صرافی گاندی صرافی نیاوران
● خانه ● تبادل نظر پرنیان ● سفارش آگهی ● تماس با ما ● فیلترشکن ● عضویت در سایت
خود ارضایی یا استمنا -  آیا ترک عادت موجب مرض است؟ خود ارضایی یا استمنا - آیا ترک عادت موجب مرض است؟

شنبه 20 اکتبر 2007 - 28 مهر 1386
خود ارضایی یا اِستمنا یا واژه‌ی قدیمی آن «اونانیسم» (Onanism) به معنی ارضای میل جنسی توسط خود فرد و از راه دست‌کاری آلت جنسی است. استمنا با رسیدن به لحظه‌ی اوج لذت جنسی (ارگاسم) به اتمام می‌‌رسد. در جنس مذکر همراه با بیرون ریختن مایع منی و در جنس مؤنث همراه با سفتی عضلانی و لذت شدید در مهبل است.


● دختران پسران و مسائل جنسي

خود ارضايي يا استمنا -  آيا ترك عادت موجب مرض است؟

تربيت صحيح فرزندان، وظيفه و مسئوليتي است كه بر عهده‌ي والدين قرار دارد. توجه و درك مناسب از احتياجات روحي و جسمي فرزندان مي‌تواند پدر و مادر را در تربيت آنان ياري كند.

يكي از احتياجات مهم هر فرد، احتياج براي جفت‌گيري يا همان ميل جنسي است. بديهي است كه غريزه و نيروي جنسي در انسان اهميت ويژه‌اي دارد و با شناخت درست و سپس قرار دادن آن در مسيري كه بايد به طور طبيعي طي كند، در رسيدن انسان به زندگي ايده‌آل كمك شاياني مي‌كند.


خود ارضايي با رسيدن به لحظه‌ي اوج لذت جنسي، ارگاسم، به پايان مي‌رسد.

بخشي از سير تربيت فرزندان، آموزش مسائل جنسي و فرآيندها و وقايع مرتبط با آن است. والدين با آموزش به موقع مسائل جنسي به فرزند مي‌توانند در شناخت او از بدن خود و رفع مشكلات احتمالي پيش آمده، بيشترين نقش را ايفا كنند.

متأسفانه در ايران با توجه به فضاي مذهبي و اعتقادي حاكم و قبيح دانستن طرح اين گونه مسائل، اقدامي براي آموزش جنسي به كودكان و نوجوانان انجام نمي‌شود. نتيجه‌ي اين امر چيزي جز به وجود آمدن سؤالات بي‌پاسخ و مشكلات عديده براي فرد در آينده نخواهد بود. يكي از اين مشكلات پديده‌اي به نام «خود ارضايي» (Masturbation) است.

«خود ارضايي» يا «اِستمنا» يا واژه‌ي قديمي آن «اونانيسم» (Onanism) به معني ارضاي ميل جنسي توسط خود فرد و از راه دست‌كاري آلت جنسي است. استمنا با رسيدن به لحظه‌ي اوج لذت جنسي (ارگاسم) به اتمام مي‌‌رسد. در جنس مذكر همراه با بيرون ريختن مايع مني و در جنس مؤنث همراه با سفتي عضلاني و لذت شديد در مهبل است.

خود ارضايي معمولاً با خيال‌بافي فرد همراه است و پيش از ازدواج يك امر طبيعي بوده و به دليل كمبود يا نبود رابطه‌ي جنسي نزد هردو جنس شايع است. زمان اولين خود ارضايي در افراد متفاوت است. به طوري كه در كودك دوساله نيز گزارش شده است. استمنا در مردان با محوريت تحريك آلت تناسلي و در زنان با محوريت تحريك كليتوريس (جزء شبه آلت تناسلي در بانوان كه باعث احساس ارگاسم مي‌شود) اتفاق مي‌افتد.

با توجه به مطالعات محققان غربي، بيش از 90% مردان و 80% زنان در طول عمر خود حداقل يك مرتبه خود ارضايي كرده‌اند. متأسفانه آماري براي ايران موجود نيست. اما با توجه به وضعيت جنسي كشور و افزايش سن ازدواج مي‌توان به ميزان شيوع خود ارضايي در كشور پي برد.


خود ارضايي با تصوير خود در آيينه

قصد از طرح اين موضوع فقط بررسي اين پديده‌ي رو به رشد است و به هيچ عنوان بر انجام يا عدم انجام آن تبليغ و توصيه نمي‌شود. با اين مقدمه به بررسي اين پديده مي‌پردازيم.

اعتياد به خود ارضايي و مراحل آن:
اسپرم توليدي در بيضه‌ي آقايان پس از اتمام تاريخ مصرف و عدم جفت‌گيري بايد تخليه شود. بنابراين بدن سيكل طبيعي تخليه اسپرم را برنامه‌ريزي مي‌كند كه مي‌توان آن را نوعي خود ارضايي به شمار آورد؛ با اين تفاوت كه خودكار و از سوي بدن انجام مي‌شود. معمولآً تخليه‌ي اسپرم در مردان بيشتر هنگام خواب يا ادرار كردن صورت مي‌گيرد.

در بانوان اسپرمي توليد نمي‌شود؛ بلكه در اثر تحريكات و به هر دليل، خون مرتباً به جهاز جنسي آن‌ها هجوم مي‌آورد و فرد را در حالت آمادگي براي برقراري رابطه‌ي جنسي قرار مي‌دهد و در همين زمان ترشحات جنسي در دستگاه تناسلي فرد توليد مي‌شوند كه نياز به تخليه دارند. براي تخليه‌ي اين مواد، بانوان از عروق خوني و عادت ماهيانه‌ي خود كمك مي‌گيرند.

خود ارضايي در صورتي كه به صورت عادي و برنامه‌ريزي شده توسط بدن انجام گيرد، مشكل خاصي براي فرد به وجود نمي‌آورد. حال اگر اين سيكل طبيعي توسط فرد بر هم خورد و به صورت بيمار گونه و اعتياد ظاهر شود، عوارض بسياري براي آن شخص ايجاد مي‌كند كه در حالت غيراعتيادي بروز نمي‌يابد. ابتدا به مراحل اعتياد به خود ارضايي و عوارض آن مي‌پردازيم:


استمنا در بانوان با محوريت كليتوريس

1- مرحله‌ي مشكل‌ساز (Problematic): در افرادي بروز مي‌كند كه روزانه بيش از يك يا دو بار استمنا مي‌كنند. عوارض آن عبارتند از:
الف) خستگي و كوفتگي

ب) عدم تمركز حواس

پ) ضعف حافظه

ت) استرس و اضطراب

2- مرحله‌ي گرفتاري شديد (Severe): در افرادي كه در روز سه تا چهار بار استمنا مي‌كنند پديدار مي‌شود. عوارض آن عبارتند از:
الف) خستگي و كوفتگي

