صرافی گاندی صرافی نیاوران
● خانه ● تبادل نظر پرنیان ● سفارش آگهی ● تماس با ما ● فیلترشکن ● عضویت در سایت
هواداران موسوی: عصر امروز با حمل شمع و روشن کردن چراغ خودروها سوگواری کنید هواداران موسوی: عصر امروز با حمل شمع و روشن کردن چراغ خودروها سوگواری کنید

دوشنبه 22 ژوئن 2009 - 1 تیر 1388
هواداران میر حسین موسوی از معترضین به نتایج انتخابات ایران خواسته اند برای ابراز همبستگی با خانواده های کشته شدگان در اعتراض های مسالمت آمیز روز های اخیر، امروز عصر، با خود شمع های آذین شده با روبان سبز حمل کنند و چراغ های خودروهایشان را روشن کنند.


● اخبار ايران و جهان

هواداران موسوي:

عصر امروز با حمل شمع و روشن كردن چراغ خودروها سوگواري كنيد

راديو فردا :  هواداران مير حسين موسوي از معترضين به نتايج انتخابات ايران خواسته اند براي ابراز همبستگي با خانواده هاي كشته شدگان در اعتراض هاي مسالمت آميز روز هاي اخير، امروز عصر، با خود شمع هاي آذين شده با روبان سبز حمل كنند و چراغ هاي خودروهايشان را روشن كنند.
تلويزيون دولتي ايران روز يكشنبه اعلام كرد كه در اعتراض هاي روز شنبه در تهران ده نفر كشته و ۱۰۰ نفر زخمي شدند. رسانه هاي دولتي ايران بروز خشونت ها را به افرادي كه آنها را «اغتشاش گر» مي نامند، نسبت مي دهند.
رسانه هاي بين المللي از قول منابعي در بيمارستان هاي تهران، شمار كشته شدگان روز شنبه را دستكم ۱۹ نفر اعلام كرده اند.

ميرحسين موسوي در ششمين بيانيه خود روز يكشنبه خود را «هم سوگ مردم» خواند و از معترضين خواست تا با خويشتنداري به اعتراض هاي خود ادامه دهند. اين بيانيه افزوده بود كه " اجازه ندهيد كساني كه براي نااميدي و ارعاب شما مي كوشند، خشمتان را برانگيزند."

rezian - امارات - شارجه
یاد شهدا گرامی باد.
دوشنبه 1 تير 1388

joojoo20 - امريكا - سنفرانسيسكو
بچه ها دیشب خوابم نبرد. چهره مظلومش که داشت جون میداد از جلوی چشمهایم دور نمیشد. خواهر من هم اسمش نداست و در همین سن و سال بسر میبره. همش فکر میکنم اون ندای ما بود و البته که او ندای ما بود او ندای همه ماست. ندا تو دلاور دلاورانی.
دوستان بیاییم فراموش نکنیم که دلاوران دیگری هم بودند که فیلم شهادتشان را دیدیم. بگذارید آنها هم مثل ندای ما یاد شوند. همه آنها نداهای ما هستند.همه آنها دلاوران ما هستند.
دلم گرفته دلم بدجوری گرفته و فقط پیروزی میتونه بغضم را بشکونه.
دوشنبه 1 تير 1388

pezhvak - ايران - تهران
*بسمه تعالی **انا لله و انا الیه راجعون *

*ملت شریف و عظیم القدر ایران*

*با کمال تأسف خبردار شدیم که ملت بزرگوار ایران در دفاع از حقوق قانونی خود در
تجمعاتی به دور از خشونت مورد هتک حرمت و ضرب و شتم قرار گرفته و به خاک و خون
کشیده شده است. اینجانب ضمن تسلیت این ضایعه و ابراز همدردی با آحاد داغدار
ملت، روزهای چهارشنبه، پنجشنبه و جمعه را عزای عمومی اعلام می کنم و باحمایت
قاطع خود از حرکتهای غیر خشونت بار ملت مسلمان برای دفاع از حقوق حقه خود در
چارچوب قانون متقن اساسی جمهوری اسلامی که جمهوریت را رکن اصلی نظام می داند، هرگونه اقدامی که منجر به ضرر غیر قابل جبران به جمهوریت نظام گردد را جایز نمی
دانم. هریک از برادران و خواهران دینی ما موظف است ملت را دردستیابی به حقوق
حقه خود یاری دهد. بر این اساس، هرگونه مقاومت در این راستا، به خصوص ضرب و شتم
و کشتار ملت را مصداق بارز مخالفت با اصول اساسی اسلام مبنی بر حاکمیت ملت بر
سرنوشت خود دانسته و حرام شرعی اعلام می کنم. *
*و السلام علی من التبع الهدی *
*حسینعلی منتظری *
*21 جمادی الثانی 1430
دوشنبه 1 تير 1388

pezhvak - ايران - تهران
سراسری در ایران
این روزها شاهد ذبح عدالت در مسلخ مصلحت اندیشی بوده و هستیم.
آری این روزها شاهد ریخته شدن خون مردم حق طلب ایران در کوچه ها و خیابان ها هستیم. شاید بسیاری از مردم که از دیدن این صحنه ها احساس وظیفه میکنند نمی توانند با حضور در کوچه و خیابان فریاد دادخواهی سردهند. اما ما برآنیم تا وحدت و اکثریت خودمان را به حاکمانی که ظلم خود را در پوشش دین توجیه میکنند نشان دهیم.
بدین منظور ازهمه کارمندان و کارگران و شاغلان دولتی و غیردولتی، به غیر از مشاغل اورژانسی مانند کارمندان بیمارستان ها و مراکز درمانی و آتش نشانی، تقاضا میشود که روز سه شنبه دوم تیر ماه از رفتن به سر کار امتناع کنند. هم چنین از همه دانشجویان و دانشگاهیان عزیز تقاضا داریم که با تعطیل کردن دانشگاه در این روز با ما همراهی کنند. قصد ما این است تا با این روش مسالمت آمیز اعتراض خود را به وضع موجود اعلام نماییم.
لطفا این خبر را از طریق ایمیل یا تلفن یا حضوری، به نزدیکان خود در سراسر ایران اطلاع دهید.
والسلام علی من التبع الهدی
حامیان میرحسین موسوی
حامیان مهدی کروبی
دوشنبه 1 تير 1388

mah1 - ايران - تهران
شمعها رو روشن كنيد. به ياد خونه پاكه جوانها. به اميد نابوديه قاتلين..
دوشنبه 1 تير 1388

