صرافی گاندی صرافی نیاوران
● خانه ● تبادل نظر پرنیان ● سفارش آگهی ● تماس با ما ● فیلترشکن ● عضویت در سایت
روابط آلمان و ایران، یگانگی نژاد آریایی روابط آلمان و ایران، یگانگی نژاد آریایی

یکشنبه 06 دسامبر 2009 - 15 آذر 1388
کتابی که به تازگی به عنوان "آلمانی‌ها و ایران" در برلین منتشر شده، در اصل کاوشی در تاریخ روابط سیاسی آلمان با ایران است؛ اما این کتاب بیش از آن که در شناخت تاریخ دیپلماسی آلمان راهگشا باشد، نکات بسیار جالبی را در رابطه با تاریخ سیاسی ایران معاصر مطرح می‌کند.


● تاريخي فرهنگي و هنري

روابط آلمان و ايران، يگانگي نژاد آريايي

بسياري از مردم مسلمان، از جمله در ايران، به آدولف هيتلر دل بستند. برخي از روحانيون شيعه تبليغ مي‌كردند كه هيتلر پنهاني اسلام آورده و براي "اعتلاي كلمۀ حق" با روس و انگليس مبارزه مي‌كند

كتابي كه به تازگي به عنوان "آلماني‌ها و ايران" در برلين منتشر شده، در اصل كاوشي در تاريخ روابط سياسي آلمان با ايران است؛ اما اين كتاب بيش از آن كه در شناخت تاريخ ديپلماسي آلمان راهگشا باشد، نكات بسيار جالبي را در رابطه با تاريخ سياسي ايران معاصر مطرح مي‌كند.

نويسنده آن گونه كه خود توضيح داده، اين كتاب را در پاسخ به يك پرسش اساسي تدوين كرده است. به گمان او در رابطه ايران و آلمان چيزي ناشناخته و مرموز وجود دارد، كه درخور كاوش و ژرفش بيشتر است.

او مي‌گويد كه در ايران جمهوري اسلامي حكومت مي‌كند، كه از نظر موازين حقوق بشر و عرف بين‌المللي يكي از بدنام‌ترين رژيم‌هاي جهان است. اين رژيم با سركوب نيروهاي آزاديخواه داخلي به مردم خود اعلام جنگ داده است و در عرصۀ بين‌المللي با پيروي از سياستي تهاجمي افكار عمومي جهان را آشفته كرده و كشورهاي منطقه را به نگراني فرو برده است.

دو كشور ايران و آلمان، به رغم تفاوت‌هاي عميق و اختلافات اساسي، با گذار از جنگ‌ها و انقلابات و تحولات سياسي در طول بيش از صد سال روابطي نزديك داشته‌اند. چرا؟

ماتياس كونتزل در ديباچه‌ي كتاب يادآور مي‌شود كه ايران و آلمان با بندهاي آشكار و پنهان، گاه معقول و اغلب نامعقول به هم پيوند خورده‌اند. دولتمردان آلماني به طور سنتي به روابط نزديك و دوستانه با ايران علاقه‌مند هستند. آنها هنوز هم تا امروز از اتخاذ سياستي قاطع عليه برنامه‌ هسته‌اي جمهوري اسلامي طفره مي‌روند.

نويسنده براي حل معماي "دوستي مصيبت‌بار ايران و آلمان" به پيشينه و زمينه‌هاي تاريخي اين رابطه نقب مي‌زند، و گاه به نتايجي شگفت‌انگيز مي‌رسد. او در كندوكاو انتقادي خود، به گنجينه‌اي بزرگ از منابع آرشيوي، آمار و داده‌هاي منتشر نشده تكيه كرده است. او عقيده دارد كه بسياري از مدارك و اسناد اين رابطه هنوز به درستي كاويده نشده است. (ص ۱۴)

سرآغاز يك "دوستي"

ناصرالدين شاه قاجار اولين زمامدار ايراني بود كه در سال ۱۸۷۳ از برلين ديدن كرد. او بي‌درنگ اين آرزو را بيان كرد كه كشورش با آلمان مناسباتي نزديك و دوستانه داشته باشد. براي طرف آلماني اين رابطه هنوز جذابيتي نداشت.

آلمان در نيمه‌ي دوم قرن نوزدهم هنوز سرگرم سامان دادن به حاكميت سياسي خود بود، و به كشورهاي دور عنايت چنداني نداشت؛ اما با به قدرت رسيدن ويلهلم دوم در سال ۱۸۸۸ اين كشور سياست فعال‌تري در برابر كشورهاي خاورزمين در پيش گرفت. قدرت تازه‌ اروپا مدعي بود كه در پيشبرد سياست خارجي خود از تجاوزگري‌ها و آزمندي‌هاي استعماري دور است.

اتحاد با امت اسلام

با رشد قدرت آلمان، اين كشور به زودي در رقابت با قدرت‌هاي بزرگ اروپا، به ويژه بريتانيا قرار گرفت. قيصر آلمان بر آن بود كه بهترين راه تضعيف امپراتوري بريتانيا، مشغول كردن آن با منازعات استعماري است. به عقيده ويلهلم دوم اگر تمام كشورهاي اسلامي در برابر استعمار بريتانيا قيام كنند، اين كشور در جبهۀ شرق درگير مي‌شود و نمي‌تواند به قلدري در برابر قدرت‌هاي اروپايي ادامه دهد.

قيصر آلمان به زودي به ظرفيت بالاي اسلام در مبارزه با قدرت‌هاي خارجي پي برد و بر آن شد كه از حربۀ "جهاد عليه كفار" بهره‌برداري كند.

