صرافی گاندی صرافی نیاوران
● خانه ● تبادل نظر پرنیان ● سفارش آگهی ● تماس با ما ● فیلترشکن ● عضویت در سایت
تنش واعتراضات گسترده دانشجویی در جلسه سخنرانی علی لاریجانی در دانشگاه شیراز تنش واعتراضات گسترده دانشجویی در جلسه سخنرانی علی لاریجانی در دانشگاه شیراز

جمعه 10 اکتبر 2008 - 19 مهر 1387
پس از این یکی از دانشجویان با فشار حمایت دانشجویان منتقد توانست تریبون را در دست بگیرد و اعلام کرد که از محمود احمدی نژاد متنفر است، عده ای از نیروهای بسیج شعار دادند: «احمدی قهرمان، محبوب نسل جوان» این شعار نیروهای بسیج خنده و مسخره‌ی حضار را تا جایی به همراه داشت که لاریجانی هم نتوانست جلوی خنده خودش را بگیرد.


● تاريخي فرهنگي و هنري

تنش واعتراضات گسترده دانشجويي

 در جلسه سخنراني علي لاريجاني در دانشگاه شيراز

ادوارنيوز:بنا به گزارش منابع دانشجويي در شيراز پنج شنبه 18 مهرماه علي لاريجاني رييس مجلس شوراي اسلامي، به دعوت تشكلِ جامعه اسلامي اين دانشگاه براي سخنراني به تالار فجر اين دانشگاه آمده بود كه اين جلسه شاهد اعتراضات گسترده دانشجويان به رييس مجلس بوده است.