ب) تغييرات سريع خلقي

ج) حساسيت بيش از حد و زود رنجي

د) كمردرد

ه) نازك شدن موها (به دليل برهم خوردن نظم هورموني)

و) ناتواني جنسي زودرس در جواني

ي) بي‌خوابي، بدخوابي و مشكلات مشابه آن‌ها

3- مرحله‌ي گرفتاري بسيار شديد (Addictive): در اين حالت فرد روزانه حتي پنج بار استمنا مي‌كند كه عوارض بسيار شديدتري در او ظهور مي‌يابد:
الف) خستگي و كوفتگي

ب) ريزش شديد موها

ج) تار شدن ديد چشم‌ها

د) وِز وِز گوش

ه) انزال زودرس و غيرارادي و خروج مني به صورت قطره قطره

و) درد كشاله‌ي ران و ناحيه‌ي تناسلي

ي) دردهاي قولنجي در ناحيه‌ي لگن و استخوان دنبالچه


ترس از شكسته شدن خلوت، تنهايي محركي مناسب براي استمنا

بررسي ديگر عوارض:
1- آسيب پروستات: استمنا به شكل صحيح و غير اعتيادگونه در تقويت پروستات و جلوگيري از ابتلأ به سرطان پروستات كمك فراواني مي‌كند. اما اگر به صورت مكرر و اعتياد گونه انجام شود، باعث تقويت احتمال ابتلأ به سرطان پروستات مي‌شود.

2- خستگي و كوفتگي مفرط: به دليل انرژي‌بر بودن اعمال جنسي كه خود ارضايي را نيز شامل مي‌شود، موجب كمبود انرژي و تخليه‌ي ذخاير گليكوژن (نوعي قند كه براي تأمين انرژي سلول‌هاي عضلاني لازم است) مي‌گردد، در نتيجه خستگي و كوفتگي مفرط روي مي‌دهد.


3- گرفتگي عضلاني: براي رسيدن به حالت اوج لذت جنسي يا ارگاسم، عضلات بدن و دستگاه تناسلي چه در مردان براي تخليه‌ي اسپرم و چه در زنان براي پمپاژ خون به ناحيه‌ي تناسلي منقبض مي‌شوند. در استمنا اعتياد گونه و زياده از حد، عضلات هميشه در حال انقباض و گرفتگي هستند.

4- آسيب و سكته‌ي مغزي: به دليل هجوم خون به آلت تناسلي در آقايان و دستگاه تناسلي در بانوان و نرسيدن خون و در پي آن كمبود اكسيژن و غذا در مغز، احتمال سكته‌ي مغزي بسيار زياد است. به همين دليل توصيه مي‌شود حتي المقدور خود ارضايي به حالت دراز كشيده و خوابيده انجام شود تا خون كافي به مغز برسد.

5- بروز انواع سرطان‌ها: در جنس مذكر علاوه بر سرطان پروستات كه ناشي از حالت اعتياد گونه‌ي خود ارضايي است سرطان هاي ديگري همچون سرطان آلت تناسلي (Penis Cancer) و سرطان بيضه (Testis Cancer) نيز مشاهده مي‌شود. در جنس مونث سرطان مهبل و مخاط مهبل (Vagina Cancer) و سرطان كليتوريس (Clitoris Cancer) بروز پيدا مي‌كند. كاملاً مشخص است كه بروز اين سرطان‌ها به دليل كار كرد بيش از اندازه‌ي عضو تناسلي بوده و در سير طبيعي بدن به ندرت همچنين بيماري‌هايي ديده مي‌شود.

6- آسيب روحي- رواني: بيشترين آسيب و عارضه‌ي خود ارضايي آسيب روحي و رواني‌اي است كه به خود فرد وارد مي‌شود. مهمترين اين عوارض افسردگي و احساس گناه پس از خود ارضايي است. ضعف حافظه و حواس‏پرتي، اضطراب، منزوي شدن و گوشه‌گيري، بي‌‏نشاطي و لذت نبردن از زندگي، پرخاش‌گري، بداخلاقي و تندخويي، كسالت دائمي و ضعف اراده، احساس حقارت و عدم اعتماد به نفس از ديگر عوارض روحي- رواني اين امر هستند.

7- عوارض اجتماعي: ناسازگاري خانوادگي، بي‌ميل شدن به همسر و ازدواج، ناتواني در ارتباط با جنس مخالف و همسر(استمنا بعد از ازدواج) احساس طرد شدن و از بين رفتن عزّت، پاكي، شرافت و جايگاه اجتماعي، دير ازدواج كردن و لذت نبردن از زندگي مشترك از آسيب هاي اجتماعي خود ارضايي هستند. ‏


خود ارضايي آلت‌محور در آقايان

لازم به ذكر است كه عوارض زير به هيچ عنوان ارتباطي با خود ارضايي ندارد:

1- سياهي دور چشم: به دليل عوارض ژنتيكي و فقر آهن در بدن ظاهر مي‌شود.
2- عقيم شدن: بر اثر عوامل بيماري‌زا، عوامل محيطي و عوارض ژنتيكي ايجاد مي‌شود.

3- كوچك شدن و تنبلي بيضه‌ها: بيضه‌ها براي ساخت اسپرم مرتباً در حال حركت براي به دست آوردن دماي مناسب هستند كه گاهي به درون بدن كشيده مي‌شوند و به اشتباه كوچك شدن آن‌ها دانسته مي‌شود. خود ارضايي همچنين موجب به كار افتادن بيضه ها و فعاليت آن‌ها مي‌شود كه ارتباطي با تنبلي و كوچك شدن آن‌ها ندارد.

4- نابينايي، ناشنوايي و از بين رفتن سيستم عصبي در اثر كمبود مني: مايع مني از سلول اسپرم و مايعات غدد ضميمه دستگاه تناسلي (مانند غده‌ي پروستات در انسان و غدد وِزيكولي در نشخواركنندگان) تشكيل شده است. نقش مايعات غدد ضميمه جنسي ابتدا خنثي كردن محيط اسيدي مجراي خروج اسپرم و سپس تغذيه‌ي خود اسپرم است.

اسپرم در بخش انتهايي مسير خروج خود از بدن با مجراي خروج ادرار در آلت تناسلي هم مسير مي‌شود و چون ادرار اسيدي است، پس مايعات غدد ضميمه جنسي مي‌توانند اين محيط اسيدي را با قليايي بودن خود، خنثي كرده و مسير مناسبي براي عبور و خروج اسپرم فراهم كنند. اين وظيفه در انسان بيشتر بر عهده‌ي مايعات قليايي توليد شده از غده‌ي پروستات است.

