صرافی گاندی صرافی نیاوران
● خانه ● تبادل نظر پرنیان ● سفارش آگهی ● تماس با ما ● فیلترشکن ● عضویت در سایت
داریوش: آخرین سنگر سکوته داریوش: آخرین سنگر سکوته

شنبه 24 آوریل 2010 - 4 اردیبهشت 1389
داریوش در مورد کارهایش می گوید: «من کارهای زیبایی می‌شنوم و می‌بینم که چقدر قشنگ است و هوس هم می‌کنم که یک امتحانی بکنم، ولی چون چارچوب کاری خودم را می‌دانم، هرچند که از آن لذت میبرم، ولی پایم را از آن چارچوب فراتر نمی‌گذارم.


● اخبار سينما و موسيقي

داريوش: آخرين سنگر سكوته

داريوش (راست) و بهروز وثوقي

۱۳۸۹/۰۲/۰۳
راديو فردا : در ميزان محبوبيت داريوش اقبالي در ميان دوستداران موسيقي ايران به زحمت مي‌شود ترديد داشت. اگر هم شكي‌ باشد، نتايج نظرسنجي راديو فردا از شنونده‌ها در قالب برنامه «۱۰ ترانه برتر» به روشني ثابت ميكند كه داريوش چقدر طرفدار دارد.

ترانه‌هاي جديد داريوش به نام‌هاي «نترسون» و «خون‌بازي» هر دو از بين ۱۰ ترانه ، عنوان ترانه برتر ماه را به خود اخنصاص داده‌اند و در رقابت بهترين ترانه‌هاي سال ۱۳۸۸ راديو فردا ، باز هم خون‌بازي از طرف شنونده‌ها به عنوان بهترين ترانه سال انتخاب شد و «نترسون» رتبه سوم را به دست آورد.

داريوش خود از شنيدن اين خبر بسيار غافلگير و خوشحال شد و گفت: «پس معلوم است كه باز دود از كنده بلند ميشود.»

خوشبختانه فرصتي دست داد براي يك گفت‌وگوي اختصاصي با راديو فردا. اين گفت‌وگو را همراه با ترانه‌هاي خواننده محبوب شما به صورت يك ويژه‌نامه تقديم مي كنيم.
داريوش اول از همه ميخواست كه از شنونده‌هاي راديو فردا بابت لطفي كه نسبت به ترانه‌هايش داشته‌اند، تشكر كند. داريوش با اين واژه ها گفت و گو را آغاز مي كند:
«من واقعا از مردمم تشكر مي‌كنم. من جوابم را با اين رفراندوم شما گرفتم و سپاس‌گزار مردم هستم. ممنونم از شما... خوب ما پارتي‌بازي در دوره كاريمان زياد داشتيم. رقم‌ها را برگزاركنندگان انتخاب مي‌كردند. ولي اين را مطمئن هستم كه شما از روي كامپيوتر اين آمار را ارائه مي‌دهيد. خوشحالي من از اين است كه «خون‌بازي» كاري بود كه عاشقانه درست شد؛ به موقع به مردم ارائه داده شد و قلب مردم را لمس كرد. حرف روز بود و من اميدوارم تاثيرگذار باشد. چرا كه همه ما و شنوندگاني كه ترانه «خون‌بازي» را گوش كردند، بر اين باورند كه اين پرنده مردني نيست.»

شعر و آهنگ خون بازي داريوش درباره جنبش سبز و اعتراضات گسترده مردم به نتايج انتخابات خردادماه است. در كليپ ويديوي ترانه، داريوش را مي‌بينيم كه مانند بسياري از ايرانيان ديگر، جلوي كامپيوتر نشسته است و حوادث بعد از انتخابات را دنبال ميكند. داريوش درباره لحظه تولد اين ايده مي گويد:

 «موقعي كه آهنگ ترانه را اجرا كردم، تصويرهاي تكراري جواب اين كلام را نمي‌داد؛ جواب اين موسيقي را نمي‌داد.

من اصولاً موقعي كه مي‌خواهم بروم و بخوابم، يك بازگشت روزانه ميكنم كه در طول روز چه كاري كرده‌ام؟ كجا اشتباه كرده‌ام؟ كجا درست فكر كردم و عمل من كجا درست بوده است؟

هر روز صبح كه از خواب بيدار مي‌شوم، وقتي خواب و بيدار هستم، به شكل عجيبي مشكلي كه در رابطه با هر كاري دارم، شكل حل شده آن مشكل در ذهنم، مرا از خواب بيدار ميكند.

روزي كه تصميم گرفتم «خون بازي» را به صورت تصوير در بياورم، صبح كه از خواب بيدار شده بودم، اين كه چطور بايد به تصويرش بكشم در برابرم بود. شب با خود كلنجار ميرفتم كه من اين ترانه را چطور بايد تصويري كنم كه گوياي كلامم باشد؟

صبح لپ تاپم جلوي چشمم آمد. ما هر روز جلوي لپ تاپ هستيم و حوادث سرزمينمان را دنبال مي‌كنيم. بلافاصله به كارگردان ويديو آقاي سيروس كردوني زنگ زدم.

بعد از آمدن ايشان، برعكس كليپ ويديوهاي ديگر كه روزها طول مي‌كشد تا به انجام برسد، تصاوير اين كليپ ويديو بلافاصله جلوي چشمم آمد. اينكه ما اين فيلم‌ها را داريم و من هم در مقابل لپ‌تاپم سكوت خواهم كرد و اينكه هيچ احتياجي به لب زدن ندارم، هيچ احتياج به خواندن ندارم.

خوشبختانه اين كار سريع انجام شد و تلاش من بر اين بود كه حالت مستند داشته باشد؛ مخصوصا در رابطه با استناد به پيام گاندي كه با كفر ميشود حكومت كرد ولي با ظلم نه.»

داريوش در فيلم ويديويي«خون بازي» مي خواند كه «آخرين سنگر سكوته.»

قرار بر اين بود كه داريوش بعد ازكنسرت نوروزيش در تركيه، يك كنسرت هم در دبي داشته باشد، اما قرارها به هم خورد و كنسرت او در دبي لغو شد و تنها كنسرت تركيه اجرا شد. داريوش جزئيات قضيه را به اين صورت شرح مي دهد:

«برنامه‌گذار من پيرو برنامه‌هاي گذشته، آمد و قرارداد را بست و رفت دنبال مجوز. من به او گفتم بايستي شرايط زماني را در نظر مي‌گرفتيد؛ چرا كه دبي قلك بزرگ جمهوري اسلامي است و من فكر ميكنم شرايط مي‌تواند تاثير داشته باشد.

