صرافی گاندی صرافی نیاوران
● خانه ● تبادل نظر پرنیان ● سفارش آگهی ● تماس با ما ● فیلترشکن ● عضویت در سایت
هژبر یزدانی سرمایه دار سرشناس ایرانی در گذشت هژبر یزدانی سرمایه دار سرشناس ایرانی در گذشت

یکشنبه 18 آوریل 2010 - 29 فروردین 1389
هژبر یزدانی از چهره های سرشناس و ثروتمند سالهای پیش از انقلاب، روز ۲۸ فروردین در سن ۷۶ سالگی در کاستاریکا در گذشت.


● اخبار ايرانيان خارج از كشور

هژبر يزداني سرمايه دار سرشناس ايراني در گذشت

آقاي يزداني بعد از انقلاب به كاستاريكا رفت و در آنجا به دامپروري مشغول بود

هژبر يزداني از چهره هاي سرشناس و ثروتمند سالهاي پيش از انقلاب، روز ۲۸ فروردين در سن ۷۶ سالگي در كاستاريكا در گذشت.

هژبر در خانواده اي گله دار در سنگسر اطراف سمنان متولد شده بود و خودش نيز از همين راه به ثروت رسيد. نقل است كه شهرداري تهران به دليل گسترش شهر نمي توانست گوشت مورد نياز شهر را تامين كند. در اين ميان هژبر يزداني كه به دليل حرفه پدر و آشنايي كه با دامداران بزرگ اطراف تهران داشت، قبول كرد كه گوشت مورد نياز شهر را تامين كند. برخي مي گويند كه همين كار مسير او را به سوي فعاليت هاي اقتصادي گسترده باز كرد.

تصويري كه از آقاي يزداني در سالهاي پيش از انقلاب ارائه شده، متناقض و پر ابهام است اما ترديدي در موفقيت اقتصادي او وجود ندارد. ظاهرا وي تا اواخر دهه چهل خورشيدي زندگي متعارفي داشته اما در دهه پنجاه زندگيش به طور كلي دگرگون شده است.

فعاليت هاي اقتصادي او اگر چه با دامداري و كشاورزي گره خورده بود اما بعدها به بانكداري نيز گسترش پيدا كرد و ابتدا بخشي از سهام بانك صادرات را خريد ولي بعد از آن سهامدار اصلي بانك ايرانيان شد.

فعاليت هاي اقتصادي او علاوه بر شهر محل تولدش سنگسر و مناطق اطراف به سطح كشور توسعه پيدا كرده و او مجتمع هاي كشاورزي در مناطقي در گرگان و گنبد، اصفهان، گوهر كو و تمب در سيستان و بلوچستان، شيروان و قوچان داشت و در كار توليد قند، توليد پنبه و توليد كفش نيز فعال بود.

تصويري كه دولت جمهوري اسلامي ايران از موفقيت آقاي يزداني ارائه مي دهد تصوير فردي است كه روابط نزديكي با دربار داشته، از حمايت بهائيان برخوردار بوده و حتي خود وي نيز بهايي بوده است و همين روابط مسير وي را در به دست آوردن ثروت مثال زدني باز كرده است.

شركت هايي كشت و صنعت شاهين، كفش اطمينان، كفش ايران، قند اصفهان، شركت كشاورزي و دامپروري كيخسرو، شركت قند قزوين، گوشت آريازمين، كارخانه قند شاه زند، قند قوچان وشيروان و بجنورد و شركت ريسندگي و بافندگي پاكريس از جمله واحدهاي توليدي و تجاري آقاي يزداني بوده است.

ظاهرا بيشتر از ۲۱ كارخانه داشته كه بزرگترين آن مجمع قند شيروان بود و يك مجمتع كشت صنعت نيز در سمنان در دست ساخت داشت كه بعد از انقلاب ساخت آن متوقف شد.

مجتمع بزرگي كه آقاي يزداني در انتهاي خيابان پيروزي تهران (فرح آباد سابق) داشت به سپاه پاسداران رسيد و الان مقر فرماندهي و ستاد سپاه پاسداران و نيروهاي وابسته است.

با وجود همه روابطي كه آقاي يزداني با دربار داشت در مرداد ماه سال ۱۳۵۷ ظاهرا به دليل تصرف زمين هاي دولتي به زندان افتاد و تا زمان انقلاب در بهمن ماه همان سال در زندان بود اما با وقوع انقلاب از زندان آزاد شد و به همراه سرتيپ محرري، رئيس زندان قصر به خارج گريخت.

او ابتدا به امريكا و از آنجا به كارستاريكا رفت و در آنجا با همكاري تعدادي از ايراني ها يك مجتمع بزرگ راه اندازي كرد.

اموالش بعد از انقلاب به قدري زياد بود كه بعد از صدور حكم مصادره اموال سلسله پهلوي، آيت الله خميني بنيادگذار جمهوري اسلامي علي طرخاني، اسدالله عسگراولادي و حبيب الله شفيق را مامور كرد تا اموال هژبر را در اختيارگرفته و از آن حفاظت كنند.

بخش عمده اموال آقاي يزداني به بنياد مستضعفان رسيد و و در طول اين سالها بسياري اموالش بارها دست به دست شده اند.

آقاي يزداني كه در شهر سن خوزه در كارستاريكا زندگي مي كرد در كنار مزرعه اش تابلوي بزرگي نصب كرده بود كه بر آن نوشته بود سنگسر. اين تابلو يادآور محل تولدش سنگسر است. مي گويند هم محلي هايش از او با احترام ياد مي كنند.