ويلهلم دوم در ۲۹ اكتبر ۱۸۹۸ در پيامي به دلجويي از "امت غيور اسلام" پرداخت. او در دمشق به زيارت آرامگاه صلاح‌الدين ايوبي سردار بزرگ اسلام در مبارزه با اروپائيان، رفت و از جهاد او عليه مهاجمان كافر ستايش كرد.

ويلهلم در پايان سفر خود به خاورميانه اعلام كرد: «به ۳۰۰ ميليون مسلمان جهان اطمينان مي‌دهم كه قيصر آلمان براي هميشه دوست پيروان محمد خواهد بود.» (۲۷)

ويلهلم بخشي از سياست جنگي خود را چنين بيان كرد: «تمام جهان اسلام بايد عليه يوغ انگلستان قيام كند.» او در آستانه‌ي ورود به جنگ جهاني اول در ۱۵ اوت ۱۹۱۴ به متحد خود انور پاشا سلطان عثماني نوشت: «حضرت سلطان بايد مسلمانان را در آسيا، هند، مصر و آفريقا به جهاد فرا بخوانند.»(۲۸)

نداي ويلهلم در دفاع از "جهاد عليه كفار" پژواكي شايسته يافت: برخي از علماي شيعه قيصر آلمان را "ناجي اسلام" خواندند و به او "حاجي ويلهلم محمد" لقب دادند. بسياري از مسلمانان صادقانه عقيده داشند كه خداوند ويلهلم را براي رهايي اسلام از دست كفار روس و انگليس فرستاده است.

اما روشنفكران آزادانديش به تبليغات ويلهلم روي خوش نشان ندادند. در شرايطي كه بيداري ملي در ايران و تركيه نضج مي‌گرفت، روشنفكران سكولار نمي‌توانستند با شعار تاكتيكي "جهاد اسلامي" همراهي كنند. آنها "جهاد با مارك آلماني" را شمشيري دودم مي‌دانستند كه به تقويت نيروهاي كهنه‌انديش و متعصب منجر مي‌شود.

"شمشير انتقام" از ستمگران

با فرو رفتن نهضت مشروطه در آشوب‌هاي داخلي و دخالت‌هاي خارجي، آزاديخواهان ايراني براي نجات ميهن از چنگ استعمارگران به قدرت آلمان دل بستند. نويسنده در فصل هاي اول و دوم كتاب ريشه‌هاي تاريخي اين گرايش را با ذكر نمونه‌ها و شواهد بيشمار نشان مي‌دهد.

با شعله‌ور شدن جنگ جهاني اول، بسياري از ايرانيان آرزو مي‌كردند كه آلمان و متحدانش در جنگ پيروز شوند تا ايران از سلطه بيگانگان نجات يابد.

نويسنده مثال مي‌آورد كه حزب دموكرات به رهبري سليمان ميرزا، كه برخي از روشنفكران تحول‌خواه در آن گرد آمده بودند، آشكارا از آلمان هواداري مي‌كرد. به نظر او مأموران آلماني در تأسيس كميتۀ "اتحاد اسلام" و تشكيل "دولت مهاجرين" در كرمانشاه (به رياست رضاقلي خان نظام‌السلطنه مافي) نقشي فعال داشتند.

رضاشاه متحد هيتلر

با شكست آلمان در جنگ جهاني اول، احساسات تند ناسيوناليستي با گرايش فاشيستي در اين كشور شكل گرفت، كه خود زمينه‌اي شد براي رشد حزب ناسيونال سوسياليسم به رهبر آدولف هيتلر. اين حزب تبليغ مي‌كرد كه آلماني‌هاي اصيل از نژاد آريايي هستند كه همان "نژاد برتر" است.

در همين سالها در ايران رضا شاه پهلوي سلطۀ خود را با تكيه بر "ميراث ايران باستان" و سرچشمه‌هاي اصيل ملت ايران تحكيم مي‌كرد.

رضا شاه كه مي‌كوشيد پروژه‌ي نوسازي كشور را بدون دخالت استعمارگران پيش ببرد، در آلمان نازي متحدي يافت كه مي‌توانست به رشد ايران كمك كند، و چه بهتر كه اين متحد خود را از "نژاد آريا" نيز مي‌دانست! آلمان به اطلاع پادشاه ايران رساند كه آماده است بدون هيچ چشمداشت استعماري، به رشد و توسعۀ ايران كمك كند. آلماني‌ها در ازاي دريافت نفت و مواد خام، به تأسيس شالوده‌ي صنعتي كشور كمك كردند.

وزارت تبليغات آلمان نازي به رهبري گوبلز مي‌كوشيد با برنامه‌اي سنجيده، نظريات برتري نژادي و عقايد ضدسامي را در ايران گسترش دهد. فرستنده‌ي فارسي‌زبان "راديو برلين" تبليغ مي‌كرد كه آلماني‌ها و ايرانيان از يك نژاد هستند و بايد در جبهه‌اي متحد عليه استعمار مبارزه كنند. بسياري از عوام باور داشتند كه آلماني‌ها يا اهالي قوم "ژرمن" در اصل اهل استان كرمان بوده‌اند!(۵۲)

نويسنده يادآور مي‌شود كه نظريه‌پردازان اصلي ناسيونال سوسياليسم، مانند آلفرد روزنبرگ، معتقد بودند كه ايرانيان امروزي با "نژاد آريايي" هيچ ارتباطي ندارند، اما در عين حال بهره‌گيري از عواطف ايرانيان را براي پيشرفت مقاصد خود سودمند مي‌ديدند.