من تعجب كردم كه چرا امسال به من مجوز ندادند. موضوع دولت و اين قبيل چيزها را زياد بزرگ نمي كنم. آن را يك حادثه مي‌بينم و الآن هم پيگير اين هستم كه مشكل را حل كنم، چرا كه هميشه آنجا رفته‌ام و هميشه برنامه داشته‌ام.

واقعيت اين است كه من دلايل را نمي‌دانم و نمي‌دانم كه اين ضربه را از كجا خوردم و گناه اين ماجرا را به گردن چه كسي بياندازم؛ ولي خوشبين هستم كه در آينده نزديك بتوانم در آنجا برنامه اجرا كنم.»

«تفريح ما اجراي كنسرت است»

با اين همه زحمت و دردسر و دوندگي براي اجرا و ضبط آلبوم و بعد هم مسافرت‌هاي فشرده و پياپي براي اجراي كنسرت‌ها، مي‌شود مجسم كرد كه داريوش براي رفع خستگي و استراحت و تفريح بايد متد خاصي داشته باشد، اما توضيحي كه مي‌دهد دور از انتظار است.

وي مي گويد: «من مدام كار مي‌كنم. براي من كار زياد وجود دارد. من روز به روز براي خودم كار توليد ميكنم. بيشتر در استوديو كار ميكنم. در منزل هم استوديوي خودم را دارم. كارهاي بنياد آينه را دارم. اديت فيلم‌هاي آينه را دارم. من و برخي دوستانم داريم براي پروژه‌هاي آينده برنامه‌ريزي مي‌كنيم و اينطور وقت من پر مي‌شود.

در نتيجه تفريح ما اجراي كنسرت است. تفريحي كه با مردم هستيم؛ مقابل مردم هستيم... من اينطور نگاه مي‌كنم. به اين كار به عنوان حرفه نگاه نمي‌كنم كه بروم و پولي بگيرم و برنامه‌اي بگذارم. بايد در مقابل آن آرامش داشته باشم و از كاري كه انجام مي‌دهم لذت ببرم، تا متقابلاً مردم هم اين حس را داشته باشند كه لذت برده اند.»

طرفداران پروپاقرص داريوش خبر دارند كه او آلبوم جديدي را به بازار روانه كرده است به نام «دنياي اين روزاي من.»

داريوش درباره تهيه آلبوم مي گويد: «اين آلبوم بسيار زيبايي است كه من دو سال در واقع با آن زندگي كردم؛ به آن عشق ورزيدم؛ شب و روز به آن فكر كردم. با دو تا از عزيزان بسيار نازنينم روزبه بماني و عليرضا افكاري كه بچه‌هاي بسيار بامحبتي بودند. چقدر به من انرژي دادند و چقدر بين ما سه نفر اعتماد وجود داشت.

بااينكه فاصله ما دور بود، پدرانه به من نگاه كردند، من هم مثل فرزندانم به آنها نگاه كردم. از آنها سپاسگزارم كه اينقدر وقت گذاشتند و اينقدر با عشق به اين مسئله نگاه كردند. اصلاً به اين مسئله كه «تو داريوش هستي، ما كه هستيم؟ چه هستيم ؟ جوانيم و...» را نمي خواهم به آن بپردازم.

اين حس غريبي كه بين شاعر و خواننده و آهنگساز و تنظيم‌كننده وجود دارد، يا وجود داشت در زمان گذشته و من با آن مواجه بودم، كه ما با آهنگساز و شاعر چشم در چشم هم مي‌نشستيم و ترانه‌ها را زندگي مي‌كرديم، لحظه به لحظه كارها را مرور مي‌كرديم… اين اتفاق دوباره بعد از ۳۵ سال افتاد، با آلبومي كه با روزبه بماني و عليرضا افكاري كار كردم.

آلبومي كاملا عاشقانه است. اين آلبوم از اميد مي‌گويد. از خانه مي‌گويد. از اعتماد مي‌گويد. ازعشق مي‌گويد. از كنار هم بودن مي‌گويد. مرا به خاطرات دوران جواني بردند. همان جواني كه از ۱۹ سالگي آغاز كردم.

البته در اين آلبوم كارها مدرن‌ترشده، اما با اين وجود اين ۸ آهنگ حس آن موقع را براي من دارد. مي‌دانيد، كار بايد به دل من بنشيند؛ از آن لذت ببرم. اگر لذت ببرم و قلب مرا لمس كند، مي‌تواند قلب ديگري را هم لمس كند.

الآن هم درست مانند برنامه‌اي كه در آلبوم قبليم داشتم و از طريق سايت‌هاي خودم آن را در اختيار مردم گذاشتم؛ الآن هم از طريق اينترنت، اين آلبوم را در اختيار مردم مي‌گذارم.»

ترانه «دنياي اين روزاي من» جزو ترانه‌هاي برتر فروردين‌ماه راديو فردا است.

داريوش پيشتر گفته بود كه دلش براي عاشقانه خواندن تنگ شده و حالا توانسته است بالأخره با ارائه آلبومي كاملاً عاشقانه به آرزويش جامه عمل بپوشاند.

اما عشق مي‌تواند چهره‌هاي متفاوتي داشته باشد؛ مثل عشق به يك همنوع، عشق به يك هم نسل، عشق به يك همراه... و حكايت داريوش از ترانه‌اي ديگر از آلبوم «دنياي اين روزاي من» پيام چنين عشقي است.

«كي مي‌دونه قيصر اين روزا كجاست؟»

داريوش مي افزايد: «يكي از ترانه‌ها را به دوست و برادر عزيزم بهروز وثوقي تقديم كرده‌ام. ترانه‌اي به نام «قيصر» كه دوستانم براي آن آهنگ بسيار زيبايي ساخته‌اند و شعرش را روزبه بماني گفته بود و تصوير آن برگرفته از فيلم‌هاي بهروز است.

در واقع تقديري از بهروز وثوقي است. تقديري از هنرمندي كه در خارج از ايران سي سال استقامت كرد. من هميشه مي‌گويم فرقم با بهروز وثوقي به نوعي در اين است كه من ابزار كارم را با خودم از آن طرف دنيا آوردم.