از ساعتي پيش از شروع اين جلسه مامورين حراست دانشگاه و همچنين نيروهاي امنيتي به وفور در سطح دانشگاه و در جلوي تالار فجر ديده مي‌شدند. بنا به اعلام حراست، دانشجويان حق نداشتند كيف‌ها و موبايل‌هاي خود را به محل برگزاري جلسه وارد كنند و همه دانشجويان قبل از ورود به تالار بازبيني بدني شدند. همچنين دانشجويان پلاكاردهايي با خود حمل مي‌كردند كه اجازه ورود به اين پلاكاردها نيز داده نشد.
با باز شدن درب تالار فجر و ورود دانشجويان مشاهده شد كه قسمت اعظم تالار، با نيروهاي بسيجي كه از بيرون دانشگاه آورده شده بودند، پر شده است با اين وجود تعداد زيادي از دانشجويان منتقد توانستند به درون تالار فجر راه يابند.
قبل از ورود لاريجاني و پيش از آغاز جلسه، دانشجويان يكصدا سرود «يار دبستاني من» را خواندند و شعار مي‌دادند: «دانشجوي زنداني آزاد بايد گردد»، « نصر من‌الله و فتح قريب، ننگ بر اين دولت مردم فريب»، «زنداني سياسي آزاد بايد گردد» و... با ورود علي لاريجاني به تالار فجر عده‌اي از دانشجويان وي را هو كردند و شعار مي‌دادند: «خاتمي پاينده؛ رييس جمهور آينده».
در ادامه جلسه لاريجاني در پشت تريبون قرار گرفت و دانشجويان در همين حين شعار مي‌دادند: «مجلس فرمايشي نمي‌خوايم، نمي‌خوايم». لاريجاني سخنانش را چنين شروع كرد كه «تعدادي از دانشجويان در همين ابتداي كار با شعارهاي خود تكليف انتخابات رياست جمهوري را مشخص كردند» كه دانشجويان دوباره شعار دادند: «خاتمي پاينده؛ رييس جمهور آينده». در ادامه وي براي دقايقي از افتخارات جمهوري اسلامي و اين كه جمهوري اسلامي تنها كشوري است كه از حدود 30 سال پيش توانسته است خود را بلوك شرق و غرب جدا كند، سخن گفت. وي از پيشرفت علمي و هسته‌اي جمهوري اسلامي سخن گفت و اضافه كرد:« ايران تنها كشور مردمي در منطقه است كه توانسته است جلوي زورگويي‌هاي آمريكا بايستد و مسير پيشرفت را با افتخار طي كند» در همين حال يكي از دانشجويان از جاي خود بلند شد و گفت: « ما اين تاريخ سازي‌ها را زياد شنيده‌ايم، اگر راست مي‌گوييد در مورد وضعيت فعلي صحبت كنيد، در مورد تورم 28 درصدي، لايحه حمايت از خانواده، مدرك كردان، تعليق و اخراج و زنداني كردن دانشجويان و مخالفان.» اما لاريجاني پاسخ دقيقي به اين سوال مطرح شده نداد.
پس از اتمام سخنان لاريجاني از سوي جامعه اسلامي عنوان شد كه اجازه طرح سوالات شفاهي را نخواهند داد و تنها سوالات كتبي مطرح خواهد شد. دانشجويان كه به شدت به اين امر معترض بودند، اعتراض خود را با هو كردن به اين مطلب نشان دادند.
در جلسه پرسش و پاسخ يكي از سوالات در مورد مدرك كردان بود و دانشجويان خواستار استيضاح و بركناري علي كردان شده بودند. تعدادي از دانشجويان در اين هنگام يكصدا شعار مي دادند: «كردان مداركت كو؟؛ مجلس نطارتت كو؟» لاريجاني اعلام كرد كه «مجلس در هنگام دادن راي اعتماد به كردان از جعلي بودن مدرك وي خبر نداشته است و اصولا در چنين سطحي نبايد چنين اشتباهي رخ داده باشد و مجلس كلا پايگاهي براي رسيدگي به مدارك افراد نيست، ولي اكنون جعلي شدن مدرك كردان محرز شده است، مجلس اقدامات لازم را براي بركناري وي انجام خواهد داد.» در اين هنگام يكي از دانشجويان فرياد زد كه « در صدا و سيما،كردان معاون خود شما بوده است. او با مدرك جعلي در دانشگاه تدريس كرده و حقوق گرفته است، چگونه شما مي‌توانيد همه‌ي اين مسائل را انكار كنيد؟» لاريجاني در پاسخ گفت: «در زماني كه كردان معاون من بوده است هم بنده از جعلي بودن مدرك وي اطلاع نداشته‌ام.» در اين هنگام دانشجويان لاريجاني را به شدت هو كردند.
سوال ديگر كه مطرح شد در مورد تجمعات يازده روزه در اسفندماه سال گذشته در دانشگاه شيراز بود و اين كه پس از اين تحصن دانشجويان فراواني به كميته انضباطي فراخوانده شدند و با تعليق و ممانعت از تحصيل مواجه شدند. دانشجويان در اين هنگام شعار دادند: «دانشجو مي‌ميرد، ذلت نمي‌پذيرد» و... لاريجاني اما در جواب گفت كه «سال گذشته در جريان اين تجمعات قرار گرفته ام ولي از مطالبي كه شما هم اكنون مي‌گوييد اطلاعي ندارم. شما مي‌توانيد موارد ذكر شده را از طريق يكي از نمايندگان استان فارس كه هم‌اكنون هم در جلسه هستند پيگيري كنيد.» در اين هنگام يكي از دانشجويان فرياد زد: «حتما نماينده مورد نظر هم به شيوه‌ي دانشگاه زنجان اين مسائل را پيگيري خواهد كرد.» اين گفته باعث شد كه دوباره دانشجويان رييس مجلس را هو كنند.
در ادامه كار تعدادي از دانشجويان تقاضاي پرسش شفاهي كردند كه يكي از آن‌ها توانست با فشار دانشجويان پشت تريبون قرار گيرد. اين دانشجو گفت: « من با شما به عنوان رييس مجلس حرف نمي‌زنم و هيچ سوالي از شما با اين عنوان ندارم، چرا كه معتقدم شما رياست مجلسي هستيد كه با ردصلاحيت‌هاي گسترده شوراي نگهبان و گرفتن حق تصميم‌گيري آزادنه از ملت بر سر كار آمده است. سخنان من ممكن است به گوش كساني كه در رديف جلو نشسته‌اند و با اعمال سركوب همه‌ي مجاري اعتراض و انتقاد را بسته‌اند خوش نيايد. از جمله انحلال انجمن اسلامي و تكصدايي كردن دانشگاه با ايجاد تشكل‌هاي دست‌ساز و دولتي...» اين دانشجو در ادامه چنين اضافه كرد: «من از سه چيز متنفرم. يكم محمود احمدي نژاد، به دليل مردم فريبي و سركوب آزادي‌هاي ملت. حتي از قيافه وي هم بدم مي‌آيد» در اين هنگام عده‌اي از دانشجويان بسيجي به سمت وي حمله كردند كه تعدادي از دانشجويان با كنترل آن‌ها نگذاشتند كه به اين دانشجو صدمه‌اي وارد شود. تريبون دانشجوي مورد نظر هم قطع شد و او نتوانست صحبت‌هاي خود را تكميل كند. پس از صحبت‌هاي اين دانشجو جو جلسه به شدت متشنج شد و تعدادي از دانشجويان بسيجي شعار مي‌دادند: «مرگ بر منافق» در عوض بقيق دانشجويان هم شعار مي‌دادند: «مرگ بر جيره خور»، «محمود احمدي نژاد؛ عامل تبعيض و فساد»، «نصر من الله و فتح قريب، ننگ بر اين دولت مردم فريب» و... لاريجاني واكنشي به سخنان اين دانشجو نشان نداد و از دانشجويان خواست كه از اين دعواها دست بردارند.
در ادامه سوالات كتبي، در مورد تفكيك جنسيتي كه اخيرا در دانشگاه شيراز صورت گرفته است و كلاس‌هاي عمومي پسران و دختران از هم جدا شده است، بحث شد و لاريجاني گفت: « چرا شما دوست داريد هميشه قاطي باشيد و دختر و پسر در كنار هم باشند.» دانشجويان اين حرف لاريجاني را به شدت هو كردند و يكي از دانشجويان از جاي خود برخاست و اين حرف لاريجاني را توهين به دانشجويان خواند و از وي خواست كه معذرت خواهي كند. لاريجاني هم در ادامه گفت: «اگر به كسي توهين شد، من واقعا عذر مي‌خواهم».
پس از اتمام اين جلسه دانشجويان يكصدا با هم سرود يار دبستاني من را خواندند و به سمت بيرون تالار حركت كردند. دانشجويان در اين هنگام با خيل عظيمي(حدودا 500 نفر) از دوستانشان روبرو شدند كه نتوانسته بودند به درون تالار فجر راه يابند. پس از اتمام جلسه دانشجويان منتقد كه تعدادشان به بيش از 800 نفر مي‌رسد در ميدان روبرو تالار فجر جمع شدند و به شعار دادن و سرود خواندن مشغول شدند. شعارها از اين قرار بود: «دانشجوي زنداني آزاد بايد گردد»، « دانشجو مي‌ميرد، ذلت نمي‌پذيرد»، «دانشجوي احضاري حمايتت مي‌كنيم»، «ما زن و مرد جنگيم، بجنگ تا بجنگيم»، «زنداني سياسي آزاد بايد گردد»، «ستاره دانشجو مدال افتخار است» و... دانشجويان در حالي كه شعار مي‌دادند به سمت ميدان پرديس ارم حركت كردند و يك‌ساعت به شعار دادن و سرودخواني مشغول بودند.
گزارشي در مورد وضعيت بيرون تالار فجر در حين سخنراني لاريجاني:

علي لاريجاني در حالي در تالار فجر به سخنراني مي‌پرداخت كه از ورود بيش از 500 نفر از دانشجويان به درون تالار فجر ممانعت به عمل آمده بود. اين دانشجويان پلاكاردهايي به همراه خود داشتند كه روي آن‌ها نوشته شده بود: «خواست ما استيضاح كردان و پيگرد قضايي وي»، «مجلس خانه ملت است، يا محل ضرب و شتم دانشجويان»، «سهميه بندي جنسيتي، انقلاب فرهنگي دوم»، «بومي سازي پذيرش دانشجو = بي‌عدالتي» و...
دانشجويان وقتي با درب‌هاي بسته روبرو شدند، حصارهاي اطراف در كندند و شيشه‌هاي آن را شكستند ولي تعدادي از نيروهاي بسيجي و حراست دانشگاه مانع ورود دانشجويان به درون تالار فجر شدند.
دانشجويان مورد نظر تمام مدت سخنراني را به شعار دادن سپري كردند و در حين خروج لاريجاني از تالار فجر شعار مي دادند: «مجلس بي‌كفايت، مايه‌ي ننگ ملت» و...

