صرافی گاندی صرافی نیاوران
● خانه ● تبادل نظر پرنیان ● سفارش آگهی ● تماس با ما ● فیلترشکن ● عضویت در سایت
عکسهایی از زنان افغانستان در زمان طالبان عکسهایی از زنان افغانستان در زمان طالبان

پنج‌شنبه 09 اکتبر 2008 - 18 مهر 1387
عکسهایی از هریت لوگان، عکاس برجسته بریتانیایی که سفرهایش به افغانستان از زنان افغان برداشته، از روز سوم اکتبر در گالری عکاسان مستقل در شهر بتل در جنوب انگلستان به نمایش گذاشته شده است.


● زنان

عكسهايي از زنان افغانستان در زمان طالبان

عكسهايي از هريت لوگان، عكاس برجسته بريتانيايي كه سفرهايش به افغانستان از زنان افغان برداشته، از روز سوم اكتبر در گالري عكاسان مستقل در شهر بتل در جنوب انگلستان به نمايش گذاشته شده است.

لوگان نخستين بار در اواخر سال 1997 به افغانستان سفر كرد. برخورد او با زنان فوق العاده افغان الهام بخش پروژه او به محوريت زن افغان بود كه بيش از پنج طول كشيد.

او از سوي هفته نامه ساندي تايمز سفارش گرفت كه از زندگي زنان افغان در زمان حكومت طالبان را عكاسي كند.

او يك بار ديگر در سال 2001 به افغانستان رفت؛ زماني كه حكومت طالبان سقوط كررده بود و به گفته خودش همه جاي پايتخت تصاوير ستاره هاي باليوود ديده مي شد. اما مهمترين تغيير از نگاه بازگشت دوباره زنان بر سر كار بود.

لطيفه بيوه اي 39 ساله بود كه پنج فرزند داشت. او به طور غيرقانوني به 20 دختر خواندن و نوشتن ياد مي داد. اين دختران در سال 2001 توانستند قانوني به تحصيل بپردازند.

هريت لوگان به عنوان عكاس زن در كشوري مشغول به عكاسي شد كه زنان اجازه كار كردن در بيرون از خانه را نداشتند و براي حضور در خيابانها مي بايست حتما با پوشيدن برقع، همراه با يكي از محارم خود بودند.

عكاسي در زمان طالبان حرام و ممنوع بود. اما هريت لوگان توانست مجوز كار بگيرد. البته با اين شرط كه نه از مردم، بلكه از خسارات بجا مانده از جنگ عكاسي كند.

اين نمايشگاه كه بخشي از دوسالانه عكس برايتون است تا پانزدهم نوامبر ادامه خواهد داشت.

sina_jan - استرالیا - سیدنی
این فلک زده ها هنوز هم به همان شکل و شمایل هستند و اوضاع و احوالشان تغییری نکرده...افکار طالبانی انچنان در ذهن این انسانها رسوخ کرده که همچنان به راه و روش انان زندگی میکنند....میتوان به وضوح اثر اسلام ارتجاعی را در درماندگی و عقب ماندگی و بربریت انسانها به خصوص زنان دید.
پنج‌شنبه 18 مهر 1387

siya48 - آلمان - کلن
بابا اینا دیگه کی‌ هستن.۱۰۰ رحمت به بومیان گینه بیسائو
پنج‌شنبه 18 مهر 1387

IRANPPP - آلمان - دوسلدورف
الان دیگه نه طالبان وجود داره نه برقع.زهی خیال باطل.
پنج‌شنبه 18 مهر 1387

ba ye gol bahar nemishe - امريكا - رالي
خلایق هر چه لایق ما ایرانیهالیاقت مون اخونداست و افغانها هم طالبان
پنج‌شنبه 18 مهر 1387

nima59 - ایران - تهران
چه بی مزه............... تو ایران که بد تره... چادر+بوی آبگوشت.
پنج‌شنبه 18 مهر 1387

yeknafaronim - آلمان - كلن
بهتر از ايرانيايي عقده اي هستند كه تا پاشون از ايران مي ذارن بيرون ولنگ و واز مي شن!
پنج‌شنبه 18 مهر 1387

abikaka - انگليس - لندن
محسن يه چيزي بگو......كجايي پس
پنج‌شنبه 18 مهر 1387

iran zamen - نروژ - روگنان
اسلام شاخ و دم نداره.ميخواهد ايران باشد يا ناكجا اباد.نابود بشه اين اسلام.
پنج‌شنبه 18 مهر 1387

sarab22 - المان - دوسلدورف
ما بايد فرهنگ سازي كنيم زنان بايد امنيت داشته باشند يعني اگر يك خانم شلوار تنگ تنش بود اب از لوچه سرازير نشه متلگ و اذيت و ازار نرسانيم و كلا زنان رابعنوانه يك تيكه نگاه نكنيم و ديده خودمان را نسبت به زنان عوض كنيم شاهد چادر و مغنعه و غيره نخواهيم بود .
پنج‌شنبه 18 مهر 1387