مايعات غدد ضميمه سرشار از قند فروكتوز هستند كه براي تغذيه‌ي خود اسپرم در نظر گرفته شده است و به هيچ وجه براي تغذيه و انرژي‌زايي ديگر عناصر و ارگان هاي بدن كافي نيستند، بنابراين نابينايي، ناشنوايي و ديگر عوارض عصبي و غيرعصبي نسبت داده شده به نبود يا كمبود اسپرم براي توليد انرژي صحيح نيست.


احتمال صدمات و سكته‌ي مغزي در خود ارضايي به صورت درازكش كم‌تر از حالت ايستاده است

ذكر اين نكته خالي از لطف نيست كه جذب اسپرم تبعات و هزينه‌هايي براي بدن دارد كه از آن جمله مي‌توان به گرماي اضافي توليد شده در اثر جذب اسپرم از عروق بيضه اشاره كرد كه با گذشت زمان مانع از توليد اسپرم سالم در بيضه‌ي فرد مي‌شود و در افرادي كه عمل وازكتومي (بستن لوله هاي منتقل كننده‌ي اسپرم براي جلوگيري از بارداري) را انجام داده‌اند، اين عارضه بيشتر مشاهده مي‌شود.

خود ارضايي مزايايي هم دارد:
خود ارضايي مانند هر پديده‌ي ديگر جهان طبيعت داراي سود و زيان است. اينكه ما فقط معايب آن را ببينيم، امري خارج از انصاف است. در اين بخش به پاره‌اي از مزاياي خود ارضايي به طور خلاصه اشاره مي‌كنيم:

1- بزرگ‌ترين مزيت خود ارضايي اين است كه مانع از برقراري يك رابطه‌ي پرخطر جنسي از طرف شخص مي‌شود.
2- به ثبات در رابطه‌ي جنسي و شناخت ميزان پايداري در وضعيت هاي مختلف جنسي كمك مي‌كند.

3- شناخت بيشتر بدن، دستگاه تناسلي و لحظه‌ي اوج لذت جنسي (ارگاسم) و كنترل اين لحظه.

4- اطلاع يافتن از ميزان تقاضاي جنسي از شريك خود و نحوه‌ي برخود با او هنگام برقراري رابطه.

5- آشنايي با سيكل جنسي بدن خود و مواقع تقاضا براي انجام عمل جنسي و تحت اختيار گرفتن شرايط بدني.

6- آموزش از تخيلات جنسي خود در هنگام خود ارضايي و رفتارسازي جديد از آن‌ها در واقعيت و هنگام برقراري رابطه.

7- مواجهه با مشكلات و موانع جنسي خود و شناخت و تلاش براي رفع آن‌ها.

8- طراوت و لطافت آلت تناسلي براي فرد بسيار مهم است؛ خصوصاً در زنان بدون همسر و مطلقه. اين طراوت مي‌تواند با انجام خود ارضايي معقول و كنترل شده بازسازي گردد.

9- خود ارضايي اين امكان را به فرد مي‌دهد كه بدون نگراني از بيماري ها يا مرزهاي موجود در روابط جنسي، خود را به مرز تخليه برساند.

10- خود ارضايي باعث كاهش فشارهاي دوره‌ي عادت ماهيانه در زنان مي‌شود.

11- ايجاد آرامش و فراهم كردن خوابي راحت و عميق براي فرد. به دليل كاهش فشار خون در اثر هجوم خون به جهاز تناسلي. البته همچنين حالتي در رابطه‌ي جنسي عادي هم به وقوع مي‌پيوندد.

12- تخليه‌ي فشارهاي منفي كه در طول روز به سراغ فرد مي‌آيند. با انجام خود ارضايي بسياري از اين فشارها تخليه مي‌شوند.

13- خود ارضايي بسيار سريع تر از رابطه عادي فرد را از فشار جنسي رها مي‌كند.

14- استمنا كمتر از يك رابطه‌ي جنسي، انرژي و زمان صرف مي‌كند و فضا و احتياجات آن بسيار در دسترس و قابل تهيه است. . .

و تعدادي از موارد ديگر كه با توجه به شرايط بدني، رواني و اجتماعي فرد مي‌توانند براي او از مزاياي اين امر محسوب گردند.


دستگاه تناسلي مرد

خود ارضايي از ديد مذاهب و اديان:
يهوديت: خود ارضايي در يهوديت به طور كامل منع نمي‌شود و عملي توأم با سلامتي و نشاط‌آوري تلقي مي‌گردد؛ اما در برخي شاخه‌هاي آن خود ارضايي جنس مذكر ممنوع است.

اسلام: در اسلام استمنا حرام است و اكثر فقها آن را گناه كبيره به شمار مي‌آورند. همچنين اگر مسلمان روزه‌دار استمنا كند، روزه‌اش باطل و كفاره‌ي جمع بر او واجب مي‌شود. پس از استمنا غسل بر مسلمان واجب مي‌شود (غسل جنابت) و در صورت عدم انجام غسل، عبادت او پذيرفته نمي‌شود. برخي فقها مانند آيت‌الله لنكراني، خود ارضايي را در صورتي كه براي آزمايش پيش از ازدواج نياز به اسپرم وجود داشته باشد و از راه ديگري نتوان اسپرم‌گيري كرد، بلامانع مي‌دانند.

ديدگاه اهل سنت: اهل سنت نظرات متفاوتي را درمورد خود ارضايي دارند. برخي آن را در تمام اشكال و موارد حرام مي‌دانند، برخي در مواردي آن را مجاز مي‌شمارند و برخي آن را مكروه مي‌دانند.

ديدگاه شيعيان: از نظر شيعيان خود ارضايي به طور كامل و در تمام اشكال آن حرام مي‌باشد.

مسيحيت: كاتوليك‌ها در پاره‌اي موارد همانند خود ارضايي براي شناخت بدن و احساسات جنسي آن را مجاز مي‌شمارند. به عقيده‌ي پروتستان ها، خود ارضايي يك سير طبيعي از سيكل جنسي افراد است و اين امر مانع از روابط جنسي غيرمجاز مانند همجنس‌بازي مي‌شود.

تائويسم: يك آيين قديمي چيني است كه نويد بخش زندگي طولاني است. در اين آيين مردان از خود ارضايي منع شده‌ند. زيرا با اعتقاد به منابع انرژي در شكم تحتاني، استمنا بدن را از انرژي تخليه و مانع ادامه‌ي حيات هارمونيك كه به آن نويد داده شده، مي‌شود. همچنين اعتقاد بر اين است كه خود ارضايي زنان باعث كاهش طول عمر و امراض لاعلاج در آنان مي‌شود.


دستگاه تناسلي زن

نكات و روش هاي تخفيف و درمان خود ارضايي:
سه نكته‌ي مهم مشترك براي تخفيف و درمان ميان همه‌ي امراض و عادات وجود دارد:

يك- در درمان هر بيماري يا ترك هر عادت، مهم‌ترين قسمت عزم و اراده‌ي فرد براي درمان و ترك عادت است.
دو- عدم يأس و نااميدي براي ترك و ايمان به درمان‌پذيري.

