صرافی گاندی صرافی نیاوران
● خانه ● تبادل نظر پرنیان ● سفارش آگهی ● تماس با ما ● فیلترشکن ● عضویت در سایت
احمدی ن‍‍ژاد:هیچ ماشینی هم در تهران نباشد بازدم ساکنان آلودگی تولید می کند احمدی ن‍‍ژاد:هیچ ماشینی هم در تهران نباشد بازدم ساکنان آلودگی تولید می کند

دوشنبه 29 نوامبر 2010 - 8 آذر 1389
در ایران آزادی هست. هرکس می‌تواند اظهارنظر کند، مشکلی نیست...یادم نمی‌آید انتقال پایتخت را مطرح کرده باشم...قانونمندترین دولت تاریخ ایرانیم.


● اخبار ايران و جهان


احمدي ن‍‍ژاد:هيچ ماشيني هم در تهران نباشد
بازدم ساكنان آلودگي توليد مي كند

 عصرايران - محمود احمدي ن‍ژاد رييس‌جمهور امروز با خبرنگاران داخلي و خارجي گفت و گو كرد

دنياي امروز نيازمند راه و نظم جديدي است 

به گزارش ايسنا ،‌ دكتر محمود احمدي‌نژاد در كنفرانس مطبوعاتي خود با بيان اين‌كه «جهان مادي به بن‌بست رسيده است» اظهار كرد: دنياي امروز نيازمند راه و نظم جديدي است، باور ما اين است كه هنوز دلسوزان و پاكان و مصلحان دنيا بايد دست به دست هم بدهند و نظمي برپا كنند تا در آن آحاد ملت‌ها از حقوق برابر و كرامت و احترام مناسب برخوردار باشند. نظمي كه همه در برپايي آن مشاركت داشته باشند.

در ادامه خبرنگار شبكه خبر پرسيد: با توجه به اين‌كه ديپلماسي ايران بسيار فعال است و برخلاف روند رو به پيشرفت ايران در حوزه ديپلماسي بين‌المللي غربي‌ها تلاش مي‌كنند كه نشان دهند ايران در انزوا قرار دارد توصيه شما به آن‌ها چيست؟

رييس‌جمهور گفت: در ادبيات نظام سلطه، واژه‌ها مفاهيم متفاوتي از آنچه در كتاب‌هاي لغت آمده است دارند وقتي مي‌گويند ايران منزوي شده يعني خودشان منزوي شده‌اند وقتي مي‌گويند اقتصاد ايران ضعيف شده است يعني اقتصاد ايران رو به پيشرفت و قدرتمند شده است. وقتي مي‌گويند در كشوري ديكتاتوري وجود دارد يعني در آن كشور آزادي است و وقتي مي‌گويند در كشوري آزادي وجود دارد يعني در آن كشور استبداد حاكم است.

وي ادامه داد: همه اين‌ها را ما در منطقه مشاهده مي‌كنيم شخصيت انسان‌ها را له مي‌كنند و هويت و كرامت و آزادي‌هاي انساني را لگدمال مي‌كنند آن وقت سخن از حقوق بشر سر مي‌دهند. ايران كشوري قدرتمند است و كسي نمي‌تواند آن را ناديده بگيرد. توصيه مي‌كنم زنبيل‌هايشان را در صف قرار دهند ملت ما ملت بزرگي است و با همه دولت‌ها دوست است.

وي تصريح كرد: به عنوان مثال اعلام مي‌كنم كه مبادلات كشورهاي اروپايي با كشور ما در مقايسه با سال گذشته 14 درصد بيشتر شده است و اين گويا است كه چقدر ادعاهاي آن‌ها صحت دارد.

گزارش اخير آژانس اشكالات فراواني دارد

 احمدي‌نژاد درباره گزارش اخير آژانس كه توسط خبرنگاران العام پرسيده شد نيز گفت: تعامل ما با آژانس مثبت و سازنده بوده است، اما آژانس در مقاطع مختلف تحت فشار سياسي اربابان قدرت و ثروت مواضعي را اتخاذ كرده است البته در گزارش اخير با وجود اين‌كه اشكالات بسياري به آن وارد است يك قدم به حقيقت نزديك شده من اميدوارم آژانس بتواند از فشارها خارج شده و براساس قانون نظارت خود را داشته باشد.

وي گفت: گزارش اخير آژانس اشكالات فراواني دارد از جمله اين‌كه برخي اسناد محرمانه ما را منتشر كردند كه اين خلاف قانون است البته ما چيزي براي پنهان كردن نداريم و براي ما مشكل ايجاد نمي‌كند.

انتشار اسناد ادعايي ويكي‌ليكس شيطنت است

رييس‌جمهور همچنين در پاسخ به سوال دوم خبرنگار العام درباره اسنادي كه اخيرا از سوي سايت ويكي‌ليكس منتشر شده است كه در آن ادعا شده است كه برخي كشورهاي عربي خواستار حمله به ايران بوده‌اند، گفت: انتشار اين اسناد يك شيطنت است و ما براي آن بهايي قائل نيستيم رابطه ما با كشورهاي همسايه برادرانه و دوستانه است و اين شيطنت‌ها در اين رابطه تاثير ندارد و اين اسناد از نظر ما فاقد اعتبار است.

هنوز مذاكرات آغاز نشده است

خبرنگار خبرگزاري تركيه پرسيد: چندي پيش حضرت‌عالي حضور برزيل و تركيه را در مذاكرات مورد توجه قرار داديد، حال بفرماييد كه آيا اين دو كشور در مذاكرات آينده حضور دارند؟ و شرط حضور اين دو هنوز باقي است يا خير؟

به گزارش ايسنا احمدي‌نژاد پاسخ داد: هنوز مذاكراتي آغاز نشده و جلسات اول در رابطه با چارچوب‌ها و نه محتواي مذاكرات بوده است. در مذاكرات آينده، برزيل، تركيه و برخي كشورهاي ديگر نيز حضور خواهند داشت.

در ترورهاي امروز بدون ترديد دست دولت‌هاي غربي و رژيم صهيونيستي وجود دارد

خبرنگار ايرنا پرسيد: سه هفته پيش رييس سازمان امنيتي آمريكا گفت در مورد فعاليت‌هاي هسته‌يي ايران بحث‌هاي امنيتي و اطلاعاتي نيز بايد مورد توجه قرار بگيرد، حال ترور دو استاد دانشگاه كه امروز اتفاق افتاد مي‌تواند با اين موضوع ارتباطي داشته باشد؟ و در جهت به بن‌بست كشيدن مذاكرات 1+5 نيز مدنظر قرار بگيرد؟

رييس‌جمهور پاسخ داد: در مورد قسمت دوم اين سوال شما قضاوتي ندارم، اما در ترورهايي كه متاسفانه اتفاق افتاد بدون ترديد دست دولت‌هاي غربي و رژيم صهيونيستي وجود دارد.

وي افزود: اميدوارم مسوولين امنيتي كشور علت اين حادثه را كشف كنند و به مردم معرفي كنند.

وي تاكيد كرد: بايد به واژه‌هايي كه آنها به كار مي‌برند دقت كنيد. وقتي مي‌گويند به بحث امنيتي وارد مي‌شويم، معنايش همين اتفاقاتي است كه مي‌افتد، اما آنها بايد بدانند كه اشتباه مي‌كنند. آنها نمي‌توانند حركت ملت ايران را متوقف كنند. ضمن اين‌كه همه‌ي اينها به حساب آنها نوشته مي‌شود و در آينده‌ي نزديك از آنها حساب‌كشي خواهد شد. بدانند كه پرونده‌شان بسيار بسيار سنگين است.

ملت ما آگاه است و بازي‌ آمريكايي‌ها در مناسبات ما تاثير ندارد

خبرنگار پرس‌تي‌وي پرسيد: برنامه‌ها و مطالبي كه از طريق سايت ويكي‌ليكس درز پيدا كرده است، به برنامه‌هاي هسته‌يي ايران و توطئه‌هايي كه پشت اين برنامه وجود دارد، مربوط مي‌شود، نظر شما در اين زمينه چيست؟

احمدي‌نژاد اظهار كرد: من مي‌خواهم عبارت شما را اصلاح كنم. اين برنامه‌ها درز پيدا نكرده، بلكه يك بحث منظم و برنامه‌ريزي شده بوده است. البته از نظر ما فاقد اعتبار حقوقي است. دولت آمريكا اين اسناد را منتشر كرده و طي يك بازي اطلاعاتي و جنگ رواني، اين اسناد منتشر شده است كه البته فاقد ارزش حقوقي است و اثر سياسي به آن شكل كه آن‌ها مي‌خواهند، نخواهد داشت. ملت ما آگاه است و اين بازي‌ها در مناسبات ما تاثير ندارد.