حاشيه‌اي  از جلسه سخنراني لاريجاني:

پس از اين يكي از دانشجويان با فشار حمايت دانشجويان منتقد توانست تريبون را در دست بگيرد و اعلام كرد كه از محمود احمدي نژاد متنفر است، عده اي از نيروهاي بسيج شعار دادند: «احمدي قهرمان، محبوب نسل جوان» اين شعار نيروهاي بسيج خنده و مسخره‌ي حضار را تا جايي به همراه داشت كه لاريجاني هم نتوانست جلوي خنده خودش را بگيرد.

behnam-behnam - ایران - تهران
پس کو اون نماینده مجلس که میگفت ما به کفایت کردان رای اعتماد دادیم نه به مدرک او!! آقای لاريجاني دروغگو! در اون زمان جعل مدرک محرز شده بود برای این مجلس فرمایشی شما
جمعه 19 مهر 1387

bizet - ايران - شيراز
افرين به دانشجويان هوشيار دانشگاه شيراز.
جمعه 19 مهر 1387

aryamard - هلند - هاردل ويك
درود به دانشجويان شيرازي.
جمعه 19 مهر 1387

محسن قوز فیش - نروژ - اسلو
واقعا احمدي نژاد داره پدر اين خارجيها را در مي اره
اين مرد را با اون شاه ملعون كه اختيار تنبون خودش را نداشت مقايسه كنيد تا پي به عظمت حمدي نژاد ببريد.
از كسي ترسي به دل ندارد و خدا هميشه با ملت مسلمان ايران است.
جمعه 19 مهر 1387

طوفان - نروژ - اسلو
اين لاريجاني هم از چيزي خبر نداره و هر سوالي ازش ميكنن مبگه نميدونم!!!!!
پس تو رئيس مجلس كجاي كه از مملكت خبر نداري؟؟؟؟ اگه ازتون در مورد حزب الله لبنان و فلسطين بپرسن همه چيز ميدونيد اما خاك بر اون سرت كه در مورد ايران خودمون چيزي نميدوني................
و اما در مورد دانشجويان عزيز.افرين به اينهمه غيرت و شرف كه در برابر نادانان رژيم اينگونه ايستايد و حرف دلتان رو گفتيد.افرين به اون دانشجو كه گفت از محمود تحفه خوشت نمياد.عزيز نه تو بلكه تمام انسانهاي ازاده از اين موجود ما قبل تاريخ خوششان نمياد.افرين به توو امثال تو كه حرف همه رو زدي...........
پايان اين رژيم فاسد نزديك است وصبح ازادي نزديكتر
براي تمام ازاد مردان وزنان كه براي ايران وايراني مبارزه ميكنن ارزوي موفقيت و بهروزي دارم....
زنده باد ايران وهميشه در اهتزاز بادپرچم 3 رنگه زيباي شيرخورشيد نشان
جمعه 19 مهر 1387

abikaka - انگليس - لندن
4 روز ديگه نصفشون ناپديد ميشن. بعد هم به جرم اقدام عليه امنيت ملي محاكمه ميشن. خدا رحم كنه
جمعه 19 مهر 1387

farnoosh63 - انگلستان - لندن
خدایا پشت وپناه دانشجویان ما باش.وهمینطور جوانهامون.هفده سال پیش که من درایران دانشجو بودم باور کنید دانشجوها نمی توانستند نفس بکشند. اخرش هم این دانشجوها ایران رو نجات می دن واین موفخورها رو بیرون می کنند.دورود بر دانشجو.
جمعه 19 مهر 1387

parviz1 - انگلستان - کترینگ
دانشجویان عزیز باید توجه بیشتری نسبت به سید خندان داشته باشند!!!!این مرتیکه از احمقی نژاد خطرناکتر میباشد.اصولن حکومت ارتجاع باید ریشه کن شود هر ملایی که این رژیم را حمایت میکند خطر ناک است و همه اینها جنایتکار و دزد و وطن فروش و بیناموس هستن.آنهایی که دارن این مرتیکه را بازم میارن تو دور به بهانه اینکه این ملا دنبال آزادی برای ملت است و بسیجیها و مزدوران خودشان را بمخالفت با این مرتیکه با برنامه ریزی جدید و عوام فرییبانه که ما با این مرتیکه مخالف هستیم و....همه و همه برنامه ریزی است و بس. فراموش نکنید که این مرتیکه همان رئیس جمهوری بود که قتلهای زنجیره ای و کشتار ملت و دانشجویان را ماست مالی کرد و در جمع دانشجویان اعلام کرد که من از همین رژیم هستم و در شرایط حساس رژیم را حمایت میکنم و با پوز خند به ملت پشت کرد.ننگ و لعنت بر خاتمی جنایتکار دزد بیناموس هزار چهره.و نابود باد رژیم ارتجاع و دیکتاتور و حامی بیسوادان دزد و جنایتکار و غارتگر به رهبریت سید علی گدای شیره ای.
جمعه 19 مهر 1387

shad - فرانسه - نيس
بسيجي =قوزی مسلمون واقعی تویی. خون عرب تو رگهات جاریست. الحق که از نسل حسین و علی هستی. بزرگترین دشمنت هم ایرانیست.
جمعه 19 مهر 1387