سه- در نظر گرفتن زمان براي ترك و درمان.

براي ترك يا تخفيف استمنا راه هاي متعددي وجود دارد كه به مهم‌ترين آنها اشاره مي‌شود. بايد توجه داشت كه راه‌هاي موجود در همه‌ي افراد مؤثر نيستند و همانند حساسيت‌هاي مختلف كه در هر فرد متفاوت عمل مي‌كنند، شخص بايد با شناخت و در نظر گرفتن شرايط خود اقدام به ترك يا كاهش اين امر كند.

1- تلقين به شخص كمك مي‌كند تا اراده‌ي خود را تقويت كند و به خود بگويد كه مي‌تواند استمنا را كنار بگذارد.
2- افزايش فواصل زماني خود ارضايي. براي مثال از روزي دو مرتبه به روزي يك مرتبه و ...

3- عدم مشاهده‌ي مناظر شهوت‌انگيز از جمله فيلم، عكس و پوستر، همچنين نوشته‌ها، داستان‌ها و. . .

4- اسلام ازدواج را براي جلوگيري از روابط جنسي خارج از محدوده‌ي زناشويي توصيه مي‌كند. اما در شرايط امروز كه ازدواج كاري بس مشكل شده است، برخي ازدواج موقت را پيشنهاد كرده‌اند كه خود جاي بحث دارد.

5- منحرف كردن فكر در صورتي كه تحريكي براي خود ارضايي اتفاق افتاد.

6- دوري از خيال‌پردازي و سرگرم بودن به كارهاي مفيد مانند مطالعه، ورزش و ...

7- تنهايي، كليد اقدام به استمنا است.

8- بهتر است براي استحمام و شستشوي بدن به خصوص جهاز تناسلي، از وسايل نرم مانند ابر استفاده نشود و هر چه زودتر كار استحمام را به پايان رساند. عدم مشاهده‌ي بدن عريان نيز از بروز تحريك جلوگيري مي‌كند.

9- پوشيدن البسه‌ي تنگ و چسبان عامل تحريكي مناسبي براي استمنا است. لباس تنگ با مالش عضو جنسي شرايط را براي خود ارضايي فراهم مي‌كند.

10- تخليه مثانه قبل از خواب

11- شستشوي دستگاه تناسلي با آب سرد پس از ادرار كردن كمك مؤثري در رفع و عدم تحريك آن مي‌كند.

12- پر نكردن شكم پيش از خواب با غذاي سنگين

13- اجتناب از خوردن غذاهاي محرك مانند فلفل، پياز، خرما، ادويه جات، گوشت قرمز و غذاهاي پرچرب

14- در نوشيدن مايعات خصوصاً در هنگام خواب افراط نشود، همچنين از مصرف الكل پرهيز شود.

15- و در انتها تحليل شرايطي كه فرد را وادار به خود ارضايي مي‌كند، مي‌تواند نقش مهمي را در يافتن راهي براي چگونگي ترك يا تخفيف آن ايفا كند.

هادي ناصري

نظرات كاربران ( سودابه - تهران - ایران )
مطالب بسیار آموزنده ای بود مخصوصاْ اینکه در مورد خانم ها هم اطلاعات مفیدی اراپه شد. آخه معمولاْ مطالب آموزنده جنسی در مورد آقایون مطرح میشه که اینجا این کلیشه شکسته شد!
جمعه 4 آبان 1386

نظرات كاربران ( نامشخص - نامشخص - نامشخص )
جالب و البته آموزنده بود
جمعه 4 آبان 1386

نظرات كاربران ( محمد رضا - رشت - ايران )
مطالب این بخش فوق العاده مفید بوده
يكشنبه 6 آبان 1386

نظرات كاربران ( زهرا - تهران - ايران )
ساده - روان و البته آموزنده بود.
دوشنبه 7 آبان 1386

نظرات كاربران ( مهدي - ابهر - ايران )
باید این هم اضافه کرد که درایران آمار بسیار بالا در مورد این عادت است . 1.نبود آموزش 2.نبودآمیزش 3.نبود جبشی برای جلوگیری ازعادت.
دوشنبه 7 آبان 1386

نظرات كاربران ( مهدي - رشت - ابران )
اطلاعات سودمندی داشت.
دوشنبه 7 آبان 1386

نظرات كاربران ( حسن - كرج - ايران )
مطالب بسیار اموزنده و خوبی بود و فکر کنم برای جوانان ایرانی که با این موضوعات نا اشنا خستند مفید بوده است و امیدواریم در اینده از این مطالب نیز باشد.
دوشنبه 7 آبان 1386

نظرات كاربران ( آرش - كيش - ايران )
از هادی ناصری عزیز بی اندازه متشکرم و امیدوارم هر کس که با اگاه شدنش توسط این متن اموزنده راه ترک این عمل رو شروع کرد ثواب ترک گناه و خشنودی خدا و رضایت او شامل شما بشه با تشکر فراوان .
دوشنبه 7 آبان 1386

نظرات كاربران ( اسماعیل - اصفهان - ایران )
سلام لطفا"درمورد ترک استمناءهم بنویسید.
دوشنبه 7 آبان 1386

نظرات كاربران ( حسن - لندن - انگلستان )
مطالب جالب و مفید بود
دوشنبه 7 آبان 1386

نظرات كاربران ( سعيد - شيراز - ايران )
مطلبی که خواندم لازمه زندگی برای تمام جوانان مجرد است و ای کاش در ایران این مطالب اموزش داده میشد
دوشنبه 7 آبان 1386

نظرات كاربران ( مانيا - تهران - ايران )
واقعا مطالب جامع و کاملی بود.
دوشنبه 7 آبان 1386

نظرات كاربران ( امير - تهران - ايران )
**لطفا توجه کنید**
من به علت یک بیماری به نام ((واریکوسل))به یکی از معتبر ترین پزشکان ایران مراجعه کردم: نتیجه این بود که من به علت عدم استفاده از قوای جنسی برای مدت طولانی و بیماری واریکوسل دچار نا باروری شده بودم که به لطف خدا و دکتر خوب شدم نکته این است که دکتر من ((دکتر یمین)) از چند مجتهد زنده فتوای کتبی گرفته بود که : ((**چون عدم استفاده از قوای جنسی برای مدت طولانی موجب بیماری نا باروری میشود استمنا برای شخصی که امکانات برقراری رابطه جنسی سالم را ندارد هر هفته یکبار مجاز است وگناهی ندارد **))
{{میبینید!!!! اسلام اینقدر ها هم بی منطق نیست که نیاز انسان را درک نکند}}
سه‌شنبه 8 آبان 1386

نظرات كاربران ( مناف - اروميه - ايران )
خیلی خوبه مرسی از شما برای دادن این مطالب واقعا آموزنده
سه‌شنبه 8 آبان 1386