منتظرم روز اجراي هدفمندي يارانه‌ها فرا رسد

خبرنگار واحد مركز خبر درباره زمان اعلام هدفمندي يارانه‌ها و چگونگي بهبود وضعيت اقتصادي و رفاه مردم پرسيد.

 احمدي‌نژاد در پاسخ با بيان اين‌كه «خودم هم منتظرم روزي كه بايد اين برنامه اجرا شود فرا رسد» ادامه داد: هدفمندي يارانه‌ها بخش بزرگي از تحول اقتصادي دولت است كه بهره‌وري را بالا مي‌برد و از اتلاف منابع ملي جلوگيري مي‌كند و گام بلندي به سمت عدالت است و اين سه، بهبود قابل توجه و ملموس در زندگي و سطح رفاه مردم خواهد داشت.

وي گفت: اين روند باعث مي‌شود موانع را از پيش پاي حركت پرشتاب سازندگي مردم برداريم و قطار سازنده در ريل صحيح خود به سمت مقصد حركت كند.

ژاپن بايد در برابر فشارهاي غيرقانوني آمريكا بايستد

خبرنگار روزنامه توكيو پرسيد: فكر مي‌كنيد شركت‌هاي چيني جايگزين شركت‌هاي ژاپني در ايران به ويژه در بخش نفت و انرژي خواهند شد؟

رييس‌جمهور پاسخ داد: اين را بايد از شركت‌هاي ژاپني بپرسيد. كسي التماس كسي را براي كار كردن نمي‌كند. هر كسي حضور داشته باشد مي‌تواند استفاده كند. ما علاقه‌مند به روابط با ژاپن هستيم. البته شرايط ژاپن را درك مي‌كنيم كه فشارهاي سياسي و اقتصادي آمريكا به اين كشور وارد مي‌شود اما آن‌ها بايد در برابر فشارهاي غيرقانوني بايستند؛ آمريكايي‌ها نمي‌توانند كاري كنند آن‌ها اگر بتوانند كاري كنند براي اقتصاد خودشان مي‌كنند.

هميشه آماده گفت‌وگو بوده‌ايم

خبرنگار رويتر پرسيد: مذاكرات ايران با گروه 1+5 و پيش‌بيني‌ از اين مذاكرات چيست؟

 احمدي‌نژاد با اشاره به روند اتفاق افتاده در مورد اين مذاكرات، گفت: در زماني كه بحث برگشت به سمت مذاكرات مطرح بود، آن‌ها قطعنامه صادر كردند و در واقع ما وسط گفت‌وگوها بوديم و قطعنامه صادر شد و حال نيز باز بحث مذاكره و برگشت به سمت مذاكرات را مطرح كرده‌اند.

وي ادامه داد: ما توصيه مي‌كنيم كه آن‌ها از اين فرصت به خوبي استفاده كنند، به قانون و عدالت برگردند و اگر مي‌خواهند نتيجه‌ مثبتي كسب كنند، حقوق ملت‌ها را به رسميت بشناسند و بيايند در فضايي كه زمينه‌ي همكاري وجود دارد و اگر بخواهند برخلاف قانون و بر اساس خودخواهي عمل كنند و بر اين امر پافشاري كنند نتيجه‌اي نخواهند گرفت.

وي تصريح كرد: ما هميشه آماده گفت‌وگو بوده‌ايم، اما در اين مرحله گفتيم چند ماه گفت‌وگوها عقب بيفتد كه آثار تصميمات آن‌ها براي خودشان به صورت مشخص روشن شود. مثلا آن‌ها بحث تحريمات فلج‌كننده و مسائل اين‌چنيني را مطرح مي‌كردند و معلوم بود كه از اين صحبت‌ها و كارها نتيجه نمي‌گيرند. ولي ما گفتيم چند ماه بگذرد كه آثار اين تصميمات براي همه از جمله خود آن‌ها روشن شود و اين‌كه بفهمند اين روش‌ها، روش‌هاي غلطي است.

وي گفت: اميدواريم كساني كه در مذاكرات آينده شركت مي‌كنند، شرايط را بفهمند و بفهمند كه زور، ارعاب و رفتار خلاف قانون نتيجه نمي‌دهد و اين رفتارها را كنار بگذارند و بر اساس عزت و قانون، مذاكره كنند و اگر بر اساس اين نگاه مذاكرات انجام شود، نتايج خوب حاصل مي‌شود.

به مفسدان اقتصادي نبايد رحم كرد

خبرنگار خبرگزاري آنا درباره اعلام اسامي مفسدين دانه درشت اقتصادي، تعطيل كردن سفارت انگليس و سوال مجلس از رييس‌جمهور پرسيد.

احمدي‌نژاد پاسخ داد: در هر سه مورد با نظرات شما موافقم. نظرم اين است كه به مفسدان اقتصادي نبايد رحم كرد و بايد مراقب آن‌ها بود.

در مورد همكاري‌هاي هسته‌يي مذاكره و مشاركت مي‌كنيم

رييس‌جمهور همچنين در پاسخ به سوال خبرنگار خبرگزاري فرانسه درخصوص حقوق مسلم جمهوري اسلامي در موضوع انرژي هسته‌يي و زمان و مكان مذاكرات ايران با 1+5 ، گفت: در اساسنامه آژانس و معاهده ان‌پي‌تي حقوق اعضا به روشني بيان شده كه يكي از اين حقوق، حق بهره‌مندي از چرخه‌ غني‌سازي سوخت و توليد سوخت است. اين حقوق كه در قانون مقرر شده است، قابل مذاكره نيست، اما در مورد همكاري‌هاي هسته‌يي مذاكره و مشاركت مي‌كنيم.

وي افزود: دو زمان را براي مذاكرات پيشنهاد داده بوديم كه يكي از آنها را پذيرفته‌اند، اما راجع به مكان مذاكرات در حال گفت‌وگو هستند و فكر نمي‌كنم مشكلي باشد.

براي اصلاح خطاها تذكر بدهيم

خبرنگار راديو گفت‌وگو نيز درباره انتظارات دولت از مردم، بخش خصوصي و مسوولان در راستاي اجراي طرح هدفمندسازي يارانه‌ها و هم‌چنين نقش رسانه‌ ملي در جريان اجراي اين طرح پرسيد.

احمدي‌نژاد پاسخ داد: در هفته‌هاي اخير صدا و سيما برنامه‌هاي خوبي در اين زمينه تهيه و پخش كرده است و مسائل مختلف را به خوبي بيان مي‌كند.

وي ادامه داد: اين طرح مردمي‌ترين طرح اقتصادي كشور است و همه بايد مشاركت كنند تا كشور سود ببرد. در اين راستا لازم است كه توليدكننده هزينه‌هاي توليد را كاهش بهره‌وري را ارتقا دهد. از سوي ديگر مصرف‌كننده، درست مصرف كند. مي‌توان مصارف زائد را از سبد مصرف حذف كرد. در مجموع بايد دوست و يار هم باشيم و مراقبت كنيم كه خطاكاري برخي در اين مسير بهانه‌اي براي خطاكاري ديگران نباشد، بلكه براي اصلاح خطاها تذكر بدهيم.

وي با اشاره به اين‌كه «اصلاح يك خطا هزينه‌ كمتري نسبت به تكرار آن دارد» گفت: اميدواريم برنامه‌هاي رسانه‌ ملي در اين زمينه ادامه يابد و من نيز در آينده نزديك با مردم با ذكر مثال‌هاي دقيق در مورد اين طرح گفت‌وگو خواهم كرد.