ایران بانو - ایران - تهران
بهتر از هر شخصی درحال حاضرپسر محسن رضایی میتواند بگوید شخصییت هزبر یزدانی را.چرا که در چندین سالی که درخارج از ایران به سر میبرد به مدت ده سال در کنار او زندگی کرد .
يكشنبه 29 فروردين 1389

ایران بانو - ایران - تهران
او متولد سنگسر بود و از دامداری به آن ثروت هنگفت رسيده بود. مردی شيک‌پوش، خندان، و مردمدار که هميشه با فکرهای ويژه در هر صنعتی ابتکارهای خودش را به کار می‌بست تا به بهترين شکلی صنعت و کارش را به رونق و اوج برساند. به عنوان مثال دامداری در مرام او تنها به گوسفند ختم نمی‌شد. در کنار و به موازات دامداری، او اقسام لبنيات، فرآورده‌های گوشتی، کارخانه‌ی پشم‌بافی، صنعت روده، چرم سازی، کارخانه و فروشگاه زنجيره‌ای "کفش ايران"، و کود طبيعی و چيزهای ديگر به هرکدام شخصيت مستقل می‌بخشيد و تمامی زير مجموعه‌ها را شخصاً مديريت می‌کرد. يا کشت و صنعت پنبه که انتهای مجموعه به کارخانه‌ی پارچه‌بافی پاکريس در سنگسر ختم می‌شد؛ مجموعه‌ای که می‌توانست و می‌بايست تحت مديريت خودش سی هزار کارمند و کارگر را با حق مسکن در منطقه‌ی سنگسر پوشش دهد. او اين کارخانه و خانه‌های سازمانی پاکريس را برای جوانان سنگسر ساخته بود. اما انقلاب شد، و حالا کارخانه‌ی مزبور لک و لکی می‌کند. می‌گويند فقط ده درصد آن را مورد بهره‌برداری قرار داده‌اند، بقيه اش خوابيد.
يكشنبه 29 فروردين 1389

ایران بانو - ایران - تهران
و اما در خانه‌های سازمانی پاکريس آدم‌های بسياری زندگی می‌کنند، بچه‌دار می‌شوند، نماز می‌خوانند، روزه می‌گيرند، و به جان رهبر درود می‌فرستند. هژبر يزدانی در ضلع شمال غربی ميدان ولی عصر يک ساختمان و پاساژ بزرگ داشت که متعلق به "ری گاز" بود؛ ری گاز مثل بانک ايرانيان يا کارخانه قند فريمان يا قند اصفهان، بخشی از مجموعه‌ی تحت مديريت او که پس از انقلاب به عسگراولادی رسيد. می‌گفتند اين بخش از اموال هژبر يزدانی را عسگراولادی سيزده ميليارد تومان قسطی از بنياد مستضعفان خريده است. آنچه من به عنوان يک آشنا بايد بگويم اين است که هژبر يزدانی در عمرش هرگز وارد باندهای فساد نشد، برخلاف آنچه نوشتند و گفتند، او نه قتلی انجام داد، نه نان کسی را بريد، نه قمار کرد، و نه اهل تفريحات مردانه بود. مردی بود خانواده دوست، که در زمان اوج، شصت و هشت هزار نفر (اعم از کارگر و کارمند و خانواده‌هايشان) در مجموعه‌های او با کمال رضايت نان می‌خوردند.
يكشنبه 29 فروردين 1389

ایران بانو - ایران - تهران
يادم هست چند سال پيش از انقلاب هرکس از مردم سنگسر ورشکست می‌شد می‌رفت سراغ هژبر يزدانی. او دست آدم‌های زمين‌خورده را می‌گرفت و فرصت ديگری در اختيار آنها می گذاشت تا بلند شوند و پروبال بگيرند و آبرويشان حفظ شود. من او را چند باری ديده بودم. يکی دوبارش مراسم تاسوعا و عاشورای سال ۱۳۵۵ و ۱۳۵۶ بود که در خانه‌اش در دزاشيب خرج می‌داد. خودش برخلاف هميشه که با لباس سفيد يا رنگ روشن ظاهر می‌شد، در مراسم محرم سياه می‌پوشيد و همان دم در سالن پذيرايی می‌نشست و همه‌ی حواسش به اين بود که مهمان‌ها به درستی و با احترامات فائقه پذيرايی شوند. آدم خوبی بود. مردم سنگسر اين را می‌دانند. دوستش دارند و برای او احترام فوق‌العاده‌ای قائلند. اما پس از انقلاب، از راه رسيدگان برای مصادره و غارت اموالش نياز مبرم داشتند که بگويند او قاتل و زنباره و ميخواره و بهايی و يهودی و ضد انقلاب و دزد و مفسد و نامرد و کمونيست و ليبرال و آمريکايی و عضو کانون نويسندگان و نوکر شاه بوده است.
يكشنبه 29 فروردين 1389

سید ابوالقاسم واعظ - اندونزی - جاکارتا
خدایش رحمت کند که به ایران و ایرانی خیلی خدمت کرد. سخت است در مملکتی سرمایه دار بودن که همه سرمایه داران از نظر مردم عوام مجرم و سارق اند (مگر بازاریانی که با میلیاردها سرمایه کت و شلوار پاره می پوشند و با اتوبوس ، نه حتی مترو سر کار میروند). سرمایه داران برای هموطنان خود شغل ایجاد می کنند و صنعت را به شکوفایی میرسانند. کافی نگاهی به وضعیت فلاکت باری که کارخانه های مصادره شده پیدا کردند بیاندازید تا حرف من را بفهمید، دولت احمدی نژاد هم که از بیخ عرب است و همین صنعت فکسنی را کاملا نابود کرده و رسما می گوید تا پول هست و می توان جنس ارزان وارد کرد صنعت به چه کاری می آید.
يكشنبه 29 فروردين 1389