star1388 - انگليس - لندن
ندا ..تون ججون 20 ساله دانشجوي اصفهاني . خيلي هاي ديگه كه فيلماشون نيست و اون جوووني كه جلوي بيمارستان دام پزشكي اون طوري كشته شد و فيلمي ازش نيست ...هو خيلي خيلي هاي ديگه ..همه و همه عزيزاي ما بودن ...همه خواهر و برادر و دختر و پسر ما بودن ...خونشون و جونشون رو گداشتن براي حق به زور گرفته شدشون ...شهداي عزيزي كه تا هميشه تو خاره هامون مي مونن ... و از خداي خودم انتقام خون همه اين ها رو مي خوام كه به نا حق رو زمين ريخته شد ... ... از خدا مي خوام تا بيشتر از اين اين كافر هاي بي دين هم دينمونو به بازي نگرفتن و هم ججون ها مونو پر پر نكردن ..منجي خودشو بفرسه
دوشنبه 1 تير 1388

مرد شنگول - ايران - مشهد
اسم ندا نبايد خاموش بشه بايد وبلاگ -سايت -اسم بچمون و اسم كوچه هاي شهرمون و هر چيزي كه امكان داشته باشه را ندا بزاريم
دوشنبه 1 تير 1388

qazxcvb - ایران - اروميه
وای بر این ترکها!
به خاطر یک سوسک چه کارها که نکردین؟؟اما حالا...........
دوشنبه 1 تير 1388

bistosekhordad - ايران - تهران
مسبب تمام جنايات ولايت مطلقه فقيه و قدرت مطلقه اوست كه ماوراي قانون عمل مي كنه و با يك حكم حكومتي مي تونه نظر قرون وسطاپي خودش رو به ملت تحميل كنه . نمي گذاريم خون دختران و بسران اين مرزو بوم بايمال بشه .همه متحد با هم تا باپپين كشيدن اين ديكتاتوري قرون وسطاپي به بيش خواهيم رفت . مرگ بر ديكتاتور
دوشنبه 1 تير 1388

mah1 - ايران - تهران
مرد شنگول
با حرفتون كاملا موافقم.
دوشنبه 1 تير 1388

gigikhanoom - ايران - ايران
امروز در میدان هفت تیر دشمن منتظر ماست امروز قاتل ندا در هفت تیر منتظر ماست امروز نه با شمع با جانمان ميجنگيم
دوشنبه 1 تير 1388

bistosekhordad - ايران - تهران
تکیه بر جای بزرگان نتوان زد به گزاف
تا که اسباب بزرگی همه آماده شود!
جبهه ی متحد ضد ولایت فقیه، تنها راه تداوم جنبش و نجات ایران است.این جبهه، ترکیب وسیعی است از تمامی نیروهایی که حضور ولایت فقیه را مانع اصلی تحولات و پیشرفت میهن ما ایران می دانند.اصلاح طلبان از سال 1376 باشکال مختلف سعی کرده اند در چارچوب ولایت فقیه تعییراتی را در جامعه ی ایران ایجاد کنند، بینشی که باعث شده است حدود 12 سال جامعه ی ما بدنبال هدفی واهی سرگردان و بی نتیجه گام بردارد.
سخنرانی خامنانه ی* خامنه ای در روز جمعه 29 خردادماه در تهران، به هواداران اصلاحات نیز نشان داد که اندیشه ی اصلاحات در چارچوب ولایت فقیه، همانند دایره ی مربع شکل، یک تصور بیمارگونه است. اکنون اصلاح طلبان باید برای جنبش مردمی توضیح دهند که در مقابل مواضع قلدر مآبانه ی و ارتجاعی ولی فقیه چه راه حل هایی را پیشنهاد می کنند! آقای موسوی و آقای کروبی باید به مردم بگویند که از فردا، در مقابل نیروهای کودتای نظامی به چه گونه باید واکنش نشان دهند؟ اسلوب های مقاومت چگونه است و چه باید کرد؟ بعداز سخنان روشن و تهدیدهای درشت خامنه ای، آیا رهبران" اصلاح طلب" باز به نوشتن نامه ها به ارگانهای ارتجاعی ولایت فقیه بسنده می کنند، یا بدنبال راهکارهای تازه و جدی اند؟ بعد از سخنان ولی فقیه، "جانشین امام زمان"، آیا اصلاح طلبان هنوز خود را اصلاح طلب می خوانند، یا برایشان اثبات شده است که واژه ی "اصلاح طلب" در چارچوب تنگ ولایت قرون وسطایی مقوله ی به مفهومی است؟
کوچکترین تردید و عدم تصمیم گیری به موقع می تواند برای جامعه ی ایران به فاجعه ای سترگ بدل گردد.
نتیجه گیری
آنچه اهمیت دارد اینست که جنبشی تنومند در میدان مبارزه شکل گرفته است که در مقابل آن تنها یک راه وجود دارد و آن پیشروی است و پیشروی. در نتیجه در ورای آنچه که این یا آن رهبر می اندیشد، باید اصلی ترین شعار را انتخاب و در حول آن مبارزه را سامان و سازمان داد. این شعار عبارتست از طرد یا سرنگونی رژیم ولایت فقیه، یعنی بر داشتن قاطعانه ی مانع اصلی در مقابل حرکت صلح طلبانه ی توده ها. این جبهه ایست ضروری که باید در بر گیرنده ی تمامی سازمانها ی سیاسی، سندیکاها، احزاب، کانون ها، نهادهای مختلف، و شخصیت های مستفلی و آزاده ای باشد، که با اندیشه ها و تجربه های سیاسی- صنفی متفاوت در یک نکته مشترکند، یعنی بر این اعتقادند که شعار اصلی و گره گشای جنبش در لحظه ی کنونی، طرد و یا سرنگونی ولایت فقیه است، و در این عرصه کوچکترین عقب نشینی، یا سازش نمی تواند مورد تایید نیروهای جنبش قرار گیرد.از دیدگاه نویسنده، در این لحظات حساس و خطرناک، چهره های سرشناس جنبش دموکراتیک ایران باید هشیارانه لحظات جنبش را پیگیری کنند و در صورت ضرورت، برای جلو گیری از اغتشاشات و بر خوردی خونین، برای دادن راهکارهای لازم و منطقی در سطح جنبش آماده باشند، و مطمئن باشند که اگر خواسته های بر حق توده ها را مطرح و پاسداری کنند، مردم ما برای رسیدن به ایرانی آزاد آماده ی هر نوع فداکاری و جان گدشتگی می باشند. نویسنده ی این سیاهه معتقد است، در صورتی که رهبران کنونی نتوانند در قامت رهبری جنبش کنونی جای گیرند، شخصیتی چون شیرین عبادی با همکاری و همفکری چهره هایی چون دکتر زرافشان، دکتر رییس دانا و محمد علی عمویی می توانند طرحی اولیه از یک رهبری جمعی در سطح جنبش را بوجود آورند و نیروهای "نومید از اصلاحات در چارچوب ولایت فقیه" و تمامی دیگر نیروهای دموکراتیک را در جبهه ای وسیع رهبری کنند، و به جنبش امید و نیرویی تازه بخشند.
دوشنبه 1 تير 1388