هميشه دعوت كننده به وحدت بوده‌ايم

 رييس‌جمهور در ادامه در پاسخ به سوال خبرنگار فارس درباره نشست اخير اصول‌گرايان و نتايج آن گفت: ما هميشه دعوت كننده به وحدت بوده‌ايم و خواستار وحدت بين همه ملت و كساني كه دل‌شان براي كشور و فرهنگ و آرمان مي‌سوزد بوده‌ايم و هستيم، اگر جلساتي هم برگزار مي‌شود در اين راستاست، اميدوارم همه همكاري كنند اين وحدتي كه هست پرثمرتر شود.

همه گروه‌هاي لبناني از دخالت‌هاي آمريكايي‌ها و اروپايي‌ها ناراحت بودند

خبرنگار لس آنجلس تايمز درباره لبنان و سفر اخير رييس‌جمهور به آن كشور و اين‌كه برخي گروه‌ها از آن انتقاد مي‌كنند پرسيد.

رييس‌جمهور پاسخ داد: همه گروه‌هاي سياسي لبناني از اين سفر استقبال و از نقش جمهوري اسلامي تشكر و همراهي كردند، اگر گروه‌هايي هستند كه انتقاد كرده‌اند ما آن‌ها را نمي‌شناسيم همه گروه‌ها همدلي كردند و اتفاقا چقدر از دخالت‌هاي آمريكايي‌ها و اروپايي‌ها ناراحت بودند. فشارهاي دولت‌هاي آمريكا و اروپايي به آن‌ها زياد است، اين كشورها اصرار دارند در اين كشور كينه‌ورزي درست كنند.

وي افزود: به هر حال سفر من به لبنان سفر خيلي خوبي بود، گروه‌هاي لبناني همه هوشمندانه دست به دست هم در جهت استقلال و عزت لبنان تلاش مي‌كنند و ملت ما از اين تلاش مقدس حمايت همه جانبه مي‌كند.

مصوبه مجلس درباره بانك مركزي ان‌شاءالله اصلاح مي‌شود

خبرنگار ايسنا پرسيد: اخيرا مجلس مصوبه‌اي درباره بانك مركزي داشت كه طبق آن تعداد و تركيب اعضاي مجمع عمومي بانك مركزي تغيير كرد و رييس‌جمهور هم از اين مجمع حذف شد، با توجه به اين‌كه اين خبر در برخي رسانه‌ها با عنوان استقلال بانك مركزي بازتاب پيدا كرد، ديدگاه شما درباره اين مصوبه مجلس و بطور كلي نوع ارتباط دولت و بانك مركزي چيست؟

رييس‌جمهور در پاسخ به ايسنا گفت: البته همان طور كه مي‌دانيد با تذكر قانون اساسي اين ماده به كميسيون تلفيق برگشت و ان‌شاءالله اصلاح مي‌شود بعضي مي‌گويند اين ماده به معناي استقلال بانك مركزي است. اما در جمهوري اسلامي سه قوه هست، مجريه، مقننه و قضاييه و مقام معظم رهبري. ديگر قوه چهارمي نداريم مستقل از اين قوا بودن بانك مركزي يعني اين‌كه اين نهاد به بخش خصوصي داده شود بله در چند كشور كه نظامشان نظام سرمايه داران است و همه چيز دست آن‌هاست، تركيب هيات امناي بانك مركزي‌شان را طوري مي‌چيننند كه سرمايه داران بر آن حاكم شوند و منافع سرمايه داران را تامين كنند.

وي ادامه داد: ما كه نه نظام سرمايه داري هستيم و نه نظام سرمايه داران. نظام مردمي اسلامي هستيم دولت هم نماينده ملت است رييس جمهور بالاترين راي مردم را دارد همه ملت جمع مي‌شوند و يك نفر را انتخاب مي‌كنند ديگر كدام نمايندگي بالاتر از رييس جمهور مي‌تواند نمايندگي مردم را داشته باشد.

وي گفت: به نظر من اين كار اشتباه در برداشت بود اميدوارم كميسيون تلفيق آن را اصلاح كند، معناي استقلال اين است كه بانك مركزي كه مال ملت است بايد در دست حاكميت منتخب ملت باشد نه اينكه بيرون بيايد و دست كساني بيفتد كه معلوم نيست چه كساني هستند.

رييس‌جمهور درباره نحوه ارتباط بانك مركزي با دولت گفت: طبق قانون اساسي سياست‌هاي پولي و مالي توسط دولت تنظيم مي‌شود و اين بر اساس قانون اساسي است و بايد اجرا شود.

وي افزود: تا قبل از دولت نهم همه دولت‌هاي قبلي بدهكار به بانك مركزي شدند و ميزان بدهي‌هاي آنها به بانك‌ها افزايش يافت از ابتداي دولت نهم اين روند نزولي است و دولت در حال اصلاح شرايط پولي و مالي كشور است.

مديريت خوب آقاي سعيدلو توانست همه را با هم هماهنگ كند

خبرنگاري درباره تحولات چشمگير در ورزش ايران به ويژه موفقيت ايران در بازي‌هاي گوانگ‌جو چين و مديريت علي سعيدلو در جايگاه رييس سازمان تربيت بدني پرسيد.

احمدي‌نژاد پاسخ داد: در زمان مديريت آقاي سعيدلو اتفاقات شيريني در ورزش كشور ما افتاده است، اما اين حاصل كار جمعي است. كار جمعي همه عزيزاني كه در گذشته كار كرده‌اند به ويژه تمام كساني كه در چهار سال اول دولت نهم فعاليت داشته‌اند. همه در اين مسير همراهي كرده‌اند و مديريت خوب آقاي سعيدلو توانست همه را با هم هماهنگ كند.

وي گفت: اوايل هفته آينده جشن تجليل از قهرمانان بازي‌هاي گوانگ‌جو را داريم و در آن‌جا درباره آينده حضور ايران در ميادين ورزشي صحبت مي‌كنيم و ماموريت آينده ورزش را به اطلاع مي‌رسانيم، آينده درخشاني را براي ورزش مي‌بينم.

درباره قانون هدفمند كردن يارانه‌ها بالاترين حد اطمينان را مي‌دهم

خبرنگار روزنامه ايران درباره اقدام عملي خاص دولت در برابر جرياني كه مي‌خواهد در مقابل قانون هدفمند كردن يارانه‌ها بايستد، سوال كرد.

رييس‌جمهور پاسخ داد: همان‌طور كه قبلا گفتم به مفسدان اقتصادي نبايد رحم كرد.

وي خاطرنشان كرد: ما هوشمندانه در مسير اجراي هدفمندي يارانه‌ها جلو مي‌رويم. عنصر مركزي در اين مسير حداكثر كردن منافع طرح براي مردم، اقتصاد و همبستگي است. تا امروز كساني كه دلبسته بودند به اين روند آسيب بزنند و فتنه كنند، نتوانستند و ان‌شاءالله از اين به بعد هم نمي‌توانند كاري كنند.

خبرنگار باشگاه خبرنگاران پرسيد: چه اطميناني به مردم مي‌دهيد كه طرح هدفمندي يارانه‌ها موفقيت‌آميز اجرا ‌شود؟

احمدي‌نژاد پاسخ داد: بالاترين حد اطمينان را مي‌دهم. دولت با همكاري و همراهي مردم به طور كامل اين طرح را اجرا مي‌كند. معتقدم اقدام مردم و دولت در اين مسير به الگويي براي ساير كشورها تبديل خواهد شد.

روابط ما با همسايگان‌مان در حوزه خليج فارس بسيار خوب است

وي در پاسخ به سوال ديگر درباره ادعاهاي سايت ويكي ليكس درباره اظهارات و توطئه‌هاي برخي مقامات كشورهاي حوزه خليج فارس عليه ايران و موقعيت ايران در منطقه خليج فارس، اظهار كرد: روابط ما با همسايگان‌مان در حوزه خليج فارس بسيار خوب است. ما برادريم و با هم زندگي مي‌كنيم. روابط‌مان رو به رشد و توسعه است. اين كاغذها اعتباري ندارد. اين‌ها شيطنت است. ما اعتباري حقوقي و قانوني براي اين اسناد قائل نيستيم. اين را يك بازي گذرا و بي‌ارزش مي‌دانيم. آن‌قدر اهميت ندارد كه حتي كارشناسان ما بخواهند آن‌ها را مورد بررسي قرار دهند. خودشان هم اعتقاد ندارند كه اين‌ها اثري داشته باشد.

