صرافی گاندی صرافی نیاوران
● خانه ● تبادل نظر پرنیان ● سفارش آگهی ● تماس با ما ● فیلترشکن ● عضویت در سایت
مستندسازان ایرانی؛ از سکس تا رپ مستندسازان ایرانی؛ از سکس تا رپ

جمعه 06 نوامبر 2009 - 15 آبان 1388
در زمانه‌ای که مدام از برخورد یا گفتگوی فرهنگ‌ها سخن می‌رود، مسائلی که به نوعی زاده‌ی نظام دین‌سالار است، خریدار بیشتری دارد. جایگاه نابرابر زنان در جامعه به ویژه توجه فراوانی برانگیخته و در بسیاری از آثار مستند بازتاب یافته است.


● دختران پسران و مسائل جنسي

مستندسازان ايراني؛ از سكس تا رپ

آفيش فيلم مستند "در بازار جنس ها" به كارگرداني سودابه مرتضايي

جامعه ايران، به ويژه با توفان تازه‌اي كه در آن برپا شده، سرشار از مسائل بغرنج و جالب توجه است، و ميداني گسترده براي فيلم‌سازي مستند فراهم كرده است.

فيلم مستند درباره ايران به ويژه در خارج بازار گرمي دارد. جشنواره‌هاي فيلم و كانال‌هاي تلويزيوني فيلم‌هاي ايراني را روي دست مي‌برند. به مناسبت انتخابات رياست جمهوري و ناآرامي‌هاي پس از آن فيلم‌هاي مستند بيشماري درباره ايران از تلويزيون‌هاي غربي به نمايش در آمد كه كيفيت آنها بسيار متفاوت بود.

فيلم‌هايي كه توسط فيلمسازان حرفه‌اي، به ويژه با همكاري مستندسازان خارجي ساخته مي‌شوند، از كيفيت بالاتري برخوردار هستند. عارضۀ جنبي اين امر آن است كه مضامين خاصي در مركز توجه قرار مي‌گيرد و گاه از يك مضمون "غربي‌پسند" چندين فيلم عرضه مي‌شود كه به هم شبيه هستند.

از طرف ديگر آن دسته از مضامين اجتماعي كه "هيجان" كمتري دارند، مشكلاتي مانند فقر و بيكاري، كوچ‌نشيني و مشكل مسكن و دهها مشكل ديگر توجه چنداني برنمي‌انگيزد.

در زمانه‌اي كه مدام از برخورد يا گفتگوي فرهنگ‌ها سخن مي‌رود، مسائلي كه به نوعي زاده‌ي نظام دين‌سالار است، خريدار بيشتري دارد. جايگاه نابرابر زنان در جامعه به ويژه توجه فراواني برانگيخته و در بسياري از آثار مستند بازتاب يافته است.

فرار از ممنوعيت جنسي

فيلمي به نام "از يك ساعت تا ۹۹ سال" آخرين كار مشترك نگين كيانفر و ديزي موهر است. اين دو فيلمساز پيش از اين فيلم موفق "روز تولد" را درباره‌ي موضوع بحث‌انگيز تغيير جنسيت در ايران، ارائه كرده‌اند.

موضوع اين مستند تازه رواج صيغه در جمهوري اسلامي است. در شرايطي كه حكومت به هيچ رابطه‌اي خارج از مدار ازدواج اجازه نمي‌دهد، عقد نكاح موقت (به نام فقهي متعه) راه چاره‌ايست، كه برخي از سردمداران نيز آن را توصيه كرده‌اند.

در مركز فيلم مرد جواني قرار دارد كه طرفدار پروپا قرص صيغه است، و مادر مهربانش سخت با او مخالف است. مرد جوان كه به خوبي به مسائل شرعي وارد است، در بحثي بسيار جالب با مادر از صيغه دفاع مي‌كند. او معتقد است كه اين سنت شرعي تنها راه نجات جوانان از انحرافات اخلاقي است.

آشكار است كه براي بيشتر جوانان امروزي "زن صيغه‌اي"، نامي تازه براي معشوقه، نشمه، "نشانده" يا مترس است. آنها نه به دلايل شرعي، بلكه به خاطر فرار از محدوديت‌هاي فراوان است كه به صيغه روي مي‌آورند.

مادر ديدگاه غالب بر فرهنگ ايراني را بازتاب مي‌دهد كه صيغه را نوعي روپوش يا "كلاه شرعي" بر فحشا و زنبارگي مي‌داند.

"فحشاي قانوني"

طرفداران حقوق زنان، كه صداي آنها در فيلم شنيده مي‌شود، عقيده دارند كه متعه تنها براي لذت‌جويي بيشتر مردان است. از متعه نه مردم عادي، بلكه بيشتر مردان متأهل و ثروتمند بهره مي‌برند. آنها مي‌توانند به هوس‌راني‌هاي خود جنبه‌ي شرعي و قانوني بدهند، و در كنار همسر دايمي يك يا چند زن جوان را به عقد خود درآورند.

پس از انقضاي مدت صيغه، كه آن نيز به خواست مرد است، زن با سرنوشتي ناروشن رها مي‌شود. نه تنها هيچ حق و حقوقي ندارد، بلكه چه بسا بايد جور بدنامي و احتمالا بچه "نامشروع" را هم به دوش بكشد.

فيلم "از يك ساعت تا ۹۹ سال" با حمايت شركتي هلندي تهيه شده و به تازگي در "جشنواره سينماي تبعيد" در گوتبورگ (سوئد) به نمايش در آمد.

كالاي سكس در بازار

نمايي از فيلم خانه شيشه اي به كارگرداني حميد رحمانيان

فيلمي به اسم "در بازار جنس‌ها" ساخته سودابه مرتضايي موضوع متعه يا صيغه موقت را با دقت و تفصيل بيشتري كاويده است. در طول فيلم يك مورد مشخص در رابطه با سه طرف ماجرا رديابي مي‌شود: مردي مجرد، زني مطلقه و ملايي جوان كه كار جوش دادن "صيغه" را به عهده گرفته است.

فيلم به همه ديدگاه‌ها فرصت بيان مي‌دهد. زن و مردي كه به دنبال صيغه هستند از نظر شرعي و قانوني هيچ مشكلي ندارند، اما به خوبي مي‌دانند كه انتخاب آنها از نظر عرف و آداب جامعه قابل قبول نيست. نگرش عمومي جامعه صيغه را امري نكوهيده مي‌داند كه به مردان لذت كامجويي مي‌بخشد، اما براي زنان جز تيره‌روزي و بدنامي حاصلي ندارد.

اما فهميدن ديدگاه موافقان متعه نيز دشوار نيست: در جامعه‌اي كه در آن راه روابط سالم جنسي از هر سو بسته شده، شايد صيغه هم راه حلي باشد؛ براي مردي كه از تنهايي رنج مي‌برد و در سن نسبتا بالا هنوز قادر به تشكيل خانواده نيست، يا زن جواني كه از همسر طلاق گرفته اما نتوانسته همسري تازه اختيار كند. آنها مي‌توانند بدون ترس و وحشت از "اداره منكرات" رابطه برقرار كنند.

فيلم "در بازار جنس‌ها" كه با حمايت بنيادي اتريشي تهيه شده، در جشنواره سينمايي وين به نمايش در آمد.

موسيقي، روزنه‌ فرار

فيلم "خانۀ شيشه‌اي" سرنوشت چهار دختر تهراني را روايت مي‌كند، كه آموزشگاهي به نام "بنياد اميد مهر" آنها را زير چتر حمايت گرفته است. دختران از شرايط سخت زندگي عذاب مي‌كشند، و بنياد يادشده تلاش مي‌كند به آنها در پي‌ريزي آينده‌اي بهتر كمك كند.

دخترها سرگذشت‌هاي متفاوتي دارند، اما كمبود محبت خانوادگي و حمايت اجتماعي درد مشترك آنهاست.

يكي از دخترها به نام نازيلا تمام توان و استعداد خود را وقف موسيقي رپ كرده است. او با شوقي بيكران به دنبال آنست كه به رغم تمام دشواري‌ها راه خود را در موسيقي رپ باز كند.

با تب و تاب رپ

رپ ايراني، مضمون محوري فيلم مستند "نه يك توهم" است به كارگرداني ترنگ عابديان. اين فيلم نيز در محافل گوناگون به نمايش در آمده است و آخرين بار در "جشنواره سينماي تبعيد" در سوئد.

رگه‌هايي از فيلم "خانۀ شيشه‌اي" در اين فيلم جريان دارد. فيلم "نه يك توهم" جواناني را نشان مي‌دهد كه در شرايطي سخت دشوار با شور و شوقي وصف‌ناپذير به موسيقي مي‌پردازند. موسيقي رپ براي آنها تنها حرفه و خلاقيت نيست، بلكه سراسر زندگي است. خود فيلم نيز با تلاش و جسارتي به سزا سرگذشت قهرمانان واقعي خود را دنبال مي‌كند و در سرنوشت آنها سهيم مي‌شود.

در سال‌هاي اخير در ايران گروه‌هاي موزيك غيررسمي يا "زيرزميني" بيشماري شكل گرفته، كه توليدات آنها به ندرت بازتاب گسترده پيدا مي‌كند. بهمن قبادي سينماگر ايراني آخرين فيلم خود به نام "كسي از گربه‌هاي ايراني خبر نداره" را يكسره به همين مضمون اختصاص داده است.