ایران بانو - ایران - تهران
عباس معروفي نويسنده اي كه بشتر او را با كتاب سنفوني مردگان اش مي شناسند درباره هژبر يزداني نوشته است:
يكشنبه 29 فروردين 1389

sonne23 - المان - دارمشتات
هژبر يزداني مرد بسيار نيكوي بود . من خودم سنكسري هستم . البته والدين من خودم در تهران متولد شدم . و خيلي از سنگسريها برايش كار ميكردند وهمه از او راضي بودند . حتي يزداني براي چوپانهاي سنگسر از پول خودش به صندوق بازنشستگي پول ميداد . روحش شاد و روانش پاك
يكشنبه 29 فروردين 1389

bluestar - ایران - تهران
فکر کردم شخصیت مهم و تاثیرگذاری بوده. این که فقط پولدار بوده.
يكشنبه 29 فروردين 1389

aghle kol - ایران - تهران
خوش بحال بنياد مستضعفان. از قبال مصادره اموال بهائيان چه پولهاي هنگفت يامفتي تو رگ زدند و حال كردند و بعد هم بسياري از انان را تير باران كردند. خودشان نجسند ولي پولهايشان بكام مفت خوران و چتربازان گمنام امام زمان حلال.
يكشنبه 29 فروردين 1389

pelle - سوئد - استکهلم
قابل توجه سران نامحترم جمهوری اسلامی‌ ,با حرص و طمع سیری ناپذیر : تمام این پول و ثروتی را که از سفره کودکان گرسنه ایران دزدید و در بانکهای داخلی و خارجی قایم کردید را همه با خود بگور خواهید ‌برید ,سرنوشت بسیار سیاهی در انتظار همگی شماست ,چون شما با نام پروردگار به ملت ایران خیانت کردید بنابراین غذاب شما بسیار سختر است.
يكشنبه 29 فروردين 1389

madarm - هلند - هاگ
خدا بيامرزه شنيده بودم كه فردي انگليسي ميخواسته بياد ايران و ايشون رو ملاقات كنه يكي از نزديكان اقاي يزداني به ايشون ميگه بهتره شما قبل از امدن اين فرد كمي زبان انگليسي ياد بگيريد . اقاي هژبر در پاسخ ميگه منكه با اين اقا كاري ندارم ايشون بره فارسي ياد بگيره بعد بياد ديدن من.روحش شاد.
يكشنبه 29 فروردين 1389

surena1611 - آلمان - اشتوتگارت
خدا رحمتش کنه. حیف شد. مرد بزرگی بود. او از دوستان پدرم بود و پدرم خیلی از او تعریف میکرد. یه روز به پدرم میگه: بابا این حرفها چیه که راجع به من میگن؟!!! من نه بهایی هستم و نه .. من تا بحال یک ملک در خارج از کشور نخریده ام و هر چی دارم توی کشور خودم دارم. به بچه هایم هم گفته ام که میتوانند در بهترین هتلهای خارج اقامت کنند ولی من هیچ پولی در خارج سرمایه گذاری نمیکنم. هر چی دارم برای کشورم و مردمم هست.. او فردی متواضع بود و همیشه به پدرم میگفت که او یک چوپان ساده است!!! روحش شاد.
يكشنبه 29 فروردين 1389

قازقلنگ - ایران - تهران
bluestar - ایران - تهران اره حق با توست ایجاد این همه بنگاه و شرکتهای اقتصادی و ایجاد اشتغال اونهم در اون سالها که ایران تشنه کارافرینی بوده اصلا چیز مهمی نیست. مهم اینه که تو یه مملکت یه انقلابی بشه و انقلابچی ها بیان ماحصل دسترنج امثال هژبر یزدانی و خرم ها رو هپل و هپو کنند بعد از 20 سال هم اون شرکتها رو به ورشکستگی برسونند. مهم اینه که وزارت اطلاعات و سپاه بیاد کار اقتصادی بکنه. اینا از نظر شماها مهمه. با اینکه میخواهی یه جورایی خودتو ادم داخل ادمی حساب کنی اما اینجور موقع ها چهره واقعیت و رو میکنی . نه داداش این کارها خیلی هم مهم بوده شما نمیفهمی. راستی یادته که همش میگفتین که زمان شاه هیچ کار تولیدی نمیشد و ما حتی سوزن هم وارد میکردیم؟ پس لابد شرکتهای این خدا بیامرز که تازه مشتی بوده از خروار واسه خنده بوده.
دوشنبه 30 فروردين 1389

rad - انگليس - ل
هژبر يزداني از اون زحمتكشاي متفكر بود كه متاسفانه قدرش دانسته نشد.يادش هميشه گرامي باد. ل
دوشنبه 30 فروردين 1389

rad - انگليس - ليدز
هژبر يزداني از اون زحمتكشاي متفكر بود كه متاسفانه قدرش دانسته نشد.يادش هميشه گرامي باد. ل
دوشنبه 30 فروردين 1389

sepidar11 - کانادا - تورنتو
bluestar - ایران - تهران/ از نظر شما اينكه فردي ثروتش را بجاي فرستادن به دوبي و مالزي و چين و....و يا خرج گروههاي تروريستي كردن در اقسا نقاط كشورش خرج كنه انهم بصورت سرمايه گذاري (دقت کن سرمایه گذاری نه گدا بروری) در صنايع و كشاورزي و دامداري و ايجاد شغل براي چند ده هزار نفر از محرومان جامعه و كلا ترويج اباداني كنه كار مهم و تاثیرگذاری نكرده.
دوشنبه 30 فروردين 1389

bahar22 - انگلیس - لندن
bluestar - ایران - تهران. من اصلا خوشم نمیاد که تو اینجور جاها به هموطنم توهین کنم. اما مثل اینکه تو اصلا مشکل داری آقا. آره عزیز جون، رفسنجانی‌ و خامنه ای هم پولدارند اما چرا هنوز نتوانستند طرح بیمه زنان خانه در رو تو ایران حل کنند. تو مشکلت بی‌ سوادیت. من مطمئنم که تو تا حالا از تهران که البته اگه راست گفت باشی‌ بیرون نرفتی. احتمالا هم از خانوادهی بسیار پایینی هستی‌. برو چند تا کتاب بخر بخون. کسانی‌ که مثل ایشون فکر بکر اقتصادی دارند همیشه مایه ارزش کشور‌هاشون حساب میشن. چون با ایجاد کار و فضای مناسب اقتصادی جوانان مملکتشون رو حمایت میکنند. همین باعث می‌شه کل کشور رونق اقتصادی داشته باشه. آره آقا اگر ایران انقلاب نمی‌شد ایشان میتونست الان شوگر همین انگلیسیها باشه. آخه تو که سواد نداری اینها رو بشناسی یا در موردشون بخونی‌. این آقا تو انگلیس سالانه چند صد شغل ایجاد می‌کنه آدم بسیار ثروتمندی هم هست. در کنار اینها سازمانهأی که اینجا بهش چریتی میگن هم داره که به افراد نیازمند کمک می‌کنه. همین ثروتمندها همیشه مشاوران خوب اقتصادی هستند. که ایران نداره.
دوشنبه 30 فروردين 1389