cheshmak1000ta - ايران - خراسان جنوبي
مرگ بر خامنه اي كه اينهمه دختر و پسر جوون رو بخاك و خون كشيد
ياد شهداي آزادي رو كه تير در قلب و حنجرشون فرو كردند رو امروز گرامي مي داريم
دوشنبه 1 تير 1388

panahande -norway - نروژ - برگن
pezhvak - ايران - تهران
جان مادرت ديگه تو اين وضعيت پيغام اخوند جماعت را نرسون كه گوش همه پر است.مير حسين ها وشيخ هاي مصلحت انديش امروز همان حاميان ديكتاتور ديروز هستند.گور بابا همشون.
دوشنبه 1 تير 1388

javaad - ايران - تهران
الملك يبقي بالكفر و لا يبقي بالظلم. حكومت با كفر باقي مي ماند اما با ظلم پايدار نمي ماند. {پدر خاك: امام علي (ع)}
آقاي احمقي نژاد تو كي مي خواي معني اين جمله رو بفهمي؟
دوشنبه 1 تير 1388

Black Chador - امريكا - ولدن
اين كارو در تمام دنيا انجام بديد.براي 24 ساعت شمع روشن پشت پنجرهاتون بذاريد. بهتون قول ميدم اگر همه ايراني ها دوستان و اقوام غير ايراني اين كار بكنن از فضا پيدا ميشه.
دوشنبه 1 تير 1388

پاينده ايران - ژاپن - اساكا
qazxcvb - ایران - اروميه
من بارها كامنت گذاشتم و از بي تفاوتي آذريها و كردها در قبال ظلمي كه الان به هم وطناشون ميشه گله كردم . واقعا چطور ميتونن اينقدر بيطرف و بي مسئوليت باشند. خصوصا آذريها كه بايد از موسوي حمايت كنن.
دوشنبه 1 تير 1388

alirezagholami - ایران - تهران
bistosekhordad - ایران - تهران
با سلام
حرفهای شما خیلی سنجیده بود از شما کمال تشکر دارم
دوشنبه 1 تير 1388

noosh!n - ايران - گوهردشت
زين پس كيهان به ياري رزم آوران نور بر مي خيزد تا صاحبان باورهاي پيش پذيرفته را برانند.
نيروي زمين بايد تازه شود. باورهاي تازه نيازمند فضاست. جسم و جان نيازمند نبردهاي تازه است.
آينده بر در ما مي كوبد و تمامي باورها جز باورهاي پيش پذيرفته فرصت ظهور خواهد داشت.
آنچه مهم است مي ماند. آنچه بي فايده است ناپديد مي شود.
ياد و نام اين شهيدان گرانقدر همواره در تاريخ باقي خواهد ماند.
دوشنبه 1 تير 1388

adlin_2000 - ايتاليا - ميلان
من اهل تبريزم.و حالا هم خيلي در تعجب هستم كه چرا اذريها انجور بي سر و صدا نشستن
دوشنبه 1 تير 1388

ناسیونالیست - ا - ت
qazxcvb - ایران - اروميه
كاملا؛ باهات موافقم.وقتي اون كاريكاتور كذايي كه عامل اصليش همين احمقي و دارودستش بودن تا تحريريه اصلاح طلب روزنامه را بيرون كنن تو ي بپا كردنروزنامه ايران چاپ شد همين ترك ها چه آشوبي به پا كردن و تازه دولت نكبت گذار هم طرف اونا رو گرفت ولي حالا با اين خيانت بزرگ به روي خودشون هم نميارن
از قديم ميگن
خلايق هرچه لايق
دوشنبه 1 تير 1388