اتحاد آريايي‌تباران

هنگامي كه در آلمان حزب نازي به قدرت‌هاي جهاني اعلام جنگ داد، اين سياست به كام بسياري از مردم ستمزده‌ شرق، از جمله مردم ايران، شيرين آمد. بار ديگر تاكتيك اتحاد بر ضد "دشمن مشترك" در خاطرۀ جمعي مردم زنده شد.

بسياري از مردم مسلمان، از جمله در ايران، به آدولف هيتلر، پيشواي حزب نازي دل بستند. براي توجيه و تحكيم اين گرايش، افسانه‌ها و شايعات بسياري بر سر زبان‌ها افتاد. گفته مي‌شود كه برخي از ملايان شيعه تبليغ مي‌كردند كه هيتلر پنهاني اسلام آورده و براي "اعتلاي كلمۀ حق" با روس و انگليس مبارزه مي‌كند!

هيتلر و "امام زمان"

نويسنده‌ي كتاب "آلماني‌ها و ايران" سند مي‌آورد كه برخي از ملايان در قم هيتلر را از اخلاف پيامبر اسلام دانستند و دسته اي از علما تا آنجا پيش رفتند كه گفتند هيتلر همان "امام زمان" است كه براي "احياي دين محمد" ظهور كرده است.

يك سند جالب گزارشي است كه اروين اتل، سفير آلمان در تهران در فوريه ۱۹۴۱ به مقامات برلين فرستاده است. آقاي سفير مي‌نويسد: «سفارت ما از چند ماه پيش از منابع گوناگون مطلع شده است كه برخي از ملايان در سراسر كشور بالاي منبر از پديده‌اي تازه سخن مي‌گويند، دال بر اين كه خداوند امام زمان را در هيئت آدولف هيتلر به زمين فرستاده است. در سراسر كشور، و بدون هيچ دخالتي از جانب سفارتخانه‌ي ما، شايع شده است كه پيشواي آلمان براي نجات اين كشور آمده است... در تهران يك ناشر عكس‌هايي از پيشوا (هيتلر) و امام علي، امام اول شيعيان، را چاپ كرده است. اين عكس‌هاي بزرگ تا چند ماه در طرف راست و چپ ورودي چاپخانه چسبيده بود. اين عكس‌ها پيام روشني داشتند: علي امام اول است و پيشوا امام آخر.»(۵۲)

نويسنده‌ي كتاب "آلماني‌ها و ايران" شرح مي‌دهد كه پيش از اشغال ايران توسط متفقين، شايعات عجيبي درباره هيتلر بر سر زبانها افتاده بود. برخي از ملايان موعظه مي‌كردند كه هيتلر از اخلاف پيامبر اسلام است و زير پيراهن خود عكسي از امام علي را با خود دارد. در برابر عدۀ ديگري عقيده داشتند كه هيتلر از اول مسلمان نبوده، بلكه به دنبال مطالعه و تحقيق به اسلام گرويده است.

راديو برلين در تبليغ اسلام

بهرام شاهرخ گوينده‌ي معروف "راديو برلين" تفسيرهاي ايدئولوژيك خود را اغلب با آيه‌هايي از قرآن همراه مي‌كرد.

نازي‌ها تبليغ مي‌كردند كه ريشه‌ي تمام آفت‌ها استعمار انگلستان است، و هدايت اين دستگاه را يهوديان به دست گرفته‌اند.

آنها در توجيه سياست ضديهودي نازيان به آيات قران متوسل مي‌شدند، و عمليات ضديهودي هيتلر را با غزوات محمد عليه طوايف يهودي مقايسه مي‌كردند.

وابسته‌ي فرهنگي سفارت آلمان درباره‌ي كارآيي اين تبليغات نيرنگ‌آميز به رؤساي خود لاف زده بود كه با «درآميختن تبليغات سياسي با باورهاي ديني ايرانيان" به موفقيت فراواني دست يافته است. (۵۴)

اروين اتل سفير آلمان در تهران نيز در نامه‌اي كارپايه‌ي تبليغاتي خود را چنين توضيح مي‌دهد: «تنها اگر بتوانيم روحانيت كشور را با تبليغات آلماني همراه كنيم، آنگاه شكي نيست كه توده‌هاي وسيع مردم ايران را در كنار خود خواهيم داشت.»(۵۵)

حمله متفقين به ايران در شهريور ۱۳۲۰ به "پيوندهاي اقتصادي و ايدئولوژيك" آلمان نازي و ايران رضا شاه پايان داد.

دوستي پايدار

نويسنده در فصل سوم كتاب به عنوان "انقلاب خميني از تئوري تا عمل" به تفصيل به انقلاب سال ۱۳۵۷ مي‌پردازد و پايه‌هاي بيگانه‌ستيزي و به ويژه يهودي‌ستيزي حاكميت برآمده از انقلاب را نشان مي‌دهد.

در فصل‌هاي چهارم و پنجم كتاب، نويسنده روابط آلمان و ايران را در دوران سي ساله‌ي جمهوري اسلامي رديابي مي‌كند. او نشان مي‌دهد كه به رغم برخي "ناملايمات گذرا" مانند فتواي آيت‌الله خميني به كشتن سلمان رشدي، قتل روشنفكران وفعالان ايراني در "رستوران ميكونوس" يا ماجراي "كنفرانس برلين" اين دوستي پايدار مانده است.

نويسنده در بسياري موارد سياست خارجي آلمان را در قبال ايران نادرست و غيراصولي مي‌داند، كه به سادگي ميثاق‌هاي بين‌المللي و موازين حقوق بشر را زير پا مي‌گذارد. نويسنده براي ارائۀ نمونه‌اي نزديك به "كنفرانس برلين" اشاره مي‌كند و آن را فضيحتي آشكار مي‌خواند.