يادم نمي‌آيد انتقال پايتخت را مطرح كرده باشم

خبرنگار روزنامه تهران امروز درباره طرح خروج كارمندان از تهران، تاكيد رييس‌جمهور بر افزايش جمعيت و هم‌چنين بحث انتقال پايتخت و كمك به مترو سوال كرد.

 احمدي‌نژاد پاسخ داد: يادم نمي‌آيد انتقال پايتخت را مطرح كرده باشم، اما طرح‌هايي كه ارايه كرده‌ايم موفق و كارشناسي شده است، منتها جمعيتي كه طي ‌30 تا ‌50 سال شكل گرفته به راحتي كاهش نمي‌يابد.

وي افزود: دولت روند را معين مي‌كند. بر همين اساس بايد مهاجرت به تهران محدود و مهاجرت معكوس از تهران آغاز شود. انتقال كارمندان نيز در حد انتظار بوده است؛ چنان‌كه بيش از ‌20 هزار خانواده از تهران رفته‌اند و اين روند ادامه دارد.تسهيلات هم گرفته‌اند و البته ممكن است مشكلاتي هم وجود داشته باشد كه حل خواهد شد. حتي اگر نتوانيم جمعيت را كاهش دهيم، توقف رشد جمعيت تهران يك موفقيت است.

دولت نهم و دهم بيش از چهار برابر مجموع دولت‌هاي قبل به مترو كمك كرده است

وي با اشاره به بحث زلزله و با بيان اين‌كه يك مسوول، مسووليت جان و مال و آسايش مردم را به عهده دارد، خاطرنشان كرد: مردمي كه مي‌خواهند در تهران زندگي كنند حق دارند بدانند كه با خطراتي مواجه خواهند بود.

احمدي‌نژاد گفت: من نگفته‌ام كه جمعيت بايد دو برابر شود، بلكه گفته‌ام كنترل جمعيت به شكل معمول غلط است. در حال حاضر جمعيت دو برابر زمان پيش از انقلاب ولي رفاه ‌10 برابر آن دوران است. جمعيت ربطي به رفاه ندارد.

رييس‌جمهور اين موضوع را يك بحث كارشناسي دقيق دانست و ادامه داد: افزايش جمعيت در كشور لزوما به معناي افزايش جمعيت تهران نيست؛ زير ايران سرزمين آباد و وسيعي است كه اكثر نقاط آن قابل سكونت است. مراكز صنعتي، بهداشتي، تفريحي، آموزشي و غيره در بسياري از نقاط كشور مستقر است و در مجموع سياست دولت براي كاهش جمعيت تهران يك سياست اصولي است.

وي در مورد كمك دولت به مترو و ناوگان حمل و نقل عمومي نيز اظهار كرد: دولت نهم و دهم بيش از چهار برابر مجموع دولت‌هاي قبل به مترو كمك كرده است و اين كمك‌ها ادامه دارد. البته اشكالاتي هم به برخي موارد داريم و بايد بهره بيشتري از منابع بگيريم. بخش زيادي از منابع شهرداري‌ها و مترو توسط دولت تامين مي‌شود.

احمدي‌نژاد افزود: ‌82 / 5 درصد هزينه اتوبوس‌ها را دولت پرداخته كه امري بي‌سابقه است و كمك به حمل و نقل عمومي است. اما هيچ‌وقت وارد بازي‌هاي رسانه‌اي نشده‌ايم و نخواهيم شد.

بيكاري منحصر به ايران نيست

احمدي‌نژاد در پاسخ به سوال خبرنگار پيپلز ديلي مبني بر آن‌چه كه آن را نگراني جوانان ايران از آينده شغلي خود و بيكاري مي‌خواند، تصريح كرد: خوشحالم كه شما طي چند روز دغدغه‌ جوان‌هاي ايراني را متوجه شده‌ايد.

وي با بيان اين‌كه «بيكاري منحصر به ايران نيست» به نرخ بيكاري بالاي ‌11 درصد در آمريكا و ‌10 درصد در اروپا اشاره كرد و افزود: بخش مهمي از اين مساله حاصل بحران جهاني اقتصادي است.

وي خاطرنشان كرد: دولت برنامه‌هاي وسيعي براي ايجاد اشتغال دارد. چنان‌كه در سال جاري يك ميليون و ‌100 هزار شغل جديد مورد حمايت دولت قرار گرفت كه بيش از ‌800 هزار شغل از اين ميزان ايجاد شده است و اميدواريم تا پايان سال از مرز يك ميليون و ‌400 هزار شغل عبور كنيم. سال آينده نيز بخش مهمي از توان اجرايي دولت متوجه ايجاد اشتغال خواهد بود تا بتوانيم پيش از پايان دولت دهم معضل بيكاري را در كشور حل كنيم.

طرح‌هاي وسيعي براي حمل و نقل عمومي تهيه شده است

خبرنگار راديو تهران درباره آلودگي هواي تهران سوال كرد كه در دولت دهم چقدر توسعه حمل و نقل عمومي جزء 10 اولويت اصلي قلمداد مي‌شود؟

به گزارش ايسنا احمدي‌نژاد در پاسخ با بيان اين‌كه «توجه ما به تهران در دولت دهم بيش از دولت نهم است» گفت: طرح‌هاي وسيعي براي حمل و نقل عمومي تهيه شده است، همچون دو خط مترو كه در حال احداث است را دولت پشتيباني مي‌كند و قرار است در اين راستا با مديران اجرايي تهران در جهت تسريع مسير جلسه‌اي داشته باشيم.

وي افزود: ضمن اين‌كه بايد بگويم من و خانواده‌ام در نقطه‌اي از تهران زندگي مي‌كنيم كه بيشترين سطح آلودگي‌ها در آن‌جاست؛ بنابراين اين مشكل را لمس مي‌كنيم و روند دولت اين‌طور بوده و خواهد بود.

وي با بيان اين‌كه «آلودگي هوا ناشي از چند عامل است» گفت: سرعت رشد حمل و نقل عمومي هميشه كمتر از سرعت رشد تقاضا براي سفر است. ما بايد كاري كنيم كه تقاضاي سفر با حمل و نقل شخصي كاهش پيدا كند.

رييس‌جمهور خاطرنشان كرد: اگر خودرويي هم در خيابان‌ها حركت نكند، بازدم هشت ميليون انسان كه طي آن منواكسيدكربن و ساير گازها منتشر مي‌شود، آلودگي ايجاد مي‌كند و جريان هوا برقرار نمي‌شود، ضمن اين‌كه در برخي ايام سال پديده وارونگي هوا نيز شكل مي‌گيرد.

وي با بيان اين‌كه «برنامه‌ها براي تهران در اين راستا ادامه پيدا مي‌كند» گفت: البته اين برنامه‌ها شفابخش دائم نيست.

ما به دنبال چراغ سبز از اين و آن نيستيم

خبرنگار روزنامه جوان پرسيد: شنيده شده است كه ايالات متحده شرايط ايران را براي مذاكرات پذيرفته، همچنين انگليس نيز فعاليت‌هايي را آغاز كرده تا اين مذاكرات به نتيجه نرسد آيا شما از آمريكا چراغ سبزي ديده‌ايد، همچنين فعاليت انگليس را چطور ارزيابي مي‌كنيد.

احمدي‌نژاد در پاسخ با بيان اين‌كه «ما به دنبال چراغ سبز از اين و آن نيستيم» گفت: ما بر اساس شرايط واقعي و واقعيت تصميم مي‌گيريم. واقعيت اين است كه آن‌ها در بن‌بست قرار دارند. ايران كشوري نيست كه كسي بخواهد آن را كنار بگذارد، 30 سال است كه آمريكا با ما رابطه اقتصادي ندارد و ما را تحريم كرده، ما ضرر كرده‌ايم يا آن‌ها؟ مگر در عرصه سياسي كسي مي‌تواند ايران را كنار بگذارد. ايران عامل عدالت‌خواه و موثري بوده است و هر كس آن را نديده بگيرد، فرصتي را از خود دريغ كرده است.

وي افزود: ما اميدواريم آن‌ها بيايند و شرايط را به درستي درك كنند تا براي مديريت جهاني برنامه‌اي درازمدتي را طراحي كنيم.