mahnaz defa - انگليس - لندن
سینا.....استرالیا خودت ازهمه فلکزده تر هستئ که در مورد مردم عزیز یک کشوردرحال جنگ اینطوری ..میزنئ توبرو در مورد زنان وافکار کشور خودت نظر بده نه در مورد زنان زحمتکش افغان
پنج‌شنبه 18 مهر 1387

helya - مالزی - کوالالامپور
yeknafaronim - آلمان - كلن
مسئله عقده ای بودن نیست. وقتی به زور کسی را مجبود به کاری بکنند وقتی این زور برداشته شود طرف ممکن است زیاده روی کند. شما از کجا می دانید که این زنان عقده ای هستند؟ از کجا می دانید که اگر توی ایران هم اجبار برداشته شود همینطوری نگردند؟ حالا روبنده بهتر از به قول زنان عقده ای ایرانی شده است؟ من می خواهم بدانم اگر زن ایرانی که از ایران خارج شد با حجاب کامل بگردد دیگر عقده ای نیست؟ عقده ای شما هستید که نمی توانید تحمل کنید ارزشهایتان را نمی توانید در خارج از ایران به کسی تحمیل کنید.
جمعه 19 مهر 1387

mahtab999 - كانادا - تورنتو
.... شب درازه. چند سال دیگه ایران خودمون هم همین شکلی میشه....
جمعه 19 مهر 1387

soofara - ايران - شيراز
48 سيا كلن روزگاري اين مردم فخر دنيا بودند بيش از نيمي از دانشمندان پارسي زبان از بلخ و هرات و غزنه وكابل و....برخاستند چون مولوي وپور سينا اسلام ناب انان را كوبيده
جمعه 19 مهر 1387

maria.writer - دانمارگ - وايله
حالا كه دلتونم بخواهد افغاني هاازاد هستند تا چشم همتونم در ايد.
جمعه 19 مهر 1387

نگين لرستان - ايران - خرم آباد
siya48 - آلمان - کلن
دوست خوبم یک سری هم به ایران خودمان بزن خواهی دید دست کمی از این ها ندارند.ضمنن کسانی که از خارج وارد ایران می شوند اجبارن بایستی حجاب داشته باشند حتا تو دوست عزیز!!!زور همه جا هست!
جمعه 19 مهر 1387

bad_boy90 - دانمارك - دانمارك
sina_jan - استرالیا - سیدنی اخه باز توحرف زدی؟ یادت رفته زنای دهاتتون چه جوری بودن؟؟hehe
------------------
کاربر گرامی
لطفا نام شهر محل زندگی خود را به درستی بنویسید , در غیر اینصورت از درج نظرات شما در آینده معذور خواهیم بود.
با تشکر
جمعه 19 مهر 1387

bad_boy90 - دانمارك -
IRANPPP - آلمان - دوسلدورف
nima59 - ایران - تهران
ها ها دمت گرم خیلی باحال بود
----------------
کاربر گرامی
لطفا نام شهر محل زندگی خود را به درستی بنویسید , در غیر اینصورت از درج نظرات شما در آینده معذور خواهیم بود.
با تشکر
جمعه 19 مهر 1387

shir o khorshid - ایران - اصفهان
mahnaz defa - انگليس - لندن
نمیدونم کجایی هستی ولی به نظرم افغان باشی از نسل تیمور و چنگیز درست نمیگم؟چه نسل باسابقه درخشانی؟اگر میدونستی این افغان های به ظاهر زحمت کش چه جنایت ها که در ایران نمیکنند بهشون نمیگفتی زحمتکش .افغان ها بسان همان کورهای در زمان موسی هستند که پس از دعای موسی و بینا شدن آنها دمار از روزگار همه درآوردند .امیدوارم بدبختی شان روز به روز بیشتر شود
جمعه 19 مهر 1387

m2000 - ايران - تبريز
خفقان مطلق
جمعه 19 مهر 1387

landan_666 - انگليس - لندن
اسلام واقعي ناب محمدي.
جمعه 19 مهر 1387

م.دانوش - انگلیس - منچستر
من که تو عکس ها زنی ندیدم شما چی؟
میدونستید یک افغان یک آریایی اصیل هست و با وجود طالبان نژاد آریایی زیر سوال میره.
نمیدونم چرا فقط ما آریاییها جنگ طلب هستیم جناب هیتلرو که یادتون هست داشت به اسم آریایی با کل کل دنیا میجنگید.
اما کشور آمریکا و انگلیس هرگز جنگ ضد بشریت راه نینداخت و هرگز به هیچ کشوری تجاوز نکرد به تمام کشور های شرقی کمک مالی و نظامی و نظارتی رساندن. خدا نگهشون داره تا کشور بد بخت ایران زیره سایه انها نفس بکشه.
جمعه 19 مهر 1387