ماتياس كونتزل شرح مي‌دهد كه در سال ۲۰۰۰ بنياد هاينريش بل (مؤسسۀ فرهنگي وابسته به حزب سبزهاي آلمان) هفده روشنفكر ايراني از اردوي اصلاح‌طلبان را به برلين دعوت كرد تا در كنفرانسي درباره‌ي راهبرد اصلاحات در ايران گفت‌وگو كنند. شركت‌كنندگان در كنفرانس پس از بازگشت به ميهن دستگير شدند و در برابر دادگاه انقلاب قرار گرفتند. آنها متهم شدند كه امنيت كشور را به خطر انداخته و با "دين حق" محاربه كرده‌اند.

شركت‌كنندگان در كنفرانس به مجازات‌هاي شديدي در ايران محكوم شدند. در برابر يوشكا فيشر، وزير خارجه كه خود از حزب سبزها بود، در برابر اين بي‌عدالتي آشكار سكوت كرد.

و امروز...

نويسنده‌ي كتاب عقيده دارد كه انتخابات دورۀ دهم رياست جمهوري نه تنها ايران را به بحران سياسي فرو برد، بلكه به همراه آن "روابط آلمان و ايران" را نيز با چالشي جدي روبرو كرد. به نظر نويسنده «مردم اين كشور را ديگر نمي‌توان ملتي يگانه سرگرم مبارزه با شاه و آمريكا و اسرائيل جلوه داد. انتخابات رياست جمهوري اين تصوير را درهم شكست و كشور را به دو اردوي متخاصم تقسيم كرد. اينك هر كشوري در جهان در برابر اين پرسش قرار گرفته است: با كدام اردو قصد همكاري داريد: با اردوي پيشرفت و آزادي يا با اردوي اختناق و عقب‌ماندگي؟» (ص ۱۲)

كتاب آقاي كونتزل سياست كنوني آلمان در رابطه با ايران را سياستي ناسنجيده و كوته‌بينانه مي‌داند، كه منافع واقعي مردم دو كشور در آن گم شده است. نويسنده اميدوار است كه اين سياست بر پايه‌هايي استوار و خردمندانه، و در راستاي حمايت از جنبش آزادي‌خواهي مردم ايران تصحيح شود.

شناسنامه كتاب:

Matthias Küntzel

Die Deutschen und der Iran

Geschichte und Gegenwart einer verhängnisvollen Freundschaft

Wjs Verlag, Berlin, 2009

arashbehdin - امریکا - اتلانتا
این عقیده آریایی بودن نژاد آلمانی ها تنها ساخته و پرداخته ذهن هیتلر بوده است. در واقع واژه آریایی به قوم ایندو-آرین اطلاق میشود که شاخه ای از قوم بزرگ ایندو-اروپایی بوده و در فلات ایران،افغانستان و تاجیکستان و بخشی از ازبکستان امروزی،پاکستان و شمال هند ساکن شدند . منشا این قوم استپهای جنوب روسیه میباشد و از حدود هزار سال پیش از میلاد آغاز به مهاجرت نمودند. برتری نژاد آریایی و ...از باورهای نازی ها بوده و هیچ ربطی به فرهنگ ایرانی و مردم ایرانزمین ندارد.
يكشنبه 15 آذر 1388

ehsan_2nd_time - يوكي - لندن
من از هر آلماني پرسيدم كه آيا ميدونيد ايراني ها هم نژاد آريايي هستن هيچكي چيزي نميدونست . حتا دنيا فقط آلمان رو نژاد آريايي ميدونه و ايران پرژين هست
يكشنبه 15 آذر 1388

mahnadi - هلند - هارلم
arashbehdin - امریکا - اتلانتا. دوست عزيز با شما موافقم . البته مردم ايران از قومهايي هستندكه داراي تمدني بسيار دور هستند وما به اين مفتخريم و منشور حقوق بشر اولين از اين كشور اهورايي ومردم آرام وصلح دوست آن بوده است وبرتري ونژادي پرستي با اين مردم وافكارشان هيچ سنخيتيي ندارد .
يكشنبه 15 آذر 1388

arashbehdin - امریکا - اتلانتا
مطابق پژوهشهای انجام شده، انسانهای امروزی ساکن در اطراف رود ولگاگراد بین 4000 تا 3000 سال پیش از میلاد آغاز به مهاجرت به غرب (اکراین، بلاروس، چک، لهستان امروزی) و به سوی شرق (استپهای جنوب روسیه در شمال قزاقستان) مینمایند. گروه دوم همانگونه که اشاره شد از هزار سال پیش از میلاد به سوی جنوب و غرب و فلات ایران سرازیر میشوند.
يكشنبه 15 آذر 1388

arashbehdin - امریکا - اتلانتا
آلمانیهای شمال و غرب از نژاد ژرمنها بوده و با هلندیها و اسکاندیناویها مشترک هستند. در زمان آلمان پس از جنگ اول، به دلیل شکست آلمان و تحقیر آنها از سوی دول پیروز، باورهای نژادپرستانه در میان توده کم سواد و فقیر گسترش یافت. برتری نژادی و نژاد پرستی یک باور نکوهیده است و باور به وجود خون و نژاد برتر و .. نشانه عدم رشد فکری و فرهنگی افراد است. اینگونه باورها در میان اقشار بیسواد و کم سواد و ندار بیشتر طرفدار پیدا میکند. هرچند که میهن دوستی باوری درست است و با نزادپرستی فرق دارد.
يكشنبه 15 آذر 1388

aydak - سوئد - سوئد
اينجاست كه فقط ميشود گفت چقدر اين مردم راحت فريب ميخورند!!!!! اقلاً به اين تفاوت شديد رنگ و قيافه با آلمانيها هم فكر نكردند؟؟
يكشنبه 15 آذر 1388