mori021 - دانمارك - آرهوس
bluestar ایران تهران تو یکی از اونائی هستی که رو تیر چراغ برق تلو تلو میبینمت /اگه بشناسمت ..
دوشنبه 30 فروردين 1389

zoroye iran - اتريش - وين
bluestar - ایران - تهران . اقا یا خانم شما میشه بگید چند سالتونه چرا شما بر خلاف اب شنا میکنید .اون کامنتتون در مورد مهرزاد و این در مورد این اقا فکر میکنم ادم بی سوادی هستی
دوشنبه 30 فروردين 1389

sepidar11 - کانادا - تورنتو
bluestar - ایران - تهران/ در ضمن دوست عزيز چون نتونستم حرف پ رو روي صفحه كليدم پيدا كنم ( در كامنت قبلي) اجبارا نوشتم گدا بروري ولي الان مشكل حل شده.
دوشنبه 30 فروردين 1389

Azadikhah - هلند - تكسل
روحش شاد و يادش گرامي باد.
دوشنبه 30 فروردين 1389

artosh - ایران - تهران
bluestar - ایران - تهران / حق با شماست، با امام زمان رابطه ای نداشته، عمامه به سر هم نبوده..!! کسی که گوشت خوراکی یک شهر رو تامین میکرده، مگر میشه که تاثیر گذار نبوده باشه؟!
دوشنبه 30 فروردين 1389

mazdak24 - ايران - تهران
bluestar - ایران - تهران ---- فکر کنم عقده سراسر وجودت رو گرفته که میای همه جا ساز مخالف میزنی، کسی که اینقدر تو صنعت و کشاورزی باعث پیشرفت بشه و دهها هزار نفر(البته هموطنش، نه فلسطینی و لبنانی و ونزوئلایی) سر سفرش نون بخورند تاثیر گذار نیست؟. حتما به نظر تو و دوستات رفیقدوست و عسگراولادی و صادق محصولی و .. تاثیر گذارند
دوشنبه 30 فروردين 1389

gol222 - سوئد - هلسينگبوري
بدرك .دزدوچپاول گر رژيم شاه ترسووجنايتكار بو د. اين حرامزاده كمترازاين اخوندها نبود.نميدانم چرا سايت ايرانيان خبر اين مزدوررژيم شاه را چاپ ميكنيد.
دوشنبه 30 فروردين 1389

sepidar11 - کانادا - تورنتو
ایران بانو - ایران - تهران/ دوست عزيز تشكر بخاطر اطلاعات خوبي كه در اختيارمان گذاشتي. من نميدونستم پسر محسن رضائي پيش هژبر بوده لطفا اگه اطلاعات بيشتري راجب اين موضوع داري برامون بگو.
دوشنبه 30 فروردين 1389

dar arezoye farda - ايران - كرج
بخشيدbluestarشما مگر بلديد فكر هم بكنيد???!!!!!!!!!!!!!!!
دوشنبه 30 فروردين 1389

irany awareh - سويد - استكهلم
bluestar - ایران - تهران غلام اعراب كمي به مخ بوسيدت فشار بيار تا بفهمي يزداني كي بوده شايد اكر او نبود بدرت از كرسنكي مي مرد و تو بدنيا نمي امدي
دوشنبه 30 فروردين 1389

sepidar11 - کانادا - تورنتو
خدايا بدادمان برس يه شاهكار ديگه از راه رسيد/ منظورم اين باباست gol222 - سوئد - هلسينگبوري
دوشنبه 30 فروردين 1389

ایران بانو - ایران - تهران
کسانی که به راحتی به هرشخصی توهین میکنید اول ان شخص را بشناسید و بعد لقب حرامزاده و دزد و چپاول گر به شخص بدهید هژبر يزداني زمانیکه از ایران رفت زمین کشت و برداشت قند فریمان را که در مشهد بود با خود نبرد کارخانه های که در سنگسر و سیستان درست کرد با خود نبرد .او مغز خود را تنها برداشت و به دیار غربت رفت اما درطی همین سالها که در غربت بود توانست برای خود همان سنگسر را با امکانات بیشتر و معتبر تر فراهم کند زمانیکه جمهوری اسلامی از کاستاریکا تقاضای برگشت او را میکند نه خود اقای یزدانی با شرایط دولت اسلامی موافقت میکند و نه دولت کاستاریکا چرا که رونقی که یزدانی به صنعت گوشت و دامپروی این کشور میدهد از هر پولی برای این کشور بهتر و بالاتر بوده همانطور که درخواست برگشت اقای خیامی را برای راه اندازی ایران ناسیونال و شرکتهای دیگر به او میدهند اما اقای خیامی به این درخواست جواب رد میدهد .
دوشنبه 30 فروردين 1389

ایران بانو - ایران - تهران
گواه مردانگی و درستی هزبر را ازپسر محسن رضایی بپرسید.زمانیکه از گشنگی و گدایی از یونان و قبرس به این کشور و ان کشور میرفت و به گدایی افتاده بود سرپناه و کارکردن یاد داد .هزبر یزدانی را خود مردمان سنگسر فراری دادند بخاطر اینکه این مرد را میپرستیدند اقای حبیبیان اگر زنده باشد زمانی در سنگسر برای این اقا کار میکرد.هنوز هم هستند مردمان سنگسر که از این مرد تعریف میکنند .هزبر یزدانی برای ازدواج پسرش به تمام کارگران و کشاورزان سکه هدیه دادند .ابپاشی قطره ایی که الان شما خارج نشینان در انگلیس و امریکا المان میبیند هزبر یزدانی پنجاه سال پیش برای زمینها کشاورزی استفاده میکرد .انهایی که در انگلیس هستند میتوانند ببیند که اقای خیامی در طی این مدت چقدرباعث پیشرفت ایرانیهایی شده که در انگلیس به مشگلی برخورد کرده اند .ایا اقای خیامی هم کارخانه ایران ناسیونال و بیسکوییت مینو و کارخانه مبلیران را باخود برداشت و برد
دوشنبه 30 فروردين 1389