بهروز وثوقي كه اينهمه استوار و قيصروار ايستاده است، ابزارش را نتوانست با خود بياورد. او شرايط را براي خود طوري ساخته است كه كمتر آسيب پذير باشد. من برايش آرزوي سلامتي دارم. ترانه شعر زيبايي دارد:
اين روزا گوزنُ سر نمي‌بُرن
مي‌شكنن شاخش و ميفرستن تو باغ
اين روزا تاقُ نمي‌ريزن سرش
سر گله‌اشون رو مي‌كوبن به تاق
آخر نمايشا عوض شده
همه نقش همُ بازي مي‌كنن
اونايي كه چشمشون به قدرته
هم‌پياله‌هاشُ راضي مي‌كنن
نمي‌دونم اگه برگرديم عقب
دل طوقي واسه كي پر مي‌زنه؟
اگه فرمونُ يه شب دوره كنن
چند تا چاقو پشت قيصر مي‌زنه؟
نمي‌دونم اگه برگرديم عقب
داش‌آكل به عشق كي سر مي‌كنه؟
اگه رستمُ ببينه روي خاك
پشتشُ بازم به خنجر مي‌كنه؟
پاي روضه خودت گريه نكن
وقتي گريه ننگ مردونگيه
دوره‌اي كه عاقلاش زنجيرين
سوته‌دل شدن يه ديوونگيه
اين روزا دوره غيرت‌كُشيه
كي مي‌دونه قيصر اين روزا كجاست؟
بكُشي و نكُشي مي‌كُشنت
اينجا... اينجا بازارچه آب‌منگلياست».

داريوش هم مانند بعضي خوانندگان ديگر، راه حل بسيار مناسبي براي يك معضل پيدا كرده است و آن هم پخش ترانه‌هايش به رايگان در اينترنت است.

مسلماً دوستداران داريوش در ايران به آساني دسترسي به آثار هنرمندان ندارند، جز از طريق اينترنت. ولي مي‌توان گفت كه شنونده مديون هنرمند مي‌ماند كه براي خلق اثرش وقت انرژي و هزينه صرف كرده است. اما چه مي‌شود كرد كه شنونده معمولاً راهي براي اداي دين ندارد.
اهي كه داريوش پيشنهاد مي‌كند، اهداي اجناس مورد نياز در حد بهاي آلبوم به سازمان هاي خيريه در ايران است.

به گفته داريوش «اين كار را از آلبوم قبلي آغاز كرديم و الآن اين پيام را هم به هموطنان مي‌دهم كه اين كار زيباست. در مرحله اول آدم به خود مي‌گويد الآن كه من اين كار را گوش ميدهم، چه زحمتي برايش كشيده شده است؟ هنرمند چه مخارجي براي آن متحمل شده است؟ حالا كه مجاني به دست من رسيده است يا دوستانم آن را براي من فرستاده‌اند...

اگر آن حس مسئوليت‌پذيري در مردم ما يك ذره شكوفا بشود؛ كه البته اين حس هست و وجود دارد! اما اگر كمي تحريكش كنند و احساس مسئوليت كنند...
اين راهكاري بود كه ما در توزيع آلبوم «معجزه خاموش» از آن استفاده كرديم و من در اين آلبوم هم دارم اجرا مي كنم.

از هموطنانم خواهش مي كنم! مي‌دانم كه آلبوم اصل به دستشان نخواهد رسيد. اما اگر مي‌شود، ده يا بيست نفري، با قيمت اصلي اثر كه در بازار به فروش مي‌رود، يك قلك درست كنند. اين قلك قطعاً پول زيادي خواهد بود. خودشان به يك سازمان خيريه اهدا كنند.

اين پول را به سازمان حمايت از كودكان خياباني، كمپ‌هاي ترك اعتياد كمك كنند. به اين سازمان‌ها پول ندهند! بلكه جنس بخرند؛ برنج و قلم و كتابچه بخرند. چند نفر از دوستانم در ايران اين كار را شروع كرده‌اند.

بايد باور كنيم كه ما مي‌توانيم حس مسئوليت‌پذيري را در مقابل جامعه خودمان داشته باشيم، چرا كه جامعه ما آنقدر زخمي است كه اين زخم‌ها بايد به دست خود مردم بايد درمان بشود و اينها يك تلنگر است. آلبوم من شايد يك بهانه باشد».

صداي داريوش براي شنوندگان ايراني بسيار آشناست، با سبكي بسيار آشنا. ترانه‌هايي معمولاً آرام با اشعاري پرمعنا كه صداي داريوش به آن عمق و زندگي مي‌بخشد. اما برخي مواقع براي يك خواننده پرسابقه و صاحب‌سبك اين وسوسه پيش مي‌آيد كه از شيوه‌هاي جديدي براي خواندن استفاده كند و تجربه‌اي با سبك‌هاي متفاوت و تازه موسيقي داشته باشد. مثلاً چه مي‌شد اگر داريوشي كه ما اينقدر خوب مي‌شناسيم، ناگهان آهنگ رپ يا تكنو مي‌خواند؟!

«قاضي‌هاي اصلي مردم هستند»

داريوش در مورد كارهايش مي گويد: «من كارهاي زيبايي مي‌شنوم و مي‌بينم كه چقدر قشنگ است و هوس هم مي‌كنم كه يك امتحاني بكنم، ولي چون چارچوب كاري خودم را مي‌دانم، هرچند كه از آن لذت ميبرم، ولي پايم را از آن چارچوب فراتر نمي‌گذارم.

ممكن هم هست اگر به آن شيوه‌ها بخوانم براي شنونده‌هايم تعجب‌آور باشد. من كار تعجب‌آور نمي‌خواهم بكنم . شنونده كارهاي من هم به يك سبك عادت كرده و من سعي مي‌كنم در اين سبك تكرار نشوم.

سعي مي‌كنم نوآوري داشته باشم و در عين حال خط خودم را ادامه بدهم، ولي كارهاي جوان‌ها را مي‌شنوم. مي‌بينم كه از ريتم‌هاي مدرن استفاده مي‌كنند.

من اگر بخواهم يك كار مدرن انجام بدهم، از آن كار مدرن يك چيز مدرن ياد مي‌گيرم. اگر داريوش اين را بخواند، چطور مي‌شود؟ اين را از خودم مي‌پرسم.

كماكان دو تا از كارهايم را دارم به اين سبك كار مي‌كنم كه آنها هم به عنوان تك‌‌آهنگ منتشر مي‌شود و شعرهاي بسيار زيبايي دارد؛ چرا كه با شعر مي‌خواهم پايه را محكم‌تر نگه دارم.