sina_jan - استرالیا - سيدني
ba ye gol bahar nemishe - امریکا - رالی
منظورت اینه خود تو لیاقتت اخوند و طالبانه....بهتره جمع نبندی و از طرف خودت حرف بزنی.
mahnaz defa - انگلیس - لندن
bad_boy90 - دانمارک -
افاغنه طالبانی ... شما اینحا چه کار میکنید..مگه خودتون سایت ندارید میاید اینجا...برهمه واضح و مبرهن است که ممکلت جنگزده و فلاکتبار افغانستان در چه وضعی به سرمیبرد...همه میدانند که بیشترین میزان مواد مخدر در انجا تولید و مصرف و صادر میشود... .جای تاسف دارد که طرزفکرتان تا این حد پایین است....بهتراست به جای چرخ زدن در سایت های ایرانیان یک کاری برای مردم بدبخت و اواره خودتان بکنید...با فحش دادن که کاری درست نمیشود جز اینکه بی فرهنگی تان ثابت شود...اینو بدونید ایرانیها از طالبان و اخوند متنفرند پس سعی نکنید افکار عقب مانده تان را با ان نگارش پر از اشتباهتان را به خورد ما بدهید.کسی برای این خزعبلات ارزشی قائل نیست... واقعا که همان قوزفیش به دردتان میخورد.
yeknafaronim - آلمان - کلن
تو درزندگیت زنی بدون روبنده ندیدی که دختر خانمهای شیک و خوشگل و با کلاس و باحال ایرونی رو ولنگارخطاب میکنی...
جمعه 19 مهر 1387

sina_jan - استرالیا - سیدنی
م.دانوش - انگلیس - منچستر

جنگ جنگه اریایی و سیاه و عرب و زنگی نداره...چرا همه چیز را به قومیت ربط میدی...اولا افاغنه اریایی نبوده بلکه مخلوطی از اقوام مختلف از جمله مغولها هستند.
از طرفی با این حرفها سعی کردی چی رو توجیه کنی...ایا اعراب بیابانی که به ایران و کشورهای اطراف حمله کردند متجاوز و اشغالگر نبودند...ایا اقوام افریقایی بدوی که مدام به جان هم افتاده و یکدیگر میافتند صلح طلبند...یا شاید انها هم از نظرشما اریایی هستند...واقعا ساده لوحانه است طمع و حرص عده ای انسان جنگ پرست را به قومیت ان افراد ربط داد....
ضمنا معلوم نیست چرا اینقدر سنگ این افاغنه را به سینه میزنید...اگر دلتان به فلاکت انها سوخته برید کاری براشون بکنید...با شعار و زنجمویه کردن که دردی دوا نمیشود...
جمعه 19 مهر 1387

gol222 - سوپد - هيلسينگبوري
...درزمان ببرک کارمن کابل بودم ازادی بود و چقدر مردم راحت بودن.باهتلداری صحبت کردم ومیگفت ما شیعه ها بطور مخفی با هم ازدواج میکردیم.من تمام مسیر مشهد تا کابل یکزره احساس نا امنی نمیکردم و حالا نیز هنوز بکمک امریکا طالبانها اداره میشو ...
جمعه 19 مهر 1387

yeknafaronim - آلمان - كلن
sina_jan - استرالیا - سيدني
عزيز بيا كلن بفهمي خوشگل يعني چي؟ اتفاق ايرانيا چنگي به دل نمي زنن
جمعه 19 مهر 1387

sina_jan - استرالیا - سیدنی
yeknafaronim - آلمان - كلن

اتفاقا تابستان اونجا بودم و کلی لذت بردم ازاین همه دختر خوش تیپ و خوش لباس...زیبایی امری سلیقه ایست و شاید دونفر نظر یکسانی نداشته باشند...یکی سبزه دوست داره یکی سفیدرو و ....
جمعه 19 مهر 1387

botparast - ايتاليا - ميلان
shir o khorshid - ایران - اصفهان
من نميخوام در جواب تو و امثال تو به بقيه ايرانيهاي با فرهنگ توهين كنم چون تاريخ را بهتر از تو ميشناسم.من فكر نميكنم كه تو وارث خون كوروش كبير باشي.من فكر نميكنم كه تو اصلا ايراني باشي!ايراني كسي است اهورا و مزدااو را از پليدي باز ميدارد.زرتشت گفتار ورفتاروپندار نيك را با تاريخ و فرهنگ ايراني در اميخت.اا از تو وامثال تو كه در رژيم فاشيست اخوندي عربتبار بزرگ شدي نميتوان انتظار داشت كه اصلا زرتشت را بشناسي .من به احترام هزاران سال تاريخ مشترك ايران و افغانستان در واقع ايران قديم خود راموظف به خويشتن داري مكنم .تاريخ وتمدن وامپراطوري كه از مصر تا هندوسعت داشت .در واقع تاپايان دوره قاجار يكي بوديم يك ايران واحد با زبان و فرهنگ مشترك !تو همخون ايراني من اگرامروز به من افغاني توهين كردي فرهنگ وتاريخ مشترك را زير سوال بردي.در واقع به خودتان توهين كردين .افغانستان 35 سال جنگ را پشت سر گذاشته.وبعد از دوره اختناق عرب زاده هاي طالبان زنان افغان به يك ازادي نسبي رسيده اند.ما در افغانستان امروز زناني را ميبينيم كه از لحاظ شياسي همدوش مردان در حركت هستند ودر واقع قانون اساسي ازاديهاي زيادي در راستاي مشاركت زنان در عرصه هاي سياسي و اجتماعي حتي بسيار بيشتر از زنان ايران داده است.واگر جنگهايي بين نيروهاي دولتي و شبه نظاميان طالبان ديده ميشود به دليل ارسال اسلحه از سوي رژيم تهران ودخالتهاي پاكستان مي باشد.وتا مادامي كه اين رژيم گستاخيهاي خود را در جهت دخالت در امور كشورهاي ديگركنار نگذارد نه تنها در افغانستان بلكه در كل خاورميانه طرحهاي صلح و ارامش بي اثر خواهد بود.......دوستان ايراني را به خويشتن داري وادب واحترام به قوميتها ومليتهاي ديگر دعوت ميكنم.سربلند باد افغانستان و افغاني وهزاران سال تاريخ و فرهنگ مشترك وسرنگون باد فاشيسم مذهبي وحاميانشان!
جمعه 19 مهر 1387