bluestar - ایران - تهران
من نمیدونم شما هوچی ها چرا انقدر عادت به توهین کردن دارید. به نظر من شخصیت مهمی نبوده. یه سرمایه گذار بوده که با سرمایه گذاری در موارد مختلف سود سرمایش رو میبرده و سرمایه خودش را افزایش میداده و البته کارش هم قانونی بوده. مساله اصلی اینه که زندگی خصوصی این فرد به ما چه ربطی داره؟ حتما 20 سال دیگه هم میخواید برای شهرام جزایری هورا بکشید. چرا؟ فقط به علت اینکه سرمایه دار بوده.
دوشنبه 30 فروردين 1389

ایران بانو - ایران - تهران
.کمی انصاف داشته باشید الان که کارخانه های ایران. قند و شکر که بسته شده و در نصرف مکارم شیرازی و پسرش است .عسگر اولادی بر تمامی اموال مصادره ایی مثل بختک دست انداخت مخابرات تلفنهای دستی که دست ناطق نوری و پسرش است .کارخانه ها که یکی یکی بسته شده و فقر و بدبختی هم که سر به اسمان گزاشته .کمی درک و شعور برای ادمی بد نیست .دختران وزنان که تکلیفشان در دوبی معلوم است .پسر ان ومردان هم در این کشور و ان کشور بدنبال پناهندگی هستند اگر ما از روی انصاف قضاوت میکردیم ایران سی دوسال پیش الان این نباید باشد هنوز انهاییکه پیکان ایران ناسیونال سال زمان شاه رادارند با هیج ماشین جدید ایران ناسیونال عوض نمیکنند .گناه ما این است که بین بد و بدتر همیشه بدتر را انتخاب میکنیم ..به ایزد که گر ماعقل داشتیم ..کجا این سرانجام بد داشتیم
دوشنبه 30 فروردين 1389

bluestar - ایران - تهران
قازقلنگ - راستی یادته که همش میگفتین که زمان شاه هیچ کار تولیدی نمیشد و ما حتی سوزن هم وارد میکردیم؟ /// نه یادم نیست. لینک بگذار تا یادم بیاد.
دوشنبه 30 فروردين 1389

Sepher - ستراليا - سيدني
پسر پدرش بوده وقتي ادم پدرش مشخص باشه همه چيزش مشخصه. بزرگان ايران رو هميشه به بدنامي ياد ميكنند اين بدذاتان!
دوشنبه 30 فروردين 1389

قازقلنگ - ایران - تهران
bluestar - ایران - تهران . شهرام جزایری با زدو بند پولدار شد اما ایا امثال هژبر یزدانی هم با زدو بند پولدار شدند؟ ضمنا اگه تو سنت قد نمیده حد اقل میتونی بپرسی که این تو اوایل انقلاب یه ضرب المثله معروف شد که تو زمان شاه سوزن رو هم حتی. وارد میکرد شاه . مثل بقه اراجیفی که برای تخریب شاه گفته میشد.
دوشنبه 30 فروردين 1389

aria-aria-nl - هلند - روتردام
بله همه اموالش به اقاي عسگراولادي تازه مسلمان رسيد و او الان داره پادشاهي ميكنه.
دوشنبه 30 فروردين 1389

aria-aria-nl - هلند - روتردام
gol222 - سوئد - هلسينگبوري شلوغش نكن تو از اون دسته ادمهايي هستي كه همه چيزرو با هم قاطي ميكنن تند هم نرو.
دوشنبه 30 فروردين 1389

NASSER-AP - قطر - دوحة
. او مرد بزرگئ بود و مفت ازدست رفت.يادش بخير.خداوند اورا قرين رحمتش كند.
دوشنبه 30 فروردين 1389

bluestar - ایران - تهران
قازقلنگ - این موضوع به من چه ربطی داره که 5 سال بعداز انقلاب به دنیا اومدم؟؟؟؟ ولی اتفاقا این قضیه در مورد سوزن صدق میکنه
دوشنبه 30 فروردين 1389

قازقلنگ - ایران - تهران
bluestar - ایران - تهران ربطش اینه که تو از انقلابی دفاع میکنی که با همین فرافکنی ها و دروغ ها سر کار اومد. این یه مثال بود در مثال مناقشه نیست چرا خودتو به اون راه میزنی؟ به واسطه این مثال خیلی زیرکانه میخواستند به مردم بگن که زمان شاه صنعت مملکت خیلی بدبخت بوده و اصلا صنعتی درکار نبوده و با مثال سوزن میخواستند به مردم بگن که اره ببینید حتی این چیز به این کوچکی هم وارد میشده در صورتی که خودت میدونی که همین چیز کوچک برای تولیدش به چه تکنولوژیه پیچیده ای نیاز بوده و هست و همین الان هم وارد میشه. در کل میخوام بگم که این انقلاب خیلی عوامفریبی کرد که مطمینا خودت هم اینو خوب میدونی. در مجموع شما نمیتونید از خیلی شعارهایی که اول انقلاب داده شد و دروغ هم بود شونه خالی کنید مثل وعده اب و برق مجانی مگر اینکه بپذیرید که اینها وعده و شعار پوچی بیش برای پیشبرد اهداف انقلاب نبوده حالا چه 5 سال بعد از انقلاب به دنیا اومده باشی چه 5 سال قبل از انقلاب
دوشنبه 30 فروردين 1389

duroghgu - المان - ها مبورگ
چه افرادي رفتند و چه كساني جاي انها امد ند !!!! هژ برها رفتند و جا ي انها مر تضي ها غلا مها و......امد ند .از اسم هم متوان سطح را تشخيص داد . هژبر بود كه مردم ميتوا نستند گو شت 6 تو ماني بخر ند وحتي صا در هم مي كرد يم!!!!هالا چي با اين بربرها عرب
دوشنبه 30 فروردين 1389