fv007 - المان - دوسلدورف
دوستان ایرانی..
سریال سلطان و شبان یادتان هست .این سریال بصورت زنده در حال پخش مجدد هست.خاتمی این مردک دلقک را علم کرده تا راه را برای او باز کند که در دور جدید انتخابات مردم همه به طرف او کشیده شوند.
خاتمی در زمان خود قراردادهای بلند مدتی با ارپائیها بسته که ایران از اجاره روسها در میاد و به انها تحویل داده میشه.و این شبان احمق نقش یک سلطان را بازی میکند تا همه تیرهای بلا بر سر او بریزد.این مرتیکه احمق باید کاملا نقش یک سلطان خراب کار را بازی کند او باید علنا به مرد توحین کند او باید در جامعه بین المللی نقش منفی بازی کند تا وقتی که خاتمی واردصحنه شد مردم ایران با اکثریت ارائ خود او را بپذیرند وبا این حربه جمهوری کثیف اسلامی لااقل برای یک ده دیگر بیمه خواهد شد.خواهش من از شماایرانیان این است که در انتخابات شرکت نکنید. المان دوسلدورف
جمعه 19 مهر 1387

farhad_uk - انگليس - لندن
دمتون گرم ( بازم شهر خودمون )
جمعه 19 مهر 1387

Shiraziolasl - امريكا - واشينگتن
بدبخت اوني كه پاشد حرف حق زد! من موندم اين بسيجيها چه طور ميتونند از اين دولت دفاع كنند!
جمعه 19 مهر 1387

Shiraziolasl - امريكا - واشينگتن
در ضمن...همتون فيلم طلاي سرخ رو نگاه كنيد...مال سال 1383 هست نوشته كيارستمي....اجازه پخش نداره ولي از سايت زير بگيريدش: Persianhub.org
جمعه 19 مهر 1387

iran zamen - نروژ - روگنان
باز خاتمي .اين نشان ميدهد كه متاسفانه باز دانشجو هاي ما دارند اشتباه مي كنند.خاتمي جاده صاف كن اين حكومت است.هر زماني كه حكومت خود را در فاضلاب مي بيند خاتمي را مي اورد وسط تا مقداري ارامش بر گردد.
جمعه 19 مهر 1387

Shiraziolasl - امريكا - واشينگتن
خاک ....قوز فیش...ببین مملکت رو به چه روزی انداختین!
جمعه 19 مهر 1387

allen@.com - ايران - تهران
افرين.انقلاب هم ز همين جاها شروع مي شه.فقط بايد مواظب خودشان باشند تا دستگيرشان نكنند و به ناكجااباد نبرند.
جمعه 19 مهر 1387

gol222 - سوپد - هيلسينگبوري
...وا قعا اینها چقدر درغگو هستند.اینها بچگیشان کاری باهاشان کردن که اینقدر وقیح ودروغگو هستند.اینها واقعا باعث وافقیت شرق و غرب در منطقه شدندو عجیب وابسته هر دو هستند. درودبه همه دانشجویان عزیزشیراز.ایکاش اجازه نمیداید سخنرانی شروع میشد....
جمعه 19 مهر 1387

Dokhtare kad khoda - اترپش - وپن
افرين بر دانشجويان غيور كشورم
زنده باد دانشجو !
جمعه 19 مهر 1387

محسن ایرانی - ایران - اهواز
بابا دمتون گرم
جمعه 19 مهر 1387

saharrr - امريكا - فلوريدا
اييييييييول به اين دانشجوها...دردو بلاتون بخوره تو سر اون محمود ميمون
جمعه 19 مهر 1387

vira - ايران - تهران
اون جماعتی که واسه سید خندان هوار میرنن لیاقتشون همون خاتمیه - که واسه هیجده تیر دیدیم چقدر به داد دانشجو رسید - احمدی نژاد از سر این جماعتم زیاده / در ضمن این مطلبو لابد از یکی از سایتای وابسته به سید خندان نقل کردید - داد میزنه چقدر مغرضانه است - : دانشجو گفت از قیافه احمدی نژاد بدم میاد ( سطح منطق و شعور خودشو نشون داد ) بعدش لاریجانی ( که خودش از جناح سرمایه داره و با احمدی نژاد ابش تو یه جوب نمیره ) خندید !! واقعا که عجب شرح داستانی و عجب خبرنگار توپی
جمعه 19 مهر 1387

raha_99 - انگليس - لندن
عجب گرگ تو گرگي شده ! لاريجاني ! احمدي نژاد ! خاتمي ! و تو آب نمك خوابيده هاي جديد ! بابا بسه ديگه سفيدي مصنوعي دست گرگه باك شده و تشت رسوايي ش از بام افتاده و صداش تو دنيا بيچيده اين عده هنوز
دنبال جمع كردن راي هستن . جوانهاي سي سال نشان دادهد كه يك تنه
هركدوم دنيايي رو حريفند واسه ي همين هم يك جنگ طولاني واسشون فراهم كردند و همشون رو فرستادند جبهه و شهيد و معلولشون كردن بقيه رو هم كه به هواي سياسي كشتن بون بقيه ي آخري رو هم كه فراري دادند.
حالا ببينيم جوناي امروزي چقد جربزه دارند و مي تونن حق مردم ايران و جونهايي كه خونشون و روحشون رو به هر اسمي دادند را بگيرند. اين جوناي
الان كه خيلي ادعا شون ميشه و از حق خواهي امام حسين دم مي زنند :
چرا گوش هايشون اينهمه سنگين شده و نداي هل من ناصره بنصرني او را نمي شنوند
فرياد گيست تا مرا بر عليه ظلم ياري كند او در عالم طنين افكن شده است
و براي جواب آن لحظه شماري مي كند . او روي ايرانيان بسيار حساب باز كرده است . او نمي خواهد خون بيشتري به ظلم ريخته شود او خود فدايي بزرگ تو طءه و ريا و فتنه است. حداقل اين بيام او را بشنويد :
اگر دين نداريد حداقل آزاده باشيد.
شنبه 20 مهر 1387

vira - ايران - تهران
راستي ميخواستم از خبرنگار گرامي بپرسم شما مطمءنيد كه شعارهايي كه در حمايت از احمدي نژاد داده شده تماما از دهان نيروهاي بسيج درامده و هيچ دانشجوي عادي بين ان نيروهاي بي همه چيز بسيج نبوده است ؟؟
اين جماعت ناسلامتي مدعي اصلاحات و شعارشان { زنده باد مخالف من } بود - عجب فراموشكارند بعضي ها / شده اند ديكتاتور تر و صدا خفه كن تر از همه جناح هاي موجود در مملكت فلك زده ايران
شنبه 20 مهر 1387