mis-city - ايران - اهواز
اين چهره واقعي اسلام است كه طالبان انجام ميدن. اسلامي كه در ايران هست با فرهنگ قطور ايران ادغام شده و الا اين اخوندا هم مانند طالبان ظالمند
جمعه 19 مهر 1387

***mehregan*** - ايران - تهران
سلام دوستان
اقا يا خانمyeknafaronim - آلمان - كلن
به نظر من الماني ها زشت ترين نژاد اروپايي هستند با صورتهاي پهن و فك هاي درشت و پوست سرخ تو رو خدا خوشگل هاي كلن رو به رخ ما نكش كه خنده ام ميگيره بازم اگر از ايتاليايي ها يا اروپاي شرقي ميگفتي يك چيزي........
شنبه 20 مهر 1387

ostajloo - ايران - نهرخلج
باسلام بر مردم مظلوم افغانستان. اگر روسها و بعدها پاكستان و ايران و كشورهاي غربي و عربي به كشور افغانستان تجاوز و دخالت نميكردند ايا وضعيت اينگونه بود؟ عقب ماندن يك كشور در منطقه ويا فلاكت دريكي از كشورهاي مسلما به ضرر ديگر كشورهاي منطقه هست.
شنبه 20 مهر 1387

ايران تالش - ايران - ماسال
اين اسلام نيست اسلام واقعي توسط خيلي از قدرتها تحريف شده واز ان به عنوان وسيله اي براي حكومت كردن به مردم استفاده مي شود
شنبه 20 مهر 1387

siya48 - آلمان - کلن
سلام دوستان،اگه قبلا کامنت‌های من رو خونده باشید،متوجه میشید که من از لحاظ ملیتی یا قومیتی با هیچ کس مشکلی‌ ندارم.ولی‌ از لحاظ سیاسی و سیاست با تمام دولتها مشکل دارم،چون هر چی‌ در خصوص سیاست دولتها بیشتر فکر می‌کنید،بهتر متوجه میشید که سیاست ،انسانها رو به چه نکبت و کثاافتی انداخته،اینهمه جنگ در دنیا چه قومیتی و چه ملیتی،زیر سایه قدرت طلبی و استعمار ریشه بندی شده.هیچ انسانی‌ به ذات،جنگ طلب نیست حتی همین دولت خودمون.مشکله اصلی‌ در دنیا تحمیل ایده‌ها و عقیده‌ها به کل دنیاست،در ضمن منظور من از کمنت بالا نه ملت افغان بلکه طرز حکومت داری یک مشت جاهل در قلب تمدن و فرهنگ.اما مشکل اساسی‌ فقر سیاسی حاکم بر ماست که محافظ خوبی‌ برای ایده‌ها و عقیده هامون نیستیم،مگر نه قلب اقتصاد دنیا در خاور میانه است،و با وجود دیرینهٔ فرهنگی اون خطه از دنیا باید خیلی‌ سر تر از اینها باشه که من و شما فکرش رو می‌کنیم.غرور ما سبب اصلی‌ عقب موندگی در مملکتمونه،چون در زمان خودش همه چیز رو به داشتن فرهنگ غنی خودمون سپردیم و متوجه پیشرفت جهان در مسائلی‌ نشدیم که الان داره ما رو با سرعت به زمین میکوبه.به امید بازگشت دوبارهٔ اعتماد به نفس ملت ما به سوی پیشرفت و ترقی.پاینده باد ایران ما.
شنبه 20 مهر 1387

iran zamen - نروژ - روگنان
yeknafaronim - آلمان - كلن
مزدور.اگر تو حرف نزني كسي دلش برايت تنگ نمي شود.تمامي اين بدبختيها را تو و امثال تو بوجود مي اورند.يك مشت مذهبي مفت خور لياقت تو همان ناگجا اباد است.در المان چكار مي كني.
شنبه 20 مهر 1387

roshaanak_alman - آلمان - برلين
دوستان به جاي اين كه با هم دعوا كنيد و به همديگه توهين كنيدو يادلتون به زنان افغاني بسوزه.... به اين فكر كنيد كه با وضعي كه ايران داره خيلي زود زنهاي ما بدتر از زنهاي افغانستان مي شن و فرهنگ ماهم سالها پس رفت مي كنه.
ما واقعا خبر نداريم كه آخوندها برنامه ريزي طولاني مدت كردند تا فرهنگ ملت ايران رو ذره ذره نابود كنند...
شنبه 20 مهر 1387