آنتی اسلام - ایران - اهواز
حضرات ادعا دار شیعه؛ مطالب رو بخونید و خجالت نکشید:{{ در زمانه‌اي كه مدام از برخورد يا گفتگوي فرهنگ‌ها سخن مي‌رود، مسائلي كه به نوعي زاده‌ي نظام دين‌سالار است، خريدار بيشتري دارد. جايگاه نابرابر زنان در جامعه به ويژه توجه فراواني برانگيخته و در بسياري از آثار مستند بازتاب يافته است.....}
جمعه 15 آبان 1388

*پسر شجاع* - ايران - تهران
1)واقعا من نميدانم چرا به مشكلات اقتصادي فقط از ديدگاه ديني نگاه ميشود يك مشكل اجتماعي مشترك در تمام كشورها چه ديني و چه غير ديني نتيجه و مشكل يكساني دارد و اتفاقا در كشورهاي ديني بخاطر اعتقادات مردم هر مشكل اجتماعي اثر منفي كمتري دارد يك دوستي كه تازه از اكراين آمده بود ميگفت وضع اقتصادي اكراين و ايران تقربيا يكسان هست ولي اكثر دخترهاي اكرايني حاضر هستند بخاطر پول با هر مردي ارتباط داشته باشند حتي دخترهاي 18 ساله زياد اكرايني هستند كه براحتي با يك مرد 50 -60 ساله ارتباط دارند و ميگفت باز صد رحمت به ايران كه اگه مشكلات اقتصادي زياد هست باز اكثر خانواده ها آبرومندانه با اين وضع زندگي ميكنند و تنها تعداد كمي هستند كه در راههاي غير اخلاقي مي افتند ....
جمعه 15 آبان 1388

*پسر شجاع* - ايران - تهران
2)تازه واقعا معلوم نيست كه وضعيت ايران در مقايسه با خيلي از كشورها بدتر باشد مثلا واقعا براي من سوال هست كه وضعيت روسپيگري در ايران بدتر هست يا در تركيه ...چون اكثر مردان ايراني تركيه و تايلند را بهشت روابط جنسي آزاد ميدانند و گروهي از مردان جوان ايراني كه ميخواهند ارتباط آزاد جنسي داشته باشند به اين كشورها سفر ميكنند ...تازه اگه در ايران گروهي واقعا به دليل مشكلات اقتصادي دچار مشكلات اخلاقي هم باشند راه حل اساسي مبارزه با آن اين هست كه وضع اقتصادي ايران خوب شود و تنها راه آن هم اين هست كه يك دولت مردمي كه مسوولين آن افراد متخصص و كاردان باشند در ايران حكومت كند نه اين حكومت فاسد فعلي كه اكثر مسوولين آن بيسواد و داراي مدارك دانشگاهي جعلي هستند...
جمعه 15 آبان 1388

*پسر شجاع* - ايران - تهران
3)در پايان من معتقدم اكثريت خانواده هاي ايراني خانواده هاي آبرومند ولي خيلي از آنها داراي مشكلات اقتصادي زياد هستند و اكثر مردان در ايران 2تا 3 شيفت كار ميكنند يا براي گذراندن زندگي خود مجبور به صرفه جويي هستند كه اين دولت با فساد و بي لياقتي خود بيشترين ظلم را نسبت به اين خانواده ها كه اكثريت مردم ايران را تشكيل ميدهند انجام ميدهد ....
جمعه 15 آبان 1388

TAAT - ایران - اردبیل
همه چیزهای خوب و بد دنیا در ایران هم هست.با این تفاوت که ما در ایران با پاک کردن صورت مسأله های بد میخواهیم حتی وجود چنین مسایلی را منکر شویم در حالیکه در دنیا این مسایل را مطرح و برایش چاره اندیشی میکنند،همانطور که نکات قوت ملی را از طریق تحریک احساسات میهن پرستانه تقویت و از طریق محققان دانشگاهی بارور و به سمت جامعه هدایت میکنند. بااین تفاسیر ما خوب مانده ایم!
جمعه 15 آبان 1388

bij - المان - المان
صيغه (برتري سيسم مردسالار) همانقدر عقب افتاده و ضدبشريست كه سپردن حكم مجازات به اولياي دم بر حسب انتقام! ان مرد جنگ طلب مردان را به مسلخگاه ميفرستاد، بعد مدعي ميشد من كه زنده ام زنانتان تحت حمايت حرمسرايم ميباشند! پناه بر خرد!
جمعه 15 آبان 1388

adam-bade - ايران - اردكان
آنتی اسلام - ایران - اهواز . حضرات ادعا دار شیعه؛ . تو .. شو مزدور وهابیون. ایرانیان غیور به هوش باشید. وهابیون قصد جدا سازی استان پهناور و همیشه سبز خوزستان وخلیج همیشه فارس را از دامان مام وطن ایران سر بلند را دارند ..... مرگ بر وهابیون عرب . درود بر ایران سبز
جمعه 15 آبان 1388

اسماعیل-شیراز - ايران - شيراز
آنتی اسلام - ایران - اهواز . تو .. نمی تونی بدون توهین به دین و ایمان مردم نظر بدی؟؟؟؟؟
جمعه 15 آبان 1388

bij - المان - المان
زنان دشمنان شماره يك اسلام و جوانان دشمن شماره يك سنت و تكرار در يك كلام روزمرگي ميباشند!
جمعه 15 آبان 1388

bij - المان - المان
در دوره خاتمی هم و غم اصلاح طلبان بر بهبود وضع فرهنگی و رسیدن به ازادیهای زمین گیر شده بود و مخالفینشان اصول گرایان تمام حمله خود را بر معیشت یا بعبارتی اقتصاد بهتر قرار دادند. پس راضي بودن و ناراضي بودن مردم در تمام كشورهاي دنيا یا مشکل اقتصادیست یا مشکل فرهنگی و نداشتن ازادیهای فردی و اجتماعی! در جوامع اسلامی هر دو این مقوله ها با هم از کمبود تا نایاب در نوسانند!!! اگر اقتصاد ایران در مرداب لجنی با ان همه منابع طبیعی فرو رفته به خاطر بی تخصصی تنها نیست چون متخصصین نخبه در ٨ سال دولت اصلاح طلب کم نبودند بلکه وارد شدن تفکر مکتبی (نه عقب افتادگی ٥٠ ساله در کوبا بل) از نوع پسرفته ترینشان یعنی ملغمه ای از تفکر حجازی بیسواد و غیرانسانترین ان شیعه علوی! اگر در جوامع متمدن اعتصاب و تظاهراتی بوقوع میپیوندد در نتیجه مکانیزمهای دموکراسی برای کنترل است. ...
جمعه 15 آبان 1388

bij - المان - المان
٢) .. اگر کسی به رای و مال مردم خیانت کرد، این افکار عمومیست که راهبر و کنترل کننده اند! در نتیجه خاطی از استعفا تا خودکشی قرار میگیرد! در جوامع اسلامی الله کنترل کننده است صدای او را هم هیچکس نمیشنود جز امام یا ولایت فقیه یا اخوند معتبر فیضیه!!! تفاوتهای سیستم غیرمکتبی(سکولار) و مکتبی اسلامی را فقط در مقیاس سال نوری میتوان بیان کرد!
جمعه 15 آبان 1388

آنتی اسلام - ایران - اهواز
. *پسر شجاع* - ايران - تهران. 1)واقعا من نميدانم چرا به مشكلات اقتصادي فقط از ديدگاه ديني نگاه ميشود...}} بخاطر اینکه اسلام احکام اقتصادی دارد ( مخصوصاً مذهب شیعه ) و جمهوری اسلامی با علم اقتصاد اسلامی میچرخد ( اقتصاد مال خر است! امام خمینی) در ضمن در متن بالا به نقدهایی راجع به "صیغه" توجه فرمایید. بحث های تکراری که شما همش حرف خودت را تکرار کردی و تکرار میکنی؛ و برای دلخوشی، یک بار نگفتی: "صیغه اشتباه است!" {....پس از انقضاي مدت صيغه، كه آن نيز به خواست مرد است، زن با سرنوشتي ناروشن رها مي‌شود. نه تنها هيچ حق و حقوقي ندارد، بلكه چه بسا بايد جور بدنامي و احتمالا بچه "نامشروع" را هم به دوش بكشد.....}
جمعه 15 آبان 1388

shahin 12 - انگليس - انگليس
*پسر شجاع* - ايران - تهران . تو چقدر به مخت فشار اوردي تا بفهمي فحشا بخاطر فقره!!؟؟تو چرا باز رفتي به اكراين و بقيه كشورها بالام جان اون چشاي كورتو باز كن به دوربرت نگاه كن من نميدونم تو كجاي ايران زندگي ميكني اينقدر فقر و فساد و فحشا رو نمي بيني تو همون تهران اگه يه پيكان گرازه هم داشته باشه چند دقيقه بالا پايين بكني دخترهاي زير 15 سالو مي بيني كه بخاطر چند هزار تومان و يا يه شب جاي خواب داشته باشند حاضرند هر كاري بكنند نه بخاط هاري بلكه بخاطر بدبختي و گرسنگي.30 سال پيش ايرانو با امريكا و سوئد و بقيه كشورها پيشرفته مقايسه ميكردند ولي الان چي!!!!؟؟ افسوس
جمعه 15 آبان 1388

black chador - امريكا - ولدن
adam-bade - ايران - اردكان . وهابيون همون طالبان هستند كه الان علي چكه اي داره بهشون پول ميده كه امريكايي هارو بكشن. اگر يادت باشه در دهه 80 امريكايي ها بهشون پول داد تا روسي هارو بكشن. در حقيقت طالبان و وهابي ها فاحشه هاي اسلامي هستند كه لنگشون را ميشه با پول هر كسي باز كرد و در همان زمان صداي الله اكبرشون رو ميشه شنيد.
جمعه 15 آبان 1388

آنتی اسلام - ایران - اهواز
adam-bade - ایران - اردکان من خدا رو قبول ندارم. چه رسد به شیعه و وهابی و سحابی و کتابی و گلابی . برو بابا ..
جمعه 15 آبان 1388