sarab22 - المان - دوسلدورف
اه بازم اين دانشجويان اسلام را بخطر انداختن.
شنبه 20 مهر 1387

kamran19 - ايران - تهران-آرياشهر
آقاي لاريجاني لطفاْ يك مقدار «هواي تازه» براي مجلسي كه جنابعالي رياستش را بر عهده داريد توليد بفرماييد تا «نمايندگان منتخب مردم» در موقع انتخاب «وزراي پيشنهادي» بعلت كمبود اكسيژن در صحن مجلس دچار اشتباه و سردرگمي نشوند و با دقت نظر كافي اين مهم را به انجام برسانند! ضمناْ گيريم كه مجلس در هنگام دادن راي اعتماد به كردان از جعلي بودن مدرك وي خبر نداشته است، ايشان كه سال هاي سال معاون اداري-مالي جنابعالي در سازمان صدا و سيما بودند و شما وي را كاملاْ از نزديك مي شناختيد! پس چرا ساير نمايندگان را از اين موضوع باخبر نساختيد!؟ شما با مردمي طرف حساب هستيد كه عقل و شعور سياسي به اندازه كفايت در بال و پر خويش دارند و مسايل را به راحتي تميز مي دهند. احمق اين شماها هستيد كه غير از اين فكر مي كنيد!
شنبه 20 مهر 1387

vahed-az-africa - مراكش - كازابلانكا
با سلا م
سربازان گمنام امام زمان در اداره كل اطلاعات استان فارس مدت زيادي بيكار بوده اند .
الان با اين موضوع الحمدالله اقدام به دستگيري و بازداشت و و شكنجه . اعدام حداقل چهار سوم دانشجويان حاضر خواهند نمود و از بيكاري در خواهند امد .
خداوند انها را قوت دهد .
شنبه 20 مهر 1387

salamiran - ايران - شيراز
مقابله با دشمن راحت تر است تا مقابله با هموطن فريب خورده دشمن !
شنبه 20 مهر 1387

abasaleh - ايران - تهران
شما نترسيد اين دانشجويان را به زندان گوانتانامو نخواهند برد احمدي‌نژاد هم مثل شما پولدار نبود كه از هاوايي يا آكسفورد مدرك بخرد يك اساد تمام عيار كه با تمام فقر به بهترين وجه تحصيلاتشو رو به اينجا رسونده شما كه با پولهاي كلان رفته ايد غرب چه كار كرده‌ايد احمدي نژاد دوره بعد هم رپيس جمهور ماست به كوره چشم دشمنان
شنبه 20 مهر 1387

shima87 - فرانسه - پاريس
vira - ایران - تهران
تو چرا می خواهی از کسی دفاع کنی که اصلا صلاحیت اداره دو تا ادم را نداره چه برسه به اداره یک مملکت فقط یک مشت حرف صد تا یک غاز می زنه خوب کی چی !!!
برای کشورش چکار کرده الان که دیگه جنگ نست بعد از جنگ هم که نیست تمام مخالفاشون را هم یا کشتند یا از ایران انداختند بیرون پس دیگه چه مرگ اشه چرا هنوز این همه بدبختی داریم می خواست دولت را کوچیک بکنه که از بخور بخور های خیلی ها جلو گیری کنه پس چی شد
تو که همیشه از طرفدارای پرو پا قرص این احمقی هستی لطف کن یک نمونه از کارهای که ایشون برای( فقر و بیکاری اعتیاد که بلاهای خانمان سوز مردم ایران در حال حاضر هست)
چکار کرده !لطفا مثل بقیه دوستان اون ادم هایی که تو تهران هستند و اون هم بالای شهر را مثال نیار که همه ماشین های نو و خانه های راحت...پایین شهر تهران و شهر های دیکه ایران و روستا ها تو شمال بیشتر روستا ها خالی شده و مردم از بیکاری و فقر به شهرها می رن که مشغول کارهای کاذب بشن
اگر یک کشور ندار بدبختی بودیم حرفی نبود خوب می گفتیم نداریم اما کسی که نفت داره این همه محصول صادراتی که در دنیا مقام اول دوم را داره اون همه سرمایه جوان های ایران ثروت های یک کشور هستند که نیروی فعال و تولید ی یک کشور هستند تمام کشورهای فرنگی نیروی جوان اشان کم هست برای همین از کشورهای دیگه پذیرا این نیرورها میشن اما تو ایران به این قشر اصلا تو جه نمی شه به هر حال حداقل از کسی طرفداری کن که دو تا کار مفید بکنه نه این بابا
شنبه 20 مهر 1387

homan joon - ایران - کرج
parviz1 - انگلستان - کترینگ
راست میگه! اینم یه بازیه جدیدیه برای بقای حکومت تا 4 سال دیگه. بهترین راه برای نشان دادن اعتراض به حکومت رای ندادن است، وگرنه اینجور جو سازی ها فقط برای حضور بیشتر مردم توی انتخابات هست. خر همون خره فقط پالونش عوض میشه.
خدا به داد دانشجویان معتض برسه ( هم خودشون هم خانوادشون)
شنبه 20 مهر 1387

vira - ايران - تهران
راستي بد نيست مطلب نيك اهنگ كوثر در سايت راديو زمانه رو با عنوان { ايا خاتمي را دوست دارم } بخونيد .
شنبه 20 مهر 1387

tooran - ايران - تهران
فقط در دو كلمه دمتون گرم.ا
شنبه 20 مهر 1387

shahram257 - ايران - تهران
vira - ايران - تهران
سلام
چند روز بعد از كوي دانشگاه داشجوها براي حمايت اقاي خاتمي ههمچنان در اعتصاب و تظاهرات بسر مي بردند كه ايشان در كمال وقاحت وبهت و ناباوري در تمامي رسانه هاي سمعي و بصري اعلام نمود كساني كه در اعتصاب و تظاهرات حضور دارند ارازل و اوباشي بيش نيستند.
قديمي هميشه ميگن با هر دستي بدي با همون دست مي گيري چرا در مورد اقاي خاتمي درست از اب در نيامد خودش مي داند و خداي خودش.
شنبه 20 مهر 1387