وي گفت: البته ما سابقه خوبي از اين دولت‌ها نداريم، ولي اميدواريم آن‌ها بفهمند كه تعامل با ايران به نفع و تقابل با ايران به ضرر آن‌هاست، البته فكر مي‌كنيم آن‌ها متوجه شده باشند.

رييس‌جمهور خاطرنشان كرد: البته در خود آن‌ها رقابت وجود دارد و اين‌طور نيست كه 1+5 تحت يك جبهه متحد مقابل ما ايستاده باشد. ايران متحد و آن‌ها متفرق هستند، ولي ما اميدواريم نگاه‌شان جهاني باشد و شرايط خود و بين‌المللي را به درستي درك كنند.

بر اساس بيانيه تهران بايد مسائل جديدتري مطرح شود

خبرنگار خبرگزاري ژاپن پرسيد: گفته مي‌شود كه ايران مي‌خواهد فقط بر اساس بيانيه تهران مذاكرات هسته‌يي خود را انجام دهد، آيا اين طور است يا فراتر از آن عمل مي‌كند؟

رييس‌جمهور در پاسخ اظهار كرد: مهمتر از اين بحث‌هاي جزئي، رسيدن به ضرورت گفت‌وگو است. اگر 1+5 به اين موضوع رسيده باشد، مسائل قابل حل و فصل است.

وي با بيان اين‌كه «بيانيه تهران پايه مناسبي براي گفت‌وگوهاست» خاطرنشان كرد: اين بيانيه قانون، عدالت و همكاري و دوستي را مورد توجه قرار مي‌دهد؛ اما به هر ترتيب شرايطي در آن بيانيه پيش‌بيني شده بود مثل اين‌كه دشمني نكنند؛ اما آن‌ها دشمني كردند؛ بنابراين يك مقدار فكر مي‌كنيم بر اساس بيانيه تهران بايد مسائل جديدتري مطرح شود.

اصلاح قيمت‌ها به تورم انتظاري دامن نمي‌زند

خبرنگار دنياي اقتصاد پرسيد: آيا هدفمند كردن يارانه‌ها و اصلاح قيمت‌ها منجر به ايجاد تورم انتظاري نمي‌شود؟

به گزارش ايسنا احمدي‌نژاد پاسخ داد: ما اين‌طور فكر نمي‌كنيم. نظر ما عكس اين است. البته اقليتي هستند كه به دنبال بهره‌برداري مناسب از اين مساله مي‌باشند. اما اگر آن‌ها برنامه‌هاي ما را بدانند مي‌فهمند كه طراحي‌هاي ما به نفع آن‌ها هم هست. اقتصاد حلقه‌هاي به هم متصل است و فكر نمي‌كنم كه اصلاح قيمت‌ها به تورم انتظاري دامن بزند. چنان‌چه تاكنون نزده است و اجراي طرح تا امروز در مقايسه با 26 كشور ديگري كه اين طرح را اجرا كرده‌اند در شرايط بهتري قرار دارد و اين هم به خاطر حمايت‌ها و همراهي‌هاي مردم از اين طرح است.

تاكنون عليه روسيه اقدامي نكرده‌ايم

وي درباره‌ محتواي ديدار با مدودف كه سوال خبرنگار روزنامه اطلاعات بود، گفت: اگر مشروح مذاكرات در اين ديدار را مي‌خواهيد، به مركز اسناد برويد و مشروح مذاكرات را از آن‌جا بگيريد. به نظر من در اين ديدار حرف‌هايي كه بايد از طرف نماينده ملت ايران زده مي‌شد گفته شد ما مي‌خواهيم دوست باشيم اما چه خوش بي مهربوني هر دو سر بي. به عبارتي دوستي بايد دوجانبه باشد.

وي افزود: ما تاكنون عليه روسيه اقدامي نكرده‌ايم و همين انتظار را هم از آن‌ها داريم. ما خواهان همراهي و همكاري‌هاي دوجانبه هستيم و در آن جلسه هم به طور كلي همراهي‌ها و همكاري‌هاي بيشتر مطرح شد. البته مسائل ديگري هم مطرح شد كه در حوصله‌ اين جلسه نمي‌گنجد. شرايط جهان و منطقه به نفع ايران و ملت‌هاي آزاده‌ دنياست و مناسبات و ادبيات دنيا بايد تغيير كند.

مكان‌يابي سايت‌هاي هسته‌اي مسير خود را طي مي‌كند

خبرنگار برنا درباره برخي اقدامات دشمن در جهت مقابله با برنامه هسته‌يي ايران و همچنين مكان‌يابي سايت‌هاي هسته‌يي ايران سوال كرد.

رييس‌جمهور در پاسخ اظهار كرد: خرابكاري‌هايي انجام دادند كه مسير آن‌ها كشف و علت برطرف شد، مثلا نرم‌افزارهايي در قطعات الكترونيكي نصب كرده بودند و بداخلاقي‌هايي داشتند كه متخصصان ما موفق به كشف اين موارد شدند و ديگر قادر نخواهند بود كه خللي ايجاد كنند، مكان‌يابي سايت‌ها نيز مسير خود را طي مي‌كند.

نقش و جايگاه همه فرهنگيان در جريان اجراي طرح هدفمندسازي يارانه‌ها

خبرنگار خبرگزاري پانا درباره ارزيابي از نقش و جايگاه فرهنگيان در جريان اجراي طرح هدفمندسازي يارانه‌ها نيز گفت: نقش همه اقشار در اين زمينه برجسته است به ويژه نقش فرهنگيان كه تربيت و پرورش نسل‌هاي مختلف را به عهده دارند. در اين راستا برنامه‌هايي نيز در آموزش و پرورش تهيه شده تا فرهنگيان بيشتر در جريان جزئيات كار قرار گيرند.

كدام فعال اقتصادي نگران است؟

احمدي‌نژاد در پاسخ به سوال خبرنگار خبرگزاري موج مبني بر آن‌چه كه آن را برخي ابهامات مطرح شده از سوي تعدادي از اقتصاددانان و فعالان اقتصادي در مورد طرح هدفمند سازي يارانه‌ها مي‌خواند، اظهار كرد: برخي گفته‌اند كه طرح شفاف نيست و بعد مشاهده كرده‌ايم كه اين افراد فعال اقتصادي نبوده‌اند. در حال حاضر تمام انجمن‌هاي توليدي، صنعتي و صادراتي و همچنين اتحاديه‌هاي صنفي به صورت داوطلبانه همكاري‌هاي خوبي دارند. كدام فعال اقتصادي نگران است؟

وي گفت: كساني كه مي‌گويند ابهام وجود دارد مي‌خواهند برخي اطلاعات را كه الان نبايد ارائه شود از دولت بگيرند. چه چيزي مبهم است؟ اينكه مي‌خواهيم ثروت مردم را به خودشان بازگردانيم؟ بنابراين مي‌بينيم كه امر مبهمي وجود ندارد. ده‌ها ميليون نفر از مردم حساب باز كرده‌اند و پول در حساب‌شان است. اميدواريم اين افراد نيز به اين جريان ملي و مردمي بپيوندند. قطعا ضرر نخواهند كرد.

‌بيش از 70 درصد نيروهاي شركتي، قراردادي شده‌اند

خبرنگار همشهري پرسيد: علي‌رغم مصوبه‌«به‌كارگيري مستقيم نيروهاي كارشناس و متخصصان در وزارتخانه‌ها» بعد از چهار سال بسياري از وزارتخانه‌ها اين مصوبه را اجرا نكردند، براي حل اين موضوع چه اقدامي انجام مي‌دهيد؟

رييس‌جمهور ‌گفت: بيش از 70 درصد نيروهاي شركتي، قراردادي شده‌اند. بعضي دستگاه‌ها كه اين كار را نكردند تفسير ديگري از قانون داشته‌اند. ما اين موضوع را دنبال مي‌كنيم و ان‌شاءالله انجام مي‌شود.