آنتی اسلام - ایران - اهواز
. اسماعیل-شیراز - ايران - شيراز چه توهینی کردم؟! گفتم بشین بخون! ناراحتی؟! نخون
جمعه 15 آبان 1388

*پسر شجاع* - ايران - تهران
صيغه بخاطر نيازي بوده كه در جامعه احساس ميشده .. واقعا چه جايگزين مناسبي بجاي صيغه وجود دارد ....مثلا وقتي برلوسكني نخست وزير ايتاليا كه خودش زن دارد و 70 سالش هم هست با يك دختر 18 ساله رابطه دارد فكر ميكنيد اين دختر عاشق چه چيز برلوسكني شده بجز پول و قدرت برلوسكني...در جوامع سكولار چه برخوردي با او ميشود اگر مجازاتي براي چنين مردي در نظر گرفته شده باشد من هم قبول ميكنم كه در ايران هم بايد اينگونه باشد ... در ضمن به من نگيد كه خيليها با اين كار برلوسكني مخالف هستند و از او خوششان نمي آيد چون در ايران هم اگه مردي زن دوم بگيرد خيليها از او خوششان نمي آيد .....
جمعه 15 آبان 1388

bij - المان - المان
*پسر شجاع* - ايران - تهران، بقول farhad1124 فوري دهنت را اب بكش! برلوسكني را با محمد يكي ميكني؟! محمد مادر مرده از نظر كافران زنباره بوده وگرنه اصلن به حرمسرا داشتن اهميت نميداده! اگر هم زني در خانه اش زندگي ميكرد با او سكس نداشت بر خلاف برلوسكني زنباره! يا اگر پسر ناتنيش زنش را براي محمد طلاق ميدهد فقط براي ازمايش صيغه است و نه برعكس! بعد ايه هم درست ميشود بابا بيخيال تو يكي تا 9 تا مجازي! تازه دختر بچه 9 ساله هم نوش جانش :-(( تا چشم برلوسكني كور كه كمتر از 17 ركورد ندارد! حال سوال من از تو پسر شجاع اينست كه ((در جوامع اسلامي چه برخوردي با محمد ميكنند))؟؟! اگر نگران حكم يكي مثل farhad1124 هستي بگذار گردن من! :-)
جمعه 15 آبان 1388

shahin 12 - انگليس - انگليس
*پسر شجاع* - ايران - تهران . شماها كه اينقدر صيغه صيغه ميكنيد به امثال من نا اگاه بگيد فرق صيغه شدن با تن فروشي چيه؟مگه هر دو از روي ناچاري و نداري و بدبختي نيست؟كدوم زني دوست داره صيغه ادمهاي همسن باباش يا بابا بزرگش براي چند ساعت يا چند روز يا چند ماه بشه؟كدوم زني دوست داره هر روز با چند مرد عجيب غريب سكس اجباري بكنه؟شما كه اينقدر طرفدار صيغه هستيد ايا حاضر هستيد خواهرتون براي چند روز يا چند ماه صيغه يه مرد هوس باز بشه؟اگه يه روز بفهميد خواهر يا مادتون چند بار صيغه شدن چه عكس العملي نشون ميدهيد؟بنظر من صيغه فقط براي مردان هوس باز پولدار و مخصوصا اخوندا خوبه كه با اينكار براي خودشون دكان باز كردن يا هما كار بكشي رو ميكنند. نياز و مشكل جامع با صيغه و اين حرفها درست نميشه بايد تو جامعه شغل ايجاد بشه از خانوادهاي كم در امد حمايت بشه با گراني مبارزه بشه بايد ريشه اعتياد خشكيده بشه و غيره كه هيچ كدوم اينكارا با اين رژيم خائن ضد ايراني عملي نخواهد شد و فقر و فساد و فحشا و اعتياد هر روز در جامعه بيشتر و بيشتر خواهد شد
شنبه 16 آبان 1388

*پسر شجاع* - ايران - تهران
bij - المان - المان . اتفاقا جوابت رو ميدم در جوامع اسلامي سعي شده اين نياز بعضي از مردان و زنان به رسميت شمرده بشه و براي آن هم قوانيني وضع شده برخلاف جوامع سكولار كه نه ميتوانند جلوي اين پديده را بگيرند و نه آن را قبول ميكنند و تنها تماشا ميكنند...
شنبه 16 آبان 1388

Hoja Verde - ایران - تهران
آنتی اسلام - ایران - اهواز. تو طرفدار آزادی در ایران هستی؟ آره یا نه؟
شنبه 16 آبان 1388

آنتی اسلام - ایران - اهواز
Hoja Verde - ایران - تهران این سوال شما مثل این بود: تو غذا و آب میخوری یا نه؟! کی طرفدار آزادی نیست که من دومیش باشم!؟ خود خامنه ای هم طرفدار آزادی است. چون اگر آزادی نداشته باشه نمیتونه به مردم ظلم کنه. اسلام شما ضد آزادی است و آزادی رو محدود میکنه و یک سیستم خلیفه گری و حکومتی است. لطفاً از این سوالات سفسطه آمیز نپرسید نازنین ( که پشت بدش بگی: خوب؛ من هم آزادی میخوام!) یک مسلمان به یک مرجع تقلید و روحانی نیاز داره. و یک مرجع تقلید یک رهبر دینی است. و یک مرجع تقلید میتونه دستور جهاد بده ( جنگ و حمله) میتونه فتوای تحریم بده ( فتوی های تحریم اقتصادی و..) و کلاً میتونه سرنوشت یک جامعه رو عوض کنه بدون اینکه درس اقتصاد خونده باشه یا سیاست یا جامعه شناسی و... آخه من نمیدونم این مسئله اینقدر سخته که نمیگیری؟
شنبه 16 آبان 1388

آنتی اسلام - ایران - اهواز
*پسر شجاع* - ايران - تهران...{{ واقعا چه جايگزين مناسبي بجاي صيغه وجود دارد ...}} خودت هم استفاده میکنی؟
شنبه 16 آبان 1388

gogoli - ايران - تهران
آنتی جان - افغانستان - غار تورابورا! .... شما اون سري واست عبرت نشد؟! باز اومدي اينجا رو به گند بكشي؟! .. يه توصيه برادرانه ديگه واست دارم. به اون يكي توصيه(رفتن پيش يه روانشناس) كه اينطور كه معلومه گوش نكردي! اگه همين كسي هستي كه «وانمود ميكني» و حرف حساب و نيت خير داري، بجاي توهين (مثل ماجراي صيغه)، اون جاهايي رو كه واقعا احساس ميكني ميتونه بهتر بشه منصفانه نقد كن. خيليها تو ايران در مورد خيلي از مسائل حرف و انتقاد دارن. اما هرگز به خودشون اجازه نميدن به شخصيتهايي مثل حضرت محمد يا امامان شيعه بی احترامي كنن.
شنبه 16 آبان 1388

آنتی اسلام - ایران - اهواز
. gogoli - ايران - تهران شما که میگی صیغه خوب است آیا حاضری برای خانوادهء خودت هم تجویز کنی؟! خوب لابد با رضایت کامل از صیغه برای خانواده ات استقبال میکنی که اینجوری و پرحرارت صیغه صیغه میکنی :-))
شنبه 16 آبان 1388

*پسر شجاع* - ايران - تهران
آنتی اسلام - ایران - اهواز . نه بابا صيغه كجا بود دوست شدن هم راحت تر هستش هم خرجش كمتره.....
شنبه 16 آبان 1388

gogoli - ايران - تهران
آنتی جان - افغانستان - غار تورابورا! ... عزیز مدبر! منو باش که اومدم یه بار باهات مثل «آدم» صحبت کنم! شما مگه از مدرسه «جبار باغچه بان» فارغ التحصیل شدی؟! هی باید یه حرف رو واست تکرار کنم؟! تو اینجور حرفای بی شرمانه تخصص داری، نه؟! خود .. هم میدونی که من از صیغه طرفداری نمیکنم. شما که از «فحشا» طرفداری میکنی چطور؟! آیا حاضری مثلا بابات علاوه بر مامانت یه «دوست دختر» ترگل ورگل هم داشته باشه؟!!! یا مثلا برعکس؟!!! خوش و خرم با هم سر یه میز بشینین، گل بگین گل بشنوین؟! یا مثلا اگه کسی زنتو جلوت ببوسه (یه رسم کاملا معمولی غربی) تو چکار میکنی؟! مثل بعضی از سیاستمداران دوران پهلوی بهش میگی: مرسی؟!!! (با این جواب نشون دادی که اونی که وانمود میکنی نیستی، اهوازی آزاده!)
شنبه 16 آبان 1388

*پسر شجاع* - ايران - تهران
shahin 12 - انگليس - انگليس . اگه دختر18 ساله اي كه با برلوسكوني 70 ساله ارتباط داشت پيدا كردي جواب سوالات خودت رو از او بپرس{كدوم زني دوست داره صيغه ادمهاي همسن باباش يا بابا بزرگش براي چند ساعت يا چند روز يا چند ماه بشه؟ } .
شنبه 16 آبان 1388

آنتی اسلام - ایران - اهواز
*پسر شجاع* - ايران - تهران . نه بابا صيغه كجا بود دوست شدن هم راحت تر هستش هم خرجش كمتره.... }} بخاطر خرج و راحتي؟!!!! يعني اگر فرض كنيم پول داشته باشي و راحت هم باشيد و شرايط ايده آل باشه استفاده ميكنيد؟ لطفاْ بدون سفسطه پاسخ دهيد. منتظرم دوست گرامي
شنبه 16 آبان 1388