نظرات كاربران ( وحيد - اردبيل - ايران )
خیلی آموزنده و جالب بود امیدوارم کسانی که این مطالبو خوندن استفاده لازمو برده باشن من که استفاده کردم
سه‌شنبه 8 آبان 1386

نظرات كاربران ( ای - ماه - ایران )
باید این اموزشها بیشتر شود.اولین بار بود که با یه مطلب اموزشی بی پرده ،ساده و روان در مورد این مسائل مواجه میشدم.
سه‌شنبه 8 آبان 1386

نظرات كاربران ( ع - پونا - هند )
مطالب جالب و مفید بود
سه‌شنبه 8 آبان 1386

نظرات كاربران ( پارسا - تهران - ايران )
واقعا مطالب بسیار عالی و آموزنده ای در این سایت مطرح شد.متشکرم که انقدر ساده و بی پرده مطالب را مطرح کردین.امیدوارم همیشه موفق و پیروز باشید.
چهار‌شنبه 9 آبان 1386

نظرات كاربران ( حسين - تهران - ايران )
مطالب اموزنده و خوبی بود اما لازم است دراین زمینه اطلاعات بیشتری به جوانان داده شود
چهار‌شنبه 9 آبان 1386

نظرات كاربران ( تارا - بروجرد - ايران )
باتشکر از شما.مطالب بسیار اموزنده ای بود و از همه ی زوایا به این قضیه پرداخته شده بود امیدوارم که بقیه دوستان هم مطاله کنند و از این نعمت ارضای میل جنسی در جهت درست استفاده کنند
چهار‌شنبه 9 آبان 1386

نظرات كاربران ( محمد عبدي - ساري - ايران )
خیلی باحال بود
چهار‌شنبه 9 آبان 1386

نظرات كاربران ( ارش - قزوين - ايران )
مطالب بسیار مهمی بود خیلی کمک کننده
چهار‌شنبه 9 آبان 1386

نظرات كاربران ( ستاره - ايران - تهران )
میشه راجع به صیغه و محرمیت دختران از دید اسلامی بگید یاتکلیف این بچه های که یه دختر یا پسر و دوست دارن و..مشکل دارن با روح وروان وجسم خودشون چیه چی کار کن سکس بودن ترس رضایت پدرتن هایی و.....
چهار‌شنبه 9 آبان 1386

نظرات كاربران ( مهيار - تهران - ايران )
خیلی خوب و آموزشی بود . اگر میشه را حل های مختلف از نظر بزرگان مختلف را بیان کنید . متشکرم
چهار‌شنبه 9 آبان 1386

نظرات كاربران ( مجتبي - تبريز - ايران )
مطالب شما اموزنده بود و در کل اشاره به این موضوع داشت :اندازه نگه دار که اندازه نکوست
چهار‌شنبه 9 آبان 1386

نظرات كاربران ( محمدرضا - قزوين - ايران )
خیلی خیلی عالی بود ار مطالبی که تو سایتای دیگه خونده بودم خیلی بهتر بود
پنج‌شنبه 10 آبان 1386

نظرات كاربران ( مونا - اصفهان - ايران )
از مطالبتون ممنون فکر کنم این اولین باریه که درمورد این موضوع به این روش بحث شده بود.ــــــــبا تشکر از هادی ناصریــــــــــــ
پنج‌شنبه 10 آبان 1386

نظرات كاربران ( وحيد - مشهد - ايران )
واقعا متشکرم ...مرسی خیلی مطالب مفیدی بود.بازم مرسی.

پنج‌شنبه 10 آبان 1386

نظرات كاربران ( آرش - تهران - ايران )
سلام .ممنون از مطالب زیبا و آموزنده ... فقط اگه طریقه آموزش به فرزندان هم مطرح کنید عالی می شه ...باز هم ممنون
پنج‌شنبه 10 آبان 1386

نظرات كاربران ( افشين - رفسنجان - ايران )
با عرض سلام مطالب خیلی اموزنده بود ؟مرسی
پنج‌شنبه 10 آبان 1386

نظرات كاربران ( جواد - تهران - ایران )
با عرض سلام و خسته نباشید خدمت شما بزرگواران , مطالب بسیار جالب و آموزنده بود ضمنا در صورت امکان درباره ی بیماری واریکوسل نیز توضیح دهید . متشکرم
پنج‌شنبه 10 آبان 1386

ياس - ايران - زاهدان
با عرض سلام و ادب ...!بسيبار بسيار مطالب آموزنده و حياتي بود .
و از شما و نويسندگان عزيزتان به برهان نگارش مطالب به منظور اطلاع هموطنان عزيز صميمانه تشكر و قدرداني ميكنم
جمعه 11 آبان 1386

علي - ايران - شيراز
اين مطلب خيلي جالب بود.اميدوارم در آينده هم شاهد اين گونه مطالب باشيم.
جمعه 11 آبان 1386

علی - ایران - برازجان
بسیاراموزنده بود..متشکرم.علی-برازجان-ایران
جمعه 11 آبان 1386

محمد - ايران - تهران
خيلي خوب بود ديگه اين كار رو نميكنم
جمعه 11 آبان 1386

عاشق - ايران - افتخار
سلام خيلي عالي و آموزنده بود مرسي مرسي مرسي......
جمعه 11 آبان 1386

اسماعیل - ایران - اردکان
با عرض سلام اول از هرچیز تشکر کنم از کسانی که این اطلاعات رادر اختیار جوانان قرار می دهند از شما خواستم درباره شب زفاف توضیح بدهید
جمعه 11 آبان 1386

مريم - ايران - تهران
خوب و كامل بود ممنون كه اين مساپل رو در اينترنت آموزش مي ديد در كشور ما بدليل مساپل مذهبي آموزش در مورد مساپل جنسي بسيار ناقصه اميدوارم موفق باشيد
جمعه 11 آبان 1386

حسام - ايران - كرمان
خيلي اموزنده بود
شنبه 12 آبان 1386

احسان - ايران - بوشهر
جالب بود فقط در صورت امكان منابع را ذكر نماپيد
شنبه 12 آبان 1386

محسن - ايران - رشت
مطالب اموزنده اي بود
شنبه 12 آبان 1386

سارا - ايران - اصفهان
با تشكر بسيار جالب و آموزنده بود
شنبه 12 آبان 1386

وریا - ایران - مریوان
تشکر خیلی عالی بود.راجع به چگونه ترک کردن یا کاهش آن بیشتر توضیح دهید.آیا واقعا"ترک شدنی است؟ با تشکر
شنبه 12 آبان 1386

كاظم - ايران - شيراز
اين مطلب خيلي جالب بود.اميدوارم در آينده هم شاهد اين گونه مطالب باشيم.
شنبه 12 آبان 1386

