجار تبدیل شده است
مخالفت صریح با برنامه اتمی ایران در همایش هسته‌ای دانشگاه تهران
"دانشگاه ایرانیان" با وجود لغو مجوز آغاز به‌کار می‌کند.
دو عضو دولت روحانی از افشای «مصوبات به کلی سری» ایران خبر دادند
گفت‌وگوی منتشر نشده با آیت‌الله منتظری؛ 'رئیس ساواک برای آیت‌الله خمینی پیغام داده بود'+ ویدیو
نقشه شوم خواستگار قلابی با حلوای مسموم
«من همراه تو خواهم بود»؛ هشتگ هم‌بستگی استرالیایی‌ها با مسلمانان.
حریف پرسپولیس می‌خواهد با مهاجم تاتنهام به تهران بیاید/ لخویا قطر آده‌بایور را می‌خواهد
تلاش ناکام دو مردجوان برای اسیدپاشی به صورت دخترجوانی که مدیر اجرایی شرکت شان بود
وزارت ورزش و آخرین گزینه موجود / هدایتی در یک قدمی بازگشت به پرسپولیس
کیف‌قاپی‌های 4 دانش‌آموز سوار بر یک موتور
گلر پرسپولیس به دنبال رضایتنامه از پرسپولیس / نیلسون با گسترش فولاد تمام کرد
«سالمونلا» چیست؟
علائم کمبود آهن در زنان
آیا کورتون داروی بدی است؟
فال روز پنجشنبه 18 دسامبر - 27 آذر
شیخ حسین انصاریان:خیلی از زنان بدکاره را خودم شوهر دادم
علم الهدی: فسق‌ و فجورهایی در فرودگاه مشهد می‌بینیم
مشاهدات جالب روان‌پزشک سوئیسی از کنگره روان‌پزشکی در ایران.
برگزاری تور شب یلدا ممنوع شد
معاون اول روحانی: هنوز نگفته‌ایم چه سوء استفاده‌هایی در گذشته انجام شده است
آمریکا سفارت خود در کوبا را بازگشایی می‌کند
بحث و جدل پیرامون ورود یک ماده مخدر "کاملا قانونی" به بازار.
دلار آمریکا در بازار ایران به بیشتر از ۳۵۰۰ تومان رسید
سهم ایرانی‌ها در انتشار مقاله‌های علمی تقلبی
پاسخ رفسنجانی به مصاحبه محمد خامنه‌ای: «سخنان سخیف»
ادامه ...
دیدنی ها و شنیدنی های روز
سخنانی تکان دهنده از فقر در خوزستان در برنامه صندلی داغ صدا و سیما
نوازندگی با گیلاس های شراب در خیابان
یک درس به یاد ماندنی برای راننده
برج Dom در هلند
نفرین های زن جوان بر اثر ترس در پارک بازی
میهمانان مادام توسو، از کیم کارداشیان تا مسود اوزیل.
زندگی ایرانی در کشاکش سنت و مدرنیته.
کارشناس مذهبی، داستانی از چشم‌چرانی با ذکر خدا تعریف می‌کند
تصادف دوچرخه سوار با یک آهو در جاده
آلمان و تنوعی که نمی‌توان از آن چشم پوشید.
چشم چرانی مرد , او را از روی تردمیل بر روی زمین انداخت
ساخت پروتز سه بعدی برای سگ معلول و تجربه اولین دویدن با آن
ویدیوی نگاهی به سال 2014 - تهیه شده توسط گوگل
صحنه هو کردن حسین شریعتمداری در دانشگاه تهران - 24 آذر
عنکبوت بزرگ یک مارمولک را زنده زنده خورد
ادامه ...
داغ ترین و پربیننده ترین مطالب
صحنه هو کردن حسین شریعتمداری در دانشگاه تهران - 24 آذر (221+)
چشم چرانی مرد , او را از روی تردمیل بر روی زمین انداخت (127+)
ساخت پروتز سه بعدی برای سگ معلول و تجربه اولین دویدن با آن (97+)
حضور بی‌روبنده‌ی همسر شیخ سعودی در تلویزیون جنجال برانگیخت. (88+)
تنبیه عجیب دانش آموزان یک مدرسه (84+)
وضعیت روحی سهیلا جورکش بعد از انجام ۲۲ عمل جراحی نامناسب است (78+)
پاسخ رفسنجانی به مصاحبه محمد خامنه‌ای: «سخنان سخیف» (76+)
مرگ قهرمان وزنه‌برداری جام باشگاه های آسیا / میثم محبی دچار گازگرفتی شد (70+)
جشن تولد کوچکترین قربانی اسیدپاشی (70+)
جنایت فجیع پایان رابطه پنهانی (70+)
«من همراه تو خواهم بود»؛ هشتگ هم‌بستگی استرالیایی‌ها با مسلمانان. (63+)
گفت‌وگوی منتشر نشده با آیت‌الله منتظری؛ 'رئیس ساواک برای آیت‌الله خمینی پیغام داده بود'+ ویدیو (63+)
مخالفت صریح با برنامه اتمی ایران در همایش هسته‌ای دانشگاه تهران (56+)
رفسنجانی: تنها گاهی قطعاتی از کوه یخ فسادها به مردم گفته می‌شود (53+)
تلاش ناکام دو مردجوان برای اسیدپاشی به صورت دخترجوانی که مدیر اجرایی شرکت شان بود (42+)
ادامه ...
● خانه ● تبادل نظر پرنیان ● سفارش آگهی ● تماس با ما ● فیلترشکن ● عضویت در سایت
Copyright 2004 - 2014 © IranianUK.com , All rights reserved.