Hoja Verde - ایران - تهران
آنتی اسلام - ایران - اهواز. خوب با این حساب نباید به عقاید دیگران توهین کنی اگر به فکر ازادی هستی. باید از همین الان یاد بگیریم به عقاید یکدیگر توهین نکنیم و فقط به طور مسالمت آمیز بحث کنیم. شاد باشید.
شنبه 16 آبان 1388

bij - المان - المان
*پسر شجاع* - ايران - تهران، ((اين نياز بعضي از مردان و زنان به رسميت شمرده)) نياز بعضي از مردان یعنی پولدارها و وابستگان نزدیک دربار اسلامی(سپاه و فیضیه) با دختر بچه مردم تا حوری بهشتی و بعضي از زنان فقط در ان دنیا با باقیمانده غلمانها(پسران ١٣ ساله) که در اصل باز برای مردان همجنس باز تصور شده :-((برخلاف جوامع سكولار كه نه ميتوانند جلوي اين پديده ..)) منظورت پدیده برلوسكني است پس بخوان: سيلويو برلوسكني نخست‌وزير ايتاليا، دچار رسواييهاي اخلاقي زيادي است و حتي همسر وي نيز به همين دليل تقاضاي جدايي از او را داده است و به همين خاطر، در نشست سران G20 تنها فردي كه همسر خود را به همراه نداشت نخست‌وزير ايتاليا بود. * در ديدار و گفت‌وگو با نخست وزير ايتاليا، اقدام به ضبط حرف‌هايشان كرده‌ و اكنون تصميم گرفته است كه اين مكالمات را منتشر كند. نخست و زير ايتاليا از مدتها پيش به دليل معاشرت با زنان جوان در صدر اخبار روزنامه‌ها قرار داشته است! ...
شنبه 16 آبان 1388

bij - المان - المان
٢) پسر شجاع .. بيش از 35 هزار زن ايتاليايي با امضاي سندي، به اهانت سيلويو برلوسكني عليه زنان در ايتاليا و سوء استفاده از آنها در مسايل سياسي و تجاري اعتراض كردند. دادگاه ایتالیا مصونیت برلوسكني را باطل اعلام نمود تا به جرایم مختلف او رسیدگی شود!!!!! پسر خوب! این هم در ((جوامع سكولار)) که با خیلی کارها ((جلوي پديده)) برلوسكني ((را بگيرند))!!! خب جواب سوال من چی شد: *در جوامع اسلامي چه برخوردي با محمد زنباره و بچه باز ميكنند*؟!
شنبه 16 آبان 1388

آنتی اسلام - ایران - اهواز
Hoja Verde - ایران - تهران . آنتی اسلام - ایران - اهواز. خوب با این حساب نباید به عقاید دیگران توهین کنی }} اصلاْ همچين چيزي نيست. برگرد يك بار ديگه جوابي رو كه بهت داده بودم بخون. چون حدس ميزدم اين رو بگي همونجا بهت جواب اين كامنتت رو دادم :-))
شنبه 16 آبان 1388

آنتی اسلام - ایران - اهواز
gogoli - ايران - تهران دوست عزیز و نازنین. متاسفانه نمیدونم کجای این بحث اینقدر مشکل و پیچیده است که شما نمیگیرید!!! شما میفرمایید ..{{شما که از «فحشا» طرفداری میکنی چطور؟!..}} من کی گفتم که از فحشاء طرفداری میکنم؟! شما شرف نداری اگر نشان ندهی این از این. بعد از اون شما یک مسلمان معتقد شیعه هستی؛ چطور از یک طرف می گویید: صیغه یک دستور اسلامی و الهی است و من حتی برای خودم و خانواده ام و حتی مادرم قبول دارم؛ و عمل میکنم اما جای دیگر از جواب دادن طفره میروید و بهتان بر میخورد؟!!!! شما باید افتخار کنید این قانون مذهبتان است. من و خانواده ام بر اساس خِرد و منطق تصمیم میگیریم این شمایید که یک آخون هرزه و شهوتران و هوسباز برایتان تصمیم میگیرد و مسیر زندگیتان را برایتان مشخص میکند. آیا شما حاضرید مادرتان چندین بار و طبق دستور اسلام صیغهء این و آن شود؟! مگر شیعه نیستی؟! اگر به فحش دادن است؛ که از قدیم گفتن: فحش ها رو باد میبره و کتکها رو س گ میخوره. شما باید تابع اسلام باشی و در آخر روی من حساب کن. من هستم :-)) و جواب سوال من را هم بده و لطفاً حاشیه نرو
شنبه 16 آبان 1388

آنتی اسلام - ایران - اهواز
gogoli - ايران - تهران منو باش که اومدم یه بار باهات مثل «آدم» صحبت کنم! }} شما مگه آدم هستی؟!!!!!!!!!!!!!!!!!!!! :-)) آفرین باید سعی کنی یاد بگیری که مثل آدمها حرف بزنی. تمرین کن شاید بتونی :-)))))))))
شنبه 16 آبان 1388

آنتی اسلام - ایران - اهواز
gogoli - ايران - تهران تجربه ثابت کرده که آدمهایی که هارت و پروت زیادی دارند ( مثل تو!) همیشه چهار یا پنج نفر توی خونه شونه ( یا زیر تخت یا توی کمد یا ....) :-)) خیلی مخلصم آبجی
شنبه 16 آبان 1388

*پسر شجاع* - ايران - تهران
bij - المان - المان . فقط 35 هزار تا زن اعتراض كردند!!!!!!!!!!!!!! ...آن هم در يك كشور آزاد و دموكراتيك مثل ايتاليا با جمعيت بيش از 50 ميلين نفر!!!!...بقيه چي؟؟؟؟ من هم منظورم همون بقيه مردم بود .....
شنبه 16 آبان 1388

*پسر شجاع* - ايران - تهران
آنتی اسلام - ایران - اهواز . راستش من خودم تا بحال از اين كارها نكردم و فكر نمي كنم بعد از اين هم اين كار رو بكنم چون صيغه كردن يك زن در حقيقت يك نوع مدرك هست كه زن ميتونه با اون آبروريزي كنه و حتي شكايت كنه ....و اگه ميگم دوستي رو ترجيح ميدم بخاطر اين هست كه زن نميتونه هيچ گونه ادعايي داشته باشه .....و اگه قرار باشه با يه دختر دوست باشم كسي رو انتخاب ميكنم كه او هم اين نوع زندگي رو انتخاب كرده {و باور كنيد اين نوع زنها اين نوع زندگي رو دوست دارند و حتي اگه به اونها پيشنهاد ازدواج بشه اهل زندگي نيستند}... نه يه دختر آبرو دار كه قصدش از دوستي ازدواج باشه ...چون در ايران مدتي هست كه دختر و پسرها با نظارت والدين با هم دوست ميشوند و با تاييد خانواده هم ازدواج ميكنند برادر من اين طور ازدواج كرد و ازدواج كاملا موفقي هم داشت...
شنبه 16 آبان 1388

*پسر شجاع* - ايران - تهران
آنتی اسلام - ایران - اهواز . راستش صيغه كردن در ايران داره قديمي ميشه ديگه مردها حوصله اداره يك خانواده رو ندارد چه برسه به دو خانواده و اگه مردي بخواد روابط جنسي زيادي داشته باشه ترجيح ميده با روسپيها و يا با دوست شدن با يك زن اينكار رو انجام بده درست به سبك غربي ...وتعدادي زن و دختر هم وجود دارند كه هميشه كار رو براي اين مردها راحت ميكنن و اين زنها و دختر ها كسايي هستند كه هميشه در مراكز شلوغ و خيابانها هستند و بقول دوستتان shahin 12 - انگليس - انگليس اگه با ماشين تو خيابان بچرخي آنها رو پيدا ميكني ...اين گروه زنها كارشان اين هست ولي واقعا اكثريت زنهاي ايراني چه دختر و چه زن اهل زندگي و قناعت هستند و به اين راحتي به همسرانشان خيانت نمي كنند...
شنبه 16 آبان 1388

Hoja Verde - ایران - تهران
آنتی اسلام - ایران - اهواز. خب مگه ما چه می خواهیم؟ غیر از یک سیستم آزاد و دموکراتیک. در یک سیستم آزاد همه به طور مسالمت آمیز با یکدیگر بحث می کنند اما به باورهای یکدیگر "فحش" و "ناسزا" نمی گویند. اینطور که ما پیش می رویم پس از تغییر شرایط هم یک عده ای همین کاری را می کنند که آخوندا کردند منتها وارونش.
شنبه 16 آبان 1388

آنتی اسلام - ایران - اهواز
*پسر شجاع* - ايران - تهران..{{...گه قرار باشه با يه دختر دوست باشم ...}} چرا اینقدر تکرار میکنید: با یک دختر دوست باشم؟!! مگر در مذهب شیعه میشود با دختری دوست شد؟! چرا از کلمهء "صیغه" خجالت میکشید؟ دیدی عزیزم؟! حتی ضمیر ناخودآگاهت این مسئله را قبول ندارد و میترسد. تو از درون این مسئله را رد میکنی؛ اما چون یک آخوند دوزاری و پوسیده عقل، به شما دستور میدهد، عقلتان را در اختیار او میگذارید. برای همین است که من به مذهب و دین فحش میدهم و آنها را بی ارزش میدانم. خودت باش نازنین
يكشنبه 17 آبان 1388

آنتی اسلام - ایران - اهواز
1. *پسر شجاع* - ايران - تهران..{{...راستش صيغه كردن در ايران داره قديمي ميشه ديگه مردها حوصله اداره يك خانواده رو ندارد چه برسه به دو خانواده و...}} قربون اون شکل ماهت برم من؛ اول اینکه صیغه قدیمی نشده و تازه داره شروع میشه و باب میشه. زمان شاه کی صیغه میکرد؟! خانواده ها خیلی به هم وفادار بودند و این حرفها فقط "اسمش" بود و برای خنده. الان صیغه یک مسئلهء روز است. نمیبینی این همه فیلم و انتقاد از دولت و مذهب و فعالان حقوق بشر و.. دارند فریاد میزنند؟!! درضمن؛ مگر آدمهای بدبخت و بیچاره میرن دختر و زن صیغه میکنند؟!
يكشنبه 17 آبان 1388