ghati - ايران - كرج
سپاه در اين مدت مقابل مردم نايستاد و به خاطر رضايت خداوند خواست با حساسيت به اين موضوع برسد
آنها بهتر از هر كسي خامنه اي و اين دولت كذاب را شناخته بودند اما براي دوري از تفرقه و بهم ريختگي كشور ظاهرا آرام بودند در عين اينكه بر سر اين لقمه چرب و نرم همه به نوعي منافع خود را داشتند و تنها سر مردم بي كلاه يود كه انهم از نظر تمام سردمداران و صاحبان قدرت نكته قابل توجهي نبود نهم حق مردم فلسطين بود حالا چه از طريق كربلا و چه از طريق غزه
چه جوانمردانه و چه ناجوانمردانه چه روي اصول جنگي مانند چمران چه از طريق كشتار جمعي كودك و زن و پير و جوان مانند سپاه مهدي
هدف هردو يكي بود و هدف هم وسيله را توجيه ميكرد
خامنه اي و دولت كذاب متقلب فاسد در حال تسلط به همراه خشونت و انفجار و باج خواهي و رشوه بر دنيا بود و چه بهتر از اين براي سپاه پاسداران
مهم نبود مردم چگونه مي خواهند كه با اين حك.مت دجال سر كنند مهم اين بود كه اين دولت كذاب و رهبرش ريش داشتند و زنانشان هم حجاب
موسيقي گوش نمي كردند و نماز هم ظاهرا مي خواندند ديگر چه بيشتر از اين مي خواستند مردم ايران هم كه مانند هميشه داخل آدم حساب نمي شدند مهم ده پانزده ميليوني بود كه منافع آنها در اين بود و خداي اين عده
چه خداي خوبي بود چقدر او نياز به عبادت اين گروه داشت چقدر او بدبخت و عقده اي بود اگر كه نماز اين عده قضا ميشد اون خداي بدبخت چه خاكي بر سر خود مي ريخت اين خدا جاه طلبي بود كه تنها ستايش و حمد مي خواست و بقيه مسايل مهم نبود مهم نبود كه حق بندگانش از بين برود
مهم نبود كه حق مردم به حاكمان برسد آنها نماز مي خواندند آنها ريش و حجاب داشتند اما نماز مردم كه قبول نبود چون پيشنمازشان لاف زن و اشتباهي و متقلب نبودند آنها بيخود ميكردند كه نماز فرادا بخوانند آنها
حجابشان كامل نبود و آرايش ميكردند و جواني پس بايد مدام در سرشان كوفته ميشد كه مبادا اين خداي شهوت حاش خراب شود و كار دست خود بدهد پس حق آنها اين بود كه روي زمين آنها را بكشانند و مورد ضرب و جرح قرار دهند دانشجويان هم كه اصلا حق نداشتند كه غير از حرف ولي دروغين
متلب ماجراجو چيزي را بگويند آنها ميمونهايي بودند كه فقط بايد اداي آن متقلبين را در مي آوردند وگرنه مانند اميد رضا مير صيافي مي شدند
بيخود كرده خدا كه گفته يك ساعت تفكر بهتر از سال ها عبادت است
آنها بايد از ولي اشتباهي متقلب تبعييت كرده و اصلا گمان نكنند كه از خود فكر و نظري دارند وگرنه بايد باشكنجه در زندانها كشته شده و با به سياهچال بروند و تنها كساني كه ريش دارند و نماز مي خوانند و حجاب دارند پيش خدا اجر و فرب دارند ديگران بروند و سرشان را گذاشته و بميرند
بيخود كرده خدا به آنها روزي مي دهد كه حتي به كساني كه ادرار گاو را
به سر و صورت خود مي كشند به اسم خدا روزي مي دهد و به يكباره با يك صيحه آنها را نمي كشد چون شما سربازان دلير از هر قشر و گروهي هستيد كه خدا را ادب كنيد هم پول داريد هم زور و هم اسلحه خدا هم نمي تواند جلو شما قد علم كند چنان از بالا به پايين مي كشيدش كه ديگر هوس تمرد نكند آن خدا دمده و از كار افتاده شده اين خداي جديدي كه شما ساختيد خدا ست آن خدا ديگر در مكتب خشونت و نفرت و جنگ شما جايي ندارد شما خداي مهربان و بخشنده را نمي خواهيد آن خدا بدبخت است و نمي تواند خدايي كند و فساد را از بين ببرد اين شما هستيد كه
مي توانيد مديريت دنيا را بدست بگيريد و حكم صادر كنيد
دوشنبه 1 تير 1388

ghati - ايران - كرج
و اما سخني با كساني كه مي خواهند راه انتقام را در پيش بكيرند و به اين طريق از حق دفاع كنند لازم است با مد نظر گرفتن اين مسايل راه خود را ادامه بدهند :
ما مردم حق جو و مسلمان يا آزادگاني كه مصداق توصيه امام حسين اگر دين نداريد لااقل آزاده باشيد در عرض سي سال با تمام كم و كاستي هاي موجود براي دوري كشور از هرج و هرج و تفرقه و دورشدن از امنيت و به حرمت
انقلابي كه تا به ثمر رسيد و بعد از به ثمر رسيدنشن تاوان سنگيني داده بوديم و با علم به اينكه بيشترين ثمره اي كه ما مردم برديم تنها تاوان بود و بس باز هم نجابت و صبر كرده و روش مولاي خود را در پيش گرفته و خانه نشيني پيشه كرديم اما زماني كه خليفه وقت شروع به فساد كرد و بر اين كار اصرار ورزيد باز ابتدا به او هشدار داده و بر اين كار اصرار ورزيديم و تا جايي
پيش رفتيم كه حتي تمام جنايات او را بخشيده و ناديده گرفتيم و خواستيم كه ريش سفيد خود را كه به ننگ آلوده شده است به خون خود توسط مردم خشمگين نكند همانگونه كه عثمان اين هشدار را از مولا دريافت كرد اما او همچنان ادامه داد و راه توبه و بازگشت را در پيش نگرفت و همچنان بر قساوت و جنايت خود افزود كه هردو را جهان شاهد بوده و هيچ حاشا و دروغي هم كارساز نيست چون ديگر دست آنها به روي دنياي آزاد و متمدن و منصف باز شده و مردم حق خواه و منصف كاملا به اين موضوع پي برده اند
تا اينكه اتفاقي كه نبايد بيفتد افتاد و دست او و طرفدارانش مجددا به روي خونهايي آلوده شده و با تمام وجود دوباره از تقلب و دروغ طرفداري كرده
و علنا مردم را تهديد كرده كه به كشتار آنها خواهد پرداخت
اما ديگر صبر حق تمام شد و فرمود ديگر آنها هدايت نخواهند شد چون بقدري در ظلم پافشاري و حق مردم راضايع كردند كه حق رويش را از آنها برگرداند و حكم قطعي به مجازات آنها داد
اما باز اين دونان همچنان راه قساوت را در پيش گرفته تا اسفل السافلين
اما كار حق هنوز تمام نشده بود او بايد دست تمام قلب ها و حق خواهان دروغين را رو ميكرد
اطلاعيه شما مبارزاني كه قصد انتقام گيري را داشتيد قبل از اينجا از جاهاي ديگر منتشر شد كه حقير مي خواستم با شدت به شماها اعتراض كرده و
بگويم كه به هيچ عنوان دور و بر اين مسئله نگشته و خشونت را شروع نكنيد
اما امر حق به حقير صبر بود و بنده مانند هميشه تابع او
اكنون كه حق كار خود را كرد و محك خود را به حق خواهان دروغين زد و به آنها ثابت كرد كه آنها حق خواه نيستند بلكه خود خواه هستند و هرگاه كه اين خود به خطر بيفتد آنها سريع به وسط ميدان پريده و يقه چاك داده
اما آنجايي كه حق به خطر مي افتد اما خود و منافع خودشان تكان نمي خورد
با صبوري هر چه تمامتر سكوت كرده و اجازه مي دهند كه حق پايمال شود
حال محك حق چه بود و براي چه كساني :
اينبار محك حق بر روي سپاهي زووم شد كه خود را سپاه اسلام و ادامه دهنده راه حسين مي دانست
سپاه در اين مدت شلوغي راهش را تقريبا درست رفت (‌ غير از كساني كه
طرفدار خامنه اي و دولت كنوني بودند )
آنها با دقت حق و باطل را زير نظر گرفتند كه نشان دهنده اين است كه برخلاف رهبر كذاب و دولت فاسد هنوز مسلماني و انسانيت در آنها از بين نرفته است و اما اشكال كار آنها در كجا بود؟
ادامه دارد
دوشنبه 1 تير 1388