كوروش مجاهد - ايران - همدان
به نظر من استمنا يكي از واقعيتهاي زندگي بسياري از جوانان ميباشد. كه بايد بدون پرده پوشي به آن پرداخت. اين اولين سايتي است كه به صورت علمي به بررسي استمنا مي پردازدوبه نظر من چنين سايتهاي علمي كمك بسار بزرگي به جوانان خواهد كرد.با آرزوي موفقيت براي شما. منتظر مطالب بعدي شما خواهم بود. اميدوارم در آينده به آموزش هاي عملي جهت ترك اعتياد بيشتر پرداخته شود.
شنبه 12 آبان 1386

احد - ايران - كرج
خيلي خوب بود ممنون . من كتابه (جوانان چرا) رو به مخاطبين شما پيشنهاد ميكنم . اگه گيرش بيارن اون هم اينه اين مطالب خيلي خوب در بارش توضيح داده . تلاشه خوبي داشتي
شنبه 12 آبان 1386

مهدی - ایران - گناوه
خیلی جالب بود و اطلاعات خوبی کسب کردم
يكشنبه 13 آبان 1386

راما - ايران - بندرعباس
سلام بسيار برنامه آموزنده اي بود و خيلي از سوالات من و دوستانم رو پاسخ داد .و خيلي خوب به تمتم مساپل مرتبط با ان اشاره شده بود كه مدتها ذهن ما رو مشغول كرده بود
يكشنبه 13 آبان 1386

ابي - ايران - نيك شهر
عالي و اموزنده بود ولي بشتر باشه بهتره با تشكر
دوشنبه 14 آبان 1386

رضا - ايران - هريس
به نظر من خيلي بحث جالب وآموزندهاي هست كه بيشتر آگاهي وهشدار مي ده درباره مشكلات زندگي وجواني
دوشنبه 14 آبان 1386

گيسو - ايران - تهران
باسلام وادب خيلي اموزنده بوداميدوارادامه دار باشه.
دوشنبه 14 آبان 1386

رها - اپران - اصفهان
كاش زودتر خونده بودم .مپشه تركش كرد/
دوشنبه 14 آبان 1386

داود - ایران - ايران
سلام دمتون گرم خدا خیرتون بدهد
سه‌شنبه 15 آبان 1386

ف.غ - ايران - كاشان
عالي بود
سه‌شنبه 15 آبان 1386

محمد رضا - ايران - زنجان
اوه چقدر نظر دادن معلومه همشون از جمله خود من اره
سه‌شنبه 15 آبان 1386

كيارش - هلند - رتردام
با تشكر .. بنده شنيده ام كه علامه فضل الله براي مرداني كه در سفر هستند و از همسر خود دورند اين مطلب را جايز مي داند.
سه‌شنبه 15 آبان 1386

حامد - ايران - بيرجند
با تشكر فراوان....مطالب اموزنده بود
سه‌شنبه 15 آبان 1386

اميد - ايران - ميناب
خيلي توپه اميدوارم دفعه بعد كه ميام مطالب بيشتري توش باشه
چهار‌شنبه 16 آبان 1386

ناشناس - ايران - تهران
ممنونم به خاطر مطالب روان و قابل فهمتون خیلی عالی بود
چهار‌شنبه 16 آبان 1386

ابراهيم - ايران - جنت شهر
از شما عزيزان تشكر مي كنم از بابت اين مطالب خيلي خوب بود.
چهار‌شنبه 16 آبان 1386

كسرا - ايران - تهران
خيلي خوب بود.مرسي
چهار‌شنبه 16 آبان 1386

گلاره - ايران - بيرجند
واقعا اين سايت فوق العاده هست......ممنونم
چهار‌شنبه 16 آبان 1386

مهدی - ایران - تهران
سلام خدمت همه دوستان . یک بیت شعر
کشتن نفس به از سجده به در گاه خداست / وانگه تا نفس نمیرد بخدا سجده خطاست / امیدوارم که انشاا... خداوند توفیق بندگی را به همه ما جوانها بده . وانشاا... همیشه در مبارزه با نفس ÷یروز باشیم . التماس دعا
چهار‌شنبه 16 آبان 1386

شهاب - ايران - دزفول
خيلي خوب است ولي راه حل هايش را هم بنويسيد بهتر است
پنج‌شنبه 17 آبان 1386

سيدجواد - ايران - تبريز
بسيار بسيار عالي بود ايكاش اين مطالب در مدارس دخترانه و پسرانه جزو دروس تدريس بشه و بطور كلي مساپل غريزه جنسي آموزش داده بشه و بر حاكمان كشور
است كه اين غريزه خدادادي را كه درتمام موجودات وجود دارد با گسترش فرهنگ و ايجاد بستر مناسب جهت ازدواج جوانان از هرگونه انحراف و ابتلا و اعتياد جلوگيري كنند. دستتون درد نكنه . پيروز و سربلند باشيد.
پنج‌شنبه 17 آبان 1386

نازلي - ايران - تهران
خيلي عالي بود من تا حالا راج به خود ارضاپي اين جوري فكر نكرده بودم اگر امكان داره اطلاعات بيشتري بدين.ايا خود ارضاپي باعث پاره شدن پرده بكارت ميشود يا خير
پنج‌شنبه 17 آبان 1386

قر با ني - ايران - ايران
پسر هاي كه اين كار رو مي كنن به اين كار اعتياد دارن زند گي مشتر كشان رو به تبا هي مي كشنه من يه دختر كه زند گيم قر باني اين اعتياد شو هرم شد و اون رو هيچ موقع نمي بخشم تو رو خدا با زند گي دختر ها با زي نكنيد من از شو هرم جدا شدم و مي تر سم ازدواج كنم مثل اين كه همه اي پسر ها اين كاره هستن مي دانيد 90 درصد جدا يي ها به خا طر اين مشكلات جنسي ولي هيچ وقت تو هيچ جا ازش صحبت نمي شه
پنج‌شنبه 17 آبان 1386

بهاره - ايران - مشهد
خيلي عالي بود.دستتون درد نكنه كه به فكر جوونها هستيد.
پنج‌شنبه 17 آبان 1386

ازيتا - ايران - تهران
خيلي اموزنده بود
جمعه 18 آبان 1386

امير - ايران - اروميه
كمكك موثري بود .متشكرم
جمعه 18 آبان 1386

فرزاد - ایران - اهواز
خيلي باحال بود مرسئ
جمعه 18 آبان 1386

ميلاد موسوی - ايران - زنجان
بسيار زيبا بود اگر ممكن است مطالب ديگري را هم به زبان سليس بيان نماييد
جمعه 18 آبان 1386

شعيب شمسي - ايران - گله دار
خوب بود. من كه خيلي استفاده كردم. متشكرم......
شنبه 19 آبان 1386

محسن - ایران - رفسنجان
مطالب اموزنده ای بود

شنبه 19 آبان 1386

محمد - ايران - تهران
روشهاي جلوگيري ويا ترك استمناء لطفا بگوييد.مطالب مفيد بود متشكرم.
شنبه 19 آبان 1386