aydak - سوئد - سوئد
اينجاست كه فقط ميشود گفت چقدر اين مردم راحت فريب ميخورند!!!!! اقلاً به اين تفاوت شديد رنگ و قيافه با آلمانيها هم فكر نكردند؟؟
يكشنبه 15 آذر 1388

mr. fair - انگلستان - منچستر
arashbehdin - امریکا - اتلانتا جناب پروفسور من اصلا کاری به درستی یا نادرستی نظریات نازی ها ندارم ولی واژه هندو اروپایی را اولین بار سر آرتور جونز مطرح کرد و به این دلیل این نام را برگزیده که این مردمان پس از مهاجرت‌های بزرگ خود، در سرزمین‌هایی از هند تا اروپا سُکنا گزیدند تا جاییم که من میدونم المان جزوی از اروپاست شایدم جدیدا منتقل شده به یه قاره دیگه !!
يكشنبه 15 آذر 1388

surena1611 - آلمان - اشتوتگارت
هر حكومتي به منافع كشورش توجه داره به جز حكومت هاي استبدادي كه به بقا خودشون فكر ميكنند. سود سرشاري كه غرب بواسطه سياستهاي غلط ج.ا. به جيب ميزنه كم نيست.و بخاطر دموكراسي در ايران منافع خودش ا بخطر نمياندازد. فقط ترس از بمب اتمي باعث مخالفت انها ميشود وگرنه كدام احمقي بهتر از مزدورهاي ج.ا. پول نفت را به جيب اين غربي ها ميريزد؟!!! منابع عظيم نفت و گاز و فقر در جامعه ايران؟!!!
يكشنبه 15 آذر 1388

IranBozorgMehr - ایران - اهواز
aydak - سوئد - سوئد. اينجاست كه فقط ميشود گفت چقدر اين مردم راحت فريب ميخورند!!!!! اقلاً به اين تفاوت شديد رنگ و قيافه با آلمانيها هم فكر نكردند؟؟........ آیا آریایی تنها به کسانی میگویند که موهای آنها بور است و چشم آبی اند؟ اگر به ریخت هیتلر با چشمانی باز بنگریم، می بینیم که موهایی تیره و چشمانی قهوه ای دارد. مگر نمیدانید که مردم هندوستان هم از نژاد آریا و همانند ایرانیان از نژاد آریایی هستند؟؟؟
يكشنبه 15 آذر 1388

arashbehdin - امریکا - اتلانتا
mr. fair - انگلستان - منچستر. آقای پروفسور این نظریه مهاجرت از سرزمین اطراف ولگاگراد به سرزمینهای دیگر توسط دانشمندان گوناگونی مطرح شده و اندکی اختلاف نظر میان آنها وجود دارد. بهرحال آنچه که درباره فرهنگ بزرگ هندواروپایی و هم خانوادگی زبانها مطرح است، به چیرگی قوم مهاجر یاد شده بر سرزمینهای غرب اروپا و تحمیل زبان خود به کشورهای مغلوب برمیگردد. نقشه ای در ویکیپدیا موجود است که گستره نژادی مردم اروپا را نشان میدهد. مردم کشورهای یاد شده در بالا با اروپای غربی ها نزدیکی نژادی کمی دارند.
يكشنبه 15 آذر 1388

arashbehdin - امریکا - اتلانتا
IranBozorgMehr - ایران - اهواز . باورهای هیتلر بقدری ناپخته و سطحی بوده که اصلا به همین مورد توجهی نکرده. او در سالهای میانی دهه 30 میلادی کتاب یا بعبارتی دستنوشته ای منتشر میکند که بقدری از نظر نوشتاری ضعیف و بی سر و ته و نامفهوم بوده که هم حزبی هایش آنرا بازنویسی میکنند تا قابل فهم باشد. همچنین هیتلر اتریشی بوده و در دوران بزرگسالی به آلمان مهاجرت میکند. تعریف او از نژاد آلمانی نیز ناقص و خنده دار است. مردم آلمان مخلوطی از نژادهای گوناگون هستند زیرا در طول تاریخ مورد تهاجم اقوام دیگر قرار گرفته اند و شکل مردم جنوب آن تطابق چندانی با انسان بلوند روشن و چشم آبی و قد بلند هیتلری ندارد! در واقع مردم جنوب آلمان معمولا دارای قدی متوسط و موهای قهوه ای روشن یا بلوند تیره هستند!!
يكشنبه 15 آذر 1388

Ario - ایران - اهواز
arashbehdin - امریکا - اتلانتا . دوست عزیز علت مهاجرت اقوام اسلاو بود که از شرق این اقوام هند و اروپایی رو به غرب راندند.شباهت های ژنتیک زیادی بین هندو اروپایی های اروپا ایران و هند وجود داره(ایرانیان اصیل و هندی های شمال هند و اطراف کشمیر نه هندی های جنوب).اگر به تاریخ نگاه کنید توتن ها(نجیب زادگان آلمانی) اقوامی مشکین مو و چشم بودند...در اسپانیا هم ویزیگوتها باقیمانده آلان های قفقاز(اوستیا)هستند
يكشنبه 15 آذر 1388

ironwill - كانادا - كلگري
عين اين مطلب در وبسايت فارسي بي بي سي هم هست. دوستي دو ملت ايران و المان جاودانه باد.
يكشنبه 15 آذر 1388

kamran1011 - آمريکا - سن فرنسيسکو
بيخود اينرو با مسلمانان ربط نديد ، بزرگترين حامی هيتلر مسيحيان کاتوليک بودن ، اينرو همه ميدونند . . پاپ شخصا به جناب هيتلر ديدار ميکردند .
يكشنبه 15 آذر 1388