zahra50 - دانماك - كپنهاگ
ديروز ميدان مركزي شهر كپنهاگ شاهد برگزاري مراسم ياد بود هموطنان شهيدمان بود .
ميدان مزين بود به عكس شهيدان راه آزادي و جمعيتي داغدار كه در ابتدا با سكوت و روشن كردن شمع و سپس با خواندن دسته جمعي يار دبستاني و دوباره ميسازمت وطن و نيز سر دادن شعار در مراسم به ياران در خون خفته و خانواده هايشان اداي احترام كردند .
دوشنبه 1 تير 1388

sasan4 - ايران - تهران
خبر قابل تامل
خبر قابل تامل
لطفا به همه اطلاع رساني شود:
گفته مي شود اهمال كاري و كش دادن موضوع از طرف شوراي نگهبان بعد از اعتراضات بدليل اين است كه نيروهاي صددرصد قابل اعتماد رژيم به اندازه هر صندوق راي و به تعداد هر كانديدا در مدت يك هفته گذشته ،كم وكاست يا اضافي آرا (نسبت به آن چيزي كه اعلام كرده اند) را نوشته و جبران كنند( تعرفه و مهر هم كه مال خودشان است)تا بعد با اين سياست كه بازشماري صندوق ها را براي اعتماد سازي قبول مي كنند، ضمن منت گذاشتن سر مردم، هواداران كانديداها را اين طور بفريبند تا آرام شوند به كليه دوستان و همچنين سايت محترم توصيه مي كنم ضمن اطلاع رساني به موقع و پيشگيرانه در اين مورد زودتر اين خبر را به همه مردم رسانده تا از اين توطپه كثيف جلوگيري گردد.
شاهد اين مدعا با خبر شدن كانديداها(آقاي موسوي و كروبي) از اين اقدام شوم و پافشاري بر ابطال انتخابات و برگزاري انتخابات جديد در حضور ناظران بين المللي است.
دوشنبه 1 تير 1388

immortal1977 - هلند - امرسفورت
نیم رخ , فاتح , شیر محمدی و بقیه حقیران بسیجی مفلوک :
میبینیم که بالیسیدن خون تن جوانانمان که این روزها خیابانهای شهرهای ایران را گلگون کرده مست شده اید وشکمهایتان گویی از پاره استخوان تقدیمی ولایت وقیح سیر شده که اینگونه عربده میکشید؟
فکر کردید با کشتن وشکنجه های وحشیانه اتان ساکت میشویم؟؟میترسیم؟؟عقب مینشینیم؟؟
چیز تازه ای نیست سی سال است که پوزه هایتان از خون تن ما رنگین است ..این را بدان تهران وشهرستان امروز یکی شده وفریاد مرگ بر دیکتاتور ومرگ بر جمهوری جهل وجنایت سر داده است
اینبار را خیلی کور خواندید هم شما وهم دستور دهندگان ترسو یی که خفاش وار در تاریکی پنهان شده اند صدای فریاد رعد اسای جوانانمان لرزه مرگ برتنتان افکنده وسیاهی گور را نشانتان میدهد ..
این تازه اول ماجراست یکایک اخوندها این کفتاران لاشه خوار را از لانه حقیرشان بیرون میکشیم وبه همراه تو وهمپالگیهای خونخوارت به جهنم میفرستیم ..
این را به تو قول میدهیم فعلا به دنبال سوراخی برای پنهان کردن رهبرت با جسم وعقل ناقصش بگرد تا فردا ...اندکی صبر سحر نزدیک است
دوشنبه 1 تير 1388

yaghout - آلمان - آلمان
ياد تمام عزيزاني كه در اين روزها از اين دنيا رفتن گرامي باد. روحشان شاد...
و همين طور عزيزاني كه الان در زندان به سر مي برن و در حال بازجويي هستن. انشاله كه زود آزاد بشن...
دوشنبه 1 تير 1388

sasan4 - ايران - تهران
خبر قابل تامل
خبر قابل تامل
لطفا به همه اطلاع رساني شود:
گفته مي شود اهمال كاري و كش دادن موضوع از طرف شوراي نگهبان بعد از اعتراضات بدليل اين است كه نيروهاي صددرصد قابل اعتماد رژيم به اندازه هر صندوق راي و به تعداد هر كانديدا در مدت يك هفته گذشته ،كم وكاست يا اضافي آرا (نسبت به آن چيزي كه اعلام كرده اند) را نوشته و جبران كنند( تعرفه و مهر هم كه مال خودشان است)تا بعد با اين سياست كه بازشماري صندوق ها را براي اعتماد سازي قبول مي كنند، ضمن منت گذاشتن سر مردم، هواداران كانديداها را اين طور بفريبند تا آرام شوند به كليه دوستان و همچنين سايت محترم توصيه مي كنم ضمن اطلاع رساني به موقع و پيشگيرانه در اين مورد زودتر اين خبر را به همه مردم رسانده تا از اين توطپه كثيف جلوگيري گردد.
شاهد اين مدعا با خبر شدن كانديداها(آقاي موسوي و كروبي) از اين اقدام شوم و پافشاري بر ابطال انتخابات و برگزاري انتخابات جديد در حضور ناظران بين المللي است.
دوشنبه 1 تير 1388

hadirm - ايران - خوزستان
اين شمعها كور سو اميد هاي و اخرين روشنايهاي اميد افرادي و دشمنان مردم ايران كه با سو استفاده از انسانهاي خام و بي تدبيري مانند موسوي و امثال او و همچنين با استفاده از احساسات بعضي از راي دهندگان سعي در تشويش ازهان و بر هم ردن و اغتشاش دارند كه با درايت مردم توطپه شان خنثي خواهد شد
دوشنبه 1 تير 1388

parna53 - امريكا - سانفرانسيسكو
تقديم به ندا
اثر اسماعيل آزادي
عروس خون
ندا آمد كه سلطان صدا بود
خداوندا عدالت در كجا بود
گلوله با سفيرش سينه اي را
دريد اما تقاصش با خدا بود
شهيد جنبشي از جنس خرداد
جوانان وطن را اين ندا بود
ندا ديگر صدايش بر نيامد
ولي چشمان بازش اين صدا بود
وطن را مي سپارم بر جوانان
كه تن پوش سپيدم اين ردا بود
به چشمانم نگه كن همره من
بدان خونم به جنبش چون شفا بود
مرا خاك وطن را لاله گشته
تفنگ در دست مرد بي خدا بود
به دستان به خون آغشته گشته
عروس خون و ظلمم اين جفا بود
اگر خون سياووش گشته جاري
ندا هم كشته اين اشقيا بود
ندا هم چون سياووش نام ايران
كه نام دخترانم چون ندا بود