shahram257 - ايران - تهران
abasaleh - ايران - تهران
سلام
كاشكي ببرند گوانتانامو شرف داره.
شنبه 20 مهر 1387

alishah - ايران - تهران
به اميد رسيدن به ازادي بيان و ازادي فكر در ايران زمين
شنبه 20 مهر 1387

vira - ايران - تهران
شیما دوست عزیز احمدی نژاد فقط سه ساله که رییس جمهور شده - این حکومت یک تکان اساسی لازم داره - به گواهی دوست و دشمن // ایران ظرفیت یک انقلاب و شورش تازه رو شما هم فکر کنم تایید میکنید که دیگه نداره - بهترین راه ٬ تغییر سیستم در جهت مثبت و حرکت برای بهتر شدن وضع مردمه حداقل از نظر اقتصادی - ( از نظر فرهنگی بعید بدونم کاری بشه کرد چون اگه دو تا دیسکو یا بار یا عرق فروشی باز بشه همین مردم ببین چه ها که نمیکنن - اگه دو تا خانوم با لباس کوتاه بیرون بیان همین جماعت که صبح تا شب اه و ناله میکنن که ازادی نداریم مطمئن باش که در صف اول معترضین می ایستند که یا مردان غیرتشون به باد رفته یا زنان ٬ شوهرانشون ! متاسفانه باید فعلا به همین ازادی های حداقل اکتفا کرد - البته این نظر منه ) - اما از نظر اقتصادی میشه کارهایی انجام داد و تنها کسی که ثابت کرده تا به حال جربزه ایجاد تحول و شجاعت ایستادگی در برابر سرمایه دارهای فاسد صاحب قدرت در داخل خود نظام و خارج از اون رو داره همین اقای به ظاهر کوچک اندامه - اتفاقا احمدی نژاد در روستا ها و بین محرومین طرفداران زیادی داره و پولدارها و سرمایه دارها و کاسب ها عموما با او مخالفند . دوست عزیز فکر میکنی ایشون بار اول چطور رای اورد ؟ حامی اصلی او محرومین بودند و البته مذهبی ها که اتفاقا من فکر میکنم در دوره اینده به تعداد محرومین حامی او افزوده و از تعداد مذهبی ها کاسته میشه ( به دلیل جریان مشایی و ایستادگی احمدی نژاد مقابل زیاده خواهی های اخوند های قم ) / در روستا ها کارهای زیادی انجام شده و حداقل مردم یک چیز رو به عینه میبینند : این ادم ادمیه که به فکر بدبخت ها هست ٬ و خودش هم دزد نیست ٬ و پای شعارهاش هم ایستاده . /
وضع مملکت واقعا نیازمند یک تغیر جدیست . دلیل حمایت من هم از احمدی نژاد همینه . // مرسی از توجه و نظرت .

شهرام دوست عزیز از تهران حق با توست . من هم یادم هست . واقعا من هم تعجب میکنم که دانشجو بعد از اون همه ماجرا چرا میاد به نفع خاتمی شعار میده . حتی دشمنی با احمدی نژاد دلیل موجهی برای این کار نیست . حداقل بیان فقط به احمدی نژاد فحش بدن - طرفداریشون از خاتمی برای چیه ؟؟
شنبه 20 مهر 1387

mohammad2020 - فرانسه - پاريس
جالبه. بعضی‌‌ها ۳۰ بار نظر گذاشته اند تا مراتب نوکری خود به احمدی نژاد را ثابت کنند. البته حق با شماست. خاتمی اساتید رو اخراج کرد. تورم در دوران خاتمی وحشتناک بود. خفقان هم در زمان ایشان باب شد. دانشجو‌ها رو هم خودش توی کوی پرت میکرد پائین. خاتمی خیلی‌ دروغ گفت هالهٔ نوری رو که بالای سرش دیده بود بعد‌ها انکار کرد و ...
بازم جالبه که طرفدارن متحجر‌ترین و نادان‌ترین موجود روی زمین با طرفداران نابودی حکومت اخوندی یه جا جمع شدند.
کاشکی‌ دوستان کمی‌ در مورد خاتمی انصاف داشتند البته منظورم احمدی نژادی‌ها نیست. اونها مامورنو معذور.
يكشنبه 21 مهر 1387

vira - ايران - تهران
شما نظر لطفتون هست كه هر سي كامنت بعضي ها رو كه نوكر احمدي نژاد هستند خونديد . حالا چطور شده وقتتون رو براي خوندن نظرات نوكرها صرف كرديد ؟ اما در كنار صفت نوكر شناسي كه جنابعالي واجدش هستيد خاتمي رو هم بسيار خوب شناختيد . زحمت ما رو براي توصيف ايشون كم كرديد ٬ { نوكر خاتمي } از پاريس .
يكشنبه 21 مهر 1387

shahram257 - ايران - تهران
mohammad2020 - فرانسه - پاريس
سلام
هر كسي كه از عقايد خودش دفاع مي كنه رو حساب نوكري نذار.
فقط خدا مي تونه در مورد خاتمي انصاف داشته باشه چون در مقابل كساني كه براش احترام زيادي قايل بودن انصاف را رعايت نكرد.
يكشنبه 21 مهر 1387

mohammad2020 - فرانسه - پاریس
shahram257 - ايران - تهران
راستش من از اندیشه و تفکرات شما اطلأعی ندارم. به هر حال در بین اصلاح طلبان و آزادی خواهان، خاتمی موافق و مخالف کم نداره. هر کسی‌ هم استدلالات خودشو داره. من که دوران دانشجویی رو در زمان خاتمی شروع کردم به نظرم یک دورهٔ طلأیی رو در دوران خفقان بار جمهوری اسلامی گذروندیم. در کوی دانشگاه، خیلی‌ از نمایندگان مجلس و خوب یادمه شخص تاج زاده خیلی‌ از بچه‌ها حمایت کردند. حالا وقتی‌ بچه‌ها رو از تحصیل محروم می‌کنن هیچ کس از مجلس صداش در نیومد. من هم بعضی‌ از کم کاریهای خاتمی رو قبول دارم اما مقایسه کردن ایشان با احمدی نژاد واقعا ظلمه. تفاوت این ۲ دوره خیلی‌ روشنه.
يكشنبه 21 مهر 1387