یک طفل معصوم - ایران - مشهد
نور افکن به قبرش ببارد!
دوشنبه 30 فروردين 1389

bluestar - ایران - تهران
قازقلنگ - بارها گفتم من کلا با هر انقلابی مخالفم و طرفدار اصلاح حکومتها هستم. سرانجام همه انقلابها و براندازیهادر کتاب مزرعه حیوانات جورج اورول پیش بینی شده
دوشنبه 30 فروردين 1389

bluestar - ایران - تهران
قازقلنگ - خوبه که قبول داری وعده دروغین به مردم دادن چقدر بده . بعضی وعده آب وبرق مجانی دادند که اتفاقا اینطور که شنیدم تا مدت کوتاهی هم مجانی بوده . ولی بعضی ها وعده دروغین جمهوری دادند و عوامفریبی کردند ولی بعد که بر اوضاع مسلط شدند سلطنت موروثی ساختند.
دوشنبه 30 فروردين 1389

قازقلنگ - ایران - تهران
bluestar - ایران - تهران . ببین بهتره که گند کاریهای خمینی رو بیخیال شی و سعی در پاک کردنش نداشته باشی چون باید تا عمر داری اینکار رو بکنی به خاطر حجم دروغهایی که قبل از روی کار اومدن به مردم گفت اخرش هم موفق نمیشی. یه عده تون میگید خمینی کی این حرف و زد حالا هم که چیز جدید میشنوم که تا یه مدتی اب و برق مجانی به مردم داده شد که اصلا هم اینطور نیست چون بازرگان همون اولش به خمینی گفت که این کار امکان پذیر نیست. حالا اگه قبول کنید که خمینی این اشتباه ها رو کرد زمین به اسمون نمیاد. وعده های دروغین دیگر خمینی رو چی میگی که تو نوفل لوشاتو داد مثل ازادی احزاب حتی کمونیستها یا اینکه قرار بود بره تو قم بشینه و تو کار حکومت دخالت نکنه؟ ضمنا من از همه وجوه پهلوی ها دفاع نمیکنم حالا اینجا که حرفی از پهلوی ها نبود چی شد که به جاده خاکی زدی؟
سه‌شنبه 31 فروردين 1389

bluestar - ایران - تهران
قازقلنگ - هر وقت حرف عوامفریبی میشه یاد پهلویها میفتم و به قول تو به جاده خاکی میزنم. آیت الله خمینی معصوم نبوده و اشتباه هم داشته. ولی کسانی که تو ازشون طرفداری میکنی جنایتکار بودند. اگر حرف من رو قبول نداری ببین ملت با هرکدام چه کردند.
سه‌شنبه 31 فروردين 1389

قازقلنگ - ایران - تهران
bluestar - ایران - تهران تو باز هم راست گفتی ساواک شاه اگه 4 تا وطن فروش کمونیست رو شکنجه کرد شد جنایتکار اما جمهوری اسلامی اگه تو یک هفته چندین هزار نفر رو شبانه اعدام کرد میشه فرشته. شاه اگه برای ایران این همه اعتبار کسب کرد میشه جنایتکار اما خمینی اگه ایران رو از دنیا جدا کرد میشه الهه ناز. این همه پیشرفت زمان شاه از نظر شماها پشم اما این همه بدبختی و بیچارگی عقب گرد تو جمهوری اسلامی میشه پیشرفت. خداییش یه جو عقل و معرفت هم خوب چیزیه. دیگه شاه هرچی بود به جوونای مردم تجاوز نمیکرد و به اسم اسلام دهن اسلام رو سرویس نکرد. شاه به مردم دروغ نگفت اما خمینی عالمانه و عامدانه دروغ میگفت تا صرفا قدرت رو بدست بگیره اون احمق هایی هم که روز مرگ خمینی اومدند به استقبال تابوتش تا مگر یه تیکه کفنشو بکنن تا متبرک بشن یا اتیششون تا حالا خوابیده یا بیسوادهایی بودند که فکر میکردند که خمینی هنوز تو ماهه. پسر خوب هیتلر هم زمان خودش هوا خواهاش از خمینی بیشتر بود اما حالا چی؟ گذر زمان خیلی چیزها رو عوض میکنه چون حقایق رو میشه.
سه‌شنبه 31 فروردين 1389

bluestar - ایران - تهران
قازقلنگ - شما سلطنت طلبها چقدر ناشیانه آمار جنایتهای شاه را لایی میکشید و سرپوش میگذارید.- این همه کشتار و جنازه هایی که توسط ساواک در دریاچه حوض سلطان قم ریخته شدند و کشتارهای جمعی کفن پوشان ورامین و کشتار 17 شهریور و .. 4 نفر بودند؟؟؟!!! شاه دروغ زیاد میگفت ((به عنوان مثال ادعای دیدن امام زمان)) - شاه برای ایران اعتبار کسب نکرد. شاه مثل پدرش سرسپرده استعمارگزان بود و اشتعمارگران هم هوای نوکران خود را دارند. به این اعتبار نمیگویند. - اگر 4 تا کارخانه مونتاژ قطعات به نظر شما پیشرفت است. پیشرفت ایران در 8 سال دوران هاشمی بسیار بیشتر از 57 سال سلطنت پهلوی بود.
سه‌شنبه 31 فروردين 1389