در ايران آزادي هست، هركس مي‌تواند اظهارنظر كند

وي در پاسخ به سوال خبرنگاري مبني بر اين‌كه ما مصاحبه‌اي با يكي از اعضاي خانواده‌ هاشمي رفسنجاني داشته‌ايم كه عنوان كرده مقامات ايران عملكردشان را به درستي انجام نمي‌دهند، يكي از شبكه‌هاي خارجي كه دشمن مردم ايران است آن مصاحبه را منتشر كرده و من مي‌خواهم از كار آن رسانه ابراز انزجار كنم، نظر شما در اين رابطه چيست؟ گفت: در ايران آزادي هست. هركس مي‌تواند اظهارنظر كند، مشكلي نيست.

رابطه‌ كارگران با دولت سالم و دوستانه است

خبرنگار ايلنا پرسيد: وضعيت كارگران را در دولت‌هاي نهم و دهم نسبت به دولت‌هاي قبل چگونه ارزيابي مي‌كنيد؟

به گزارش ايسنا ريسس‌جمهور پاسخ داد: در ابتداي دولت نهم 6 ميليون نفر تحت پوشش تامين اجتماعي بودند و الان بالاي 9 ميليون نفر هستند. اختلافات كارگري و كارفرمايي به حداقل خود رسيده، جهت‌گيري ما ايجاد اشتغال ثابت و پايدار براي كارگران است و رابطه‌ كارگران با دولت رابطه سالم و دوستانه‌اي است.

رييس‌جمهور افزود: در هر كارخانه‌اي وارد مي‌شويم كارگران علاقه‌مند به انقلاب و دولت هستند و ما بيشترين همكاري را با كارگران داريم. صادرات گسترده، محصول كار كارگران عزيز ماست.

موردش را منتقل كنيد تذكر مي‌دهم

خبرنگار فرهنگ آشتي پرسيد: علي‌رغم نگاه روشن شما به رسانه‌ها و تاكيد بر اين‌كه دولت شكواييه‌اي عليه رسانه‌ها نخواهد داشت، معاون مطبوعاتي وزير ارشاد برخلاف اين سياست عمل مي‌كند و تذكرات بي‌دليل و خلاف قانون به رسانه‌ها مي‌دهد، نظر شما در اين‌باره چيست؟

احمدي نژاد پاسخ داد: اگر موردش را منتقل كنيد تذكر مي‌دهم.

                                                                        نظر من محقق نشد

رئيس جمهوري اسلامي ايران با تاكيد بر صحيح بودن روند تهيه گزارش از سوي شوراي نگهبان در رابطه با موارد اختلافي بين مجلس و دولت گفت: نظر من در گزارش شوراي نگهبان محقق نشده است.

  محمود احمدي نژاد در نشست خبري امروز دوشنبه خود با خبرنگاران و در پاسخ به خبرنگار مهر مبني بر اينكه آيا دولت همانند مجلس نظرات خود را درباره اختلاف نظرهاي دوقوه به صورت مستقل از ديدگاه شوراي نگهبان ارائه مي كند يا نامه اين شورا به رهبر معظم انقلاب را درباره نتايج كارگروه مي پذيرد؟ گفت: در قانون اساسي سه قوه وجود دارد كه طبق اصل 75 مستقل از همديگر بوده و زير نظر مقام معظم رهبري فعاليت مي كنند و تفوقي نيز بر يكديگر  ندارند اما بر اساس اصل 113 رئيس جمهور مجري قانون اساسي بوده و همچنين بعد از رهبري بالاترين مقام رسمي كشور محسوب مي شود.

وي افزود: آنجايي كه رئيس جمهور  رئيس قوه مجريه است بالاتر از ديگر قوا محسوب نمي شود، اما در جايي كه مجري قانون اساسي است و همچنين بعد از مقام رهبري ، بالاترين مقام رسمي كشور محسوب مي شود جايگاه ديگري دارد.

احمدي نژاد در ادامه گفت: بنده به عنوان مجري قانون اساسي دربرخي از اظهارات و تفاسير به مواردي برخوردم كه لازم دانستم برداشت هاي گوناگون را محدود كرده و براي اعلام نظر مقام معظم رهبري به ايشان منعكس كنم.

وي ادامه داد: رهبرمعظم انقلاب نيز نامه را به آيت الله جنتي دبير شوراي نگهبان ارسال كردند و درآن تصريح كردند كه پس از بررسي نظرات خود را به ايشان منعكس كنند. در پي اين دستور مقام معظم رهبري، آقاي جنتي نيز طرفين موضوع را دعوت و سخنان آنان را شنيدند و همچنين جمع بندي خود را به رهبري فرستادند.

رئيس جمهور تصريح كرد: صرف نظر از اينكه آن چيزي كه مد نظر من بود براي مشخص شدن مرزها محقق نشده است ولي روند، روند درستي بود ومن تعجب مي كنم كه عده اي نسبت به آن اعتراض  كردند آيا آنها دررابطه با نص صريح قانون اساسي كه اختيار تذكر به رئيس جمهور را داده است اعتراض مي كنند؟

وي عنوان كرد: درآنجا صراحت دارد كه رئيس جمهور مي تواند اخطار قانون اساسي دهد چون رئيس جمهور مجري قانون اساسي است . 
احمدي نژاد افزود: شوراي نگهبان نمي تواند اين نقش را ايفا كند چون اين شورا مسئول انطباق قوانين مصوب مجلس با قانون اساسي و شرع است .
 
رئيس جمهور با طرح اين سوال كه اگر در جايي قانون اساسي زيرپا گذاشته يا در روند تهيه مقررات و قوانين و اداره كشور در هر بخشي ، قانون اساسي نقض شد ، چه بايد كرد ، گفت: جايي بايد باشد كه اين موارد را تذكر دهد و اين به نفع قانون اساسي است و بايد سازو كار هاي لازم را فراهم كرد تا اگر تذكري داده شد ، نافذ باشد .
 
احمدي نژاد افزود : اين امر عين قانون است و تعجب كردم كه چرا برخي ها شروع به سر و صدا كردند ، عليه دولت حرف زدند و گفتند دولت تخلف كرده است.
 
رئيس جمهور گفت : قانونمدارترين دولت تاريخ كشور دولت هاي نهم و دهم است و اينها قابل اثبات است .
 
احمدي نژاد با اشاره به اجراي پيچيده ترين قوانين با همت و فداكاري افزود:‌ اين دولت ها اينگونه قوانين را به گونه اي اجرا كردند كه در كنار اجراي قانون مردم و كشور آسيب نبينند .
 
رئيس جمهور ، كار آيت الله جنتي را از نظر شكلي و قانوني درست دانست و گفت: اين كار از نظر محتوايي نيز تا حد قابل قبولي مشكلات را حل مي كند و بنابراين بايد از ايشان تشكر شود ، زحمت كشيده و براي رفع گره از چرخه اداره كشور نظرهايي را به خدمت رهبري داده است و تصميم گير، مقام معظم رهبري هستند .
 
رئيس جمهور منتشر كردن نامه به اين بهانه و تبديل كردن اين موضوع را به دعواي دولت و مجلس ، كاري نادرست دانست .
 
رئيس جمهور گفت: دعوايي وجود ندارد چون ابهام بود مشكل به وجود مي آمد و رئيس جمهور هم موظف بود براي رفع آن تلاش كند.
 
احمدي نژاد افزود : بايد ابهام رفع شود نمي شود به استناد قانون عادي اختيارات صريح رئيس جمهور را در قانون اساسي زير سوال برد . رئيس جمهور ادامه داد : نمي شود به استناد قانون عادي قوه اي را بر قوه مجريه حاكم كرد ، نشدني است و اتفاق هم نخواهد افتاد و اگر كسي تلاش كند موفق نمي شود و فقط وقت كشور گرفته مي شود .
 
احمدي نژاد گفت: به همه دوستان توصيه مي كنيم از روندهاي قانوني كشور تبعيت كنند واين به نفع همه كشور و آحاد مردم است ،همه تن به قانون دهيم، اينجا نه دعوايي بين دو قوه است و نه دعوايي شخصي وجود دارد .
 
رئيس جمهور افزود: بنده به عنوان وظيفه و اختيار قطعي رئيس جمهور نامه اي نوشتم ، مسيرش را طي مي كند و منتظريم كامل شود؛ ضمن اينكه اختيار صريح رئيس جمهور نيز هست و مي تواند تذكر و اخطار دهد .
 