shima87 - فرانسه - پاريس
با يك نظر ت كاملا موافقم كه نبايد دوباره ايران اشتباه بكنه وقتي صحبت از تغيير ميشه بايد گفت اصلاحات نه يك انقلاب و يك سري كشته بشند يك خون و خون ريزي را ه بيفته و بعد يكي بياد با يك عالمه فريب دروغ و بعد دوباره از صفر دوره ازمايش و خطا تمام شد ه بايد فقط يك تغيير دروني صورت بگيره اما در مورد رياست جمهور ايران اين قدر كه خدا داره يعني هركه ادعا پادشاهي ميكنه
اگر رياست جمهور هم بخواد كاري بكنه مجلس وتو اش مي كنه يا رهبري يا قوه قضاييه هركي يك قدرتي داره كه اون يكي را مي تونه ماسكه كنه به هر حال خيلي پريشوني هست و من خودم از خاتمي خوشم نميياد براي اينكه از ادم هاي دورو بدم مي ياد وقتي كسي عرضه كاري را نداره نبايد بياد كار سياسي بكنه و مردم را فريب بده هر چند اگر خاتمي هم مي خواست كاري بكنه يك عده كه بالا تو ضيح دادم نمي زاشتن
صدا و سيما ايران كه بايد يك وسيله دست دولت باشه دست يك كساني است كه اصلا يك خط مشي جدا گانه اي از بقيه دارن خيلي مسخره است
به هر حال خدا كنه اين مملكت صاحب اصلي و دلسوز خودش را پيداكنه و راه رهايي براي مردم باشه
يكشنبه 21 مهر 1387

opt - ایران - تبريز
بچه ها دمتان گرم. راستی در بین افراد بسیجی این یارو قوزی !!!! رو ندیدید آخه چند روزی نیست معلوم نیست کجا رفته و یا شاید سفیر کدام کشور شده!؟؟؟؟؟خدا می دونه !خداوند این" خا...لها " را برای نظام مقدس حفظ نماید.جانباز سرباز 35 درصدی سال 66
يكشنبه 21 مهر 1387

shahram257 - ايران - تهران
mohammad2020 - فرانسه - پاریس
سلام
هر جوری که صلاح می دونید از عقاید خودتان دفاع کنید ولی سعی کنید به هم دیگه احترام بگذارید هیچکس از وضع موجود راضی نیست ولی دلیل نمی شه احترام به همنوع را فراموش کنیم ما فقط همدیگر رو داریم یه افریقایی اگه هم به خواهد نمی تونه با ما همدردی کنه سیاستمدارامون که تکلیفشون مشخصه پس اگه ما هم به جون هم بیفتیم تکلیف ما هم روشنه.
دوشنبه 22 مهر 1387

azadazad - ايران - تهران
برده اي كه آزادي را فرياد كند برده نيست آزاد است .درود بر شما آزادگان ايران .تا پيروزي راهي نيست موجم اگر ميروم گر نروم نيستم .ما هستيم .10آبان پاسارگاد فراموش نشود تو دهني محكمي به تمامي آخونها خواهيم زد
دوشنبه 22 مهر 1387

senyorita - آلمان - دوسلدورف
زنده باد دانشجويان آزاده و جوانمرد كه به قول خودشون ذلت نميپزيرند.
خدا به همراهتون. دمتون گرم.
دوشنبه 22 مهر 1387

باتمان قلیچ - ايران - تهران
كساني كه بر عليه احمدي نژاد شعار ميدهند اگاهانه و يا نااگاهانه ايادي استكبار هستند و بايد تو دهني محكمي بخورند.
سه‌شنبه 23 مهر 1387

بابک - ایران - سبزوار
باید پدر این سگ توله ضد ایرانی را در می اوردند بچه نجف رییس مجلس ایران
سه‌شنبه 23 مهر 1387

Facebook Twitter Contact us RSS
www.IranianUK.com
دویچه وله
تحصیل در انگلستان - آمریکا