قازقلنگ - ایران - تهران
bluestar - ایران - تهران تو مشکلت اینه که شستشو مغزی شدی نه اقا جون تعداد کشته های زمان شاه به اندازه نوک انگشت کشته های جمهوری اسلامی هم نمیرسه. چطوره کشته های جنگ جهانی دوم رو هم به شاه نسبت بدیم. اصلا فرض محال بگیریم تو راست میگی و شاه زیاد کشت قضیه سر اینه که اون ادعای حکومت عدل علی نکرد اما اینها با این ادعا دارن این همه جنایت میکنن. ضمنا اقای مثلا مومن یه ادم با ایمان در مورد دیگران اینجوری اظهار نظر نمیکنه تو از کجا میدونی که شاه امام زمان رو ندیده؟ من هم میگم این ادمایی که میگن امام زمان رو دیدند دروغ میگن مثلا این ایت الله ها . شاه به اینچیزها اعتقاد داشت متاسفانه. تو مگه وکیل خدایی که میگی کی لیاقت دیدن امام زمان رو داره و کی نداره؟ این همه در روایات اومده که در مورد دیگران قضاوت نکنید پس شماها از دین و دیانت چیشو یاد گرفتید؟ فقط اداعا دارید حکایت اون کامنت اولته که پشت سر این خدابیامرز به راحتی قضاوت کردی ادامه:
سه‌شنبه 31 فروردين 1389

قازقلنگ - ایران - تهران
ادامه: ضمنا اون به قول تو 4 تا کارخونه مونتاژ تو سالی بوده که کشورهای دور و بر خودمون نون هم نداشتند بخورندضمنا همچین مونتاژی هم نبوده تو اگه اطلاعاتت کافی نیست بحث دیگریست ذوب اهن اصفهان مونتاژ بوده؟ تازه اونهایی هم که مونتاژ بوده تو زمان خودش خیلی حرف بوده شماها تو قضاوت کردن هم اخه ناتوانید چیو با چی مقایسه میکنی زمان هاشمی رو با دهه 30 و 40 خنده داره بخدا. برو مطالعه کن تا چیزی یاد بگیری اینجوری سر سری حرف نزنی ضمنا من هم سلطنت طلب نیستم اما اینقدر ازاده مرد هستم که حسن و عیب و با هم ببینم و دیگران رو هم به راحتی به چپ و راست متهم نکنم برخلاف بعضیها که خودشون رو در مقامی ببینند که فتوا بدهند کی میتونه امام زمان رو ببینه و کی نمیتونه کی صالحه و کی نیست .
سه‌شنبه 31 فروردين 1389

bluestar - ایران - تهران
قازقلنگ - ((تو راست میگی و شاه زیاد کشت قضیه سر اینه که اون ادعای حکومت عدل علی نکرد اما اینها با این ادعا دارن این همه جنایت میکنن.)) یکی دیگه از خصوصیات شما شاه اللهی ها اینه که میخواید کثافتکاری شاه روبا کثافتکاری رژیم دیگه بپوشانید. تو کدام فرهنگ حکومتی که ادعای حکومت عدل علی نداره اجازه داره هر غلطی دلش خواست بکنه؟. (( تو از کجا میدونی که شاه امام زمان رو ندیده؟)) اگر امام زمان رو دیده و باز هم جنایت میکرده باید نامش رو کنار نام یزید و معاویه نوشت
چهار‌شنبه 1 ارديبهشت 1389

قازقلنگ - ایران - تهران
bluestar - ایران - تهران کسی کثافت کاری کسی رو با چیزی نمیخواد بپوشونه اما حد اقل مرد باش و در مقام مقایسه این دوتا رو مقایسه کن و ببین در زمان شاه رشد اقتصادی ایران چقدر بوده و مال اخوندها چقدر بوده ارج و قرب ایرانی چقدر بوده حالا چقدره و همینطور تو زمینه های دیگه. هر وقت که تونستی این مقایسه ها رو بی حب و بغض انجام بدی اونوقت میفهمی که اون خدا بیامرز رو با همه بدی هایی که تو میگی با هیچ مقیاسی نمیشه با این حیوانات به اسم اخوند مقایسه کرد اگه این توانایی رو بدست اوردی میفهمم به بلوغ رسیدی
چهار‌شنبه 1 ارديبهشت 1389

abay77 - آلمان - فرانکفورت
یه مشت دزد اومدن به اسم اسلام و خدا ثروت ملت چپاول کردند...مثل عسکر اولادی تازه مسلمان که دین شو از یهودیت عوض کرد به اسلام ...از دستمال به دستهای خمینی بوده
پنج‌شنبه 2 ارديبهشت 1389

Facebook Twitter Contact us RSS
www.IranianUK.com
دویچه وله
تحصیل در انگلستان - آمریکا