aydak - سوئد - سوئد
IranBozorgMehr - ایران - اهواز . اين كه آريايي اصولاً چه شكلي و رنگي بايد داشته باشد من اطلاعي ندارم ! اما آن چه كه نياز به ثابت كردن ندارد اين است كه مردم ايران و آلمان هرگز نميتوانند از يك ريشه باشند ،و اين دروغ بزرگ و علت آن در همين صفحه به وضوح توضيح داده شده است به نظر مياد اصلاً مطلب را نخوانديد! كافي است چهره و رنگ همان اهواز خودتون رو با آلمانيها مقايسه كنيد! تا ببينيد بيشتر شبيه كشورهاي همسايه هستيد يا دل اروپا. ضمناً من هيچ نگفتم كدام آريايي است كدام نه! بله مردم ايران و هند و افغانستان و . شبيه همند. حالا بعضي ها در مقابل اروپاييها احساس ضعف ميكنند دوست دارن يه جورايي با اونها از يه ريشه باشن از اين نظريه همنژادي با آلمانيها (حتي از نوع هيتلرش! ) خوششون اومده يه بحث جداست..
يكشنبه 15 آذر 1388

azadeh11 - هلند - امستردام
مملكت به باد رفت. ميگن نژادم اينه. ماهمه ايراني هستيم. بقيه چرته.هر كه در ايران متولد شده يا پاسپورت ايراني داره يا خودش ايراني ميدونه ايرانيه.
دوشنبه 16 آذر 1388

ارسلان افشارآجین - ايران - همدان
بلاخره هندي ها آريايي هستند يا آلماني ها يا تاجيكستان و ايران ...اين چه نژادي است كه قيافه هاي مردم اين كشورها آنقدر با هم متضاد است
دوشنبه 16 آذر 1388

huria - دانمارك - كپنهاگ
arashbehdin - امریکا - اتلانتا. درود بر شما. كامنت سومتان بسيار زيبا بود. هميشه از معلوماتتان استفاده مي كنم و لذت مي برم. پيروز باشيد.
دوشنبه 16 آذر 1388

aydak - سوئد - سوئد
ارسلان افشارآجین - ايران - همدان.. خود آلمانيها الان اومدن ميگن ما به دلايل سياسي و منافع آن زمان براي مقابله با انگليس اومديم اين نظريه را داديم! بعضي ايرانيها هنوز نميخوان قبول كنند اين فقط يك نظريه ساختگي براي سواستفاده از اين مردم ساده دل بود! حالا بيشتر همين افراد مدعي آريايي بودن بهشون برميخوره اگه با افغانيها در يك گروه قرار بگيرند. مذهبي هاش هم يه جور ديگه گول خوردن ديگه ببين سادگي در چه حدي بود كه هيتلر را با امام زمان هم اشتباه گرفتن!
دوشنبه 16 آذر 1388

ami - فرانسه - پاریس
با تشکر از این سایت که مقالاتی اینچنین پر بار را در اختیار خوانندگان خود میگذارد. گذشته از هر گونه عقیده و اندیشه ایکه میتوان در مورد صحت و سقم این کتاب داشت، نکته ای بسیار جالب و در عین حال مضحک در این نوشتار پنهانست و آن انکه : بنازم این ملت را که همواره نخورده مست است !!! باور کنید همین الان اگر دو تا عکس از سفالی، ویرانه آتشکده ای و یا هر چیز دیگری مربوط و نامربوط به گذشته ببینیم، دو باره فیلمان یاد هندوستان میکند و کل عالم غیر از خود را نااصل و وحشی میدانیم، و همان خواهیم شد که رستم بود پهلوان!!! و برای اثبات ادعای خود در آرشیو مان دنبال چند عکس از بچه ها و یا هنرپیشگان چشم آبیمان خواهیم گشت تا بخود بقبولانیم که از نژاد برتر آریا هستیم!!! حال این نژاد آریایی در اصل چشم آبی بوده است، برتر بوده است، و اصولا وجود داشته است یا نه، بماند!!! تنها نتیجه ایکه تا کنون از این مقوله حاصل من شده است اینستکه؛ گرچه از این چاه آبی گیر مردم نیامد، ولی نان خوبی نصیب سیاستمداران و حقه بازان عوامفریب کرده است،
دوشنبه 16 آذر 1388

ARTEMIS-SW - سوئد - مالمو
اوه ددم واي باز كاربران پان تورك فعال شدند و مشغول مزه پراني..شما اگر غيرت ستارخان و بابك را داشتيد و زاده ايران بوديد اين همه اب به اسياب غرب نمي ريختيد اره جان عمه ي عزيزتان شما خواستيد ايران هم تقسيم شد..هه.هه
دوشنبه 16 آذر 1388

arashbehdin - امریکا - اتلانتا
huria - دانمارك - كپنهاگ. سپاس دوست گرامی. مسئله نژادپرستی و نفرت از نژاد دیگر همواره یکی از عوامل اغاز جنگهای خونین بوده است. امیدوارم مردم عراق نیز که مخلوطی از نژادهای گوناگون بوده به دوستی و صلح برسند.
سه‌شنبه 17 آذر 1388

arashbehdin - امریکا - اتلانتا
ارسلان افشارآجین - ايران - همدان . شاید از نسل کوراغلو هستی! نوشته بالا را ندیدی یا نخواستی بخونی؟ جهت اطلاع منشا انسان امروزی از قاره افریقا بوده و شکل ظاهری اش بر اثر مهاجرت و عوامل محیطی رنگ مو و پوست در طول هزاران سال دگرگون شده است. این به این معنیست که ترکهای آسیای میانه نیز مانند دیگران با افریقایی ها از یک ریشه و نژاد هستند!!
سه‌شنبه 17 آذر 1388