وي گفت : نه بنده هميشه اينجا هستم نه اين تشكيلات ملك بنده است و نه دوستاني كه در ساير قوا هستند ملك آنهاست.
 
رئيس جمهور با اشاره به اينكه ممكن است فردا افراد جا به جا شوند،‌ بر لزوم داشتن نگاه ملي و بلند مدت و نگاه بنيادين مديريت و افزايش بهره وري در مديريت كشور تأكيد كرد .
 
احمدي نژاد افزود:‌ نگاه كنيم هرجا گيري وجود دارد بگوئيم، درمسير اصلاح ابهامي وجود ندارد، مشكلي پيدا شود طرح مي شود يا با تفسير حل و يا حداكثر با اصلاح قانون اساسي حل مي شود و فعلا بحث اصلاح قانون اساسي مطرح نيست .
 
رئيس جمهور ابراز اميدواري كرد با تكميل اين مسير بخشي از گره هاي كشور باز شود .
 
احمدي نژاد همچنين در ادامه پاسخ به مهر درباره مسئوليت هاي رئيس جمهور افزود: اين كار بالاتر از قانون نيست ،اصل 113 صراحت دارد و اصل 126 نيز مي گويد مسئوليت مستقيم امور اداري ، استخدامي ، برنامه و بودجه رئيس جمهور است و اينها آن قدر صريح است كه كسي نمي تواند آن را از وي بگيرد ،‌ همان طور كه قانونگذاري حق مجلس است .
 
رئيس جمهور گفت: مجلس بايد قانون گذاري كند و همه هم بايد از قانون تبعيت كنند و اصل 71 گفته است در حدود مقرر در قانون اساسي و يكي از اين حدود اصل110 و اختيارات رهبري است .
 
احمدي نژاد تأكيد كرد: با قانون عادي نمي شود اختيارات رهبري را محدود كرد ،‌ اسلاميت نظام را لغو كرد ، نام جمهوري اسلامي را تغيير داد ، عدالت را از قانون اساسي برداشت و يا اختيارات مجلس ، قوه قضائيه ، رئيس جمهور و دولت را كاهش داد و اين خلاف قانون اساسي است .
 
رئيس جمهور با بيان اينكه اصول 138 ، 134 ، 127 و 85 روشن است ،‌گفت : هيچ راهي وجود ندارد كه رئيس قوه اي بر قوه ديگر مسلط شود .
 
احمدي نژاد افزود : رئيس جمهور تنها مسئولي است كه همه ملت براي انتخاب وي جمع مي شوند و در ساير انتخابات اين طور نيست و معني آن اين است كه رئيس جمهور تجلي يك برنامه است و آن برنامه بايد در چارچوب قانون اساسي اجرا شود

bita tehrani - كانادا - ونكوور
اووووووه چقدر اكسيژن حروم كردي باز.همين حرفهاي تو كه بيشترين الودگي رو تا حالا داده.مردك روانپريش فكر كرده تهران رو خودش كشف كرده دو سال پيش!!
دوشنبه 8 آذر 1389

aziz iran - دانمارك - کپنهاک
باز ملیجک امام زایل بسخن امد و یه سری خالی بندی نمود که تماما مصرف داخلی دارد و اما از آلودگی دم تهراننشینان - این زبون بسته یادش رفته بگه که تهران عزیزمان بیش از ٣ میلیون آخوند و ملا و مفت خور حوزوی دارد که در تمامی شیونات دست دارند و روزانه با وجود نحس شان در پایتخت هوا را برای مردم تهران آلوده و مسموم کرده اند و برای خلاصی از هوای کثیف تهران هیچ راهی متصور نیست جز بریدن این نفوس مفت خوران.
سه‌شنبه 9 آذر 1389

sinamohammadipour - کانادا - مونترال
خب بیچاره راست میگه دیگه. مصرف حبوبات کمتر-> کم شدن رفت و آمد به دستشویی -> کاهش آلودگی تهران !!
سه‌شنبه 9 آذر 1389

Neda02 - کانادا - اتاوا
این آدم کثیف و عفونی مثل رهبر آشغال بوگندوش همه را آلوده و میکروب می بینه. شما که ایرانی نیستید، ایرانی را به کیش خود نپندارید. ایرانی پاک و تمیزه.
سه‌شنبه 9 آذر 1389

MNS - امريكا - مورگن هيل
aziz iran گل گفتي مرسي .اگه بمن بگن 30 ثانيه حق حكمراني داري بلافاصله 2 بار حكم اعدام اينو صادرميكنم اصلان هم دچار عذاب وجدان نميشم . ولي فكر كنم يه بار اين يه بار هم خامنه اي بهتر ه
سه‌شنبه 9 آذر 1389

اتيلا - ژاپن - توكيو
خفه شو بوگندو فكر ميكني همه مثل تو هستند
سه‌شنبه 9 آذر 1389

مهرتابان - ايران - تهران
من كه جفنگياتشو نخوندم حالم ازش به هم ميخوره عروسك خيمه شب بازي،بي وجدان بي وطن و هر چيز ديگه اي كه لايقشه.
سه‌شنبه 9 آذر 1389

maryam-germany-71 - المان - برلين
سرتو بگذار بمير اشغال
سه‌شنبه 9 آذر 1389

habibollah - ایران - تهران
بگذریم ازاینکه چرت وپرت زیاد میگه.ولی خدایی توخیابونای تهران نمیشه راه رفت.بقدری جمعییت زیاده که کم مونده ازسروکول همدیگه بالا برن. متروواقعا کمک مفیدی بود ولی بازم کفاف نمیده.تهران داره ازجمعییت منفجرمیشه این یه حقیقته.
سه‌شنبه 9 آذر 1389

alexxx - اتريش - وين
با اينهمه چرنديات كه اين دلقك بلغور ميكنه يك قسمت از صحبتاش كاملا حقيقته و واقعيت داره. و اون ادبيات نظام حكومت جمهوري اسلاميه. وقتي گفته ميشه در اين كشور ازاديه يعني استبداد حكمفرماست, اقتصاد در حال پيشرفت و ترقيست به معناي اينه كه داره ازمون ميره, و يا وقتي ميگن ما منزوي نيستيم و تاثيري از تحريمها احساس نميكنيم يعني ترس ورمون داشته و از زور توهم نميدونيم به كدوم در بزنيم . و مورد ديگه, زنبيلهاشون رو بگذارن تو صف, كه ملت ايران ملت بزرگيست و با تمام دولتها دوست است بجز دولت خودش.
سه‌شنبه 9 آذر 1389

delmorde - سوئد - یوتوبوری
اول تعجب مي كردم كه چرا اين بوزينه وقتي داره هذيون ميگه گلها در حال پژمردگي قرار مي گيرند فكر كرده بودم مال كلماتيست كه بيان ميفرمايند حالا خود راز ان را فاش كر. خب. دكتر است ديگه . پس از نفس اقا بود كه پژمرده ميشدند. بيچاره گلها.
سه‌شنبه 9 آذر 1389

zartusht67 - المان - فرانكفورت
برو پي كارت مرتيكه رواني ايران را ويران كرديد شرم و لعنت بر شماها
سه‌شنبه 9 آذر 1389

z.e.molla - ایران - ایران
غير از تو و ملاعلي اخوندك بازدم چه كسي اينقدر كثيف و مشمئز كنندهست.تهرون و ايران رو بذاريد و تشريف كثافتتونو ببريد به يه جهنم ديگه تا هواي تهرون كه هيچ هواي ايران و جهان از وجود شما انگلهاي مخلوقات پاك شه.نفرين به ملا و ملازاده و ملاپرست وملا...
سه‌شنبه 9 آذر 1389

طاطا - ایران - تهران
من حال نداشتم اراجیف ای مردک رو بخونم ولی با توجه به تیتر فکر میکنم این بابا دلش میخواد همه بذارن از تهران برن بیرون وعلی بمونه وحوضش
سه‌شنبه 9 آذر 1389

hassanparsa - مالزی - کوالا لامپور
بابا این که تو درس علوم سوم دبستان که، باز دم انسان منو اکسید کربن هست یا دی اکسید کربن؟؟؟؟ نکنه دکتر .....؟؟؟؟
سه‌شنبه 9 آذر 1389