sina_jan - استرالیا - سيدني
***mehregan*** - ایران - تهران
البته منظور من دختر ایرونی های خوشگل ساکن کلن بود که در یک مهمانی اونا رو ملاقات کردم...هم خوشگل بودند هم تحصیل کرده....ولی خوب تو المانیها دختر قشنگ پیدا میشه هرچند خیلی سفید هستند و خیلی زود پیر و شکسته میشن...به خودشون برسند و ارایش کنند ظاهر خوبی پیدا میکنند..
شنبه 20 مهر 1387

tondar67 - انگليس - لندن
***mehregan*** - ايران - تهران دمت گرم .دقيقا درسته .ادمهاي دماغ بالا و ازخود راضي.
شنبه 20 مهر 1387

$persian$ - ايران - تهران
چرا بايد هنوز آدمايي باشن كه با فرهنگ 1400سال پيش زندگي كنن يعني اين همه پيشرفت روي ما هيچ اثري نداشته
شنبه 20 مهر 1387

TAAT - ایران - اردبيل
باز هم حکایت دردآور وضعیّت زنان در خاورمیانه.واقعاًدل هر انسانی به درد میآید.ولی دوستان! اشتباه نکنید.فراموش نکنید که طالبان در افغانستان ظهور میکند و حکومت افراطی مذهبی در کابل. هرکدام از این حکومتها چون بستر فرهنگی جامعه را برای حیاتشان مساعد میبینند ظهور میکنند وگرنه چرا چنین افراطیونی در پاریس و زوریخ به قدرت نمی رسند. چون در آنجا زمینه فرهنگی نیست. این اوّلین بار نیست که احساسات مذهبی مردم در خاورمیانه توسّط عدّه ای تندرو و حکومت طلب افراطی به بازی گرفته شده است و قطعاً اگر هوشیاری نباشد،آخرین بار هم نخواهد بود. مردم در خاورمیانه نباید اجازه دهند دین و مذهبشان به نردبانی تبدیل شود برای حکومت عده ای که به نام مذهب بدیهی ترین ارزشهای یک انسان را لگدمال میکنند.
شنبه 20 مهر 1387

yeknafaronim - آلمان - كلن
sina_jan - استرالیا - سیدنی
***mehregan*** - ایران - تهران
البته که زیبایی نسبی است.ناصرالدین شاه اگه الان زنده شه جسیکا آلبارو نمیپسنده. ولی عزیزم طبق معیارهای زیبایی زن غربی که نمودش عروسک باربی است حداقل غالب زنان ایرانی اندام و زیبایی این عروسک را ایده آل خود می دانند و بنابراین به طور میانگین همین دختران صورت پهن فک درشت پوست سرخ آلمانی با عرض معذرت در مقایسه با غالب زنان ایرانی به باربی شباهت بیشتری دارند. ولی به هر حال زیبایی نسبی است.
شنبه 20 مهر 1387

ice_boy - سوئد - گوتنبرگ
اين چهره واقعي اسلام است هر جا كه مي خواد باشه گوتنبرگ
شنبه 20 مهر 1387

yeknafaronim - آلمان - كلن
iran zamen - نروژ - روگنان
اومدم آلمان كثافت كاري هاي امثال تو رو به عينه ببينم. كه وقتي پاتوتو از مملكت مي ذاريد بيرون عقده هاي چندين سالتونو توكاباره ها و بارها خالي مي كنيد. جنس شما رو خوب مي شناسم.
شنبه 20 مهر 1387

sina_jan - استرالیا - سیدنی
roshaanak_alman - آلمان - برلين

با حرفت موافقم که اخوندها سرگرم به نابودی کشاندن فرهنگ ایران هستند... واقعا دشمن ایران و ایرانی هستند و نفرت 1400 ساله هنوز در وجودشان میجوشد...
اما از طرفی ایرانیان در طول این سالیان دراز به فرهنگ خود علاقه وافری نشان داده و همواره در حفظ ان کوشا بوده اند...درخت کهن فرهنگ و تمدن ایرانی تنومند تر و استوارتر از این بادهای مخالف است و ایرانی همواره اداب و رسوم خود را حفظ کرده و در برابر هجوم بیگانه ایستاده است ...حتی اعراب بربر بیابانی با ان دین متحجرشان نتوانستند ایران را از خود بیگانه سازند بلکه بر عکس این بیابانگردان بودند که همواره از هوش و سواد و دانش ایرانیان بهره برده اند...
شنبه 20 مهر 1387

bad_boy90 - دانمارك - köpenhamn
sina_jan - استرالیا - سيدني اخه ادم فلك زده ما سايت داريم خوبشم داريم ولي حال مي كنم بيام اينجا حال بعضي عقب مونده هاي بي فرهنگي مثل تو رو بگيرم hehe دوباره بوي دماغ سوخته ات بلند شد بدو يه ليوان اب از احمدي كو توله بگير بخور كه خنك شي
شنبه 20 مهر 1387