جدیدترین مطالب سایت
دیدنی ها و شنیدنی های روز
داغ ترین و پربیننده ترین مطالب
اخبار ایران و جهان
اخبار ورزشی
اخبار سینما و موسیقی
اخبار ایرانیان خارج از کشور
حوادث
عکسهای دیدنی
ویدیو کلیپ
دانلود فیلم
دانلود موزیک
فیلم ایرانی
دختران پسران و مسائل جنسی
پزشکی و سلامتی
علمی و دانستنیها
مقالات
داستان
روانشناسی
خانواده و زندگی زناشویی
تاریخی فرهنگی و هنری
زنان
مد آرایش و زییایی
تغذیه رژیم و گیاهان داروئی
آشپزی
مذهب و عرفان
طنز و جوک
کتاب و شعر فارسی
ایران سرای من
انواع فال طالع بینی و تعبیر خواب
روزنامه ها و مجلات
کامپیوتر و دانلود نرم افزار
رنگارنگ
راهنمای زندگی در خارج از کشور
تحصیل در خارج از کشور
مهاجرت
کودکان
امکانات
خانه
تبادل نظر پرنیان
سفارش آگهی
تماس با ما
فیلترشکن
عضویت در سایت
RSS
آگهی های متنی
عکس - ویدیو - سرگرمی
تحصيل در آمريكا
ادامه تحصیل در انگلستان
کالج های زبان در انگلستان
طراحی حرفه ای وب سایت
کنترل پنل کاربران
عضویت در سایت
تغییر کلمه عبور
تغییر دیگر مشخصات
جستجو در ایرانیان انگلستان
عضویت در خبرنامه
ایمیل :
دوره های تضمینی آموزش زبان انگلیسی
صرافی سمیانی
صرافی کاسپین
رایان یوکی
صرافی اطلس
صرافی موج
صرافی پرآرا
صرافی سیمرغ
دویچه وله فارسی
ادامه تحصیل در انگلستان
طراح وب سایت
راهنمای مشاغل ایرانیان
کتاب فروشی نما
صرافی گاندی
فیسبوک رایان یوکی
رایان یوکی
اين سايت هيچ گونه مسئوليتي را در قبال آگهي ها نمي پذيرد
جدیدترین مطالب سایت
پیام اینستاگرامی صادقیان: در این شرایط پرسپولیس را تنها نمی‌گذارم/ رفیق نیمه راه نیستم
هتلدار سرشناس در دام کلاهبرداران میلیاردی
بازگشت پسر استقلال به استقلال/قلعه نویی طالب لو را برای دروازه تیمش آورد
قبرهایی به قیمت پنت هاوس
رتبه پنجم ایران در خلاق‌ترین محققان مهاجر آمریکا
گلینه عطایی "روزنامه‌نگار سال ۲۰۱۴" آلمان شد
شواهد علمی در تایید اینکه 'خلق را تقلیدشان بر باد داد'
کشف روغن زیتون شش هزار ساله در اسرائیل
بحران پژوهش در ایران؛ کمبود منابع مالی یا سوء مدیریت
فال روز دوشنبه 22 دسامبر - 1 دی
دستگیری صد معلم معترض به اسلامی شدن نظام آموزشی در آنکارا.
راننده ای در فرانسه اتومبیلش را به رهگذران کوبید
اتاق فکر آمریکا تصمیم گرفت پیتزا را جایگزین آبگوشت کند
عکس جالب یلدایی بازیگر زن
کشف شکاف‌های امنیتی عمیق در فرودگاه فرانکفورت آلمان.
حمله یک مهاجم با شعار الله اکبر به سه مأمور پلیس فرانسه
التون جان با دوست پسرش ازدواج کرد
حق "پس دادن" عروس، امتیازی برای دامادهای مراکشی.
گزارش تصویری عکاس ایتالیایی از فرهنگ مصرفی در حال رشد ایران
پیشروی پیشمرگ‌های کرد عراق به سوی مرکز شهر سنجار
سخنان دادکان درباره فساد در مجلس و دولت: بابک زنجانی از آستین مسئولین مملکت بیرون آمد+ ویدیو
تصاویری از بهترین آسمانخراش 2014 با 800 درخت و 14 هزار گلدان در میلان
تولد دوقلوی به هم چسبیده در شیراز + عکس
بازخوانی یک گفت و گوی شیرین فوتبالی با مرحوم مرتضی احمدی:چه کتکی زدم به خسروانی تاجی!
"دولت اسلامی" ۱۰۰ عضو خارجی فراری را اعدام کرد.
استفاده از گنجشک‌های مُرده برای جلب محبت شوهر
کشته شدن یک مظنون به عملیات تروریستی در فرانسه.
برانکو در یک قدمی نیمکت پرسپولیس/ بازگشتم به ایران، بستگی به پیشنهاد نهایی پرسپولیس دارد
مرتضی احمدی درگذشت
هواپیماهای کارکرده افغانی در ایرلاین ایرانی+اسناد
ادامه ...
دیدنی ها و شنیدنی های روز
برنامه شب یلدای بی‌بی‌سی در دبی
یک فیلم کارتونی به نام Nuggets , بهترین انیمشن که چگونگی حس یک معتاد از مصرف مواد را در طول زمان شرح میدهد
چطور یک تشک بادی را بدون پمپ, باد کنیم؟
زنده بیرون آمدن دوچرخه سوار چینی از زیر یک کامیون 14 چرخ
وقتی سوال یک خبرنگار،پوتین را به خنده واداشت
زن راننده کامیون: من عاشق کارهای مردانه ام!
سوتی دادن پیرمرد در مصاحبه با صدا سیما در رابطه با کاشت تریاک
قلعه‌های پر رمز و راز اروپا از دریچه دوربین یک ایرانی.
گزارش تکان‌دهنده از تولید "خمیر مرغ" در ایران.
از نزدیکی آمریکا و کوبا تا هشتگ همبستگی استرالیایی‌ها با مسلمانان.
خروسی که به جای قوقولی قوقو , می خندد
مسابقه اسپاگتی خوری بین دو سگ خانگی
تصحیح پارک اشتباه خودرو در یک ثانیه
استعفا و عذرخواهی عمومی مدیر "هواپیمایی کره" به دلیل تأخیر 20 دقیقه ای + ویدیو
مستند آبادانی ها و عینک ری بن
ادامه ...
داغ ترین و پربیننده ترین مطالب
تیم بدن‌سازی ایران قهرمان جهان در سال ۲۰۱۴ شد (260+)
مرتضی احمدی درگذشت (247+)
گلوى پاره شده بزکوهى، توسط محیط بانان بخیه شد تا حیوان زنده بماند + عکس (201+)
سخنان دادکان درباره فساد در مجلس و دولت: بابک زنجانی از آستین مسئولین مملکت بیرون آمد+ ویدیو (133+)
مستند آبادانی ها و عینک ری بن (122+)
پیشروی پیشمرگ‌های کرد عراق به سوی مرکز شهر سنجار (107+)
وقتی سوال یک خبرنگار،پوتین را به خنده واداشت (105+)
۴۲ ماه حبس برای شکار پلنگ ایرانی (104+)
سوتی دادن پیرمرد در مصاحبه با صدا سیما در رابطه با کاشت تریاک (101+)
استعفا و عذرخواهی عمومی مدیر "هواپیمایی کره" به دلیل تأخیر 20 دقیقه ای + ویدیو (91+)
زن راننده کامیون: من عاشق کارهای مردانه ام! (88+)
بازخوانی یک گفت و گوی شیرین فوتبالی با مرحوم مرتضی احمدی:چه کتکی زدم به خسروانی تاجی! (86+)
عکس جالب یلدایی بازیگر زن (83+)
"دولت اسلامی" ۱۰۰ عضو خارجی فراری را اعدام کرد. (82+)
خروسی که به جای قوقولی قوقو , می خندد (79+)
ادامه ...
● خانه ● تبادل نظر پرنیان ● سفارش آگهی ● تماس با ما ● فیلترشکن ● عضویت در سایت
Copyright 2004 - 2014 © IranianUK.com , All rights reserved.