Facebook Twitter Contact us RSS
www.IranianUK.com
دویچه وله
تحصیل در انگلستان - آمریکا

جدیدترین مطالب سایت
دیدنی ها و شنیدنی های روز
داغ ترین و پربیننده ترین مطالب
اخبار ایران و جهان
اخبار ورزشی
اخبار سینما و موسیقی
اخبار ایرانیان خارج از کشور
حوادث
عکسهای دیدنی
ویدیو کلیپ
دانلود فیلم
دانلود موزیک
فیلم ایرانی
دختران پسران و مسائل جنسی
پزشکی و سلامتی
علمی و دانستنیها
مقالات
داستان
روانشناسی
خانواده و زندگی زناشویی
تاریخی فرهنگی و هنری
زنان
مد آرایش و زییایی
تغذیه رژیم و گیاهان داروئی
آشپزی
مذهب و عرفان
طنز و جوک
کتاب و شعر فارسی
ایران سرای من
انواع فال طالع بینی و تعبیر خواب
روزنامه ها و مجلات
کامپیوتر و دانلود نرم افزار
رنگارنگ
راهنمای زندگی در خارج از کشور
تحصیل در خارج از کشور
مهاجرت
کودکان
امکانات
خانه
تبادل نظر پرنیان
سفارش آگهی
تماس با ما
فیلترشکن
عضویت در سایت
RSS
آگهی های متنی
عکس - ویدیو - سرگرمی
تحصيل در آمريكا
ادامه تحصیل در انگلستان
کالج های زبان در انگلستان
طراحی حرفه ای وب سایت
کنترل پنل کاربران
عضویت در سایت
تغییر کلمه عبور
تغییر دیگر مشخصات
جستجو در ایرانیان انگلستان
عضویت در خبرنامه
ایمیل :
دوره های تضمینی آموزش زبان انگلیسی
صرافی سمیانی
صرافی کاسپین
رایان یوکی
صرافی اطلس
صرافی موج
صرافی پرآرا
صرافی سیمرغ
دویچه وله فارسی
ادامه تحصیل در انگلستان
طراح وب سایت
راهنمای مشاغل ایرانیان
کتاب فروشی نما
صرافی گاندی
فیسبوک رایان یوکی
رایان یوکی
اين سايت هيچ گونه مسئوليتي را در قبال آگهي ها نمي پذيرد
جدیدترین مطالب سایت
جلیقه مظفرالدین شاه در راه ایران
سرگذشت منتظری، آئینه‌ی قانون‌گریزی در جمهوری اسلامی.
معصومه ابتکار: پارازیت منشاء دولتی ندارد
آمریکا پیشنهاد تحقیقات مشترک با کره شمالی درباره هک سونی را رد کرد
نگرانی مسلمانان اتریش از تغییر قانون اسلام
معرفی نامزدهای بهترین فیلم خارجی اسکار؛ ناکامی ایرانی‌ها
وزیر دفاع: دولت لبنان با کمک نظامی ایران موافقت نکرد.
فرود اضطراری هواپیما بخاطر دعوای زنانه
شب یلدای۹۳؛ به رنگ انار - عکس
پشتیبانی شورای مرکزی یهودیان آلمان از شهروندان مسلمان این کشور.
۴۲ ماه حبس برای شکار پلنگ ایرانی
آیا دبیرستان های سپاه باز می گردند؟
وزیر دفاع: ایران چهارمین قدرت موشکی جهان است
لایحه ممنوعیت ابزار «جمع‌آوری پنهان اطلاعات بدون مجوز» به مجلس رفت
پیشنهاد کره شمالی برای همکاری با آمریکا درباره حمله سایبری به سونی
«در واکنش به راکت‌پرانی»، اسرائیل غزه را بمباران کرد
آمریکا یک زن مسئول اصلی برنامه‌ شکنجه ‌در سازمان سیا.
نامه ابراهیم یزدی به وزیر اطلاعات درباره خط مشی این وزارتخانه
مرور روزنامه‌های صبح تهران - شنبه ۲۹ آذر ۱۳۹۳
گزارش محرمانه‌ سیا در مورد چگونگی کشتن رهبران طالبان منتشر شد.
گلوى پاره شده بزکوهى، توسط محیط بانان بخیه شد تا حیوان زنده بماند + عکس
شروع بررسی حساب های مالی فدراسیون/ ابهام 300میلیاردی در مورد درآمد 50 میلیاردی!
قاتل باجناق آزاد می‌شود
بلاتر: فیفا در میزبانی جام‌های جهانی ۲۰۱۸ و ۲۰۲۲ تجدیدنظر نمی‌کند
بازاریابی بیمه‌نامه‌های خودرو با جعل‌های ماهرانه
شهریه دانش‌آموزان افغان به جای حذف سه برابر شد.
موافقت فیفا با انتشار یافته‌های گزارش فساد گزارشگر مستقل
دلـمه کادایــف
آشنایی با نکاتی مهم درباره خرید و انگل‌زدایی سبزیجات
هفت ماده غذایی روزمره که سمی هستند
ادامه ...
دیدنی ها و شنیدنی های روز
مستند آبادانی ها و عینک ری بن
مهمانی یک گربه برای 13 سگ
تیم بدن‌سازی ایران قهرمان جهان در سال ۲۰۱۴ شد
دوربین مداربسته: چطور دزدها چمدان‌ها را می‌دزدند
رقصنده مشهور ایرانی پس از ۴۰ سال به صحنه بازگشت.
کمک یک لاک پشت برای برگردان یک لاک پشت دیگر تا بتواند روی پاهایش بایستد
تحولات خاورمیانه در سال ۲۰۱۴ به روایت تصویر.
"ساینس" ۱۰ موفقیت علمی سال ۲۰۱۴ را انتخاب کرد.
روش ابتکاری مرد جوان برای خواستگاری از دوست دخترش
مرد عربستانی در رقص تفنگ , ناخواسته به خودش شلیک کرد
رائفی‌پور و تفسیر تابلوی شام آخر داوینچی!
مادربزرگ 72 ساله ورزشکار
10 صحنه از شکار گراز وحشی که نزدیک بود جای شکار و شکارچی عوض شود
شنا با میلیون ها عروس دریایی در دریاچه ای در پالائو
اسب پس از سوار شدن عروس خانم , رم کرد و او را پائین انداخت
ادامه ...
داغ ترین و پربیننده ترین مطالب
پاسخ پرویز پرستویی به حرف‌های شریفی‌نیا / جایی که ایشان باشد، پا نمی‌گذارم (415+)
شیرجه مرد نروژی به داخل دریاچه یخ‌زده برای نجات اردک نیمه‌‌جان - عکس (227+)
گلوى پاره شده بزکوهى، توسط محیط بانان بخیه شد تا حیوان زنده بماند + عکس (174+)
تیم بدن‌سازی ایران قهرمان جهان در سال ۲۰۱۴ شد (171+)
پاسخ صادق زیباکلام به حسین شریعتمداری/ نمی شود ما بشویم غرب زده و شما وطن پرست (141+)
عکس روز : پیام سفارت استرالیا به مهاجران غیرقانونی (124+)
مرد عربستانی در رقص تفنگ , ناخواسته به خودش شلیک کرد (122+)
روش ابتکاری مرد جوان برای خواستگاری از دوست دخترش (98+)
شهریه دانش‌آموزان افغان به جای حذف سه برابر شد. (79+)
دوربین مداربسته: چطور دزدها چمدان‌ها را می‌دزدند (70+)
خاتمی: قدرت بی‌مهار نقد نشود به دیکتاتوری می‌انجامد. (63+)
با خواندن دعای «اللهم کن لولیک» در سازمان ملل، شوق دیدار ولیعصر ایجاد نمی‌شود (59+)
ناسا یک آچار را به ایستگاه فضایی ایمیل کرد (59+)
کمک یک لاک پشت برای برگردان یک لاک پشت دیگر تا بتواند روی پاهایش بایستد (57+)
مجمع عمومی سازمان ملل «نقض حقوق بشر» در ایران را محکوم کرد (56+)
ادامه ...
● خانه ● تبادل نظر پرنیان ● سفارش آگهی ● تماس با ما ● فیلترشکن ● عضویت در سایت
Copyright 2004 - 2014 © IranianUK.com , All rights reserved.