شهیاد - ایران - اراک
خوب و واضح بود ترك ميكنم.
شنبه 19 آبان 1386

محمد - ايران - اصفهان - نايين
من از امروز ترك مي كنم قول شرف ميدهم واز شما هم مي خواهم كمكم كنيد
شنبه 19 آبان 1386

اجاق - ايران - گرمي
از شما بخاطر مطالب جامع و مفيدتان تشكر مي كنم.
يكشنبه 20 آبان 1386

آرش - ايران - تهران
ايول خيلي باهال بود ايشالله هممون درس بگيريم
يكشنبه 20 آبان 1386

هادی - ایران - یزد
سایت مفیدی بود لطفا راه حلهای ان را هم بگوید
يكشنبه 20 آبان 1386

نازنپن - اپران - اپران
من نازنپنم محمد وهمه دوستان بپاپن قول شرف بدپم كه تركش مپكنپم.باشه
يكشنبه 20 آبان 1386

علي جون - ايران - اردكان
خيلي عالي وآموزنده بود .تشكر.
يكشنبه 20 آبان 1386

بابك - ايران - گله دار
مطالب بسيار خوب و آموزند ه اي بود با تشكر از تمامي عوامل
دوشنبه 21 آبان 1386

مجتبي - ايران - اوشون پشن
بايد بدانيد كه اگر يك فرد وقتي در كف مي باشد يك با ر لذت جنسي راتجربه كند ديگر كمتر به سمت استمناع كشيده ميشود و گناه كمتري نيز مرتكب ميشود
دوشنبه 21 آبان 1386

آزاده - ايران -
خيلي آموزنده بود ممنون .
سه‌شنبه 22 آبان 1386

ناصر - ايران - سردشت
ميخواستم به همه جوانان عزيز بگم هيچ كاري براي بشر نشدني نيست من 20 سال دارم ودانشجو ترم 5 مئباشم توصئه من اينه براي رهايي از اين عادت بد ازدواج كنيد حتي اگر شرايطشو نداشتيد اگه بخوايد ميتونئد فقط يه يا علي ميخواد موفق باشيد
سه‌شنبه 22 آبان 1386

مسعود - ایران - شیراز
واقعا" عالی بود از امروز ترکش می کنم.خیلی مرسی
سه‌شنبه 22 آبان 1386

محمد - ايران - اصفهان - نايين
من محمد هستم نازنين من كه العان تقريبا 3 روز هست كه ديگر اين كار را كنار گذاشته ام و اميد وارم كه تونيز كنار گذاشته باشي اگر كنار گذاشته اي در همين جا جواب مرا بده منتظرت هستم به اميد سلامتي دوباره
سه‌شنبه 22 آبان 1386

دانیال - اران - تهران
با تشکر از شما به خاطر ایجاد این بخش واقعا از شما متشکرم که این مسائل را
به جوانان می گویید در واقع در کشور ما کسی نیست که این حرف ها را به ما بزند
در کشور ما این حرف ها زشت محسوب می شود و کسی آنها را نمی گوید
از اینکه شما این حرف ها را باز گو می کنید بسیار ممنونم.
سه‌شنبه 22 آبان 1386

الهام - ايران - همدان
متشكرم خيلي آموزنده بود اما لطفا در مورد استمنا بعد از ازدواج بيشتر توضيح بديد(صحبتاي خانومي كه به اين دليل از همسرشون جدا شدن منو نگران كرد)
سه‌شنبه 22 آبان 1386

رها - ایران - اهواز
سلام عاليه افرين بر شما چند سالي مي شد دنبال توضيحي در اين باره بودم .اما بجز گناه بودنش چيزي پيدا نمي كردم. بايد بگم خوشبختانه دو ماهي ميشه كه ترك كردم از زماني كه فهميدم تنهايي زياد وبيكاري زياد باعث اين كار مي شه.شما كه ميخوايد ترك كنيد اول از خدا كمك بگيريد چون خدا بندهاشرو دوست داره كمك مي كنه تا ازعذاب وجدان راحت بشن ودوم همت واراده خودتون ثابت كنيد
سه‌شنبه 22 آبان 1386

سارا - ايران - گرگان
عاليه ايول كاش تو مدارس ايران اين مسايل رو اموزش ميدادند تا وقتي اون جوان بزرگ ميشه كمتر اين گونه مشكلات جنسي رو داشته بشه
چهار‌شنبه 23 آبان 1386

محسن - ايران - تهران
مطالب بسيار جالبو مفيد و آموزنده اي بود. اما اي كاش در مورد اين هم صحبت مي شد كه كساني كه مدت زيادي اين كار رو انجام دادن آيا دچار عوارض جبران ناپذيري شدن؟ يا با ترك كردن اين كار آثار مخرب روحي و جسمي كه به اونا اشاره شده از بين ميره؟ اگر از بين ميره چه مدت زماني لازمه؟
چهار‌شنبه 23 آبان 1386

سحر - ايران - تهران
تو اين زمونه دخنر پسرا انقدر راحت خودشونو در اختيار هم ميزارن كه ديگه احتياجي به خود ارضايي ندارن...
چهار‌شنبه 23 آبان 1386

حسين - ايران - ايران
لذت ترك گناه بالاترين لذات است
نمي دونين بعد از تركش چه احساس خوبي به آدم دست ميده ياعلي
چهار‌شنبه 23 آبان 1386

Facebook Twitter Contact us RSS
www.IranianUK.com
دویچه وله
تحصیل در انگلستان - آمریکا