sina_jan - استرالیا - سیدنی
tondar67 - انگليس - لندن

اینو خوب گفتی...زنهای المانی معمولا به خودشون و سر و وضعشون نمیرسند و بیشتر به مرد شباهت دارند...البته به این موضوع افتخار هم میکنن...مرداشون هم کم نیاوردند و میرن از تایلند و چین و کشورهای امریکای جنوبی زن میگیرن...هر چه باشه زنانه تر رفتار میکنند و لباس میپوشند...زنهای المانی خیلی دماغ سربالا و زیادی خودرای هستند حتی مردهای المانی هم از این موضوع مینالند....چه برسه به مرد خارجی که اصلا محل نمیگذارند به خصوص بفهمند از خاورمیانه اومده و دست بزن داره...
شنبه 20 مهر 1387

shir o khorshid - ایران - اصفهان
از مسئولین سایت خواهش میکنم کامنت من را به طور کامل درج کنند
botparast - ايتاليا - ميلان
حرف های شما را تا حدی قبول دارم و از شما معذرت میخوام ولی این کامنت من به خاطر جنایات به جنایات بسیار هولناکی است که برخی از افغانیها کردند که شاید تجاوز دسته جمعی به آن دختر و سربریدن و فیلم گرفتن از این صحنه کمترین آن باشد در مورد خون کورش
و زرتشت هم باید بگم که دیگه وجود خارجی ندارد که دلیل هم دارم(درمورد خون کورش و آریایی باید به حرف رستم فرمانده سپاه ایرانی در جنگ با سعد ملعون اشاره کنیم که گفت از ترک و عرب و ایرانی نزادی پدید خواهد آمد که نه ترک است و نه عرب و نه ایرانی
و رسم وفا از این پس در دنیا از بین خواهد رفت -در مورد زرتشت باید گفت که ایرانیان قبل از زرتشت دینی داشتند به نام مجوس که آتش پرست بودند که بعد از ظهور پیامبر ایرانی زرتشت وفراگیر شدن این دین بوسیله کورش مجوس کم کم روبه زوال رفت پس از مرگ کورش
مجوسی ها شورش کردند ولی کاری از پیش نبردند تا اینکه در دوران حمله اسکندر تمامی کتاتهای زرتشت سوزانده شد پس از آن در دوران ساسانی دستور جمع آوری زرتشت به موبدان داده شد در این زمان مجوسی ها توانستند افکار خود را به دین پاک زرتشت تحمیل نمایند
شنبه 20 مهر 1387

م.دانوش - انگليس - منچستر
میگن افغانستان یه اسمه دیگه داشته البته من نمیگما میگن اسمش آریانا بوده
يكشنبه 21 مهر 1387

م.دانوش - انگلیس - منچستر
shir o khorshid - ایران - اصفهان
قبل از دین زرتشتی ایرانیان ودایی بودند آتش هم جز اون هست درسته ماایرانیان آتش پرست بودیم.
لینک مدرک http://98ziggurat.persianblog.ir/post/38
يكشنبه 21 مهر 1387

neyshabur - ايران - مشهد
چي بگيم
يكشنبه 21 مهر 1387

mahnaz defa - انگليس - لندن
سينا.....وشير و خورشيد فقط ميتونم همينقدر بهتون بگم جواب ابلحان خاموشيست و بس كوتاه و مفيد
يكشنبه 21 مهر 1387

mahnaz defa - انگليس - لندن
بت پرست ايتاليا ميلان بايد وجودت را طلا گرفت بااين طرز فكرت بهترين حرف را زدي
دوشنبه 22 مهر 1387

shad - فرانسه - نيس
shir o khorshid - ایران - اصفهان م.دانوش - انگلیس - منچستر
بيشتر تاريخ ايران را مطالعه كنيد. بايد رفرنس هاي معتبر از مورخان معتبر بدهيد. مسيحيان كلدو سيرياك ايراني ايرانياني هستند كه تسليم عرب و اسلام نشدند. بهتر است به جاي اينترنت كتابهاي معتبر تاريخي را لمس بكنيد!
دوشنبه 22 مهر 1387

maria writes again - دانمارگ - وايله
شير و خورشيد
كه اين قدر فاشيستي.تا حالا فكر كردي كه امثال تو چه بلايي سر افغانيها اوردند.فقط به چند تا حادثه تك و توك مربوط به افغانيها نظر ميدي .ميدونستي خيلي از افغاني ها به جرم افغاني بودن كشته ميشن.قاتل اونها مثل تو اند.نژادپرست
سه‌شنبه 23 مهر 1387

fatima.asia - دانمارگ - اغوس
شيروخورشيدوسينا از سيدني
فلك زده وبدبخت شماييد شماهارو اين ور اب هم نمي تونه ادم كنه چون پاچه گيري توي خونتونه البته شيروخورشيد تو كه پاتو از اونجا بيرون نذاشتي
حرف اضافي نزن برو پول خرده هاتو بشمار بپا كم نشه
چهار‌شنبه 24 مهر 1387