ندا جان شهادتت مبارك
دوشنبه 1 تير 1388

sasan4 - ايران - تهران
حيـــــــــله كثيف ديگري از صدا و سيماي جمهوري اسهالي ايران:
صدا و سيما اين روزها فيلمهاي سينمايي پر بيننده اي (مثل ارباب حلقه ها و ....)را پشت سر هم از شبكه هاي مختلف مثل 2 و3 و ... پخش مي كند كه بعضا تبليغ فيلم شبكه2 را شبكه 3 حين پخش فيلم خودش مي كند كه بلا فاصله بعد از اتمام فيلم خودش شروع مي شود(برخلاف روال عادي شبكه ها كه هيچوقت تبليغ يكديگر را نمي كردند.) تا با اين ترفند جوانان و نوجوانان را پاي تلويزيون بنشانند تاكسي براي تظاهرات از خانه بيرون نيايد.
دوشنبه 1 تير 1388

ghati - ايران - كرج
كساني كه مي خواهيد مبارزه مسلحانه انجام دهيد:
ما مردم هنوز هيچ گونه تصميمي در اين مورد نداريم و هنوز همه آماده باش هستند و هيچ گونه حمله اي در حال حاضر در دستور كار نيست تا زماني كه تنها راه بدانيم هم چنين ما تنها به نيروهاي مبارز ايراني تكيه مي كنيم و از
هيچ كشوري مانند دولت تروريست پرور كذاب حكومت از تروريست لبناني و
غيره استفاده نمي كنيم و مجاهدان كه از مبارزان قديمي بوده اند هنوز تا صدور فرمان حمله هيچ حمله اي صورت نمي دهند و اين دولت كذاب متقلب
مانند هميشه كه خود همه كار مي كند اين بارهم در حال تهمت زدن است
كه گروه مجاهدين و غيره وارد كارزار شده اند و چون اين دولت كذاب و متقلب را همه شناخته اند مي دانند كه تنها اراجيف است همانگونه كه به
كشورها ي ديگر اين انگ را زدند و ديگر هيچ كس براي اينها تره هم خورد نمي كنند
اكنون جنود الله كه فرشتگان غيبي هستند مراقب مردمند و هيچ نيروي ظاهري از طرف ما مردم در حال حمله نيست و اين تازمانيكه صريح اعلام حمله نكنيم ادامه دارد و هيچ حمله اي به ما مردم نسبت داده نمي شود و از طرف مانيست و هر كس كه چنين حمله اي بكند يا از خود دولت است و يا گروههاي تروريستي و به ما مربوط نيست همانگونه كه به شعله كشيدن
سينما ركس كار ما مردم نبود و از اول هم كار اين رهبر آزاده متقلب و دارو دسته تروريستش بود كه راهشان تا حال در جريان است
و اما شما كه اقدام به اين عمل گرفته ايد دوحال داريد يا مي خواهيد كه اين سركوب را خنثي كنيد و يا مي خواهيد مردم را دوباره به چنگ اين دجالان به هواي بهم خوردن امنييت بيندازيد
ثابت كردن اين دو گونه است يا شما يا ماييد و يا از اين جريان سو ء استفاده
مي كنيد به نفع خود
صاحب اين حركت مردم هستند و در جهت احقاق حق قانوني خود نه انقلاب
ما تنها با اين گروه دجال مشكل داريم و تا رسيدن به حقمان همچمان پيش مي رويم ايران كشور جمهوري اسلامي خواهد ماند مردم هم از اين نام ناراضي نيستند آنها از پايمال شدن حقشان ناراضي هستند بنابراين اين قيام به شما تعلق ندارد كه بخواهيد از خود حكم صادر كنيد و ما به مردم به صورت جدي مي گوييم كه خود را از شما دور نگه دارند و نماد رنگ يبز را براي دوري از هر گونه تفرقه و سود جويي افراد سود جو و ضد اسلام خنثي كنند و بدانند كه كار اين گروه سر خود است و هيچ پشتوانه مردمي ندارد خود مي دانند و اعمالشان و اما اگر دل شما از اين همه ظلم و جنايت گرفته است و طاقتتان طاق شده است بايد بدانيد كه همه اينگونه اند اما اينقدر بزرگ شده و آموخته اند كه تك روي نكرده و اوضاع را مغشوش نكنند شما حق نداريد كه
از خود حكم صادر كنيد و از اوضاع به نفع منافع و اهداف خود استفاده كنيد
ما مي دانيم كه شما جز مجاهدين نيستيد آنها مسلمانند و مبارز و مي دانند كه تنها آشتي اقشار با هم بهترين راه است مردم ايران آنها را به عنوان حاكمان جديد خود نمي پذيرند اما به عنوان شهروندي توانا و ياري مبارز پذيرا هستند بنا بر اين شما حق نداريد از خودتان نظريه بدهيد تمام حركت بزرگ و باشكوه ما براي دور نشدن از هدفمان و خواستن حق برحقمان است و اجازه نمي دهيم كه هيچ كس با رفتار خام و يا مغرضانه اين حركت مردمي و قانوني و بر حق را به سويي ببرد كه خود مي خواهد و اين بار آخري ست كه شما و امثال شما اين گونه نظريه مي دهيد و ما مردم بايد بدانيم كسي كه اين چيزها را مي خواهد و خارج از خط مردم حركت مي كند به هيچ عنوان
مورد تاييد ما نيست و هرگونه حركتي تنها اعمالي ست مانند دولت تروريستي ضد ايراني و نامسلمان ايران
دوشنبه 1 تير 1388