جدیدترین مطالب سایت
دیدنی ها و شنیدنی های روز
داغ ترین و پربیننده ترین مطالب
اخبار ایران و جهان
اخبار ورزشی
اخبار سینما و موسیقی
اخبار ایرانیان خارج از کشور
حوادث
عکسهای دیدنی
ویدیو کلیپ
دانلود فیلم
دانلود موزیک
فیلم ایرانی
دختران پسران و مسائل جنسی
پزشکی و سلامتی
علمی و دانستنیها
مقالات
داستان
روانشناسی
خانواده و زندگی زناشویی
تاریخی فرهنگی و هنری
زنان
مد آرایش و زییایی
تغذیه رژیم و گیاهان داروئی
آشپزی
مذهب و عرفان
طنز و جوک
کتاب و شعر فارسی
ایران سرای من
انواع فال طالع بینی و تعبیر خواب
روزنامه ها و مجلات
کامپیوتر و دانلود نرم افزار
رنگارنگ
راهنمای زندگی در خارج از کشور
تحصیل در خارج از کشور
مهاجرت
کودکان
امکانات
خانه
تبادل نظر پرنیان
سفارش آگهی
تماس با ما
فیلترشکن
عضویت در سایت
RSS
آگهی های متنی
عکس - ویدیو - سرگرمی
تحصيل در آمريكا
ادامه تحصیل در انگلستان
کالج های زبان در انگلستان
طراحی حرفه ای وب سایت
کنترل پنل کاربران
عضویت در سایت
تغییر کلمه عبور
تغییر دیگر مشخصات
جستجو در ایرانیان انگلستان
عضویت در خبرنامه
ایمیل :
دوره های تضمینی آموزش زبان انگلیسی
صرافی سمیانی
صرافی کاسپین
رایان یوکی
صرافی اطلس
صرافی موج
صرافی پرآرا
صرافی سیمرغ
دویچه وله فارسی
ادامه تحصیل در انگلستان
طراح وب سایت
راهنمای مشاغل ایرانیان
کتاب فروشی نما
صرافی گاندی
فیسبوک رایان یوکی
رایان یوکی
اين سايت هيچ گونه مسئوليتي را در قبال آگهي ها نمي پذيرد
جدیدترین مطالب سایت
داووداوغلو: اروپا مبارزه کثیفی را علیه ترکیه آغاز کرده است.
علی لاریجانی: حمایت ایران از سوریه برای این بود که برخی در منطقه قلدربازی درنیاورند
مرگ پدر و پسر در درگیری فامیلی
واکنش فوتبالی‌ها به درگذشت مرتضی احمدی
صاحب رتبه تک رقمی کنکور چگونه به یک کلاهبردار اینترنتی تبدیل شد؟
پیام اینستاگرامی صادقیان: در این شرایط پرسپولیس را تنها نمی‌گذارم/ رفیق نیمه راه نیستم
کشف شکاف‌های امنیتی عمیق در فرودگاه فرانکفورت آلمان.
هتلدار سرشناس در دام کلاهبرداران میلیاردی
بازگشت پسر استقلال به استقلال/قلعه نویی طالب لو را برای دروازه تیمش آورد
دستگیری صد معلم معترض به اسلامی شدن نظام آموزشی در آنکارا.
قبرهایی به قیمت پنت هاوس
رتبه پنجم ایران در خلاق‌ترین محققان مهاجر آمریکا
گلینه عطایی "روزنامه‌نگار سال ۲۰۱۴" آلمان شد
شواهد علمی در تایید اینکه 'خلق را تقلیدشان بر باد داد'
کشف روغن زیتون شش هزار ساله در اسرائیل
بحران پژوهش در ایران؛ کمبود منابع مالی یا سوء مدیریت
فال روز دوشنبه 22 دسامبر - 1 دی
راننده ای در فرانسه اتومبیلش را به رهگذران کوبید
اتاق فکر آمریکا تصمیم گرفت پیتزا را جایگزین آبگوشت کند
عکس جالب یلدایی بازیگر زن
حمله یک مهاجم با شعار الله اکبر به سه مأمور پلیس فرانسه
التون جان با دوست پسرش ازدواج کرد
حق "پس دادن" عروس، امتیازی برای دامادهای مراکشی.
گزارش تصویری عکاس ایتالیایی از فرهنگ مصرفی در حال رشد ایران
پیشروی پیشمرگ‌های کرد عراق به سوی مرکز شهر سنجار
سخنان دادکان درباره فساد در مجلس و دولت: بابک زنجانی از آستین مسئولین مملکت بیرون آمد+ ویدیو
تصاویری از بهترین آسمانخراش 2014 با 800 درخت و 14 هزار گلدان در میلان
تولد دوقلوی به هم چسبیده در شیراز + عکس
بازخوانی یک گفت و گوی شیرین فوتبالی با مرحوم مرتضی احمدی:چه کتکی زدم به خسروانی تاجی!
"دولت اسلامی" ۱۰۰ عضو خارجی فراری را اعدام کرد.
ادامه ...
دیدنی ها و شنیدنی های روز
برنامه شب یلدای بی‌بی‌سی در دبی
یک فیلم کارتونی به نام Nuggets , بهترین انیمشن که چگونگی حس یک معتاد از مصرف مواد را در طول زمان شرح میدهد
چطور یک تشک بادی را بدون پمپ, باد کنیم؟
زنده بیرون آمدن دوچرخه سوار چینی از زیر یک کامیون 14 چرخ
وقتی سوال یک خبرنگار،پوتین را به خنده واداشت
زن راننده کامیون: من عاشق کارهای مردانه ام!
سوتی دادن پیرمرد در مصاحبه با صدا سیما در رابطه با کاشت تریاک
قلعه‌های پر رمز و راز اروپا از دریچه دوربین یک ایرانی.
گزارش تکان‌دهنده از تولید "خمیر مرغ" در ایران.
از نزدیکی آمریکا و کوبا تا هشتگ همبستگی استرالیایی‌ها با مسلمانان.
خروسی که به جای قوقولی قوقو , می خندد
مسابقه اسپاگتی خوری بین دو سگ خانگی
تصحیح پارک اشتباه خودرو در یک ثانیه
استعفا و عذرخواهی عمومی مدیر "هواپیمایی کره" به دلیل تأخیر 20 دقیقه ای + ویدیو
مستند آبادانی ها و عینک ری بن
ادامه ...
داغ ترین و پربیننده ترین مطالب
تیم بدن‌سازی ایران قهرمان جهان در سال ۲۰۱۴ شد (260+)
مرتضی احمدی درگذشت (250+)
سخنان دادکان درباره فساد در مجلس و دولت: بابک زنجانی از آستین مسئولین مملکت بیرون آمد+ ویدیو (136+)
مستند آبادانی ها و عینک ری بن (123+)
وقتی سوال یک خبرنگار،پوتین را به خنده واداشت (110+)
پیشروی پیشمرگ‌های کرد عراق به سوی مرکز شهر سنجار (109+)
۴۲ ماه حبس برای شکار پلنگ ایرانی (105+)
سوتی دادن پیرمرد در مصاحبه با صدا سیما در رابطه با کاشت تریاک (102+)
استعفا و عذرخواهی عمومی مدیر "هواپیمایی کره" به دلیل تأخیر 20 دقیقه ای + ویدیو (91+)
زن راننده کامیون: من عاشق کارهای مردانه ام! (88+)
عکس جالب یلدایی بازیگر زن (87+)
بازخوانی یک گفت و گوی شیرین فوتبالی با مرحوم مرتضی احمدی:چه کتکی زدم به خسروانی تاجی! (86+)
"دولت اسلامی" ۱۰۰ عضو خارجی فراری را اعدام کرد. (83+)
خروسی که به جای قوقولی قوقو , می خندد (80+)
شب یلدای۹۳؛ به رنگ انار - عکس (77+)
ادامه ...
● خانه ● تبادل نظر پرنیان ● سفارش آگهی ● تماس با ما ● فیلترشکن ● عضویت در سایت
Copyright 2004 - 2014 © IranianUK.com , All rights reserved.