جدیدترین مطالب سایت
دیدنی ها و شنیدنی های روز
داغ ترین و پربیننده ترین مطالب
اخبار ایران و جهان
اخبار ورزشی
اخبار سینما و موسیقی
اخبار ایرانیان خارج از کشور
حوادث
عکسهای دیدنی
ویدیو کلیپ
دانلود فیلم
دانلود موزیک
فیلم ایرانی
دختران پسران و مسائل جنسی
پزشکی و سلامتی
علمی و دانستنیها
مقالات
داستان
روانشناسی
خانواده و زندگی زناشویی
تاریخی فرهنگی و هنری
زنان
مد آرایش و زییایی
تغذیه رژیم و گیاهان داروئی
آشپزی
مذهب و عرفان
طنز و جوک
کتاب و شعر فارسی
ایران سرای من
انواع فال طالع بینی و تعبیر خواب
روزنامه ها و مجلات
کامپیوتر و دانلود نرم افزار
رنگارنگ
راهنمای زندگی در خارج از کشور
تحصیل در خارج از کشور
مهاجرت
کودکان
امکانات
خانه
تبادل نظر پرنیان
سفارش آگهی
تماس با ما
فیلترشکن
عضویت در سایت
RSS
آگهی های متنی
عکس - ویدیو - سرگرمی
تحصيل در آمريكا
ادامه تحصیل در انگلستان
کالج های زبان در انگلستان
طراحی حرفه ای وب سایت
کنترل پنل کاربران
عضویت در سایت
تغییر کلمه عبور
تغییر دیگر مشخصات
جستجو در ایرانیان انگلستان
عضویت در خبرنامه
ایمیل :
دوره های تضمینی آموزش زبان انگلیسی
صرافی سمیانی
صرافی کاسپین
رایان یوکی
صرافی اطلس
صرافی موج
صرافی پرآرا
صرافی سیمرغ
دویچه وله فارسی
ادامه تحصیل در انگلستان
طراح وب سایت
راهنمای مشاغل ایرانیان
کتاب فروشی نما
صرافی گاندی
فیسبوک رایان یوکی
رایان یوکی
اين سايت هيچ گونه مسئوليتي را در قبال آگهي ها نمي پذيرد
جدیدترین مطالب سایت
فال روز دوشنبه 22 دسامبر - 1 دی
دستگیری صد معلم معترض به اسلامی شدن نظام آموزشی در آنکارا.
راننده ای در فرانسه اتومبیلش را به رهگذران کوبید
اتاق فکر آمریکا تصمیم گرفت پیتزا را جایگزین آبگوشت کند
عکس جالب یلدایی بازیگر زن
کشف شکاف‌های امنیتی عمیق در فرودگاه فرانکفورت آلمان.
حمله یک مهاجم با شعار الله اکبر به سه مأمور پلیس فرانسه
التون جان با دوست پسرش ازدواج کرد
حق "پس دادن" عروس، امتیازی برای دامادهای مراکشی.
گزارش تصویری عکاس ایتالیایی از فرهنگ مصرفی در حال رشد ایران
پیشروی پیشمرگ‌های کرد عراق به سوی مرکز شهر سنجار
سخنان دادکان درباره فساد در مجلس و دولت: بابک زنجانی از آستین مسئولین مملکت بیرون آمد+ ویدیو
تصاویری از بهترین آسمانخراش 2014 با 800 درخت و 14 هزار گلدان در میلان
تولد دوقلوی به هم چسبیده در شیراز + عکس
بازخوانی یک گفت و گوی شیرین فوتبالی با مرحوم مرتضی احمدی:چه کتکی زدم به خسروانی تاجی!
"دولت اسلامی" ۱۰۰ عضو خارجی فراری را اعدام کرد.
استفاده از گنجشک‌های مُرده برای جلب محبت شوهر
کشته شدن یک مظنون به عملیات تروریستی در فرانسه.
برانکو در یک قدمی نیمکت پرسپولیس/ بازگشتم به ایران، بستگی به پیشنهاد نهایی پرسپولیس دارد
مرتضی احمدی درگذشت
هواپیماهای کارکرده افغانی در ایرلاین ایرانی+اسناد
استقبال آمریکا از تلاش سونی برای نمایش احتمالی «مصاحبه»
مردی مسلح در نیویورک دو مامور پلیس را کشت
عکس روز :"عکس سلفی " اختراع ایرانی هاست + سند
درسی که مسافران پرواز بغداد - تهران به ما دادند
آیا واگذاری مناطق حفاظت شده قانونی است؟
چای آری؛ چای قند پهلو نه!
هند بزرگترین موشک خود را به فضا پرتاب کرد
قانون های ساده برای پشت میزنشین ها
سرگذشت منتظری، آئینه‌ی قانون‌گریزی در جمهوری اسلامی.
ادامه ...
دیدنی ها و شنیدنی های روز
برنامه شب یلدای بی‌بی‌سی در دبی
یک فیلم کارتونی به نام Nuggets , بهترین انیمشن که چگونگی حس یک معتاد از مصرف مواد را در طول زمان شرح میدهد
چطور یک تشک بادی را بدون پمپ, باد کنیم؟
زنده بیرون آمدن دوچرخه سوار چینی از زیر یک کامیون 14 چرخ
وقتی سوال یک خبرنگار،پوتین را به خنده واداشت
زن راننده کامیون: من عاشق کارهای مردانه ام!
سوتی دادن پیرمرد در مصاحبه با صدا سیما در رابطه با کاشت تریاک
قلعه‌های پر رمز و راز اروپا از دریچه دوربین یک ایرانی.
گزارش تکان‌دهنده از تولید "خمیر مرغ" در ایران.
از نزدیکی آمریکا و کوبا تا هشتگ همبستگی استرالیایی‌ها با مسلمانان.
خروسی که به جای قوقولی قوقو , می خندد
مسابقه اسپاگتی خوری بین دو سگ خانگی
تصحیح پارک اشتباه خودرو در یک ثانیه
استعفا و عذرخواهی عمومی مدیر "هواپیمایی کره" به دلیل تأخیر 20 دقیقه ای + ویدیو
مستند آبادانی ها و عینک ری بن
ادامه ...
داغ ترین و پربیننده ترین مطالب
تیم بدن‌سازی ایران قهرمان جهان در سال ۲۰۱۴ شد (260+)
مرتضی احمدی درگذشت (245+)
گلوى پاره شده بزکوهى، توسط محیط بانان بخیه شد تا حیوان زنده بماند + عکس (200+)
سخنان دادکان درباره فساد در مجلس و دولت: بابک زنجانی از آستین مسئولین مملکت بیرون آمد+ ویدیو (130+)
مستند آبادانی ها و عینک ری بن (119+)
پیشروی پیشمرگ‌های کرد عراق به سوی مرکز شهر سنجار (107+)
۴۲ ماه حبس برای شکار پلنگ ایرانی (104+)
وقتی سوال یک خبرنگار،پوتین را به خنده واداشت (101+)
سوتی دادن پیرمرد در مصاحبه با صدا سیما در رابطه با کاشت تریاک (98+)
استعفا و عذرخواهی عمومی مدیر "هواپیمایی کره" به دلیل تأخیر 20 دقیقه ای + ویدیو (91+)
زن راننده کامیون: من عاشق کارهای مردانه ام! (84+)
"دولت اسلامی" ۱۰۰ عضو خارجی فراری را اعدام کرد. (82+)
بازخوانی یک گفت و گوی شیرین فوتبالی با مرحوم مرتضی احمدی:چه کتکی زدم به خسروانی تاجی! (82+)
خروسی که به جای قوقولی قوقو , می خندد (78+)
شب یلدای۹۳؛ به رنگ انار - عکس (76+)
ادامه ...
● خانه ● تبادل نظر پرنیان ● سفارش آگهی ● تماس با ما ● فیلترشکن ● عضویت در سایت
Copyright 2004 - 2014 © IranianUK.com , All rights reserved.