من موشكافانه به موسيقي مي‌پردازم؛ تا جايي كه بدانم از چارچوب خودم خارج نشده‌ام. قاضي‌هاي اصلي مردم هستند كه تشخيص مي‌دهند اين كار درست بوده يا اشتباه بوده است».

از خستگي ناپذيري داريوش همين بس كه در حال حاضر مشغول تهيه يك ترانه جديد است. اين بار مانند بسياري از كارهاي پيشترش، بيشتر به يك عشق بزرگ و مهم پرداخته است، يعني عشق به ميهن.

داريوش: «دارم يك كار بسيار پر انرژي را اجرا مي كنم كه شعري و مضموني است از دوره مشروطيت كه آن را به عنوان ترجيع‌بند استفاده كرده‌ام و بعد شعر ديگري ادامه مي دهد با اين مضمون كه:
سيصد گل سرخ، يك گل نصراني
ما را ز سر بريده ميترساني؟
ما گر ز سر بريده مي ترسيديم
در محفل عاشقان نمي رقصيديم
در محفل عاشقان خوشا رقصيدن
دامن ز بساط عافيت برچيدن
در دست، سر بريده خود بردن
در يك يك كوچه ها گرديدن
سيصد گل سرخ، يك گل نصراني
ما را ز سر بريده ميترساني؟

Aaryamehr - هند - ممبئی
داریوش جاودانه است.
شنبه 4 ارديبهشت 1389

sosol - ایران - نیشابور
داریوش خدای قلب منه
شنبه 4 ارديبهشت 1389

MA HASTIM - المان - فرانكفورت
داريوش نه هنرمنده ونه انسان و نه مبارز و نه اتشفشان و يك جنبش ووووو....بلكه به معناي واقعي يك مجموعه اي از همه اينهاست . درود فراوان بر اين نازنين. ما هستيم....تا وقتي كه داريوش و داريوش ها هستند..
شنبه 4 ارديبهشت 1389

amin nima - انگلستان - لندن
داریوش با گذشت این همه سال همان داریوشی است که با تمام وجودش دلها را تسخیر میکند -
شنبه 4 ارديبهشت 1389

*پسر شجاع* - ایران - تهران
من فکر میکردم که هنرمندایه نسل قدیم در ایران شکسته و افسرده هستند ولی افسردگی در چهره داریوش هم دیده میشه ...فکر کنم غم غربت ..هر کی یه جور درگیره...
شنبه 4 ارديبهشت 1389

hakhamaneshyan - ايران - گرگان
دوباره مي سازمت وطن. اگرچه با خشت جان خويش. ستون به سقف تو مي زنم. اگرچه با استخوان خويش. دوباره مي شويم از تو خون. به سيل اشك روان خويش. دوباره مي بويم از تو خون . به ميل نسل جوان تو. اگر چه صد سال مرده ام. به گور خود خواهم ايستاد. كه بر كنم قلب اهرمن به نعره آن چنان خويش. اگرچه پيرم ولي هنوز. مجال تعليم اگر بود. جواني آغاز مي كنار نوباوگان خويش
شنبه 4 ارديبهشت 1389

hamidTANTAN - اتريش - وين
من نميدانم كه به شما بعد از شنيدن اين اهنگ چه حسي دست داد.ولي من با هربارشنيدن اين اهن گريه كردم.البته نه فيزيكي, بلكه روحن گريستم با تمام وجودم.
شنبه 4 ارديبهشت 1389

milanahwaz - سوئد - نورشاپینگ
داریوش تو جاودانه بودی.هستی.خواهی بود.واقعا صدای تو آدم را آرامش می دهد.
شنبه 4 ارديبهشت 1389

ab55 - فنلاند - هلسينكي
داريوش ههميشه داريوش.
شنبه 4 ارديبهشت 1389

sepher - استراليا - سيدني
قيصر كه امپراتور روم بود. چرا اسم فيلم ما ميشه قصير چرا بهروز ايراني ميشه قيصر وار چرا اسم پسر داريوش ميشه ميلاد كه يك اسم عربي است . من برم يه اسم عربي رومي براي خودم بزارم ! ايراني ظاهرا خريداري نداره بيچاره كورش. بيچاره كيخسرو......ارش.....اريو برزن....بلاش.....سپهرداد....دادمهر...
شنبه 4 ارديبهشت 1389

korea - كره جنوبي - سئول
با سلام ودرود به ابر مرد موسقي ايران زمين زنده و سالم باشي اي مرد دوست داشتني اي داريوش ايران زمين از ته دل دوست داريم تا ابد.
شنبه 4 ارديبهشت 1389

R.zolfin - سوئد - استرسوند
كسئ كه به سمت بهتر شدن و روشنائ بسوئ حركت است با وجود اگاهي از همه خطاهاي انسانيش
شنبه 4 ارديبهشت 1389

korea - كره جنوبي - سئول
سلام به ابر مرد موسيقي ايران زمين داريوش عزيز فقط يكي هستي از خداوندسلامتي و طول عمر را برايت خواستارم دوستت دارم با تمام وجود .
شنبه 4 ارديبهشت 1389

talae sabz - ايران - رفسنجان
اين مرد دلگرمي عجيبي به من ميده.! اميدوار هميشه سالم باشه.
شنبه 4 ارديبهشت 1389

korea - كره جنوبي - سئول
سلام به ابر مرد موسيقي ايران زمين داريوش عزيز فقط يكي هستي از خداوندسلامتي و طول عمر را برايت خواستارم دوستت دارم با تمام وجود .
شنبه 4 ارديبهشت 1389

zagros_finland - فنلاند - هلسينكي
در حسرت دیدار تو آواره ترینم هرچند که تا منزل تو فاصله ای نیست
شنبه 4 ارديبهشت 1389

zagros_finland - فنلاند - هلسينكي
سيصد گل سرخ، يك گل نصراني. ما را ز سر بريده ميترساني؟. ما گر ز سر بريده مي ترسيديم. در محفل عاشقان نمي رقصيديم
شنبه 4 ارديبهشت 1389