آنتی اسلام - ایران - اهواز
2. *پسر شجاع* - ايران - تهران این رو 100 بار گفتم همین بالا هم نوشته اگر زحمت می کشیدی و مطالعه میکردی:{{متعه تنها براي لذت‌جويي بيشتر مردان است. از متعه نه مردم عادي، بلكه بيشتر مردان متأهل و ثروتمند بهره مي‌برند. آنها مي‌توانند به هوس‌راني‌هاي خود جنبه‌ي شرعي و قانوني بدهند، و در كنار همسر دايمي يك يا چند زن جوان را به عقد خود درآورند.}} : و تازه:..پس از انقضاي مدت صيغه، كه آن نيز به خواست مرد است، زن با سرنوشتي ناروشن رها مي‌شود. نه تنها هيچ حق و حقوقي ندارد، بلكه چه بسا بايد جور بدنامي و احتمالا بچه "نامشروع" را هم به دوش بكشد.
يكشنبه 17 آبان 1388

bij - المان - المان
*پسر شجاع* - ايران - تهران، به بيراهه نزن من چند نمونه از دهها نمونه اعتراضات را برايت نوشتم . يكي از انها توماري بود با چند هزار امضا كه براي دادگاهي كفايت ميكرد اما مهمتر برداشتن مصونيت بود كه با فشار افكار عمومي به نتيجه رسيد!!! براي بار سوم جواب سوال ما را بده: *در جوامع اسلامي چه برخوردي با محمد زنباره و بچه باز ميكنند*؟!!!!!
يكشنبه 17 آبان 1388

آنتی اسلام - ایران - اهواز
gogoli - ایران - تهران هی..خوب چشمهای ریزت رو باز کن. با من بخوای بحث کنی فقط توی این مایع ها باهات بحث میکنم و تا هزار سال دیگه هم باهات پا هستم. چون سبک مغز تشریف داری و خوش .. میشه! !!!! میدونم تو هم از اونهایی هستی که 16 تا آیدی داری و همین روزها باید شاهد سوختن همهء آیدی هات باشیم. اما من خدای حوصله ام. و کارم توی اینترنته و وقت هم زیاد دارم ( یک عمر) در ضمن توکه شیعه هستی باید به صیغه شدن فامیلت افتخار کنی؛ چون جزئی از فرهنگ اسلامی است و اصلاً خجالت هم نداره. نه سانسور کن و نه خجالت بکش. سرت رو بالا بگیر و بگو: "من به صیغه شدن همهء فامیلم افتخار میکنم چون سنت پیامبرم است و بزرگان دینم به من دستور دادند و با رضایت کامل حتی در مراسم همهء اعضای خانواده ام شرکت میکنم". بگو
يكشنبه 17 آبان 1388

آنتی اسلام - ایران - اهواز
. Hoja Verde - ایران - تهران. آنتی اسلام - ایران - اهواز. خب مگه ما چه می خواهیم؟ ...}} باز که تکرار مکررات شد!!!!! نازنین جوابتون رو توی همون کامنت بالا دادم. لطفاً بخونید
يكشنبه 17 آبان 1388

Hoja Verde - ایران - تهران
آنتی اسلام - ایران - اهواز. من معتقدم دوران اینکه یک رهبر دینی یک رهبر سیاسی باشه گذشته و امروزه وضع طور دیگری است.کی گفته رهبر دینی امروزه میتونه حکم جهاد بده؟
يكشنبه 17 آبان 1388

آنتی اسلام - ایران - اهواز
*پسر شجاع* - ايران - تهران در حقیقت وقتی شما از صیغه طرفداری میکنید؛ دارید سنگ پولدارها و مردان هوسباز رو به سینه میزنید و همونطور که خودت هم گفتی؛ خوت تو نه اهل این حرفهایی و نه اصلاً خوشت میاد!! و من هم 100% ایمان دارم که شما مال این حرفها ( صیغه ) نیستی . اما با اینکار تان ( تایید صیغه) فقط دارید به آدمهای خائن به خانواده؛ و پولدار و هوسباز کمک میکنید. نمی دونم منظورم رو متوجه شدید یا نه؟!
يكشنبه 17 آبان 1388

shahin 12 - انگليس - انگليس
*پسر شجاع* - ایران - تهران . پسر خوب با عرض معذرت بحث کردن با تو شعر خوندن .شما هیچکدوم از جوابهای منو ندادی.گفتی دختر 18 ساله با نخست وزیر ایتالیا بابا زن اون پیز سک شدن میدونی یعنی چی؟یعنی شهرت جهانی-پول-ثروت-رفاه-بادیگارد داشتن و غیره. بالام جان اون یارو یه ادم عادی نیست یکی از کله کندهای دنیاست .باز تو رفتی غرب بابا گور بابای هرچی غربی کافره.تو اصلان میدونی سران کشورت چند تا صیغه پنهانی دارند؟تو غرب اشکاره ولی تو ایران اسلامی پنهان.تو اصلان میدونی همین خواهران بسیجی محجبه ارزوشونه سید علی برای چند لحظه هم که شده.گفتی بسبک غرب دوست میشی و سکس میکنی!پس فرق تو با غربی کافر با تو مسلمان چیه؟بقول مسلمانان اونا هم زنا کارند شما هم زنا کارید.
يكشنبه 17 آبان 1388

shahin 12 - انگليس - انگليس
*پسر شجاع* - ايران - تهران . جون هركي دوست داري بيدار شو اينقدر تعصبي نباش.از خانواده ها ايراني ميگي حدود 4 ماه پيش كه رفتم ايران يكي از دوستام گفت ميخوام ببرت تو يه ويلا گوشت بچه كفتر بهت بدم من فكر كردم شوخي ميكنه ولي وقتي به اون خراب شده تو جاده چالوس رسيديم كاش هيچ وقت نمي رسيده ام ! يارو سرايدار بود چي بود تمام خانوادشو اجاره ميداد وقتي دختر 8-9 سالشو نشون داد هزار بار ارزوي مرگ كردم ولي دوستم با وقاحت كفت اينه!اين خوراك منه!!حالا كاري ندارم باهم درگير بحثمون شد و غيره ولي از اون موقع به بعد بد جور افسرده شدام.وقتي دادشم و رفيقام ديدن خيلي ناراحتم گفتن بابا اين جور چيزا ديگه خيلي عاديه.با يه تلفن يارو دست همه خانوادشو ميگيه مياره اينجا.حتما خودت هم اينا رو بهتر از من ميدوني
يكشنبه 17 آبان 1388

gogoli - ايران - تهران
«آنتی » - ترکیه - استانبول.... خوشم میاد ظرف سه چهار روز، از شدت سوزش دوبار لازم شده کپسول آتش نشانی رو ! از کامنتهای حضرتعالی معلومه که تیرم درست به هدف خورده! تا حالا با کسی که باهات تا اینجاها بیاد برخورد نکرده بودی، نه؟! با ذهن علیلت از سایرین نقطه ضعف گرفتی؟! من اوایل بارها از خودم میپرسیدم چرا خیلی از دوستانی که در حد اعتدال از مذهب طرفداری میکنن، بحث با تو رو تا آخر ادامه نمیدن؟ حالا دلیلشو فهمیدم. تا کم میاری موذیانه بحث رو به جاهایی میکشونی که طرف از خجالت و آبرو نتونه ادمه بده. آخه همه که مثل .. آبرو براشون «بازیچه» نیست! (راستی هارت و «پروت» غلطه، هارت و «پورت» درسته! «تو این مایع ها» غلطه، «تو این مایه ها» درسته)
يكشنبه 17 آبان 1388

*پسر شجاع* - ايران - تهران
shahin 12 - انگليس - انگليس. 1)راستش من هنوز متوجه نشدم مشكل تو چي هست اگه منظور تو اين هست كه اين حكومت فاسد هست من هم قبول دارم ولي اگه منظورت اين هست كه مردم ايران مثلا به خاطر مشكل مالي اكثر آنها فاسد شدند من واقعا مخالف هستم ...در مورد مثالي كه زدي من اون سرايدار رو نمي شناسم ولي با قاطعيت ميگم كه يا يكي از مهاجرين خارجي بوده يا اهل يكي از محرومترين مناطق ايران بوده كه بيشتر از آن كه مشكل اقتصادي داشته باشه مشكل فرهنگي داره تازه وقتي يك مثالي ميزني و اون رو به كل جامعه ايران نسبت ميدي پس بايد در هر خانه اي و به نسبت زياد بايد از اين اتفاقها بيفته واقعا من ميگم از اين خبرها نيست مثلا تجاوز به يه بچه چيزي نيست كه عادي باشه و اگه اتفاق بيفته كل محله و شهر خبر دار ميشن ...
يكشنبه 17 آبان 1388

*پسر شجاع* - ايران - تهران
shahin 12 - انگليس - انگليس . 2)در مورد ارتباط زنهاي خياباني هم كه گفتي اگه سوار اتومبيلهاي شخصي ميشند بالا هم توضيح دادم گروهي از زنها هستند كه شغل آنها اين هست و جاي ديگه اي بجز خيابان براي پيدا كردن مشتري ندارند ولي شما اگه با يه اتومبيل آمدي و يكي از اينها رو سوار كردي به معناي اين نيست زنها در ايران فاسد شدند شما بيا بازار يا يه مكان عمومي به يه زن پيشنهاد رابطه جنسي بده ببين چطوري با تو برخورد ميكنه....در مورد زنهاي خياباني واقعا تعداد آنها خيلي كم هست و اگه در يك محله اي باشي تو فقط هر روز چند زن مشخص رو ميبيني كه اين كار رو انجام ميدن و يا در مراكز شلوغ مثل بازار اين زنها بيشتر رفت و آمد ميكنند...اگه من به حرفهاي شما و بقيه مخالفان اعتراض دارم واقعا بخاطر اين هست كه داريد بجاي گفتن مشكل اصلي مردم ايران كه همان ايجاد رفاه و كار و توليد ثروت و عدالت توسط يك حكومت مردمي هست داريد فرهنگ مزخرف غرب رو تو پاچه مردم ايران كه يه فرهگ چند هزار ساله دارند ميكنيد .....
يكشنبه 17 آبان 1388