ghati - ايران - كرج
و اما محك شما مي تواند به دو شكل باشد يا طرفداري از منافع خود يا طرفداري از حق و اين را بايد هر چه زودتر روشن كنيد من آنچه شرط بلاغ است با تو خواهم گفت تو خواه از سخنم پند گير خواه ملال
در اين مقطعي كه شما اين اعلاميه را صادر كرديد مي توان به دو شكل به آن نگاه كرد يا طرفتان حق طلبان است يا طرفداري از باطل
من آخرين حجت را با شما تمام مي كنم و دسگر به شما كار ندارم همانگونه كه خامنه اي و دولت فاسد و متقلب را كنار گذاشته و ديگر هم محال است كه حتي نيم نگاهي به آن سو بيندازم البته به امر حق مهلت آنها ديگر تمام شد حال نوبت شماست هرچه زودتر تكليف خود را معلوم كنيد كه كدام طرف هستيد من بيشتر از اين مجاز نيستم كه به شما بگويم چون تقلب مي شود و شما بايد خود بلد باشيد كه چگونه امتحان را پس بدهيد
ما در كارمان تقلب نيست به هيچ عنوان
ادامه در مورد كساني كه مي خواهند مبارزه مسلحانه كنند در كامنت بعدي مي نوبسم
دوشنبه 1 تير 1388

arman_keyvan - کانادا - کالگری
چرا هواداران موسوي ?!
همه مردم ایران باید سوگوار باشند... ولی چه کنیم که جهل در کشورمان بیداد میکند...
دوشنبه 1 تير 1388

ayapir - اتريش - وين
hadirm - ايران - خوزستان
اسم خوزستان رو به دهن كثيفت نيار بيسواد عوضي.خود كودنت هم نميدوني چي ميخواي بنويسي. رهبر جلادت بواسطه ي گوسفندهاي جيره خواري مثل تو و امثال تو سينه ي جوونها رو هدف گرفته ولي مطمئن باش كه همين جوونها نفستون رو ميبرن.خائن برو به خودت يك ذره شك كن و نگو كه خوزستاني ام چون اونها مردم شجاع و ازاده اي هستن.مرگ بر ديكتاتور و نوكراي جيره خوارش
دوشنبه 1 تير 1388

باقلوا - ایران - شيراز
عجب ایده مسخره ای !
یه پیشنهادی بدین که کاملا ملموس و برای همه قابل فهم باشه .من که نمیدونستم امروز به چند نفر که چراغ ماشینشون روشن بود علامت دادم که حواستون نیست چراغ ماشین رو یادتون رفته خاموش کنین .دیگه خیلی بی معنی بود ! حالا شمع روشن کردن و روبان سبز رو اگه بگین باز یه چیزی !
چون همه عالم و آدم میفهمن منظورمون چیه .ولی ایده روشن کردن چراغها خیلی مسخره هست !
دوشنبه 1 تير 1388

Black Chador - امريكا - ولدن
hadirm - ایران - خوزستان
یادت رفت بگی تقصیر امریکا و اروپا هست ...
دوشنبه 1 تير 1388

SenSiz Sevda - ايران - تبريز
qazxcvb - ایران - ارومیه
دوست عزیز ارومیه ای ها که تظاهرات دادن و کشته دادن تبریزی هم که شدیدا کنترل می شه چون اگه تبریز بلند شه دیگه یقینا کار رژیم تمومه ولی دلیل بی تفاوتی جوان های تبریز متاسفانه آن کلیپ آقای خاتمی بود که عده ای احمقانه اونو جعلی می دونند(مثل اینکه احمدی نژاد 90 سیاسی رو جعلی می دونه) من حتی خیلی ها رو می دیدم که جهت چسبوندن پوستر آقای موسوی واسه ماشین یا فروشگاه از عکس هایی استفاده می کردند که عکس خاتمی در اون نباشه خاتمی یه ترسوی تمام عیاره اگه خاتمکی پشت میر حسین نبود میر حسین اینجوری از طرف ملتش تنها نمی موند(آذربایجان)
گرچه خودم کشته مرده ی موسوی هستم و پوسترشو تو یه قاب عکس زدم دیوار اتاقم و به خاطر اون با بسیجی های فامیل و یا محله شدید دعوام شده
یاشاسین موسوی
دوستان من خودم از بی غیرتی خودم حالم به هم می خوره
دوشنبه 1 تير 1388

Facebook Twitter Contact us RSS
www.IranianUK.com
دویچه وله
تحصیل در انگلستان - آمریکا