sepidar11 - کانادا - تورنتو
عاشق صدا و بزرگواري و منش اين مرد بزرگم. ياد يه خاطره افتادم - سالها پيش يه روز داشتم توي تهران مسافركشي ميكرم دوتا مسافر داشتم يه خانم جوان و يه اقا از اول هم ضبط ماشين روشن بود و صداي نازنين داريوش پخش ميشد (فكر كنم البوم وطن پرنده سر در خاك بود) بعد از طي مسافت زيادي اقاهه شروع كرد به اعتراض كه اين چيه گوش ميكني اينجا مملكت اسلاميه ما شهيد داديم منم گفتم خوب ما هم توي جنگ شهيد داديم اين اهنگ و خود من كه به شهدا توهين نكرده ايم خيلي هم بهشون افتخار ميكنيم گفت نخير همين الان خاموشش كن گفتم نه تنها خاموش نمي كنم بلكه صداش هم زياد ميكنم ماشين خودمه ناراحتي پياده شو اونم گفت اره اون ور چهارراه نگه دار پياده ميشم كرايه هم بهت نميدم منم گفتم به جهنم نده بعد كه پياده شد خانومه گفت من قبلا هم يه بار ديگه همين محل اين اقا رو ديده بودم كه همين كارو با يه راننده ديگه كرد ميذاره وقتي به مقصدش نزديك ميشه شروع به اعتراض ميكنه تا ...
شنبه 4 ارديبهشت 1389

modeeran - هند - بنگلور
عشق است داریوش اقبالی سبز
شنبه 4 ارديبهشت 1389

pelle - سوئد - استکهلم
لعنت به تمام کسانی که با آگاهی تمام و چشم باز تمام این بی عدالتیها را می‌بینند ولی همواره از این رژیم جنایتکار که دیکتاور دیکتاتوران است دفاع می‌کنند و حق یک ملت در بند و اسیر را ناجوانمردانه زیرپا می‌گذارند,ننگ بر شما خود فروشان ارزان قیمت.
شنبه 4 ارديبهشت 1389

danial nabi - سوئد - استكهلم
از اين مرتيكه رضل كه شش كلاس سواد بيشتر نداره تتنفرم با اون فيلمهاي ضايع .يك فاسد به تمام معنا .اشغال دوم شهره اغداشلو كه ابروي ايرانيهاي باشرف رابردند.در مورد داريوش هم اگر چه شعرهاي خوب شاعران را ميخواند ولي خيلي جونها را معتاد كرد.راستي چه خوب كه انقلاب شد.
يكشنبه 5 ارديبهشت 1389

sir.amir - انگلستان - منچستر
sepher - استراليا - سيدني . قيصر كه امپراتور روم بود. چرا اسم فيلم ما ميشه قصير چرا بهروز ايراني ميشه قيصر وار چرا اسم پسر داريوش ميشه ميلاد كه يك اسم عربي است . من برم يه اسم عربي رومي براي خودم بزارم ! ايراني ظاهرا خريداري نداره بيچاره كورش. بيچاره كيخسرو......ارش.....اريو برزن....بلاش.....سپهرداد....دادمهر . دورود بر شما اي باخرد /
يكشنبه 5 ارديبهشت 1389

r.sh - ایران - تهران
آوای بلند کوس را شاید که خاموش کنید. تارهای نازک چنگ را سست توانید کرد. اما چکاوک را چه کسی فرمان دهد که نغمه ساز نکند. و تو ای مرد بزرگ (ای داریوش ما)چکاوکی برای سرزمین من
يكشنبه 5 ارديبهشت 1389

iranazadiran - ایران - تهران
خدایا چقدر این مرد احساس مسئولیت و تعهد میکنه. ای کاش کمی از غیرت تو را داریوش عزیز دیگرانی که یک عمر تنها به فکر جیب خود بودند را داشتند. صدای تو گرمترین و تاثیر گذار ترین صدای یک خواننده مرد ایرانی ست. همواره سربلند باشی.
يكشنبه 5 ارديبهشت 1389

hamidTANTAN - اتريش - وين
دوستان عزيز: همينطور گفتم من عاشق داريوش و اين اهنگ هستم.ولي با معناي شعر كمي مشكل دارم.مخصوصا با اين قسمت اش كه ميگه :آخرین سنگر سکوته ، حق ما گرفتنی نیست.به نظر من كه گرفتني هست ,خوب هم مي شود گرفتش.اگر داريوش عزيز اين شعر را اينجوري ميخوند خيلي بهتر. بود.(اخرين سنگر قيامه..... حق ماگرفتني است )يا در جاي در شعر ميگه كه:آسمونشم بگیرید ,این پرنده مردنی نیست .من نميدونم داريوش عزيز از كيسه خليفه دارند بخشش مي كنند,اقاجان چي چي را بگيرند.يا در قسمتي. ديگر ميگن كه:(خیلی حرفا گفتنی نیست)اخه داريوش جان عزيزم ,الهي حميد تن تن براي اون صدات بميره.شما كه همه چيز را ميگي و گفتي.حالا چي شده كه يك دفعه :(خیلی حرفا گفتنی نیست) خواهش ميكنم مثل هميشه شجاعت داشته باش و گفتني ها بگو. با عرض ارادت خدمت داريوش. عزيز و طرفداران ايشان.
يكشنبه 5 ارديبهشت 1389

hamsafari - ایران - تهران
این وطن فروش خائن به درد لای جرز هم نمیخوره
يكشنبه 5 ارديبهشت 1389

shown - امریکا - دیترویت
danial nabi - سوئد - استكهلم شماکه ازداریوش ایرادمیگیری که شش کلاس سوادبیشترنداره شماکه ششصدکلاس سوادداری رذل با(ذ)مینویسن نه با(ض)بهتره اول سوادخودتواندازه بگیری بعدبه سوادداریوش ایرادبگیری به قول معروف یه سوزن به خودت بزن بعدیه جوالدوزبه مردم
يكشنبه 5 ارديبهشت 1389

hamsafari - ایران - تهران
hamidTANTAN - اتريش - وين. خب اگه ........ داری پاشو بیا حقت رو بگیر . چرا رفتی پشت زنها قایم شدی و لاف میایی ؟ داریوش جونتون هم بره حشیشو بکشه یه وقت خمار نمونه . شما ها رو باش که چه کسایی شدن الگوتون. برید کشکتون را بسابید . نمیخواد حقتون رو بگیرید ! یه وقت هم قیام نکنید که قیامت به پا میشه (این جمله آخر را به روش اوا خواهرها با عشوه بخون )
يكشنبه 5 ارديبهشت 1389

homa-ir - المان - هامبورك
داريوش فرياد ناله هاي درگلو خفته است. - هركجا مشتي گره شد , مشت من / زخمي هرتازيانه , مشت من . - هركجا فرياد ازادي , منم / من در اين فريادها , دم مي زنم . - داريوش جاودانه است - داريوش ديونتم -
يكشنبه 5 ارديبهشت 1389