*پسر شجاع* - ايران - تهران
shahin 12 - انگليس - انگليس . 2)غرب اگه توانسته با توليد و استفاده از علوم جديد اقتصاد به پيشرفت اقتصادي دست پيدا كنه ولي از نظر فرهنگي خيلي ابتدايي و عقب مانده هست كه در ايجاد ساده ترين روابط هم مشكل دارند مثلا واقعا ارتباط يك غربي با بستگانش تا چه حد است اگه خيلي بخواد مايه بذاره چند بار به رستوران دعوت ميكنه ...يا همون رابطه زن و مرد كاملا بر اساس روابط جنسي هست چون زن و مرد از نظر مالي مستقل هستند و حتي از طرف دولت هم حمايت ميشند و بر خلاف نظر تو در ايران براي رابطه داشتن با يك زن {منظورم روسپيها نيست } بايد خيلي از عوامل مثل قانون نظر خانواده زن. رسوم جامعه...و در آخر نظر خود زن را در نظر گرفت ....
يكشنبه 17 آبان 1388

*پسر شجاع* - ايران - تهران
shahin 12 - انگليس - انگليس . 4)ولي در غرب اگه بتواني خود دختر را راضي كني ديگه مشكلي نداري و راضي كردن يه دختر هم خيلي ساده تر از آن چيزي هست كه باور كني مثلا اگه قيافه خوبي داشته باشي يا وضع مالي نسبتا خوبي داشته باشي يا بلاخره چيزي داشته باشي كه زنها خوششان بيايد مطمن باش با هر چند تا دختر كه بخواهي ميتواني دوست باشي و پايان دوستي هم به اختيار خودت هست راستش در ايران من خيلي اتفاق افتاده كه براحتي توانستم نظر يه دختر رو جلب كنم ولي مهمترين مشكل من خانواده دختر بودند كه براحتي حاضر نيستند كه دخترشان با كسي كه قصد ازدواج نداره دوست بشن البته من هم از فريب دادن يه دختر باخانواده خوشم نمي آيد ولي در كشورهاي اروپايي تنها مشكل تو جلب رضايت خود دختر هستش و دخترهاي با سن كم به دليل احساسي بودن براحتي با يك پسر دوست ميشن و براحتي با او رابطه جنسي برقرار ميكنن ....
يكشنبه 17 آبان 1388

*پسر شجاع* - ايران - تهران
shahin 12 - انگليس - انگليس . 5)و در پايان آن چيزهايي كه در مورد ايران مثلا وجود زنهاي خياباني يا اعتياد گفته ميشه مطمن باش اگه يك روزي وضع اقتصادي جامعه خوب هم بشه باز گروهي هستند كه اين كارها رو انجام ميدند من واقعا با چشم خودم ديدم فساد اخلاقي و اعتياد اگر در طبقه ثروتمند ايراني بيشتر از طبقات ديگه نباشه كمتر نيست و اتفاقا اگوي اكثر آنها هم فرهنگ غربي هست....
يكشنبه 17 آبان 1388

آنتی اسلام - ایران - اهواز
. gogoli - ايران - تهران تا کم میاری موذیانه بحث رو به جاهایی میکشونی که طرف از خجالت و آبرو نتونه ادمه بده}} آخه فیر توکه بلد نیستی حرف بزنی؟! تورو چه به بحث؟! نه سر پیازی و نه ته پیاز. برو بشین همون کتاب تاریخی شعبون بی مخ رو بخون. تورا با نبرد دلیران چه کار؟ بی مخ
يكشنبه 17 آبان 1388

*پسر شجاع* - ايران - تهران
آنتی اسلام - ایران - اهواز . شايد هم شما راست ميگي آخه بدبختي اينجاست كه آدمهاي پولدار در هر حالتي كار خودشون رو ميكنند و فرقي هم نميكنه در ايران باشند يا هر كجاي ديگه ولي من هرچي فكر ميكنم صيغه بهتر از روسپيگري يا دوستيهاي زياد هست ...چون اولا زن با بيش از يك مرد همزمان ارتباط نداره هم خرجش رو از مرد ميگيره هم از نظر آدمهاي مذهبي گناه نميكنه يعني شخصيت زن حداقل در جوامع مذهبي حفظ ميشه ...
يكشنبه 17 آبان 1388

*پسر شجاع* - ايران - تهران
bij - المان - المان . در جامعه ما هم مثل غرب يا خيلي بيشتر با اين كار مخالفت ميكنند مثل همون آخوند حسيني كه يه دختر رو صيغه كرده بود و زن اولش تو آفتابه اش اسيد ريخته بود و خيليها هم حمايت كردند فكر ميكنم اگه امضا جمع ميكردند 100 هزار تا امضا جمع ميشد ولي اين امضاها همان طور كه تو ايتاليا فايده اي نداشت در ايران هم فايده اي نداره چون اين يك واقعيت جنسي هست كه بايد پذيرفت و با آن منطقي برخورد كرد ...در مورد زنان پيامير راستش من آن موقع نبودم تا ببينم شرايط چطوري هست فكر ميكنم خيلي از مردها كه الان تنها به يك زن رضايت ميدن اگه اون موقع بودند شايد ركورد زن گرفتن رو ميزدند چون با چند سكه طلا ميشد يه زن جوان خريد و فرقي هم نميكنه در عربستان يا ايران و يا هر جاي ديگه مثل اروپا ...راستي يه چيزي يادم افتاد هيچ ميدونستي مادر عايشه يه زن اروپايي مو قرمز بوده كه ابوبكر او رو از تاجرهاي برده اروپايي خريده بوده و به خاطر موهاي قرمزش زنهاي مكه به او حميرا ميگفتند يعني داراي موهاي قرمز....
يكشنبه 17 آبان 1388

bij - المان - المان
*پسر شجاع* - ايران - تهران، دوباره براي ان مثالت يعني سيلويو برلوسكني: چند نمونه از دهها نمونه اعتراضات را نوشتم و نتيجه غيرقابل مقايسه همان برداشتن مصونيت اوست تا براي اعمالش مجازات شود!!! ((خيلي از مردها كه الان تنها به يك زن رضايت ميدن اگه اون موقع بودند شايد ركورد زن گرفتن رو ميزدند)) مردهاي مسلمان مخصوصن دو اتشه اش حتمن و بدون شك همانطور كه تو مدعي هستي ركورد زن گرفتن رو از محمد و علي و حسن مي ربودند!!! اما اشتباهت اينجاست كه هيچكدام از ان مردهاي مسلمان نميتوانند امروز ادعاي پيامبري كنند! در ثاني با اعتراف تو، محمد يك زنباره بود بقيه اش طلب مسلمين! در مورد مادر عايشه با اينكه ميدانستم اما نه با جزيياتش (=موهاي قرمزش) :-) موفق باشي!
يكشنبه 17 آبان 1388

bij - المان - المان
*پسر شجاع* - ايران - تهران، ((صيغه بهتر از روسپيگري يا دوستيهاي زياد هست)) صيغه اولن براي همه در نظر گرفته شده نه براي زنان تنفروش و مردان خريدار! دوستي دختر و پسر هم ربطي به تنفروشي مرد يا برعكس نداره!!!!! بحث بر سر سيستم ضد انساني مردسالاريست كه اسلام با اغوش باز براي مردان محمد (جنگجويان) به بدرقه رفته و دو دستي بغل كرده! وگرنه كي گفته مردان اجازه همخوابگي با بيش از يك زن را داشته باشه، زن نه؟! گناه باز مربوط به سيستم مردسالار است چون اگر اسلام براي زنان چيزي براي ارائه كردن داشت حتمن همخوابگي مرد با بيش از يك زن را هم گناه بحساب مي اورد!!!!!!!
يكشنبه 17 آبان 1388

shahin 12 - انگليس - انگليس
*پسر شجاع* - ايران - تهران . پرسيدي مشكلت چيه؟مشكل من با امثال شما اينه كه شما كه حتي تو خوابتون غربو نذيد چرا اينقدر غرب غرب ميكنيد؟؟و چرا حرفهاي صدا و سيماي ملا هاي دروغگو رو هي اينجا تكرار ميكنيد؟؟دوما من اون مثالو بكل جامعه نسبت نداده ام فقط يه مثال زده ام كه ايران اسلامي پر از اين چيزهاست.دوباره اين هم بهت بگم كل فاميل و اقوام من تو ايران زندگي ميكنند خودام هم مجبورم سالي 3-4 بار برم ايران اين چيزها رو با چشاي خود ام مي بينم فكر نكن همه مثل تو سزشو ميكنه تو برف.ولي تو چي؟ در مورد ميليونها خوانواده غربي بدون اينكه كمترين اطلاعي داشتي باز اظهار نظر ميكني.من نميدونم تو منظورت از فرهنگ
يكشنبه 17 آبان 1388