جدیدترین مطالب سایت
دیدنی ها و شنیدنی های روز
داغ ترین و پربیننده ترین مطالب
اخبار ایران و جهان
اخبار ورزشی
اخبار سینما و موسیقی
اخبار ایرانیان خارج از کشور
حوادث
عکسهای دیدنی
ویدیو کلیپ
دانلود فیلم
دانلود موزیک
فیلم ایرانی
دختران پسران و مسائل جنسی
پزشکی و سلامتی
علمی و دانستنیها
مقالات
داستان
روانشناسی
خانواده و زندگی زناشویی
تاریخی فرهنگی و هنری
زنان
مد آرایش و زییایی
تغذیه رژیم و گیاهان داروئی
آشپزی
مذهب و عرفان
طنز و جوک
کتاب و شعر فارسی
ایران سرای من
انواع فال طالع بینی و تعبیر خواب
روزنامه ها و مجلات
کامپیوتر و دانلود نرم افزار
رنگارنگ
راهنمای زندگی در خارج از کشور
تحصیل در خارج از کشور
مهاجرت
کودکان
امکانات
خانه
تبادل نظر پرنیان
سفارش آگهی
تماس با ما
فیلترشکن
عضویت در سایت
RSS
آگهی های متنی
عکس - ویدیو - سرگرمی
تحصيل در آمريكا
ادامه تحصیل در انگلستان
کالج های زبان در انگلستان
طراحی حرفه ای وب سایت
کنترل پنل کاربران
عضویت در سایت
تغییر کلمه عبور
تغییر دیگر مشخصات
جستجو در ایرانیان انگلستان
عضویت در خبرنامه
ایمیل :
دوره های تضمینی آموزش زبان انگلیسی
صرافی سمیانی
صرافی کاسپین
رایان یوکی
صرافی اطلس
صرافی موج
صرافی پرآرا
صرافی سیمرغ
دویچه وله فارسی
ادامه تحصیل در انگلستان
طراح وب سایت
راهنمای مشاغل ایرانیان
کتاب فروشی نما
صرافی گاندی
فیسبوک رایان یوکی
رایان یوکی
اين سايت هيچ گونه مسئوليتي را در قبال آگهي ها نمي پذيرد
جدیدترین مطالب سایت
وزیر دفاع: ایران چهارمین قدرت موشکی جهان است
لایحه ممنوعیت ابزار «جمع‌آوری پنهان اطلاعات بدون مجوز» به مجلس رفت
پیشنهاد کره شمالی برای همکاری با آمریکا درباره حمله سایبری به سونی
پشتیبانی شورای مرکزی یهودیان آلمان از شهروندان مسلمان این کشور.
«در واکنش به راکت‌پرانی»، اسرائیل غزه را بمباران کرد
آمریکا یک زن مسئول اصلی برنامه‌ شکنجه ‌در سازمان سیا.
نامه ابراهیم یزدی به وزیر اطلاعات درباره خط مشی این وزارتخانه
مرور روزنامه‌های صبح تهران - شنبه ۲۹ آذر ۱۳۹۳
گزارش محرمانه‌ سیا در مورد چگونگی کشتن رهبران طالبان منتشر شد.
گلوى پاره شده بزکوهى، توسط محیط بانان بخیه شد تا حیوان زنده بماند + عکس
شروع بررسی حساب های مالی فدراسیون/ ابهام 300میلیاردی در مورد درآمد 50 میلیاردی!
قاتل باجناق آزاد می‌شود
بلاتر: فیفا در میزبانی جام‌های جهانی ۲۰۱۸ و ۲۰۲۲ تجدیدنظر نمی‌کند
بازاریابی بیمه‌نامه‌های خودرو با جعل‌های ماهرانه
شهریه دانش‌آموزان افغان به جای حذف سه برابر شد.
موافقت فیفا با انتشار یافته‌های گزارش فساد گزارشگر مستقل
ناسا یک آچار را به ایستگاه فضایی ایمیل کرد
باز شدن قفل در 'خانه پدری'؛ پایان ۴ سال کشمکش بر سر ۱۰ دقیقه؟
فال روز شنبه 20 دسامبر - 29 آذر
پاسخ صادق زیباکلام به حسین شریعتمداری/ نمی شود ما بشویم غرب زده و شما وطن پرست
شیرجه مرد نروژی به داخل دریاچه یخ‌زده برای نجات اردک نیمه‌‌جان - عکس
اوباما: تصمیم سونی برای عدم نمایش 'مصاحبه' اشتباه بود
یک پناهجوی ایرانی در استرالیا خواست در صورت اغما به هوش نیاید
خاتمی: قدرت بی‌مهار نقد نشود به دیکتاتوری می‌انجامد.
با خواندن دعای «اللهم کن لولیک» در سازمان ملل، شوق دیدار ولیعصر ایجاد نمی‌شود
وزیر دفاع دولت روحانی، رفسنجانی را به «بداخلاقی» متهم کرد
پاسخ پرویز پرستویی به حرف‌های شریفی‌نیا / جایی که ایشان باشد، پا نمی‌گذارم
عکس روز : پیام سفارت استرالیا به مهاجران غیرقانونی
مجمع عمومی سازمان ملل «نقض حقوق بشر» در ایران را محکوم کرد
«هیات مذاکره‌کننده ایرانی می‌داند آمریکا دشمن شماره یک ما است»
ادامه ...
دیدنی ها و شنیدنی های روز
مهمانی یک گربه برای 13 سگ
تیم بدن‌سازی ایران قهرمان جهان در سال ۲۰۱۴ شد
دوربین مداربسته: چطور دزدها چمدان‌ها را می‌دزدند
کمک یک لاک پشت برای برگردان یک لاک پشت دیگر تا بتواند روی پاهایش بایستد
تحولات خاورمیانه در سال ۲۰۱۴ به روایت تصویر.
"ساینس" ۱۰ موفقیت علمی سال ۲۰۱۴ را انتخاب کرد.
روش ابتکاری مرد جوان برای خواستگاری از دوست دخترش
مرد عربستانی در رقص تفنگ , ناخواسته به خودش شلیک کرد
رائفی‌پور و تفسیر تابلوی شام آخر داوینچی!
از پژواک شعار "بازجو برو گمشو" تا آتش‌سوزی در عسلویه.
مادربزرگ 72 ساله ورزشکار
10 صحنه از شکار گراز وحشی که نزدیک بود جای شکار و شکارچی عوض شود
شنا با میلیون ها عروس دریایی در دریاچه ای در پالائو
اسب پس از سوار شدن عروس خانم , رم کرد و او را پائین انداخت
مجموعه ویدیوهای کوتاه از حرکات فوق العاده دیدنی که در سال 2014 ثبت شده اند
ادامه ...
داغ ترین و پربیننده ترین مطالب
پاسخ پرویز پرستویی به حرف‌های شریفی‌نیا / جایی که ایشان باشد، پا نمی‌گذارم (386+)
شیرجه مرد نروژی به داخل دریاچه یخ‌زده برای نجات اردک نیمه‌‌جان - عکس (212+)
اعتراض مسافران یک پرواز به تاخیرها جواب داد؛ بسط نشستند تا خسارت گرفتند (162+)
گلوى پاره شده بزکوهى، توسط محیط بانان بخیه شد تا حیوان زنده بماند + عکس (145+)
پاسخ صادق زیباکلام به حسین شریعتمداری/ نمی شود ما بشویم غرب زده و شما وطن پرست (133+)
عکس روز : پیام سفارت استرالیا به مهاجران غیرقانونی (123+)
برنامه چمدان: 'پدرم مادرم را به حد مرگ زد' (120+)
مرد عربستانی در رقص تفنگ , ناخواسته به خودش شلیک کرد (116+)
تیم بدن‌سازی ایران قهرمان جهان در سال ۲۰۱۴ شد (114+)
روش ابتکاری مرد جوان برای خواستگاری از دوست دخترش (94+)
شهریه دانش‌آموزان افغان به جای حذف سه برابر شد. (67+)
خاتمی: قدرت بی‌مهار نقد نشود به دیکتاتوری می‌انجامد. (59+)
با خواندن دعای «اللهم کن لولیک» در سازمان ملل، شوق دیدار ولیعصر ایجاد نمی‌شود (59+)
دوربین مداربسته: چطور دزدها چمدان‌ها را می‌دزدند (59+)
ناسا یک آچار را به ایستگاه فضایی ایمیل کرد (55+)
ادامه ...
● خانه ● تبادل نظر پرنیان ● سفارش آگهی ● تماس با ما ● فیلترشکن ● عضویت در سایت
Copyright 2004 - 2014 © IranianUK.com , All rights reserved.