arashbehdin - امریکا - اتلانتا
aydak- سوئد - سوئد . در اینکه ایرانیان و آلمانیها اشتراک نژادی مستقیمی ندارند، شکی نیست. ولی با این اوصاف دلیل اینکه برخی ترکهای ایران و ترکیه که اینقدر سنگ ترک بودن به سینه میزنند ، در حالیکه شباهت بسیار ناچیزی با نژاد ترک در آسیای میانه دارند، چیست؟ شاید آگاهی داشته باشید که قبایل ترک در آسیای میانه و کشورهایی مانند ترکمنستان و قزاقستان و ازبکستان و قرقیزستان زندگی میکنند و شبیه مغولها هستند. آیا ترکهای ترکیه هم چهره مغولی دارند؟!!!!! یا شاید هنوز به این عدم شباهت پی نبرده اید!
سه‌شنبه 17 آذر 1388

arashbehdin - امریکا - اتلانتا
aydak - سوئد - سوئد. این دقیقا نشاندهنده ساده لوح بودن افرادی است که فریب تبلیغات پان ترکیسم دولت ترکیه را خورده و خود را جزوی از ملت بزرگ ترک! میدانند و ادعای برتری میکنند. این چه فرقی با افکار فاشیستی هیتلر دارد؟ دولت ترکیه هم تلاش در شوراندن مردم آذربایجان و اطراف در جهت منافع خود میباشدو چه موجودات سطحی و ساده دلی هستند کسانی که با این جریان هم نوا میشوند.
سه‌شنبه 17 آذر 1388

arashbehdin - امریکا - اتلانتا
aydak - سوئد - سوئد. ضمنا فکر نمیکنم ایرانیان در مقابل اروپاییها و امریکاییها کم بیاورند، بلکه رابطه مردم ایران با غرب همواره دوستانه بوده و ایرانیان مهاجر از هماهنگی بالایی با محیط و جامعه میزبان برخوردار بوده و جزو بهترین و تحصیلکرده ترین و موفقترین مهاجران هستند و اصلا نژاد و مذهب برایشان مسئله نبوده و تعصبی هم ندارند. در مقابل مهاجران کشور ترکیه به غرب از متعصب ترین افراد بوده و معمولا از میزان تطابق بسیار پایینی با جامعه میزبان برخوردارند. بسیاری نیز پس از سالها زندگی و کار هنوز زبان کشور دوم خود را نمیدانند و به طور کلی هیچ انعطافی از خود نشان نمیدهند. میتوان گفت از عقب مانده ترین گروههایی هستند که از شرق به غرب مهاجرت میکنند. این قضیه البته ربط زیادی به مذهب ندارد زیرا بسیاری از اعراب در غرب از خود تطابق بیشتری نشان داده و در یادگیری زبان و تحصیل خیلی جلوتر هستند.
سه‌شنبه 17 آذر 1388

Facebook Twitter Contact us RSS
www.IranianUK.com
دویچه وله
تحصیل در انگلستان - آمریکا