shahin 12 - انگليس - انگليس
*پسر شجاع* - ايران - تهران . چيه؟من اصلا قصد دفاع از غربيها رو ندارم چون اصلا نيازي به دفاع ندارند ولي ميخوام امثال تو كه كمترين اطلاعي از غرب نداري يه ذره روشنتون كنم البته ميدونم كه اصلا امكان نداره.عزيز دل حرفات پره تناقضه از يه طرف من يكي رو دوست داشتم (شايد هم باهاش خوشبخت ميشدي)خانوادشون نذاشتند يعني تو رو قبول نداشتند احتمالا هم بدخترشون گفتن اگه دور بره اون لات بي سر و پا بگردي سرتو مي بريم كه صد در صد بدجور سر افكنده شدي چون نميتونستي اينده خودتو همسر ايندتو تامين بكني ولي تو كشورهاي پيشرفته جونها خودشون به اينده خودشون تصميم ميگرند من فكر همه اي انسانها بايد خودشون به اينده خودشون تصميم بگيرند.من واقعا نميدونم چرا شما گير داديد به خانوادهاي غربي؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟
يكشنبه 17 آبان 1388

shahin 12 - انگليس - انگليس
*پسر شجاع* - ايران - تهران . غربي؟؟؟؟؟؟بابا همين الانش هم برادر از حال برادر بي خبره !!!!اگه اينجوري پيش بره يه 10 سال ديگه حسرت همين بقول تو خانوادهاي غربي را خواهيم كشيد!!!قبلا هم گفتم الان حتي تو روستاهاي ايران هم رفت و امد خيلي خيلي كم شده تازه رفت و امد هم باشه چه فايده داره يا پشت بقيه فاميل حرف زدنه يا نشون دادن ثروت به همديگه است و يا وقتي هم كه مهموني تموم شد كلي حروف و حديث پشت سر هم ميزنند بيا و دستش كن
يكشنبه 17 آبان 1388

*پسر شجاع* - ايران - تهران
shahin 12 - انگليس - انگليس . 1)واقعا من موندم تو چرا فكر ميكني بجز تو و چند نفر دوستاي همفكرت كسي غرب رو نديده بابا اگه حالا كسي 500 هزار تومان { حداقل حقوق يك ماه يه كارمند} خرج كنه ميتونه يه هفته بره تايلند مالزي يا اكراين تركيه قبرس .... اگه 2 ميليون تومان خرج كنه ميتونه چند روز بره فرانسه آلمان انگليس بگرده يعني يه ايراني كه به مكه هم ميره تقريبا 2 ميليون خرج ميكنه و جالب اينجاست در سال چند صد هزار ايراني مكه ميرند يعني اين پولها براي خيلي از ايرانيها پولي نيست بيخود نيست كه ايران اقتصادي همرديف تركيه داره { يعني اقتصاد ايران 17 امين اقتصاد بزرگ دنياست ميتوني آما سازمانهاي جهاني رو در مورد اقتصاد ايران تو ويكي پديا ببيني} ....
يكشنبه 17 آبان 1388

*پسر شجاع* - ايران - تهران
shahin 12 - انگليس - انگليس . 2)اينهارو گفتم كه بدوني ايران با آن موقعها كه براي اروپا رفتن خيليها مجبور بودند قاچاقي و بشكل پناهنده برند خيلي فرق كرده توي همين تهران قيمت يك متر آپارتمان حداقل يك ميليون تومان هست يعني براي خريد 100متر آپارتمان بايد 100 هزار دلار بدي و اگه مشكلي براي مسافرت به اروپا هست بيشتر مشكلات سياسي نه اقتصادي كه براي كساني كه فاميل در اروپا دارند يا اگه كمي زياد خرج كني مشكل سياسي هم وجود نداره ....حالا باز بيا بگو بجز من و دوستام كسي نميتونه بياد اروپا ...يه بار گفتم ولي نميدونم حداقل من كه دفعه بعد اومدم اونجا باز هم تو اين سايت پيدات ميشه كه اين حرفا رو بزني يا نه... در ضمن حرفات در مورد مثالي كه درباره دوست شدن با يه دختر زدم خيلي جك بود .. بابا من اهل مرام هستم هيچوقت با احساسات يه دختر پاك بازي نمي كنم حالا تو فكر كن خانواده اون دختر گفتن با اين لات بي سرپا دوست نشو ها ها ها ها
يكشنبه 17 آبان 1388

gogoli - ايران - تهران
«آنتی شعور» - ایران! - اهواز! ... «نبرد دليران»؟!! «خدا» شفات بده!!! ظاهرا هنرز كپسول آتش نشاني رو زمين نذاشتي و مشغول «تدبر» هستي!!
دوشنبه 18 آبان 1388

shahin 12 - انگليس - انگليس
آنالير گونه سايت نيمه دولتى تابناك از تجاوز به زنان و كودكان (البته اينها يك از ده ها هزار هست.http://www.tabnak.ir/fa/pages/?cid=72105. در قرن ارتباطات نياز به انكار و دروغ نيست با فشار دادن چند دكمه هر اطلاعاتي كه بخواهي پيدا ميكنيد.همه چيز تو ايران اسلامي اخوند زده گرونه به جز جون انسانها و مواد مخدر.فاجعه اعتیاد در ایران آخوندزده، بزرگترین شیره کش خانه جهان . رادیو آلمان در گزارشی اعلام کرد، بر اساس گزارش سازمان ملل، ایران بالاترین آمار مصرف مواد مخدر در جهان را دارد. تهران نیز یکی از کلانشهرهای اعتیاد است. فقط حوادث و بخونيد ميبينيد چه خبره؟؟؟ با جود اينكه فقط يكي از دهها رو چاپ ميكنند.هيچ نيازي به انكارو دروغ نيست.با تشكر از حوصله و زحمات مسولان بهترين سايت ايراني.
دوشنبه 18 آبان 1388

shahin 12 - انگليس - انگليس
*پسر شجاع* - ايران - تهران . عجب!!!!نميدونستم اقتصاد دان هم هستي!!!!!!!جمع كن كاسه كوزه تو مردم محتاج نون شبشونن تو داري از اقتصاد حرف ميزني؟!!!خجالت بكش شرم كن حيا كن بمير كم مزخرف بگو بيشتر از 20 ميليون زير خط فقرند-اكثر جونونا بيكارن-خيابانها پر از زنان و كودكان كار و خيابانيه و غيره.500 هزار تومان حقوق 500 هزار تا درد داره با 500 هزار تومان نميشه شمال رفت.اون حاجياي كه ميگي مثل تو يه مشت بيسواد عقده اي هستند كه از گلو زن و بچه شون ميزنند ميبرند ميريزند تو شكم عربا تا تو در و همسايه بهشون بگن حاج اقا و حاج خانم .اون خونه هارو كه گفتي مطمن باش قيمت اون خونه ها رو خيلي بهتر از تو ميدونم.چند درصد مردم ميتونند از اون خونه ها بخرند؟؟؟ تو و امثال تو حتي نميتونيد تصور داشتن اون خونه ها رو بكنيد.تو ايران و حتي تو افغانستان ميليونر خيلي زياده ما داريم كلي صحبت ميكنيم .بكو ببينم پايه حقوق تو ايران چقدره؟
دوشنبه 18 آبان 1388

shahin 12 - انگليس - انگليس
*پسر شجاع* - ايران - تهران . فاصله طبقاتي تو ايران چقدره؟تو همچين از ايران حرف ميزني كه انگار داري به يه خارجي دروغ ميگي خودت هم ميدوني داري دوغ ميگي!!!بهر حال ديگه نمي خوام وقتم و بيشتر از اين برات تلف كنم چون خيلي خيلي عقده اي و حقيري!!تو هيچكدوم از سوالات منو جواب ندادي يعني نداري؟اگه داري بگو ببينم تو كه حتي تو خوابت هم غربو نديدي و كمترين تجربه زندگي در غربو نداري چرا اينقدر غرب غرب ميكني؟؟؟؟و اگر غرب اينقدر بده چرا نصف بيشتر فاميلات تو غرب زندگي ميكنند؟؟ چدا برنميگردند به اون كشور گل و بلبل اسلامي عزيزشون؟؟؟تو چرا اينقدر تلاش ميكني بياي غرب؟؟؟؟همه اينا ثابت ميكنه تو يه عقده اي تعصبي خيلي حقير هستي كه فقط ميخواي خودتو مطرح بگني
دوشنبه 18 آبان 1388

*پسر شجاع* - ايران - تهران
بابا دههاهزار مورد كجا بود !!!!!تمام جنايتهايي كه ميشه در صفحه حوادث روزنامه ها نوشته ميشه ....مثل همون اروپا كه صفحه روزنامه ها پر هست از اين حوادث ....اگه دوست داشتي برات يه آمار جنايت از اروپا ميدم كه خودت كف كني ...براي شروع يه مرد بلژيكي كه دخترش رو چندسال زنداني كرده بود و بهش تجاوز ميكرد و بچه دار هم شده بود يا اون مرد آلماني كه ادمخوار بود يا تو همون انگليس اگه تو لندن بچرخي مواد مخدر فروش كم پيدا نمي كني ...تازه اون سايتي كه گفتي آناليز 27 مورد تجاوز و بررسي علل آن بود و تازه اگه خوب تحقيق كني اين 27 مورد تجاوز در بيش 10 سال اتقاق افتاده نه در يك سال ....حالا بيا بگو تو كه غرب نديدي چرا غرب غرب ميكني !!!!!ها ها ها ها
دوشنبه 18 آبان 1388