shir o khorshid - ایران - اصفهان
fatima.asia - دانمارگ - اغوس
maria writes again - دانمارگ - وایله
الان دارم قیافتو تجسم میکنم ریش بلند -موی بلند و یک سیگار که به لب داری (یه به ظاهر روشن فکر)در مورد دوست افغانمون من ازش معذرت خواستم و گفتم این به دلیل عصبانیت سطحی من از کارهای افغانها در ایران بود ولی تو نفهمیدی ضمنن مگر اون ور آب چه مرده شور خونه ای است که چند تا امثال من (به قول شما)را آدم کند اگر قرار بود کسی را آدم کند این همه کثافت کاری در اون اروپای شما به راه نمی افتاد.
برای من رفتن به کردستان و آذربایجان و خوزستان و شمال و جنوب و شرق و غرب ایران بهتر از هزار بار اون ور آب رفتن و گپ زدن با گاوهای دانمارکی است.
جاوید باد خاندان پهلوی-پاینده باد ایران پاینده باد اسرائیل
پنج‌شنبه 25 مهر 1387

entezar-dooset daram-mrs - لندن - لندن
جالب اينجاست رودار هم هستن اينجا انگليس اگه بدونيدچقدپر رو تشريف دارن.ميگن الان تو افغانستان روسري ميشه بپوشن تو ايران نه. چشم احمدي و اخوندا روشن لال كه اينا مسخرمون ميكن
پنج‌شنبه 25 مهر 1387

shir o khorshid - ایران - اصفهان
fatima.asia - دانمارگ - اغوس
در ضمن حرف زدن در مورد پول حرفهای بچه گانه ای بیش نیست وگر نه جوابت را میدادم . کل آجر و سنگ عراق و افغانستان را همین اصفهانی ها تامین میکنند .تو رفتی دانمارک که یه کمک دولت بگیری یه نون بخور نمیر از اجنبی بگیری -ما همین الان گلیممون از آب بیرون کشیده هست مستمری بگیر اجنبی
پنج‌شنبه 25 مهر 1387

mahnaz defa - انگليس - لندن
اانتظار-لندن اي باباشماهاكه بيشتررو داريد 2 روز نيومده اينجا ميگئ اهل كجايئ ميگه من اهل انگليسم خوبه كه از لهجش ميباره اهل كجاس تو هم حق نداري در مورد مردم عزيز افغان زمين چيزئ بگئ
پنج‌شنبه 25 مهر 1387

Facebook Twitter Contact us RSS
www.IranianUK.com
دویچه وله
تحصیل در انگلستان - آمریکا