zagros_finland - فنلاند - هلسينكي
danial nabi - سوئد - استكهلم. رذل را این جوری بنویس بعد به داریوش بگو بیسواد!!؟؟ خودت که سواد داری برای ایران چه کار کردی !!؟؟داریوش بزرگترین خواننده ایران هست، تو به چه حقی‌ بهش توهین میکنی‌!؟؟؟ خجالت نمیکشی ؟ بگو از خوندنش خوشم نمیاد، به صداش علاقه ندارم .
يكشنبه 5 ارديبهشت 1389

minamaleki - ایران - تهران
جای تاسفه که خواننده زنجموره ها (بقول احمد شاملو) اینقدر طرفدار داره. کسی که باعث معتاد شدن تعداد زیادی از جوانان ایران شد و هم در رژیم سابق و هم حالا مثلا اپوزیسیون است!!! یادمه در ویدیو کلیپی که در دبی ازش دیدم به تماشاچیان که هزاران دلار به حلق آقا ریخته و داشتند با شور و حرارت شعار مرگ بر دیکتاتور میدادند گفت: "خوب بسه بسه دیگه، شنید، شنید." جقدر این رفتارش زننده بود.
يكشنبه 5 ارديبهشت 1389

parang - سويد - سوندسوال
hamsafari - ایران - تهران يعني شما اوا تشريف داشتي و ما خبر نداشتيم??? .
يكشنبه 5 ارديبهشت 1389

sosol - ایران - نیشابور
danial nabi - سوئد - استكهلم minamaleki - ایران - تهران مودب و منطقی باشین داریوش حتی اگر زمانی اشتباهاتی هم داشته الان مظهر شرف و شعور ایرانی است
يكشنبه 5 ارديبهشت 1389

blackmoon - امارات - دبی
ترکوند دمش گرم
يكشنبه 5 ارديبهشت 1389

rezanl - هلند - امستردام
hamsafari - ایران - تهران. بشين بينيم حال نداري. داريوش هميشه بيدارست
يكشنبه 5 ارديبهشت 1389

homa-ir - المان - هامبورك
hamsafari-ایران-تهران. توکه درهرکجا میخواهی مثل مرغ ..یک کامنت بی محتوا وباچرندیانت خودنمائی کنی. توکه لالائی بلدی , چراخوابت نمیبرد. برو به سپاه پاسدارانت بگو . که واردکننده موادمخدر ودرانحصارسپاه است بگو. و جوانان ایران را تا به سن 13 سالگی غرق در مواد مخدرهستند. و خودفروشی زنان ودختران ما به عرب وعجمت . و مقایسه کن باقبل اگرشرف وناموسی درتوهست . برو به رهبرت خامنه ای بگو که پای منقل تریاک می نشیند وبزم عرفان راه میاندازد وبیش از300 میلیارددلار ثروت اندوخته وبتازگی که بعدا افشا خواهم کرد , بگو ولبهای سیاهش نشان از تریاکش است . تو بهتراست سرت رازیر لحاف کنی وجیره ات را بخوری. بااجازه حمید گلم
يكشنبه 5 ارديبهشت 1389

googooly - ایران - آبادان
داریوش یک انسان واقعی است و علاقه مندان او بیشمارند.برایش آرزوی سلامتی و موفقیت دارم.
يكشنبه 5 ارديبهشت 1389

homa-ir - المان - ّهامبورك
1) -hamsafri-ايران-تهران. خبرجديدديروزروزشنبه ودسته گل مامورحراست( كه حتمابسيجي ياسپاهي است) تربيت بدني و يك بازيكن واليبال و يك رزمي كار درفرودگاه بين المللي كوالالامپور توسط پليس دستگيرشدند. وقتي پليس ساكهاي انان رابازرسي كرد. درجاسازيكه درساك كرده بودند. بسته هاي حاوي Methamphetamine (متامفتامين) كشف كردند. كه ماده اي قوي ومحرك كه درايران به( شيشه)شهرت دارد يك محرك اعتياداور بسيارقوي باتاثير شديد برروي سيستم عصبي است و به نام كريستال نيزشناخته ميشود . و فقط درسال 2010 بيش از 15 نفر ايراني به جرم قاچاق موادمخدر درفرودگاه بين المللي والالامپور
يكشنبه 5 ارديبهشت 1389

homa-ir - المان - ّهامبورك
2 )- hamsafri-ايران-تهران. كوالالامپوردستيگرشدند.و نزديك به 50 نفر به دليل تخلفات مربوط به موادمخدر بازداشت شدند. خبرگزاري اسوشيتدپرس گفت , اين سه نفر با خط هوائي ايران اير روزشنبه واردكوالالامپورشدندواضافه كرد براساس قوانين مالزي حكم اعدام خواهدبود. پس مي بيني كه اعتياد تاپاي جوانان ورزشي وتربيت بدني راگرفته. مقايسه باسابق- شيشه وكراك و تا13 سال سن اعتياد وحراج دختران وكهريزكها . واقعا شرم وحيا خوب چيزي است . اين گزارش ودستگيري فقط ديروز اتفاق افتاده. امارقاچاق وورود مواد مخدر توسط پاسداران كه هيهات
يكشنبه 5 ارديبهشت 1389

گنده لات - آلمان - مونیخ
hamidTANTAN - اتريش - وين . این تیکه رو به نامردای رژیم میگه یعنی نمیتونن حقمون رو واسه همیشه از ما بگیرن. برو تا آخر ...
يكشنبه 5 ارديبهشت 1389

iranazadiran - ایران - تهران
hamsafari - ایران - تهران. مودب باش اینجا لات خونه نیست یا پایگاه بسیج برو ساندیستو بخور و چادر مامانتو بچسب باد نبرت. کاش حداقل یه ذره از مردونگی حمید تن تن رو داشتی و شعور اونو که انسان بودن براش مهمه نه زن یا مرد بودن. اون خانمها امثال هماجون و دیگران یک موشون به صد تا به تو به ظاهر مرد میارزه. داریوش اگه بکشه از بنگ و چرس رهبرت و اربابات که نمی دزده. پول خودشه دلش میخواد هر کار باهاش بکنه دوستداراش هم صداشو میخوان. دزدی و اعتیاد کار ارباباته که با پول مردم می کشند و میکشند و کوفت میکنن برو ساندیستو بخور حالت جابیاد.
يكشنبه 5 ارديبهشت 1389