*پسر شجاع* - ايران - تهران
shahin 12 - انگليس - انگليس . بابا تو واقعا بدجور وضعت خرابه گفتي كي اين خانه ها رو ميخره بهتره بدوني كه 80 درصد مردم ايران صاحبخانه هستند و 20 درصد مستاجر ...راستش ديگه من حوصله بحث كردن با تو رو ندارم ولي امثال تو رو خوب ميشناسم بالا گفتم مشكل تو چي هست ؟ جواب درست وحسابي ندادي ميخواي بگم مشكل امثال شما چي هست؟ كسايي مثل شما به عشق اينكه تو اروپا دارند پول پارو ميكنند قاچاقي رفتند به اروپا بعد چند سال دربدري و معطلي تو كمپهاي پناهنده ها تازه با بدبختي تونستند مجوز كار بگيرند ولي هرچه كارميكنند نه توانستند يه خانواده درست وحسابي داشته باشند و نه يه پس انداز درست و حسابي و وقتي ايران برگشتند ديدند اي دل غافل اكثر فاميلها از نظر وضع مالي و خانواده از اينها جلو هستند و اگه يكي از فاميلهاش خانه اش رو بفروشه كل زندگي او رو تو اروپا ميتونه بخره حالا نه روي برگشت دارند و نه اعتراف ميكنند بلكه با هزارتا دروغ جوري وانمود ميكنند كه در اروپا تو بهشت زندگي ميكنند ....البته گروه دومي از ايرانيهاي هم هستند كه با يه برنامه درست و حسابي به اروپا و غرب رفتند و موفق هم بودند .....
دوشنبه 18 آبان 1388

*پسر شجاع* - ايران - تهران
shahin 12 - انگليس - انگليس . 2)در آخر واقعا من براي پيشرفتهاي اقتصادي اروپا و غرب احترام قايل هستم و سعي ميكنم از اين فرصتها استفاده كنم و اعتقاد دارم كه ايران هم بايد در اين مورد از تجربيات غرب استفاده كنه ولي راستش در مورد فرهنگ غرب و روابط آنها با هم صدرصد فرهنگ اصيل ايراني را ترجيح ميدم البته با حذف نكات منفي آن ...
دوشنبه 18 آبان 1388

Facebook Twitter Contact us RSS
www.IranianUK.com
دویچه وله
تحصیل در انگلستان - آمریکا

جدیدترین مطالب سایت
دیدنی ها و شنیدنی های روز
داغ ترین و پربیننده ترین مطالب
اخبار ایران و جهان
اخبار ورزشی
اخبار سینما و موسیقی
اخبار ایرانیان خارج از کشور
حوادث
عکسهای دیدنی
ویدیو کلیپ
دانلود فیلم
دانلود موزیک
فیلم ایرانی
دختران پسران و مسائل جنسی
پزشکی و سلامتی
علمی و دانستنیها
مقالات
داستان
روانشناسی
خانواده و زندگی زناشویی
تاریخی فرهنگی و هنری
زنان
مد آرایش و زییایی
تغذیه رژیم و گیاهان داروئی
آشپزی
مذهب و عرفان
طنز و جوک
کتاب و شعر فارسی
ایران سرای من
انواع فال طالع بینی و تعبیر خواب
روزنامه ها و مجلات
کامپیوتر و دانلود نرم افزار
رنگارنگ
راهنمای زندگی در خارج از کشور
تحصیل در خارج از کشور
مهاجرت
کودکان
امکانات
خانه
تبادل نظر پرنیان
سفارش آگهی
تماس با ما
فیلترشکن
عضویت در سایت
RSS
آگهی های متنی
عکس - ویدیو - سرگرمی
تحصيل در آمريكا
ادامه تحصیل در انگلستان
کالج های زبان در انگلستان
طراحی حرفه ای وب سایت
کنترل پنل کاربران
عضویت در سایت
تغییر کلمه عبور
تغییر دیگر مشخصات
جستجو در ایرانیان انگلستان
عضویت در خبرنامه
ایمیل :
دوره های تضمینی آموزش زبان انگلیسی
صرافی سمیانی
صرافی کاسپین
رایان یوکی
صرافی اطلس
صرافی موج
صرافی پرآرا
صرافی سیمرغ
دویچه وله فارسی
ادامه تحصیل در انگلستان
طراح وب سایت
راهنمای مشاغل ایرانیان
کتاب فروشی نما
صرافی گاندی
فیسبوک رایان یوکی
رایان یوکی
اين سايت هيچ گونه مسئوليتي را در قبال آگهي ها نمي پذيرد
جدیدترین مطالب سایت
کندن قبر برای «شهدای گمنام»‌ در مشهورترین میدان گردشگری یزد
یک «فعال فیس‌بوکی» در ایران به ۲۰ سال زندان محکوم شد
تشکر بشار اسد از حمایت حکومت و رهبر ایران
داووداوغلو: اروپا مبارزه کثیفی را علیه ترکیه آغاز کرده است.
علی لاریجانی: حمایت ایران از سوریه برای این بود که برخی در منطقه قلدربازی درنیاورند
مرگ پدر و پسر در درگیری فامیلی
واکنش فوتبالی‌ها به درگذشت مرتضی احمدی
کشف شکاف‌های امنیتی عمیق در فرودگاه فرانکفورت آلمان.
دستگیری صد معلم معترض به اسلامی شدن نظام آموزشی در آنکارا.
صاحب رتبه تک رقمی کنکور چگونه به یک کلاهبردار اینترنتی تبدیل شد؟
پیام اینستاگرامی صادقیان: در این شرایط پرسپولیس را تنها نمی‌گذارم/ رفیق نیمه راه نیستم
هتلدار سرشناس در دام کلاهبرداران میلیاردی
بازگشت پسر استقلال به استقلال/قلعه نویی طالب لو را برای دروازه تیمش آورد
قبرهایی به قیمت پنت هاوس
رتبه پنجم ایران در خلاق‌ترین محققان مهاجر آمریکا
گلینه عطایی "روزنامه‌نگار سال ۲۰۱۴" آلمان شد
شواهد علمی در تایید اینکه 'خلق را تقلیدشان بر باد داد'
کشف روغن زیتون شش هزار ساله در اسرائیل
بحران پژوهش در ایران؛ کمبود منابع مالی یا سوء مدیریت
فال روز دوشنبه 22 دسامبر - 1 دی
راننده ای در فرانسه اتومبیلش را به رهگذران کوبید
اتاق فکر آمریکا تصمیم گرفت پیتزا را جایگزین آبگوشت کند
عکس جالب یلدایی بازیگر زن
حمله یک مهاجم با شعار الله اکبر به سه مأمور پلیس فرانسه
التون جان با دوست پسرش ازدواج کرد
حق "پس دادن" عروس، امتیازی برای دامادهای مراکشی.
گزارش تصویری عکاس ایتالیایی از فرهنگ مصرفی در حال رشد ایران
پیشروی پیشمرگ‌های کرد عراق به سوی مرکز شهر سنجار
سخنان دادکان درباره فساد در مجلس و دولت: بابک زنجانی از آستین مسئولین مملکت بیرون آمد+ ویدیو
تصاویری از بهترین آسمانخراش 2014 با 800 درخت و 14 هزار گلدان در میلان
ادامه ...
دیدنی ها و شنیدنی های روز
برنامه شب یلدای بی‌بی‌سی در دبی
یک فیلم کارتونی به نام Nuggets , بهترین انیمشن که چگونگی حس یک معتاد از مصرف مواد را در طول زمان شرح میدهد
چطور یک تشک بادی را بدون پمپ, باد کنیم؟
زنده بیرون آمدن دوچرخه سوار چینی از زیر یک کامیون 14 چرخ
وقتی سوال یک خبرنگار،پوتین را به خنده واداشت
زن راننده کامیون: من عاشق کارهای مردانه ام!
سوتی دادن پیرمرد در مصاحبه با صدا سیما در رابطه با کاشت تریاک
قلعه‌های پر رمز و راز اروپا از دریچه دوربین یک ایرانی.
گزارش تکان‌دهنده از تولید "خمیر مرغ" در ایران.
از نزدیکی آمریکا و کوبا تا هشتگ همبستگی استرالیایی‌ها با مسلمانان.
خروسی که به جای قوقولی قوقو , می خندد
مسابقه اسپاگتی خوری بین دو سگ خانگی
تصحیح پارک اشتباه خودرو در یک ثانیه
استعفا و عذرخواهی عمومی مدیر "هواپیمایی کره" به دلیل تأخیر 20 دقیقه ای + ویدیو
مستند آبادانی ها و عینک ری بن
ادامه ...
داغ ترین و پربیننده ترین مطالب
مرتضی احمدی درگذشت (260+)
سخنان دادکان درباره فساد در مجلس و دولت: بابک زنجانی از آستین مسئولین مملکت بیرون آمد+ ویدیو (145+)
مستند آبادانی ها و عینک ری بن (129+)
وقتی سوال یک خبرنگار،پوتین را به خنده واداشت (126+)
پیشروی پیشمرگ‌های کرد عراق به سوی مرکز شهر سنجار (115+)
عکس جالب یلدایی بازیگر زن (111+)
سوتی دادن پیرمرد در مصاحبه با صدا سیما در رابطه با کاشت تریاک (110+)
۴۲ ماه حبس برای شکار پلنگ ایرانی (109+)
زن راننده کامیون: من عاشق کارهای مردانه ام! (100+)
استعفا و عذرخواهی عمومی مدیر "هواپیمایی کره" به دلیل تأخیر 20 دقیقه ای + ویدیو (95+)
بازخوانی یک گفت و گوی شیرین فوتبالی با مرحوم مرتضی احمدی:چه کتکی زدم به خسروانی تاجی! (88+)
"دولت اسلامی" ۱۰۰ عضو خارجی فراری را اعدام کرد. (87+)
خروسی که به جای قوقولی قوقو , می خندد (86+)
شب یلدای۹۳؛ به رنگ انار - عکس (82+)
رقصنده مشهور ایرانی پس از ۴۰ سال به صحنه بازگشت. (81+)
ادامه ...
● خانه ● تبادل نظر پرنیان ● سفارش آگهی ● تماس با ما ● فیلترشکن ● عضویت در سایت
Copyright 2004 - 2014 © IranianUK.com , All rights reserved.