جدیدترین مطالب سایت
دیدنی ها و شنیدنی های روز
داغ ترین و پربیننده ترین مطالب
اخبار ایران و جهان
اخبار ورزشی
اخبار سینما و موسیقی
اخبار ایرانیان خارج از کشور
حوادث
عکسهای دیدنی
ویدیو کلیپ
دانلود فیلم
دانلود موزیک
فیلم ایرانی
دختران پسران و مسائل جنسی
پزشکی و سلامتی
علمی و دانستنیها
مقالات
داستان
روانشناسی
خانواده و زندگی زناشویی
تاریخی فرهنگی و هنری
زنان
مد آرایش و زییایی
تغذیه رژیم و گیاهان داروئی
آشپزی
مذهب و عرفان
طنز و جوک
کتاب و شعر فارسی
ایران سرای من
انواع فال طالع بینی و تعبیر خواب
روزنامه ها و مجلات
کامپیوتر و دانلود نرم افزار
رنگارنگ
راهنمای زندگی در خارج از کشور
تحصیل در خارج از کشور
مهاجرت
کودکان
امکانات
خانه
تبادل نظر پرنیان
سفارش آگهی
تماس با ما
فیلترشکن
عضویت در سایت
RSS
آگهی های متنی
عکس - ویدیو - سرگرمی
تحصيل در آمريكا
ادامه تحصیل در انگلستان
کالج های زبان در انگلستان
طراحی حرفه ای وب سایت
کنترل پنل کاربران
عضویت در سایت
تغییر کلمه عبور
تغییر دیگر مشخصات
جستجو در ایرانیان انگلستان
عضویت در خبرنامه
ایمیل :
دوره های تضمینی آموزش زبان انگلیسی
صرافی سمیانی
صرافی کاسپین
رایان یوکی
صرافی اطلس
صرافی موج
صرافی پرآرا
صرافی سیمرغ
دویچه وله فارسی
ادامه تحصیل در انگلستان
طراح وب سایت
راهنمای مشاغل ایرانیان
کتاب فروشی نما
صرافی گاندی
فیسبوک رایان یوکی
رایان یوکی
اين سايت هيچ گونه مسئوليتي را در قبال آگهي ها نمي پذيرد
جدیدترین مطالب سایت
هاشمی رفسنجانی: در سال ۸۴ می‌دانستم که اوضاع خراب می‌شود
اداره امنیت ملی افغانستان نوجوان انتحاری سیزده ساله را بازداشت کرد
"برنامه هسته‌ای؛ چاهی که آب ندارد اما برای خیلی‌ها نان دارد".
حضور اتباع افغان در استان مازندران «ممنوع» اعلام شد
پوتین: به توافق هسته‌ای با ایران خیلی نزدیکیم
دادگاه اتحادیه اروپا حماس را از فهرست گروه‌های تروریستی خارج کرد.
وضعیت روحی سهیلا جورکش بعد از انجام ۲۲ عمل جراحی نامناسب است
عضو مجلس: در جمهوری اسلامی فساد و رشوه و اختلاس به نوعی هنجار تبدیل شده است
مخالفت صریح با برنامه اتمی ایران در همایش هسته‌ای دانشگاه تهران
"دانشگاه ایرانیان" با وجود لغو مجوز آغاز به‌کار می‌کند.
دو عضو دولت روحانی از افشای «مصوبات به کلی سری» ایران خبر دادند
گفت‌وگوی منتشر نشده با آیت‌الله منتظری؛ 'رئیس ساواک برای آیت‌الله خمینی پیغام داده بود'+ ویدیو
نقشه شوم خواستگار قلابی با حلوای مسموم
«من همراه تو خواهم بود»؛ هشتگ هم‌بستگی استرالیایی‌ها با مسلمانان.
حریف پرسپولیس می‌خواهد با مهاجم تاتنهام به تهران بیاید/ لخویا قطر آده‌بایور را می‌خواهد
تلاش ناکام دو مردجوان برای اسیدپاشی به صورت دخترجوانی که مدیر اجرایی شرکت شان بود
وزارت ورزش و آخرین گزینه موجود / هدایتی در یک قدمی بازگشت به پرسپولیس
کیف‌قاپی‌های 4 دانش‌آموز سوار بر یک موتور
گلر پرسپولیس به دنبال رضایتنامه از پرسپولیس / نیلسون با گسترش فولاد تمام کرد
بشقاب میگو و لوبیا
این گیاه تلخ، شفابخش است
هر صبح؛ یک فنجان چای آویشن
«سالمونلا» چیست؟
علائم کمبود آهن در زنان
آیا کورتون داروی بدی است؟
فال روز پنجشنبه 18 دسامبر - 27 آذر
شیخ حسین انصاریان:خیلی از زنان بدکاره را خودم شوهر دادم
علم الهدی: فسق‌ و فجورهایی در فرودگاه مشهد می‌بینیم
مشاهدات جالب روان‌پزشک سوئیسی از کنگره روان‌پزشکی در ایران.
برگزاری تور شب یلدا ممنوع شد
ادامه ...
دیدنی ها و شنیدنی های روز
سخنانی تکان دهنده از فقر در خوزستان در برنامه صندلی داغ صدا و سیما
نوازندگی با گیلاس های شراب در خیابان
یک درس به یاد ماندنی برای راننده
برج Dom در هلند
حال و روز کتاب در آمریکای امروز.
نفرین های زن جوان بر اثر ترس در پارک بازی
میهمانان مادام توسو، از کیم کارداشیان تا مسود اوزیل.
زندگی ایرانی در کشاکش سنت و مدرنیته.
کارشناس مذهبی، داستانی از چشم‌چرانی با ذکر خدا تعریف می‌کند
تصادف دوچرخه سوار با یک آهو در جاده
چشم چرانی مرد , او را از روی تردمیل بر روی زمین انداخت
ساخت پروتز سه بعدی برای سگ معلول و تجربه اولین دویدن با آن
ویدیوی نگاهی به سال 2014 - تهیه شده توسط گوگل
صحنه هو کردن حسین شریعتمداری در دانشگاه تهران - 24 آذر
عنکبوت بزرگ یک مارمولک را زنده زنده خورد
ادامه ...
داغ ترین و پربیننده ترین مطالب
صحنه هو کردن حسین شریعتمداری در دانشگاه تهران - 24 آذر (223+)
چشم چرانی مرد , او را از روی تردمیل بر روی زمین انداخت (127+)
ساخت پروتز سه بعدی برای سگ معلول و تجربه اولین دویدن با آن (98+)
حضور بی‌روبنده‌ی همسر شیخ سعودی در تلویزیون جنجال برانگیخت. (88+)
تنبیه عجیب دانش آموزان یک مدرسه (84+)
وضعیت روحی سهیلا جورکش بعد از انجام ۲۲ عمل جراحی نامناسب است (83+)
پاسخ رفسنجانی به مصاحبه محمد خامنه‌ای: «سخنان سخیف» (77+)
مرگ قهرمان وزنه‌برداری جام باشگاه های آسیا / میثم محبی دچار گازگرفتی شد (70+)
جشن تولد کوچکترین قربانی اسیدپاشی (70+)
جنایت فجیع پایان رابطه پنهانی (70+)
گفت‌وگوی منتشر نشده با آیت‌الله منتظری؛ 'رئیس ساواک برای آیت‌الله خمینی پیغام داده بود'+ ویدیو (67+)
«من همراه تو خواهم بود»؛ هشتگ هم‌بستگی استرالیایی‌ها با مسلمانان. (63+)
مخالفت صریح با برنامه اتمی ایران در همایش هسته‌ای دانشگاه تهران (62+)
سخنانی تکان دهنده از فقر در خوزستان در برنامه صندلی داغ صدا و سیما (52+)
عضو مجلس: در جمهوری اسلامی فساد و رشوه و اختلاس به نوعی هنجار تبدیل شده است (43+)
ادامه ...
● خانه ● تبادل نظر پرنیان ● سفارش آگهی ● تماس با ما ● فیلترشکن ● عضویت در سایت
Copyright 2004 - 2014 © IranianUK.com , All rights reserved.