homa-ir - المان - ّهامبورك
توضيح درمورددارائي خامنه اي 30 ميلياردلارصحيح است بعلت اشتباه تايپي يك صفر اضافه نوشته شده است . باپوزش
يكشنبه 5 ارديبهشت 1389

hamidTANTAN - اتريش - وين
hamsafari - ایران - تهران ميشه بگي اب خوردي افتابه را كجا گذاشتي?
يكشنبه 5 ارديبهشت 1389

hamidTANTAN - اتريش - وين
گنده لات - آلمان - مونیخ لات جان هموطن عزيزم اين كل شعر هستش. شما منظورتون كدام قسمت از شعر هستش كه فرموديد.(این تیکه رو به نامردای رژیم میگه یعنی )با تشكر.! آخرین سنگر سکوته حق ما گرفتنی نیست آسمونشم بگیرید این پرنده مردنی نیست آخرین سنگر سکوته. خیلی حرفا گفتنی نیست ای برادرای خونی این برادری تنی نیست. موج دستای من و تودست دریارو گرفته عکس تو با سرمهء خون. چشم دنیارو گرفته ماکه از آوار و ترکش همرو بجون خریدیم تو بگو همسنگر من ما تقاص چی رو میدیم آخرین سنگر سکوته حق ما گرفتنی نیست. آسمونشم بگیرید این پرنده مردنی نیست آخرین سنگر سکوته. خیلی حرفا گفتنی نیست ای برادرای خونی این برادری تنی نیست.
دوشنبه 6 ارديبهشت 1389

hamidTANTAN - اتريش - وين
iranazadiran - ایران - تهران homa-ir - المان - ّهامبورک با تشکر از شما یاران و دوستان بسیار عزیزم :هر انسانی به اندازه فهم و شعورش حرف میزنه.ادمهای مثل hamsafari تو این سی سال نشان دادند که غیر از فساد ..به چیزی دیگر ی فکر نمی کنند.ازادی های دزدی ,...,اونهم با اجازه مقام معظم رهبری ,تمامی اون زندگی هست که این اشخاص دنبال می کنند.
دوشنبه 6 ارديبهشت 1389

گنده لات - آلمان - مونیخ
hamidTANTAN - اتريش - وين . آخرین سنگر سکوته حق ما گرفتنی نیست آسمونشم بگیرید این پرنده مردنی نیست آخرین سنگر سکوته. به نظر من یعنی اینکه نامردای رژیم راهی جز سکوت و تسلیم در برابر مردم ندارن (یه روزی باید به سنگر یا همون سوراخ موش برن و قایم بشن) و حق مردم رو نمیتونن هاپولی کنن. حتی اگه بتونن آسمون رو قبضه کنن پرنده هاش که همون مردم هستن بیدار و زنده حواهند بود. خیلی حرفا گفتنی نیست ای برادرای خونی این برادری تنی نیست. موج دستای من و تودست دریارو گرفته عکس تو با سرمهء خون. چشم دنیارو گرفته ماکه از آوار و ترکش همرو بجون خریدیم تو بگو همسنگر من ما تقاص چی رو میدیم. اینجا بطور سربسته رو به مردم میگه که ما مردم هنوز اتحادی رو که باید داشته باشیم نداریم و این موسوی هنوز نتونسته موضعش رو دقیق معلوم کنه و یه جایی این وسطا گیر کرده و برادریش رو ثابت نکرده. و ما داریم تقاص بی اتحادی و زودباوریمون رو میدیم.
دوشنبه 6 ارديبهشت 1389

homa-ir - المان - هامبورك
hamsafari-ايران-تهران. توجه ات رابه سايت دست راست , 2 برادر معتاد , بلاي جان پدرشدند. جلب. مي كنم, جوانان اين انقلاب . ميخواهم بدانم , تو وهمفكرانت
سه‌شنبه 7 ارديبهشت 1389

homa-ir - المان - ّهامبورك
hamsafari-ايران-تهران. توجه تو رابه سايت دست راست, 2 برادر معتاد بلاي جان پدرشدند. جوانان اين انقلاب. ميخواهم بدانم تو وهمفكرانت وسينه چاك فقيه واحمدي نژادت كي خجالت وروي خودتان را كم ميكنيد . بيدارشيد وواقعيتها رالمس كنيد.
سه‌شنبه 7 ارديبهشت 1389

lale44 - نروژ - اسلو
داريوش سرتاسر عشق واميد.اميدوارام هميشه سالم وتندروست باشد.
سه‌شنبه 7 ارديبهشت 1389

Facebook Twitter Contact us RSS
www.IranianUK.com
دویچه وله
تحصیل در انگلستان - آمریکا