جدیدترین مطالب سایت
دیدنی ها و شنیدنی های روز
داغ ترین و پربیننده ترین مطالب
اخبار ایران و جهان
اخبار ورزشی
اخبار سینما و موسیقی
اخبار ایرانیان خارج از کشور
حوادث
عکسهای دیدنی
ویدیو کلیپ
دانلود فیلم
دانلود موزیک
فیلم ایرانی
دختران پسران و مسائل جنسی
پزشکی و سلامتی
علمی و دانستنیها
مقالات
داستان
روانشناسی
خانواده و زندگی زناشویی
تاریخی فرهنگی و هنری
زنان
مد آرایش و زییایی
تغذیه رژیم و گیاهان داروئی
آشپزی
مذهب و عرفان
طنز و جوک
کتاب و شعر فارسی
ایران سرای من
انواع فال طالع بینی و تعبیر خواب
روزنامه ها و مجلات
کامپیوتر و دانلود نرم افزار
رنگارنگ
راهنمای زندگی در خارج از کشور
تحصیل در خارج از کشور
مهاجرت
کودکان
امکانات
خانه
تبادل نظر پرنیان
سفارش آگهی
تماس با ما
فیلترشکن
عضویت در سایت
RSS
آگهی های متنی
عکس - ویدیو - سرگرمی
تحصيل در آمريكا
ادامه تحصیل در انگلستان
کالج های زبان در انگلستان
طراحی حرفه ای وب سایت
کنترل پنل کاربران
عضویت در سایت
تغییر کلمه عبور
تغییر دیگر مشخصات
جستجو در ایرانیان انگلستان
عضویت در خبرنامه
ایمیل :
دوره های تضمینی آموزش زبان انگلیسی
صرافی سمیانی
صرافی کاسپین
رایان یوکی
صرافی اطلس
صرافی موج
صرافی پرآرا
صرافی سیمرغ
دویچه وله فارسی
ادامه تحصیل در انگلستان
طراح وب سایت
راهنمای مشاغل ایرانیان
کتاب فروشی نما
صرافی گاندی
فیسبوک رایان یوکی
رایان یوکی
اين سايت هيچ گونه مسئوليتي را در قبال آگهي ها نمي پذيرد
جدیدترین مطالب سایت
فال روز پنجشنبه 18 دسامبر - 27 آذر
«من همراه تو خواهم بود»؛ هشتگ هم‌بستگی استرالیایی‌ها با مسلمانان.
شیخ حسین انصاریان:خیلی از زنان بدکاره را خودم شوهر دادم
علم الهدی: فسق‌ و فجورهایی در فرودگاه مشهد می‌بینیم
مشاهدات جالب روان‌پزشک سوئیسی از کنگره روان‌پزشکی در ایران.
برگزاری تور شب یلدا ممنوع شد
معاون اول روحانی: هنوز نگفته‌ایم چه سوء استفاده‌هایی در گذشته انجام شده است
آمریکا سفارت خود در کوبا را بازگشایی می‌کند
بحث و جدل پیرامون ورود یک ماده مخدر "کاملا قانونی" به بازار.
دلار آمریکا در بازار ایران به بیشتر از ۳۵۰۰ تومان رسید
سهم ایرانی‌ها در انتشار مقاله‌های علمی تقلبی
پاسخ رفسنجانی به مصاحبه محمد خامنه‌ای: «سخنان سخیف»
دفاع لاریجانی و نوبخت از فعالیت‌های اقتصادی قرارگاه خاتم الانبیاء سپاه
حضور بی‌روبنده‌ی همسر شیخ سعودی در تلویزیون جنجال برانگیخت.
ولایتی «سیستم امنیتی» استرالیا را طراح گروگان‌گیری سیدنی دانست
معاون ستاد کل نیروهای مسلح در ایران: نباید امید زیادی به مذاکرات اتمی داشت
محاکمه عده‌ای از هواداران فوتبال در استانبول به اتهام براندازی.
روحانی: ۴۴ درصد از کل پولی که در تاریخ ایران چاپ شده در مسکن مهر خرج شد
بررسی روزنامه‌های صبح تهران؛ چهارشنبه ۲۶ آذر
جنایت فجیع پایان رابطه پنهانی
قیمت مسلمان برای استقلال 500 میلیون ، برای پرسپولیس 2.5 میلیارد تومان!
تنبیه عجیب دانش آموزان یک مدرسه
تقاضای کمک رژیم سوریه از ایران در پی ضربات خونین جبهه نصرت.
حقیقی: 7، 8 تیم داخلی و خارجی مشتری‌ام هستند/حقیقی: یک میلیارد بدهند تا بمانم!
جشن تولد کوچکترین قربانی اسیدپاشی
پلیس ایران: گروگانگیر سیدنی کلاه‌بردار فراری بود.
بعد از قتل معلم بروجردی/ یک معلم قزوینی تهدید به قتل شد
علی کریمی واکنشی به حرف‌های دایی نشان نداد / ترجیح می‌دهم چیزی نگوی
کلوچه لیمویی
جذب ویتامین A با آووکادو
ادامه ...
دیدنی ها و شنیدنی های روز
نفرین های زن جوان بر اثر ترس در پارک بازی
کارشناس مذهبی، داستانی از چشم‌چرانی با ذکر خدا تعریف می‌کند
تصادف دوچرخه سوار با یک آهو در جاده
چشم چرانی مرد , او را از روی تردمیل بر روی زمین انداخت
ساخت پروتز سه بعدی برای سگ معلول و تجربه اولین دویدن با آن
زندگی ایرانی در کشاکش سنت و مدرنیته.
صحنه هو کردن حسین شریعتمداری در دانشگاه تهران - 24 آذر
ویدیوی نگاهی به سال 2014 - تهیه شده توسط گوگل
از پل خواجوی اصفهان تا چهل برج بامیان.
آلمان و تنوعی که نمی‌توان از آن چشم پوشید.
عنکبوت بزرگ یک مارمولک را زنده زنده خورد
افتادن کالسکه بچه بر روی ریل قطار در ملبورن استرالیا در پی چندثانیه بی توجهی پدربزرگ
دومین آکواریوم بزرگ جهان در ژاپن
مادربزرگ 77 ساله ای که وزنه بردار است
یک گدای حقه باز چینی
ادامه ...
داغ ترین و پربیننده ترین مطالب
صحنه هو کردن حسین شریعتمداری در دانشگاه تهران - 24 آذر (198+)
چشم چرانی مرد , او را از روی تردمیل بر روی زمین انداخت (110+)
ساخت پروتز سه بعدی برای سگ معلول و تجربه اولین دویدن با آن (82+)
حضور بی‌روبنده‌ی همسر شیخ سعودی در تلویزیون جنجال برانگیخت. (80+)
تنبیه عجیب دانش آموزان یک مدرسه (77+)
مرگ قهرمان وزنه‌برداری جام باشگاه های آسیا / میثم محبی دچار گازگرفتی شد (70+)
جنایت فجیع پایان رابطه پنهانی (69+)
جشن تولد کوچکترین قربانی اسیدپاشی (68+)
کشته شدن بیش از۱۳۰ دانش‌آموز در حمله طالبان به مدرسه‌ای در پاکستان (61+)
معرفی غذاهای سنتی افغانستان به جهان. (60+)
پاسخ رفسنجانی به مصاحبه محمد خامنه‌ای: «سخنان سخیف» (58+)
رفسنجانی: تنها گاهی قطعاتی از کوه یخ فسادها به مردم گفته می‌شود (50+)
اعلام آمادگی سومین بوش برای نامزدی ریاست جمهوری آمریکا (38+)
اسکایپ ترجمه همزمان می‌کند (37+)
علی کریمی واکنشی به حرف‌های دایی نشان نداد / ترجیح می‌دهم چیزی نگوی (36+)
ادامه ...
● خانه ● تبادل نظر پرنیان ● سفارش آگهی ● تماس با ما ● فیلترشکن ● عضویت در سایت
Copyright 2004 - 2014 © IranianUK.com , All rights reserved.