جدیدترین مطالب سایت
دیدنی ها و شنیدنی های روز
داغ ترین و پربیننده ترین مطالب
اخبار ایران و جهان
اخبار ورزشی
اخبار سینما و موسیقی
اخبار ایرانیان خارج از کشور
حوادث
عکسهای دیدنی
ویدیو کلیپ
دانلود فیلم
دانلود موزیک
فیلم ایرانی
دختران پسران و مسائل جنسی
پزشکی و سلامتی
علمی و دانستنیها
مقالات
داستان
روانشناسی
خانواده و زندگی زناشویی
تاریخی فرهنگی و هنری
زنان
مد آرایش و زییایی
تغذیه رژیم و گیاهان داروئی
آشپزی
مذهب و عرفان
طنز و جوک
کتاب و شعر فارسی
ایران سرای من
انواع فال طالع بینی و تعبیر خواب
روزنامه ها و مجلات
کامپیوتر و دانلود نرم افزار
رنگارنگ
راهنمای زندگی در خارج از کشور
تحصیل در خارج از کشور
مهاجرت
کودکان
امکانات
خانه
تبادل نظر پرنیان
سفارش آگهی
تماس با ما
فیلترشکن
عضویت در سایت
RSS
آگهی های متنی
عکس - ویدیو - سرگرمی
تحصيل در آمريكا
ادامه تحصیل در انگلستان
کالج های زبان در انگلستان
طراحی حرفه ای وب سایت
کنترل پنل کاربران
عضویت در سایت
تغییر کلمه عبور
تغییر دیگر مشخصات
جستجو در ایرانیان انگلستان
عضویت در خبرنامه
ایمیل :
دوره های تضمینی آموزش زبان انگلیسی
صرافی سمیانی
صرافی کاسپین
رایان یوکی
صرافی اطلس
صرافی موج
صرافی پرآرا
صرافی سیمرغ
دویچه وله فارسی
ادامه تحصیل در انگلستان
طراح وب سایت
راهنمای مشاغل ایرانیان
کتاب فروشی نما
صرافی گاندی
فیسبوک رایان یوکی
رایان یوکی
اين سايت هيچ گونه مسئوليتي را در قبال آگهي ها نمي پذيرد
جدیدترین مطالب سایت
آیا دبیرستان های سپاه باز می گردند؟
وزیر دفاع: ایران چهارمین قدرت موشکی جهان است
لایحه ممنوعیت ابزار «جمع‌آوری پنهان اطلاعات بدون مجوز» به مجلس رفت
پیشنهاد کره شمالی برای همکاری با آمریکا درباره حمله سایبری به سونی
پشتیبانی شورای مرکزی یهودیان آلمان از شهروندان مسلمان این کشور.
«در واکنش به راکت‌پرانی»، اسرائیل غزه را بمباران کرد
آمریکا یک زن مسئول اصلی برنامه‌ شکنجه ‌در سازمان سیا.
نامه ابراهیم یزدی به وزیر اطلاعات درباره خط مشی این وزارتخانه
مرور روزنامه‌های صبح تهران - شنبه ۲۹ آذر ۱۳۹۳
گزارش محرمانه‌ سیا در مورد چگونگی کشتن رهبران طالبان منتشر شد.
گلوى پاره شده بزکوهى، توسط محیط بانان بخیه شد تا حیوان زنده بماند + عکس
شروع بررسی حساب های مالی فدراسیون/ ابهام 300میلیاردی در مورد درآمد 50 میلیاردی!
قاتل باجناق آزاد می‌شود
بلاتر: فیفا در میزبانی جام‌های جهانی ۲۰۱۸ و ۲۰۲۲ تجدیدنظر نمی‌کند
بازاریابی بیمه‌نامه‌های خودرو با جعل‌های ماهرانه
شهریه دانش‌آموزان افغان به جای حذف سه برابر شد.
موافقت فیفا با انتشار یافته‌های گزارش فساد گزارشگر مستقل
دلـمه کادایــف
آشنایی با نکاتی مهم درباره خرید و انگل‌زدایی سبزیجات
هفت ماده غذایی روزمره که سمی هستند
ناسا یک آچار را به ایستگاه فضایی ایمیل کرد
باز شدن قفل در 'خانه پدری'؛ پایان ۴ سال کشمکش بر سر ۱۰ دقیقه؟
فال روز شنبه 20 دسامبر - 29 آذر
پاسخ صادق زیباکلام به حسین شریعتمداری/ نمی شود ما بشویم غرب زده و شما وطن پرست
شیرجه مرد نروژی به داخل دریاچه یخ‌زده برای نجات اردک نیمه‌‌جان - عکس
اوباما: تصمیم سونی برای عدم نمایش 'مصاحبه' اشتباه بود
یک پناهجوی ایرانی در استرالیا خواست در صورت اغما به هوش نیاید
خاتمی: قدرت بی‌مهار نقد نشود به دیکتاتوری می‌انجامد.
با خواندن دعای «اللهم کن لولیک» در سازمان ملل، شوق دیدار ولیعصر ایجاد نمی‌شود
وزیر دفاع دولت روحانی، رفسنجانی را به «بداخلاقی» متهم کرد
ادامه ...
دیدنی ها و شنیدنی های روز
مستند آبادانی ها و عینک ری بن
مهمانی یک گربه برای 13 سگ
تیم بدن‌سازی ایران قهرمان جهان در سال ۲۰۱۴ شد
دوربین مداربسته: چطور دزدها چمدان‌ها را می‌دزدند
رقصنده مشهور ایرانی پس از ۴۰ سال به صحنه بازگشت.
کمک یک لاک پشت برای برگردان یک لاک پشت دیگر تا بتواند روی پاهایش بایستد
تحولات خاورمیانه در سال ۲۰۱۴ به روایت تصویر.
"ساینس" ۱۰ موفقیت علمی سال ۲۰۱۴ را انتخاب کرد.
روش ابتکاری مرد جوان برای خواستگاری از دوست دخترش
مرد عربستانی در رقص تفنگ , ناخواسته به خودش شلیک کرد
رائفی‌پور و تفسیر تابلوی شام آخر داوینچی!
مادربزرگ 72 ساله ورزشکار
10 صحنه از شکار گراز وحشی که نزدیک بود جای شکار و شکارچی عوض شود
شنا با میلیون ها عروس دریایی در دریاچه ای در پالائو
اسب پس از سوار شدن عروس خانم , رم کرد و او را پائین انداخت
ادامه ...
داغ ترین و پربیننده ترین مطالب
پاسخ پرویز پرستویی به حرف‌های شریفی‌نیا / جایی که ایشان باشد، پا نمی‌گذارم (395+)
شیرجه مرد نروژی به داخل دریاچه یخ‌زده برای نجات اردک نیمه‌‌جان - عکس (220+)
گلوى پاره شده بزکوهى، توسط محیط بانان بخیه شد تا حیوان زنده بماند + عکس (150+)
پاسخ صادق زیباکلام به حسین شریعتمداری/ نمی شود ما بشویم غرب زده و شما وطن پرست (136+)
تیم بدن‌سازی ایران قهرمان جهان در سال ۲۰۱۴ شد (128+)
برنامه چمدان: 'پدرم مادرم را به حد مرگ زد' (123+)
عکس روز : پیام سفارت استرالیا به مهاجران غیرقانونی (123+)
مرد عربستانی در رقص تفنگ , ناخواسته به خودش شلیک کرد (117+)
روش ابتکاری مرد جوان برای خواستگاری از دوست دخترش (95+)
شهریه دانش‌آموزان افغان به جای حذف سه برابر شد. (71+)
دوربین مداربسته: چطور دزدها چمدان‌ها را می‌دزدند (63+)
خاتمی: قدرت بی‌مهار نقد نشود به دیکتاتوری می‌انجامد. (60+)
با خواندن دعای «اللهم کن لولیک» در سازمان ملل، شوق دیدار ولیعصر ایجاد نمی‌شود (59+)
ناسا یک آچار را به ایستگاه فضایی ایمیل کرد (58+)
کمک یک لاک پشت برای برگردان یک لاک پشت دیگر تا بتواند روی پاهایش بایستد (53+)
ادامه ...
● خانه ● تبادل نظر پرنیان ● سفارش آگهی ● تماس با ما ● فیلترشکن ● عضویت در سایت
Copyright 2004 - 2014 © IranianUK.com , All rights reserved.